Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#20451 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Partijaner »

Imam pitanje, maloprije su mi prikljucili trio grande paket i sad vidim da su mi otljucani svi kanali osim onih 18+ za koje trebam pin, eh sad jesam li ja taj pin trebao dobiti od majstora koji su mi prikljucivali ili trebam mozda zvat na neki broj da ja to dobijem ili kako vec ? :-D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#20452 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by skafiskafsnjak »

Partijaner wrote:Imam pitanje, maloprije su mi prikljucili trio grande paket i sad vidim da su mi otljucani svi kanali osim onih 18+ za koje trebam pin, eh sad jesam li ja taj pin trebao dobiti od majstora koji su mi prikljucivali ili trebam mozda zvat na neki broj da ja to dobijem ili kako vec ? :-D
Pervertitu :D 1234 :)
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#20453 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Partijaner »

skafiskafsnjak wrote:
Partijaner wrote:Imam pitanje, maloprije su mi prikljucili trio grande paket i sad vidim da su mi otljucani svi kanali osim onih 18+ za koje trebam pin, eh sad jesam li ja taj pin trebao dobiti od majstora koji su mi prikljucivali ili trebam mozda zvat na neki broj da ja to dobijem ili kako vec ? :-D
Pervertitu :D 1234 :)
Zena me natjerala da pitam ona to voli gledat. :mrgreen: :oops:

Hvala ti manchesterovac. :thumbup:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#20454 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

Telemach wrote:@avaks

Zamolit ćemo Vas za Vaše korisničke podatke, kako bismo Vas mogli kontaktirati i detaljno sa Vama provjeriti sve vezano za poteškoće sa D3 GO uslugom, koje trenutno imate.
Unaprijed se zahvaljujemo na saradnji.

Srdačan pozdrav,
A čekajući vas i detaljne provjere ne pogledah niti jednu utakmicu Lige Šampiona na D3Go :D
Evo sad sam sve obrisao pa ćemo da vidimo hoće li šta pomoći...
Nego zašto još nije ubačen BHT HD na D3go? Pa čekamo povratnu informaciju od ljetos...
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#20455 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@avaks

Trenutno nije planirana izmjena programske sheme D3 GO usluge.
O svim novostima bit ćete obaviješteni. Zamolit ćemo Vas za razumijevanje.

Srdačan pozdrav,
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#20456 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by channel10 »

Kada cemo moci gledati unazad tri dana na kanalima HRT2, HRT1?

Kada cete ubaciti hrvatski RTL2 na D3GO?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#20457 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by skafiskafsnjak »

Vidi ovog 'rvat :lol:
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#20458 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

avaks wrote:
Telemach wrote:@avaks

Zamolit ćemo Vas za Vaše korisničke podatke, kako bismo Vas mogli kontaktirati i detaljno sa Vama provjeriti sve vezano za poteškoće sa D3 GO uslugom, koje trenutno imate.
Unaprijed se zahvaljujemo na saradnji.

Srdačan pozdrav,
A čekajući vas i detaljne provjere ne pogledah niti jednu utakmicu Lige Šampiona na D3Go :D
Evo sad sam sve obrisao pa ćemo da vidimo hoće li šta pomoći...
Nego zašto još nije ubačen BHT HD na D3go? Pa čekamo povratnu informaciju od ljetos...
Onda sam ja sretan što mi D3GO radi bez problema, samo nije htjelo na chrome dok nisam upalio onu "npapi" podršku, sad' opet fercera! A ako hoćeš ligu prvaka, evo: http://torrent-tv.ru/category.php?cat=4 - ovi ruski Футбол 1, 2 i 3 kanali prenose UVIJEK ligu prvaka, englesku, špansku, talijansku, ma sve moguće utakmice, imaju i HD verzije i NIKADA ne štopaju, barem otkad ja pratim! :thumbup:
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#20459 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@channel10

Trenutno nije planirana izmjena programske sheme D3 GO usluge.
Zahvaljujemo se na sugestiji.
O svim novostima, vezano za ponudu i opcije D3 GO usluge, korisnici će biti blagovremeno obaviješteni.

Srdačan pozdrav,
bubiba
Posts: 36
Joined: 26/08/2010 20:09

#20460 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bubiba »

nema promjene sheme na d3go, nema povecanja uploada na paketima, nema CI modula, nema odgovora od nadležnog sektora za upite o istim, nema poboljsanja sporog i nestabilnog softvera na resiverima...ali imamo ponudu za ugovore na 24 mjeseca i linkove dobrih clanova da gledamo HD na torrent umjesto tv :thumbup:

Hvala
User avatar
bato99
Posts: 1946
Joined: 30/04/2008 15:04
Location: starMO
Contact:

