Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#30951 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

avaks wrote:Kod mene još stare brzine, poslao sam upit svakako pa ćemo da vidimo šta nadležni sektor veli :mrgreen:
Ugovor istekao, a jedina opcija produženja bi mogla da bude ovaj FIBER fazon :izet:
Nove brzine idu tek 01.06, a od tada na snagu stupaju i Fiber paketi.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#30952 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

Skonto' sam nego provjeravao da nisam od tih 1000 nasumičnih :mrgreen:
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#30953 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

dinox26 wrote: Nema uopšte te plave polukružne crte ni na jednom kanalu.
Spoji kabal na oba resivera na Ethernet port, a zatim u tehničkim postavkama resivera PDS2100 odaberi EPG Source na Online/Detaljan prikaz sa slikama, a onda uradi reset resivera PDS2100, i meni se tek nakon reseta pojavila ta funkcionalnost.

Zatim kada se sistem boota, npr. na kanalu OBN idi strelicom lijevo na EPG-u, pa odaberi OK na nekom od sadržaja koji su prošli, i trebala bi biti opcija "Gledaj ispočetka".

Dakle kad sve spojiš, podesiš EPG Source i uradiš reset resivera PDS2100, na kanalima bi ti se trebale pojaviti plave polukružne strelice.
dinox26
Posts: 21
Joined: 08/10/2014 18:39

#30954 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dinox26 »

crnivrag wrote:
dinox26 wrote: Nema uopšte te plave polukružne crte ni na jednom kanalu.
Spoji kabal na oba resivera na Ethernet port, a zatim u tehničkim postavkama resivera PDS2100 odaberi EPG Source na Online/Detaljan prikaz sa slikama, a onda uradi reset resivera PDS2100, i meni se tek nakon reseta pojavila ta funkcionalnost.

Zatim kada se sistem boota, npr. na kanalu OBN idi strelicom lijevo na EPG-u, pa odaberi OK na nekom od sadržaja koji su prošli, i trebala bi biti opcija "Gledaj ispočetka".

Dakle kad sve spojiš, podesiš EPG Source i uradiš reset resivera PDS2100, na kanalima bi ti se trebale pojaviti plave polukružne strelice.
Hvala. Proradilo je nakon reseta i piše da se trebam pretplatiti na uslugu na 1360. Koristim trio grande premium, valjda još nisu u bazi odredili privilegije za pristup.Zanimljivo update mi nije došao na glavni resiver, a jeste na ovaj slave sporedni.
Last edited by dinox26 on 06/05/2016 17:22, edited 3 times in total.
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#30955 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by SHTEVELEC »

crnivrag wrote:
SHTEVELEC wrote:Ne mogu da skontam jednu stvar (ebi ga, stariji covjek) - imam paket duo net family grande (ili kako god da se zove) i pise u opisu i pickbox. E sada, da li to znaci da dobijam pickbox u paketu ili imam opciju da ga dobijem uz 6km placanja? Pickbox mogu koristiti na laptopu (ne moram imati receiver, uzeo sam modul i ne bih ga bas mijenjao)?
Nažalost Pickbox paket se može koristiti samo putem resivera, da bi se koristio putem interneta, potrebno se pretplatiti na taj servis neovisno od Telemach-a, i Pickbox-u plaćati mjesečnu pretplatu.

Ovaj Pickbox koji je uključen u pakete se može besplatno koristiti samo putem resivera, i to kroz uslugu Video Klub.
Ahaa, tenk ju veri mac for info
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#30956 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

dinox26 wrote:
Hvala. Proradilo je nakon reseta i piše da se trebam pretplatiti na uslugu na 1360. Koristim trio grande premium, valjda još nisu u bazi odredili privilegije za pristup. Zanimljivo update mi nije došao na glavni resiver, a jeste na ovaj slave sporedni.
Vjerovatno još nisu sve ustabilili u bazi, jer i meni radi na glavnom, a na sporednom traži pretplatu.
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#30957 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Nažalost više Vam ne mogu davati informacije vezane za resiver PDS2100, jer sam upravo dobio zamjenski PDS3121, pa čekam novi firmware na njemu.

A usput kako su u bazi postavljali resiver PDS3121, sad mi više ni na glavnom resiveru ne radi niti jedna usluga.
User avatar
fortaleza
Posts: 5588
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#30958 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fortaleza »

crnivrag wrote:
fortaleza wrote:Meni je pušteno samo što na VOD-u ne mogu iznajmiti sadržaj, piše samo "detaljan info" dok kad pokušam pokrenuti neki sadržaj "do 72h unazad" piše da nazovem 1350 (1360) da se pretplatim. Valjda još nije pušteno.
Meni su pustili iz baze jer sam zahtjevao, a vjerovatno će pustiti korisnicima po paketima, nakon što izvrše update resivera kod svih korisnika.

