Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#22101 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

fortaleza wrote:
AnonymousBIH wrote:Telemach, uvedite module.
7 (SEDAM)
Što mi fin broj ostavište drugovi :D
8
probook
Posts: 4584
Joined: 13/10/2013 22:38

#22102 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by probook »

9

Modul je exta stvar, radi savrseno, ne zauzima prostor, ne treba ti jos jedan daljinski, nema restartovnjai stopanja. Ma zakon stvar i vjerujem da je jeftinije od risivera?
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#22103 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

avaks wrote:
Što mi fin broj ostavište drugovi :D
8
:lol: :lol: :izet:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#22104 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

probook wrote:9

Modul je exta stvar, radi savrseno, ne zauzima prostor, ne treba ti jos jedan daljinski, nema restartovnjai stopanja. Ma zakon stvar i vjerujem da je jeftinije od risivera?
Ja sam modul u HS-u platio slovom i brojem 50KM ali zato nema dodatnih kablova i zajebancija oko podesavanja kao sa stb-om ili da ledi i sl... Jednom kad platis , to je tvoje i mozes gledat sve HD kanale.
probook
Posts: 4584
Joined: 13/10/2013 22:38

#22105 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by probook »

Benq wrote:
probook wrote:9

Modul je exta stvar, radi savrseno, ne zauzima prostor, ne treba ti jos jedan daljinski, nema restartovnjai stopanja. Ma zakon stvar i vjerujem da je jeftinije od risivera?
Ja sam modul u HS-u platio slovom i brojem 50KM ali zato nema dodatnih kablova i zajebancija oko podesavanja kao sa stb-om ili da ledi i sl... Jednom kad platis , to je tvoje i mozes gledat sve HD kanale.
Meni su ga kada sam Velnet uveo dali na koristenje dzaba.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#22106 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

probook wrote: Meni su ga kada sam Velnet uveo dali na koristenje dzaba.
Da , upravu si , prvi se daje dzaba na koristenje , a ako hoces jos jedan dodatni za drugu tv onda placas jednokratno 50KM.
User avatar
afa87
Posts: 181
Joined: 03/07/2011 00:15

#22107 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by afa87 »

@Telemach
imas PP vezano za d3 go i racun na mojtelemach.ba
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#22108 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@Tomahawk11

Izvinjavamo se zbog problema koji imate kao korisnik naše usluge. Ljubazno Vas molimo da nam dostavite tačne korisničke i adresne podatke, ili broj Ugovora kako bismo evidentirali i što efikasnije riješili problem. U budućnosti kompanija Telemach će nastojati da budete zadovoljni našom uslugom.

Srdačan pozdrav
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#22109 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@ tap3ah75

Detaljno ćemo provjeriti Vaše navode i javiti se sa povatnim informacijama.
Izvinjavamo se zbog poteškoća koje imate kao naš korisnik usluga.

Srdačan pozdrav
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#22110 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@afa87

Pročitali smo Vašu privatnu poruku.Bit će nam neophodni Vaši korisnički podaci.Ljubazno ćemo Vas zamoliti da nam iste proslijedite u pp ,kako bi Vam mogli dati adekvatne informacije.
Unaprijed zahvaljujemo na saradnji.

Srdačan pozdrav
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#22111 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tomahawk11 »

Telemach wrote:@Tomahawk11

Izvinjavamo se zbog problema koji imate kao korisnik naše usluge. Ljubazno Vas molimo da nam dostavite tačne korisničke i adresne podatke, ili broj Ugovora kako bismo evidentirali i što efikasnije riješili problem. U budućnosti kompanija Telemach će nastojati da budete zadovoljni našom uslugom.

Srdačan pozdrav
Javljeno, dostavljeno. Evo citav vikend se zivkamo. Od petka su tri puta dolazile ekipe. Uglavnom, TV nije radio, a poslije danasnje posjete radi. Jos treba ekipa da izadje, neki kabal ostecen pa gubi signal. Nadam se da poslije toga ide stabilizacija, jer evo u 7 dana kako sam uzeo ovaj novi resiver vise ne radi nego sto radi.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#22112 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by supercali »

Moze li ikakav odgovor na ovo pitanje imate li u planu uvoditi module jer ne svojom voljom cu biti vas korisnik koji sada ima modul a ne zelim da ostanem bez njega i da dobijem resiver koji ce vjerovatno unazaditi uslugu bar upola
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#22113 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by smartXL »