#20461 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bato99 »

bubiba wrote:nema promjene sheme na d3go, nema povecanja uploada na paketima, nema CI modula, nema odgovora od nadležnog sektora za upite o istim, nema poboljsanja sporog i nestabilnog softvera na resiverima...ali imamo ponudu za ugovore na 24 mjeseca i linkove dobrih clanova da gledamo HD na torrent umjesto tv :thumbup:

Hvala
očekuj veoma brzo još neku turbo,mega,ultra akciju za nove korisnike da potpišu na 24 mjeseca a unapređenje njihovih usluga možemo zaboraviti...neće ni hebeni media centar da ubace a mogu...može im se,ipak mi živimo u BiH u njihovim očima u šupku svijeta i zašto bi mi imali uslugu kao u srbiji ili sloveniji :evil:
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#20462 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

bubiba wrote:nema promjene sheme na d3go, nema povecanja uploada na paketima, nema CI modula, nema odgovora od nadležnog sektora za upite o istim, nema poboljsanja sporog i nestabilnog softvera na resiverima...ali imamo ponudu za ugovore na 24 mjeseca i linkove dobrih clanova da gledamo HD na torrent umjesto tv :thumbup:

Hvala
Pa moram dati alternativu kada klošari neće da ubace arene ili neke druge kanale koji bi prenosili Ligu Prvaka i Europa ligu! :-x Dodaj i to na "listu"! :mrgreen:

Jedino žalosno ovdje jeste da i sa svim tim minusima imaju (još uvijek :shock: ) daleko bolju ponudu od konkurencije, što o istoj dovoljno govori... :run:
User avatar
Reglan
Posts: 4848
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#20463 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

Al bas, pored svega Telemach je opet bolji od svojih konkurenata (izuzev Logosofta) koji je dostupan na 2% teritorije Sarajeva.
User avatar
Grof
Posts: 564
Joined: 24/02/2002 00:00

#20464 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Grof »

Reglan wrote:Al bas, pored svega Telemach je opet bolji od svojih konkurenata (izuzev Logosofta) koji je dostupan na 2% teritorije Sarajeva.
Ma kakav Logosoft...nije to više ni blizu onog starog Logosofta otkad ih je mtel poklopio. Nas stare korisnike tjeraju da pređemo na neki od novih (daleko nepovoljnijih paketa) do kraja ove godine. Par nekih novih kanala ubacuju samo na novim paketima. Sve u svemu - odron! :run:
Last edited by Grof on 23/04/2015 19:56, edited 1 time in total.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#20465 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

Grof wrote:
Reglan wrote:Al bas, pored svega Telemach je opet bolji od svojih konkurenata (izuzev Logosofta) koji je dostupan na 2% teritorije Sarajeva.
Ma kakav Logosoft...nije to više ni blizu onog starog Logosofta otkad ih je mtel poklopio. Nas stare korisnike tjeraju da pređemo na neki od novih (daleko nepovoljnijih paketa) do kraja ove godine. Par nekih novih kanala ubacuju samo na novim paketima. Sve u svemu - odron! :run:
Stvarno žalosno, ono čuješ kupio ih mtel, kontaš jača firma (gigant uzimajući u obzir ko je njihov vlasnik itd.) pa logično očekuješ daleko bolju ponudu kad šipak - ispade novi vlasnik daleko pohlepniji pa hoće izgleda da "otplate" kupovinu u što kraćem roku, naravno sa grbače korisnika?! :-)

PS. Pošto nema potrebe za dupli post: Evo i na D3GO mi se poremetio "TV Vodič" tj. EPG totalno, nema NIŠTA, kanale srećom pušta ali ostalo - raspad sistema! :run:
bubiba
Posts: 36
Joined: 26/08/2010 20:09

#20466 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by bubiba »

Ako je Telemach bolji od konkurencije koja je odron (mada se o ukusima i potrebama ne raspravlja jer je nekima logosoft i sl. bolji) to ne znaci da mu usluga i odnos naspram korisnika valja, da treba da se poklopimo ušima i šutimo uz komentar "suti dobro je bar se ne puca". Ja necu da sutim i necu da trpim da nas tretiraju nepismenima i pecinskim ljudima dok ista ta grupacija u susjednim zemljama pruza mnogo vise i brine o korisnicima slusajuci njihove sugestije. Ovdje misle ako su ti rekli da restartujes resiver i da su tvoj upit proslijedili nadleznom sektoru da su ostvarili pozitivan feed back sa korisnikom, a probleme za sve vise potrebnim povecanjem uploada, opcijama na resiverima, pojedinim kanalima na d3go i da ne nabrajam sad ostale zahtjeve nemaju konkretna rjesenja misleci da cemo do sutra zaboraviti sta smo pitali.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#20467 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