Kod mene je od početka radila usluga TV Unazad, a za Pickbox i HBO OD mi je pisalo da se pretplatim.

Danas su mi pustili Pickbox paket, i sve normalno radi, sad još čekam samo da mi puste HBO OD paket.
Ama i ja sam zahtjevao uslugu, javio se @Telemachu na pp, dobio uslugu, urađen update, ali i dalje traži da se pretplatim. Nazovem Telemach centar, lik govori da je sve pušteno, opet restartam receiver da ponovo pošalje podatke...i opet traži da se pretplatim. Ni njima nije jasno zašto tako da će mi javiti kad skontaju do čega je. :lol:
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#30959 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by The Realist »

Čudno je da ima tih problema. Razumijem ovo postepeno puštanje, hoće da vide kako će funkcionisati, ali mislio sam da su već neka testiranja obavili.

Izgleda da ćemo mi koji dobijemo naknadno dosta manje problema imati, jer će biti ispraksani.

No dobro, ne može se reći da im tehnička služba ne radi, tako da šta god da bude riješit će se, a.B.d.!
User avatar
titinho
Posts: 624
Joined: 10/03/2012 19:05

#30960 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by titinho »

Pozdrav da pohvalimo telemach sa novom uslugom UNIFON, zaista odicna ppsebno u inostranstvu ili na vikendici. E sad posto vidimo u srbiji sbb u kucama korisnika pusta unifi mrezu uz novi ruter koji sbb daje a isti daje i telemach. Kako ide kod nas sa unifijem i da li imaju u planu u svim kucama koje imaju telemach home gateway da pustaju unifi.

Jos za mobilni internet dal telemach ima u planu ista na pvom polju. Vidio sam u sloveniji imaju svoj mobilni onternet gdje za 6 eura dobijes besplatne ragovore i 500mb interneta a za 12 eura 5 gb. U srbiji sbb radi sa telenorom gdje daju 50% vise usluge ako ste telemach korisnik. Sta se nama sprema ?
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#30961 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Evo konačno mi je došao firmware i na resiver PDS3121, te su pušteni usluge VOD (samo Pickbox, ali ne i HBO OD) i TV Unazad.

Trenutno ove usluge rade sasvim OK na oba resivera, s tim da jedino ni na jednom resiveru nemam još uvijek aktiviran paket HBO OD u okviru VOD-a.
User avatar
pepeljara
Posts: 6561
Joined: 22/08/2003 00:00

#30962 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by pepeljara »

jel se ovo racuni sada placaju na HS :D

Vidim sad mi racun dosao sa HS potpisom, racunom, itd :D na account
User avatar
Mustang1
Posts: 28750
Joined: 29/12/2010 17:31

#30963 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Meni jos nista nisu pustili :D
User avatar
joyjoy
Posts: 285
Joined: 19/11/2009 20:28

#30964 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by joyjoy »

Jel' ovo ukinuta analogna TV ? E sad 72h unatrag mi treba (trio grande family) ali kako se pokrene ?
Help.... treba zbog soap serija !
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#30965 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

joyjoy wrote:Jel' ovo ukinuta analogna TV ? E sad 72h unatrag mi treba (trio grande family) ali kako se pokrene ?
Help.... treba zbog soap serija !
Nije ukinuta analogna, a TV Unazad (ako ti je pušten novi softver), se pokreće putem EPG-a na kanalima koji na EPG-u u gornjem lijevom ćošku imaju malu plavu polukružnu strelicu.

Dakle na tim kanalima kretajući se po EPG-u strelicom lijevo na daljinskom (povratak na sadržaje koji su završili) se odabire sadržaj pritiskom na tipku OK, pa zatim odabiranjem opcije "Gledaj ispočetka".
User avatar
joyjoy
Posts: 285
Joined: 19/11/2009 20:28

#30966 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by joyjoy »

crnivrag wrote:
joyjoy wrote:Jel' ovo ukinuta analogna TV ? E sad 72h unatrag mi treba (trio grande family) ali kako se pokrene ?
Help.... treba zbog soap serija !
Nije ukinuta analogna, a TV Unazad (ako ti je pušten novi softver), se pokreće putem EPG-a na kanalima koji na EPG-u u gornjem lijevom ćošku imaju malu plavu polukružnu strelicu.

