Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
MMM1977
Posts: 4418
Joined: 15/07/2009 12:56

#21201 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MMM1977 »

gidra wrote:Ima li iko problema sa netom, kod mene se vuče ko mrtva baba, jedva otvara stranice?
Isto i kod mene cijeli dan, kad ne prekida onda sporo užas.

Image
User avatar
south
Posts: 496
Joined: 21/12/2013 19:33

#21202 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by south »

avaks wrote:
south wrote:ne govorim ja o konkurenciji u nasoj zemlji ;-) pogledaj ti sta nudi Telemach Slovenia i Sbb (Srbija) kada budemo imali ponudu kao oni onda zasluzuju pohvale :) a ne da mi u BiH imamo najjadniju ponudu a ista firma pfffffffff i sto cu ih onda hvaliti :? :idea: smijesno izgleda za sta se oni hvale
Pogledaj Telekom operatere u navedenim zemljama pa vidi koliko nas ovi pucaju u mobilnoj, Telemach je mila majka koliko mi skupo plaćamo mobilu :run:
Slažem se da bi im FIBER i CI moduli bio pun pogodak ali neće biti pomaka dok ih konkurencija ne pritisne. A gledajući truli Telekom to neće do 2025 ali Hidžretske da bude :lol:
@Gidra, net ok, Vinet rejon...
ma ne zanimaju me Telekom operateri u tim zemljama ;-) fol je u tome sto ljudi imaju milion puta bolju ponudu nego mi a ista firma i zbog cega korisnici u Sloveniji vrijede vise od nas
i zasto bi Telemach cekao da nesto uradi telecom :idea: zar ne bi trebalo da Telemach ima sto bolju ponudu radi svojih korisnika a tako ce privuci i druge
Last edited by south on 02/07/2015 23:52, edited 1 time in total.
gidra
Posts: 3525
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#21203 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gidra »

MMM1977 wrote:
gidra wrote:Ima li iko problema sa netom, kod mene se vuče ko mrtva baba, jedva otvara stranice?
Isto i kod mene cijeli dan, kad ne prekida onda sporo užas.
OK kod mene sada sve...
Image
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#21204 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

south wrote: ma ne zanimaju me Telekom operateri u tim zemljama ;-) fol je u tome sto ljudi imaju milion puta bolju ponudu nego mi a ista firma i zbog cega korisnici u Sloveniji vrijede vise od nas
i zasto bi Telemach cekao da nesto uradi telecom :idea: zar ne bi trebalo da Telemach ima sto bolju ponudu radi svojih korisnika a tako ce privuci i druge
Poenta je u tome da Telemach vec daje sasvim dobru uslugu , i poredeci sa ostalim operaterima u Sarajevu a i sire , oni ni nemaju konkurenciju pa samim tim nema potrebe da opterecuju infrastrukturu. Telekom im ne moze ni prismrdit s ponudom , Logosoft je isto tanak , jedino ko im dosta parira je HS , a i to kad uzmu pod svoje , nece vise biti potrebe za nekim velikim promjenama.
User avatar
south
Posts: 496
Joined: 21/12/2013 19:33

#21205 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by south »

ma razumijem sve to :D ali onda oni nas smatraju takvim jadnicima da je to nevjerovatno pfffffff :evil:
ja ih necu nikada hvaliti dok ne budu imali istu ponudu kao slovenci :) znaci korisnike oni smatraju kao ovce kojima nece (iako mogu) ponuditi bolju uslugu
Last edited by south on 03/07/2015 00:14, edited 2 times in total.
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2437
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#21206 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by cenecimoveocino »

MMM1977 wrote:
gidra wrote:Ima li iko problema sa netom, kod mene se vuče ko mrtva baba, jedva otvara stranice?
Isto i kod mene cijeli dan, kad ne prekida onda sporo užas.

Image
I meni je pukla konekcija jutros jednom dok sam gejmao,inace sve super,ping na DE serverima 40-50
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#21207 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Benq »

south wrote:ma razumijem sve to :D ali onda oni nas smatraju takvim jadnicima da je to nevjerovatno pfffffff :evil:
ja ih necu nikada hvaliti dok ne budu imali istu ponudu kao slovenci :) znaci korisnike oni smatraju kao ovce kojima nece (iako mogu) ponuditi bolju uslugu
Potpuno razumijem sta hoces da kazes i slazem se s tim. Ali eto , sve je na telemachu...
gidra
Posts: 3525
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#21208 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by gidra »

@Telemach

Zašto ne uvedete besplatan info broj? Sve ozbiljne firme imaju besplatan...