bubiba wrote:Ako je Telemach bolji od konkurencije koja je odron (mada se o ukusima i potrebama ne raspravlja jer je nekima logosoft i sl. bolji) to ne znaci da mu usluga i odnos naspram korisnika valja, da treba da se poklopimo ušima i šutimo uz komentar "suti dobro je bar se ne puca". Ja necu da sutim i necu da trpim da nas tretiraju nepismenima i pecinskim ljudima dok ista ta grupacija u susjednim zemljama pruza mnogo vise i brine o korisnicima slusajuci njihove sugestije. Ovdje misle ako su ti rekli da restartujes resiver i da su tvoj upit proslijedili nadleznom sektoru da su ostvarili pozitivan feed back sa korisnikom, a probleme za sve vise potrebnim povecanjem uploada, opcijama na resiverima, pojedinim kanalima na d3go i da ne nabrajam sad ostale zahtjeve nemaju konkretna rjesenja misleci da cemo do sutra zaboraviti sta smo pitali.
Kakve bolani opcije, pa i bez njih ovi resiveri štopaju do bola! Još uvijek mi se dešava da sranje jednostavno zamrzne i ne reaguje na daljinski NIKAKO barem 4-5 sec. i to se REDOVNO dešava! A taj nadležni sektor izgleda samo prima žalbe, prijedloge i lagano:

Image
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#20468 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@Maharadza

Ljubazno Vas molimo da prihvatite našu ispriku ukoliko ste imali poteškoće sa uslugama kompanije Telemach.
Bit ćete kontaktirani u što skorijem roku, i bit će urađeno sve što je u našoj moći da ubuduće budete zadovoljni pruženim i načinom poslovanja kompanije.

Srdačan pozdrav,
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#20469 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Telemach wrote:@Maharadza

Ljubazno Vas molimo da prihvatite našu ispriku ukoliko ste imali poteškoće sa uslugama kompanije Telemach.
Bit ćete kontaktirani u što skorijem roku, i bit će urađeno sve što je u našoj moći da ubuduće budete zadovoljni pruženim i načinom poslovanja kompanije.

Srdačan pozdrav,
Samo radite ono sto Vasa firma radi u ostalim drzavama i fino cete se popraviti. Firma kao Vasa ima godisnje planove koji se pripremaju unaprijed i vecina stvari se zna unaprijed hoce li nesto biti ili nece, tako da i Vi znate informacije koje korisnici pitaju ali ih ne dajete vec se vadite na nadlezni sektor koji do sada nista nije uradio,nego samo Vi licno koji ste iza nika za osnovne stvari koje se podrazumjevaju za jednu firmu kao sto je Telemach.

Vi a pogotovo taj Vas " nadlezni sektor" zna sta ce biti u naredni nekoliko mjeseci i da li ce se uvoditi neke funkcije ili kanali ali nam ih ne plasirate u javnost neznam iz kojeg razloga jer bi korisnici bili zadovoljniji da kazete to i to planiramo uveti za nekoliko mjeseci samo da zavrsimo potrebnu papirologiju ili to i to ne planiramo uvoditi u ovoj godini. Sa takvom informacijom bi dobili veliku naklonost korisnika, a i puno bi se izdigli od ostale konkurencije.


Pozdrav
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#20470 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@kakaljin

Zahvaljujemo se na sugestijama.
Kompanija Telemach će svakako nastojati blagovremeno sve korisnike, kao i zainteresirane, obavijestiti o izmjenama i novostima u ponudi.

Srdačan pozdrav,
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#20471 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by skafiskafsnjak »

Maharadza wrote:
Kakve bolani opcije, pa i bez njih ovi resiveri štopaju do bola! Još uvijek mi se dešava da sranje jednostavno zamrzne i ne reaguje na daljinski NIKAKO barem 4-5 sec. i to se REDOVNO dešava! A taj nadležni sektor izgleda samo prima žalbe, prijedloge i lagano:

Image

Hhah pa to stopanje resivera mi ne smeta. A jbg ne isplati im se davati neke high end resivere . Bitnije mi je da mi slika ne stopa...ili internet...
NediM17
Posts: 21693
Joined: 05/11/2009 11:49

#20472 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by NediM17 »

Maharadza wrote: Kakve bolani opcije, pa i bez njih ovi resiveri štopaju do bola! Još uvijek mi se dešava da sranje jednostavno zamrzne i ne reaguje na daljinski NIKAKO barem 4-5 sec. i to se REDOVNO dešava! A taj nadležni sektor izgleda samo prima žalbe, prijedloge i lagano:

Image
Normalno da stopaju, tu ne pomaze nikakav restart, jednostavno su risiveri smece i tu je kraj price. Zalosno je da ovakva kopanija nema CI module, nego pate svoje korisnike sa risiverima koji su realno krsevi, da makar valjaju pa hajde, ali hem su risiveri smece, hem nema CI modula.