Dakle na tim kanalima kretajući se po EPG-u strelicom lijevo na daljinskom (povratak na sadržaje koji su završili) se odabire sadržaj pritiskom na tipku OK, pa zatim odabiranjem opcije "Gledaj ispočetka".
Nema plave polukružne strelice , resetovao sam oba d3 v2 i d3 kuća risivera , vjerovatno nije pušten software. Nema svrhe da zovem 1360 , kad puste puste , valjda.
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#30967 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

joyjoy wrote:
Nema plave polukružne strelice , resetovao sam oba d3 v2 i d3 kuća risivera , vjerovatno nije pušten software. Nema svrhe da zovem 1360 , kad puste puste , valjda.
Kad ti se u meniju pojavi opcija "Video Klub", tada će ti pustiti i TV Unazad, pa po tome možeš pratiti.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#30968 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mehemed »

Je li moguće da ne radi analogna TV a da radi internet ? Mislim da nije, ali ne znam. TV radila i odjednom nestadoše kanali. Isključivao i ponovo uključivao kabal i opet neće, ne može da nađe niti jedan kanal. Izgleda da mi je TV rikavela.
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#30969 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Mehemed wrote:Je li moguće da ne radi analogna TV a da radi internet ? Mislim da nije, ali ne znam. TV radila i odjednom nestadoše kanali. Isključivao i ponovo uključivao kabal i opet neće, ne može da nađe niti jedan kanal. Izgleda da mi je TV rikavela.
Može se desiti da ne radi analogna, a da radi TV, međutim ako si na staroj shemi HS-a ili BHB-a, onda su ti možda pustili novu shemu.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#30970 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mehemed »

crnivrag wrote: Može se desiti da ne radi analogna, a da radi TV, međutim ako si na staroj shemi HS-a ili BHB-a, onda su ti možda pustili novu shemu.
Ex Vi-Net Visoko, prije cca 2-3 sata nestalo TV-a odjednom a interneta bilo cijelo vrijeme

Edit: Zove mene komšija pita ima li u tebe TV-a, nema reko i tada sam znao da nije do TV-a, da je do kablovske.
Nazovem kontakt centar i odmah obavijest da je došlo do grupnog prekida kablovske TV na području Visokog i Kaknja.
User avatar
Kombat
Posts: 887
Joined: 06/09/2014 06:29
Location: Sadaka City

#30971 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kombat »

Imam modul, verzija 1.0 :roll: :sad:
Ono sto mene interesuje je da li cu morati zvati korisnicku sluzbu da ga zamijene za spominjanu verziju 1.3 ili se to moze rijesiti nadogradnjom softvera? Ako odem u CI Meni i provjerim nadogradnje softvera, modul se ocigledno spoji na neki - negdje server i izbaci mi poruku da trenutno nema nadogradnji. Da li je u biti iko ikada uspjesno nadogradio softver na CAM modulu na taj nacin?
User avatar
MTV
Posts: 14341
Joined: 21/08/2013 19:39

#30972 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

Ako je vjerovati onom sto pisu ovdje
http://www.rtvforum.net/thread-3870-pos ... #pid174608

"Od 9.05.2016 startuje GRAND 2"

Za ocekivat je da ce se isti naci u Telemach shemi.
sarajevo_com
Posts: 88
Joined: 07/05/2013 23:47

#30973 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sarajevo_com »

@Telemach šta je s mojim updateom poslao podatke na pp i ništa 24h već
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#30974 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by crnivrag »

Kombat wrote:Imam modul, verzija 1.0 :roll: :sad:
Ono sto mene interesuje je da li cu morati zvati korisnicku sluzbu da ga zamijene za spominjanu verziju 1.3 ili se to moze rijesiti nadogradnjom softvera? Ako odem u CI Meni i provjerim nadogradnje softvera, modul se ocigledno spoji na neki - negdje server i izbaci mi poruku da trenutno nema nadogradnji. Da li je u biti iko ikada uspjesno nadogradio softver na CAM modulu na taj nacin?
Nije u pitanju softwarska već hardwarska verzija CAM modul, dakle moraš dobiti novi modul.

A naravno moduli ne podržavaju nove usluge, ako zbog toga pitaš.
Last edited by crnivrag on 06/05/2016 23:55, edited 1 time in total.
AnonymousBIH
Posts: 1474
Joined: 10/11/2014 14:20

#30975 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by AnonymousBIH »

I šta se dobija novo sa tim novim modulom, ne vidim svrhu zamjene?
Btw, kad će ovi visočki problemi biti riješeni? Meni ne radi analogna, nebitno, međutim internet mi je spor i nestabilan, ping visok.
Last edited by AnonymousBIH on 06/05/2016 23:57, edited 1 time in total.
Locked