Nisam dobio odgovor :)
smartXL wrote:Pitanje za Telemach

Zasto u svoju ponudu jos uvijek niste uvrstili RTRS Plus. Valjda vam je poznato da ste duzni distribuirat programe JSBiH

Sa rak-ove stranice:
Image

http://rak.ba/bos/index.php?uid=1274137927
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#22114 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Je'l to niko nije spomenuo da ove sezone SportKlub prenosi i NFL. Polako preuzimaju sve. Jos malo i ono malo sporta sto je ostalo ce prenositi SK :D
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#22115 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van Basten »

zbog čega mi na pojedinim kanalima traži da ukucam šifru za otključavanje i po nekoliko puta dnevno? najčešće na tv1000 i to NE u noćnim terminima nego i u sred dana, comedy central... fox life... iritantno postaje to
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#22116 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Ma to su odnedavno nesto poremetili. Kad je sex i grad ili neki horror i slicno zakljucaju. Nekad prebacis samo gore dole i radi a nekad nece :D
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#22117 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van Basten »

ma iritira... south park znaju mi prekinuti u sred epizode
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#22118 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Probaj iskljuciti ono zakljucavanja skroz tamo u postavkama
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#22119 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@ supercali

Nažalost, trenutno nemamo više informacija vezano za Vaš upit. O svim novinama, kao i do sada, rado ćemo obavijestiti sve naše korisnike.
Pozivamo Vas da nas i dalje pratite.

Srdačan pozdrav
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#22120 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by skafiskafsnjak »

Telefonija katastrofa....
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#22121 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by GAU8 »

supercali wrote:Moze li ikakav odgovor na ovo pitanje imate li u planu uvoditi module jer ne svojom voljom cu biti vas korisnik koji sada ima modul a ne zelim da ostanem bez njega i da dobijem resiver koji ce vjerovatno unazaditi uslugu bar upola
Pridružujem se pitanju :thumbup:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#22122 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Pitanje za Telemach.

Evo svjedoci smo priča o preuzimanju HS-a od strane Telemacha pa me interesuje čisto tehnička stvar.

Ja u svoj vlasništvu imam Motora modem SB5100E i CI modul pa čujem da kao Telemach neće dozvoliti korištenje modula i Motorola modema bivšim korisnicima HS-a kada postanu dio Telemach meže. Ne znam da li je ovo istina ali evo volio bih čuti informaciu iz prve ruke?

Ako je ovo istina, kojim zakonom i kojim metodama ISP/kablovski operater/mobilni operater može natjerati nekoga da u svom privatnom posjedu ne koristi vlastitu opremu za prijem signala u svojoj privatnoj mreži?

Da pojasnim plastičnije, to bi bilo isto kao da BH Telecom ili bilo koji drugi mobini operater kaže na našoj mreži možete koristiti samo Nokia telefone....ili Cisco routere. :oops:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#22123 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Pitanje za Telemach.

Evo svjedoci smo priča o preuzimanju HS-a od strane Telemacha pa me interesuje čisto tehnička stvar.

Ja u svoj vlasništvu imam Motora modem SB5100E i CI modul pa čujem da kao Telemach neće dozvoliti korištenje modula i Motorola modema bivšim korisnicima HS-a kada postanu dio Telemach meže. Ne znam da li je ovo istina ali evo volio bih čuti informaciu iz prve ruke?

Ako je ovo istina, kojim zakonom i kojim metodama ISP/kablovski operater/mobilni operater može natjerati nekoga da u svom privatnom posjedu ne koristi vlastitu opremu za prijem signala u svojoj privatnoj mreži?

Da pojasnim plastičnije, to bi bilo isto kao da BH Telecom ili bilo koji drugi mobini operater kaže na našoj mreži možete koristiti samo Nokia telefone....ili Cisco routere. :oops:
Nazalost druze odgovor na takvo pitanje od njih neces dobiti jer se informacije kriju. A kad dodje do toga , onda ce ti samo reci "ako zelite da koristite Telemach usluge morate uzeti resiver" end of story... I ja sam korisnik HS-a i imam dva modula , a ocekujem da ce biti nesto kao "zamijenit cemo vam module sa resiverima besplatno" ili tako nesto slicno , a ja te skalamerije ne bih po kuci...
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#22124 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Benq wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Pitanje za Telemach.