Toliki su odron, da radije gledam analogiju + onih 10ak DVB-C free kanala, nego sto palim taj krs, znam samo da cu se dzaba nervirati.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#20473 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

evo nakon 48h proguli D3Go i to na, molim lijepo, Chrome koji navodno nije podržan od kraj 2014 :lol:
Doduše još se nadležni nisu javili povodom toga ali dok radi dobro je :thumbup:
Btw evo prijedlog, mislim veoma korektan, da Telemach napravi aplikaciju za smartfone (android, ios, win) za prijavu kvara jer ono čudo na fejsu ne radi preko telefona a često se desi kada su svi prekidi (nama koji koristimo vaš telefon odnosno trio uslugu) da je to jedini način da prijavimo kvar.
Naravno ne pada mi na pamet zvati 1360 sa mobilnog jer u prosjeku slušaš 3 minute muzike dok se neko od operatera ne smiluje javiti a to sve troši kredit.
Znači jednostavno aplikacija da ostavimo broj ugovora i koji je problem a da ide preko neta ili eventualno uvesti besplatan broj za prijavu kvara 0800 šta već.
Je li se ovo može prenijeti nadležnima ili trebamo i za to zvati?! A vjerujem da nisam jedini koji je imao navedene probleme pa potrošio bruku kredita na zivkanje i ispitivanje svakog operatera u čemu je problem...
LP
User avatar
aj_ba
Posts: 163
Joined: 29/10/2013 17:40
Location: Sarajevo

#20474 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by aj_ba »

Kažu 40Mbps, ali ne kažu da je ta brzina isključivo kada direktno spojiš UTP kabl u kompjuter. Preko wifi je duplo manje, možda čak i manje od duplo.
Nazovem danas da prijavim problem, jer ne mogu da igram Battlefield 4 preko wifi-a ali nikako. Ogroman lag imam. Ogroman ping, ali oni jebo te ne znaju sta je problem. Da li je to moguće, da su ljudi dobili posao, a da veze s vezom nemaju? Od 5 agenata sa kojima sam razgovarao, jedino je jedan momak znao o cemu pricam i pokusao je pomoci, ali kasnije mi se javila neka djevojka koja VEZE NEMA ponavljam. :? :? :? odgovor joj je bio: "sve je to moguće" i "ne mozemo vam pomoci". Hajde kad već snimate te razgovore, neka bar neko presluša kako vam 50% agenata ne zna obavljati posao.

Btw, prije ovoga sam koristio usluge BH Telecoma i igrica je preko wifi-a funkcionisala perfektno, iako sa 10 puta manjom brzinom. Znaci da je problem u ruteru i nekim postavkama, i zalosno sto niko od uposlenih ne zna da riješi problem.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#20475 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

Ja preko wifi ne igram (niti pomišljam išta kompetitivno osim ako si baš primoran, konzola i ti fazoni). Sa brzinom nemam problema 40 mi je i preko kabla i preko wireless mada se s gubitkom signala, naravno, gubi i brzina (kvalitet veze) tako da na 2 crtice (od 4) imam nekih 25-30Mb što je sasvim prihvatljivo (trio grande paket i onaj Ciscov modem/router u pitanju).
Ako si pročitao FAQ za BF4 (na kojem i sam imam oko 700h gameplaya) napomena je da će biti delaya preko wifi i da se ne preporučuje. Ni meni nikada nisu mogli riješiti probleme oko pinga i laga mada je to većinom i do same igre te servera (zato traži Frankfurt, vala ako je 40-50ms veliko ne znam).
A to što laga, ako ti oni ne mogu pomoći, ja ću da ti kažem. Kao prvo probaj sa UTP kablom pa vidi je li do tebe ili do računara odnosno servera na kojem igraš. Kao drugo, standardno, provjeri portove, za BF4 ovi ti moraju biti otvoreni:
TCP: 80, 443, 9988, 17502, 20000-20100, 22990, 42127
UDP: 3659, 14000-14016, 22990-23006, 25200-25300
Treće i ono što i ptice na grani znaju, firewall i av (neka je na gaming modu ako ima opcija). Četvrto ako ti torrenti rade i ako je neko od ukućana nakačen, sve to pravi lag i ping probleme (bilo šta što utiče na upload).
Ako je sve navedeno ok, znači imaš konfiguraciju da bez problema vuče BF4 na velikim mapama, radi preko UTP kabla, otvoreni portovi, niko ti ne opstruira kućnu mrežu, promijenio si kanal na kojem je wifi (može i do toga biti) e onda si u banani :D
Hehe nadam se da sam pomogao jer fakat od ove osnovne podrške nema 'ljeba (iskusio sam sve to pa čak i operatere koji ne znaju šta je ping i lag a u podršci su :run: ). Jedina opcija ti je da tražiš supervizora kada ti se neko javi i da te proslijede naprednoj podršci pa bi onda nešto i moglo da se riješi.
Sretno u svakom slučaju drug!
Locked