X puta se desi da kada ne radi internet i u 99% slučajeva ne radi ni fiksni(a kvar je i u većini slučajeva do vas, prekid optike itd.) i onda moramo da vas zovemo sa mobilnih telefona i to nam dođe onda kao dodatni trošak koji je nepotreban.
AnonymousBIH
Posts: 1455
Joined: 10/11/2014 14:20

#21209 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by AnonymousBIH »

Maharadza wrote:
AnonymousBIH wrote:Da Telemach nije došao još bi mi gasili modeme preko noći i stalno provjeravali koliko smo MB potrošili.
Ove brzine i dtv po ovim cijenama su najbolja ponuda koja ima u BIH, bez konkurencije, trenutno. Čim se neko približi sa ponudom mislim da će Telemach odmah reagovati. Telecom neće sigurno, jedino ako ga privatizuju.

Medical channel ima većinom titlovane emisije, neke emisije balkanske proizvodnje itd., dok neke nisu titlovane nikako, barem je kod mene tako. Zanimljiv mi je kanal, pogledam ponekad ponešto.

Net je OK, također Vinet rejon.
Ma kakvi gasiti ba... kada sam ja ikada imao na ADSL-u i "internet" i "freezona" konekcije istovremeno...ono skidaju ti newsbin ili grabit sa free zone a ovamo surfaš normala...sjoooj ludnica ba :mrgreen: :mrgreen:

Inače stari speedtouch modem kupi prašinu u ladici...pođahkad ga se sjetim pa otvorim ladicu i kiselo se nasmijem i spomenem one koji su mi ga donijeli vrlo ružnim riječima (postim pa ne bih da iznosim kojim tačno)...! :mrgreen:
Brate, na to sam bio i zaboravio. Koji je to doživljaj bio :D A prije toga dial-up, ljepota živa, i sada volim čuti milozvučni zvuk modema :D
User avatar
malwarebyte
Posts: 681
Joined: 10/12/2012 17:33

#21210 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by malwarebyte »

Jel kod vas CISCO modem zuji ?Mene svako jutro već 3 sedmice probudi ovo njegovo zujanje, ali bukvalno svako jutro, moram ustati i restartovati ga da bi prestalo.
Jesam ja dobio neki nakaradan model ili se još kod nekog dešava ?
I Telemaše jel se može zamjeniti modem ?
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#21211 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@malwarebyte

Zamolit ćemo Vas da nam dostavite Vaše korisničke podatke, kolege sa tehničke podrške će Vas kontaktirati, kako bi se detaljnije provjerili Vaši navodi i otklonile poteškoće.

Srdačan pozdrav,
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#21212 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

south wrote:
avaks wrote:
south wrote:ne govorim ja o konkurenciji u nasoj zemlji ;-) pogledaj ti sta nudi Telemach Slovenia i Sbb (Srbija) kada budemo imali ponudu kao oni onda zasluzuju pohvale :) a ne da mi u BiH imamo najjadniju ponudu a ista firma pfffffffff i sto cu ih onda hvaliti :? :idea: smijesno izgleda za sta se oni hvale
Pogledaj Telekom operatere u navedenim zemljama pa vidi koliko nas ovi pucaju u mobilnoj, Telemach je mila majka koliko mi skupo plaćamo mobilu :run:
Slažem se da bi im FIBER i CI moduli bio pun pogodak ali neće biti pomaka dok ih konkurencija ne pritisne. A gledajući truli Telekom to neće do 2025 ali Hidžretske da bude :lol:
@Gidra, net ok, Vinet rejon...
ma ne zanimaju me Telekom operateri u tim zemljama ;-) fol je u tome sto ljudi imaju milion puta bolju ponudu nego mi a ista firma i zbog cega korisnici u Sloveniji vrijede vise od nas
i zasto bi Telemach cekao da nesto uradi telecom :idea: zar ne bi trebalo da Telemach ima sto bolju ponudu radi svojih korisnika a tako ce privuci i druge
Pa pogledaj šta mtel nudi u Srbiji a šta kod nas. Ista firma pa opet manje važni korisnici. To ti je prika sve zbog ne postojanja konkurencije i to zdrave konkurencije. Kod nas se sve svodi na torove i svako iole normalan to može da skonta danas. 20 godina nakon rata još pali šovinistička spika dok je narod ovca :thumbup:
Slovenci vrijede više od nas zato što imaju još barem 5 operatera koji svojom ponudom i kvalitetom sebi vuku korisnike, znači veća ponuda, veća konkurencija između velikih operatera, samim time i bolja i jeftinija ponuda za krajnjeg korisnika. Zašto bi Telemach nama nudio kao i u Sloveniji kada i sa ovakvom ponudom odskače od ostalih. Telekom da se malo trzne onda bi i Telemach morao ovako stvarno nema nekog prevelikog razloga, u svemu su ih prestigli i našli svoje korisnike...
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#21213 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by The BEN10 »