Evo svjedoci smo priča o preuzimanju HS-a od strane Telemacha pa me interesuje čisto tehnička stvar.

Ja u svoj vlasništvu imam Motora modem SB5100E i CI modul pa čujem da kao Telemach neće dozvoliti korištenje modula i Motorola modema bivšim korisnicima HS-a kada postanu dio Telemach meže. Ne znam da li je ovo istina ali evo volio bih čuti informaciu iz prve ruke?

Ako je ovo istina, kojim zakonom i kojim metodama ISP/kablovski operater/mobilni operater može natjerati nekoga da u svom privatnom posjedu ne koristi vlastitu opremu za prijem signala u svojoj privatnoj mreži?

Da pojasnim plastičnije, to bi bilo isto kao da BH Telecom ili bilo koji drugi mobini operater kaže na našoj mreži možete koristiti samo Nokia telefone....ili Cisco routere. :oops:
Nazalost druze odgovor na takvo pitanje od njih neces dobiti jer se informacije kriju. A kad dodje do toga , onda ce ti samo reci "ako zelite da koristite Telemach usluge morate uzeti resiver" end of story... I ja sam korisnik HS-a i imam dva modula , a ocekujem da ce biti nesto kao "zamijenit cemo vam module sa resiverima besplatno" ili tako nesto slicno , a ja te skalamerije ne bih po kuci...
Ok kako te mogu natjerati? Ti njih ne moraš ni pustiti u svoju privatni prostor, njihova infrastruktura se završava na ulazu u tvoju kuću/stan...sve od ulaska u kuću je tvoja privatna imovina. Oni mogu reći, ali ti staviš sebi svoje. Kako ti oni mogu zabraniti da u svojoj mreži priključiš i hadronski akcelartor čestica ako želiš? Malo karikiram ali mislim da si skontao poentu. Mogu oni na svom sistemu onemogućiti možda neke stvari ali to je drugi par cipela. Preuzimanjem HS-a nastaju prava i obaveze. Oni sve korisnike HS-a moraju preuzeti jer je to obaveza iz ugovora, omogućiti svima jednak tretman bez diskriminacije. Oni korisnici koji imaju u privatnom vlasništvu CI module moraju moći nastaviti koristiti sa njima jer ti korisnici svojim djelovajem ni u kom slučaju nisu naštetili Telemachu niti su imali uticaja na kupovinu/spajanje HS-a sa Telemachom. Nisam pravnik ali to je 100% tako.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#22125 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: Ok kako te mogu natjerati? Ti njih ne moraš ni pustiti u svoju privatni prostor, njihova infrastruktura se završava na ulazu u tvoju kuću/stan...sve od ulaska u kuću je tvoja privatna imovina. Oni mogu reći, ali ti staviš sebi svoje. Kako ti oni mogu zabraniti da u svojoj mreži priključiš i hadronski akcelartor čestica ako želiš? Malo karikiram ali mislim da si skontao poentu. Mogu oni na svom sistemu onemogućiti možda neke stvari ali to je drugi par cipela. Preuzimanjem HS-a nastaju prava i obaveze. Oni sve korisnike HS-a moraju preuzeti jer je to obaveza iz ugovora, omogućiti svima jednak tretman bez diskriminacije. Oni korisnici koji imaju u privatnom vlasništvu CI module moraju moći nastaviti koristiti sa njima jer ti korisnici svojim djelovajem ni u kom slučaju nisu naštetili Telemachu niti su imali uticaja na kupovinu/spajanje HS-a sa Telemachom. Nisam pravnik ali to je 100% tako.
Potpuno te razumijem sta zelis reci , ali ostaje da se vidi sta ce biti , eto navodno u Srbiji uvode CI module a ovdje imaju HS-ov sistem za CI module pa ga treba samo prosirit za ostale korisnike i to je to. U suprotnom , kad zvanicno objave da vise nemamo nista sa HS-om i da smo na Telemach mrezi , od tog trenutka ti oni mogu reci da u svom sistemu ne koriste module nego resivere , a ti ako neces to onda nema ni gledanja digitalnih kanala. Za one korisnike HS-a koji su pod ugovorom , njih ce pustiti dok im ugovori ne isteknu a onda ce nametati svoje uslove.

Ne znam stvarno... volio bih kad bi se neko iz TM-a javio i barem objasnio sta bi se moglo desit sa nasim uredjajima...
Locked