Koliko brzo se dobije priključak nakon što se podnese zahtjev? Interesuje me TV i internet.
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#21214 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@The BEN10

Nakon potpisanog Ugovora o korištenju usluga kompanije Telemach, priključenje se realizira u roku od 7-10 radnih dana najdalje.
Preporučujemo Vam da pogledate naše trenutne akcijske ponude Grande paketa usluga :

http://www.telemach.ba/PAKETI/2192/TRIO ... av_start=0

Izaberite jedan od Trio paketa naših usluga dobit ćete besplatan internet 6 mjeseci, kao i sve HD kanale iz naše D3 ponude. Nakon isteka promotivnog roka za HD paket kanala, imat ćete mogućnost potpisati Aneks o korištenju dodatnog paketa, koji se potpisuje na minimalni period korištenja od 6 mjeseci.
Zahvaljujemo se na interesovanju. Za sve dodatne informacije stojimo Vam na raspolaganju.

Srdačan pozdrav,
User avatar
Tiger 033
Posts: 8692
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#21215 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tiger 033 »

Kolega @Telemach sta se desava (MMDS) sa Discovery science ?!
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#21216 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by holowey »

Tiger 033 wrote:Kolega @Telemach sta se desava (MMDS) sa Discovery science ?!
haj' ba, s'a se bunis, bar ima titl :evil:
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#21217 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by GAU8 »

@telemach

ako zelim gledati D3GO na Macbook uredjaju (firefox ili safari, svejedno) dobijam ovu gresku:

An error has occurred, code=53 (Screen capture error).
Na android tabletu D3GO aplikacija radi OK.


Dalje, kako aktivirati odgodjeno gledanje kanala na D3 receiveru?
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#21218 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@ Tiger 033

Da li još uvijek imate poteškoće na navedenom kanalu?

Srdačan pozdrav
User avatar
Telemach
Posts: 15688
Joined: 13/10/2010 14:13

#21219 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@GAU8

Proslijedili smo Vam privatnu poruku.

Srdačan pozdrav
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#21220 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Je'l ovaj cisco wi fi router treba konfigurisati da radi kao router ? Primijetio sam da mi prekida signal na svim uredjajima osim wi fi koji ide direktno iz modema, racunar,playstation i drugi wi fi router prekida svako malo. Nekad svakih par sati a evo sad svake 2 minute :D

EDIT: Vise ne prekida ali i dalje mislim da ga treba konfigurisati nekako :D Iskljucio sam drugi wi-fi router pa je OK trenutno
Last edited by Mustang1 on 05/07/2015 12:26, edited 1 time in total.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#21221 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by GAU8 »

cenecimoveocino wrote:
MMM1977 wrote:
gidra wrote:Ima li iko problema sa netom, kod mene se vuče ko mrtva baba, jedva otvara stranice?
Isto i kod mene cijeli dan, kad ne prekida onda sporo užas.

Image
I meni je pukla konekcija jutros jednom dok sam gejmao,inace sve super,ping na DE serverima 40-50
Meni je mjesec dana u kurcu net totalno.

Radi odlicno punom brzinom, ali svako malo uspori na nulu.
To je neupotrebivo. Bitnija je konstantna brzna nego ogako isprekidano.

Strasno neozbiljno. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
User avatar
Tiger 033
Posts: 8692
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#21222 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tiger 033 »

Telemach wrote:@ Tiger 033

Da li još uvijek imate poteškoće na navedenom kanalu?

Srdačan pozdrav
NE sad je OK :thumbup:
User avatar
TinNBANFL
Posts: 531
Joined: 29/12/2012 23:51

#21223 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by TinNBANFL »

Meni je mjesec dana u kurcu net totalno.

Radi odlicno punom brzinom, ali svako malo uspori na nulu.
To je neupotrebivo. Bitnija je konstantna brzna nego ogako isprekidano.

Strasno neozbiljno. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:[/quote]

Isti problem, na Teamspeak serverima po 30-40% packet loss, online se nista ne moze jer je tolika oscilacija da je ping nevjerovatan, zovem od pon. stalno me zavlace, bio je i ''expert'' sa laptopom da izmjeri signale pa se desilo isto sto sam mu ja telefonom mogao reci... Evo rekose rjesit ce se u pon...
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#21224 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by NediM17 »

Pola stranica se ne moze otvoriti.
User avatar
oldtajmer
Posts: 4867
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#21225 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by oldtajmer »

dugo je bio veoma stabilan net,ali fakat u zadnje vrijeme je pocelo da steka cesto
Locked