Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#20176 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by lokalni_razdjevicar »

skafiskafsnjak wrote:
lokalni_razdjevicar wrote:
skafiskafsnjak wrote:Mozda i radi na principu narudzbe ... kliknes tj narucis :D
mislim da radi jer sam jednom klikno nesto pa mi dosao veci racun...ne sjecam se sta je bilo ..d3go mislim
Jes bar dobio sto si klikno :P
jesam
ovo sam klikno bio

Image
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#20177 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by tap3ah75 »

odmor wrote:Kako funkcionise teletekst? Ja kad stisnem tipku na daljincu ttx, trebam cekati oko 5sekundi da se otvori teletekst. Upisivanje brojeva isto trokira. Sve u svemu, za vrijeme lige prvaka na poluvremenu pogledat rezultate ostalih tekmi na kladionici, taman zavrsi poluvrijeme dok se to obavi. Zaboravio sam napisat da nisam skonto fazon kako stopirat odredjenu stranicu teleteksta ili ako mogu da listam po zelji sa prve na trecu stranicu, pa onda vratim na drugu... molim vas pomozite ako ima neko rijesenje?

U krajnjoj nuzdi sam razmisljo da napravim dodatnu skretnicu pa da u tv ubacim dodatni analogni signal na kojem cu skenirati samo bht/federalnu radi teleteksta.. jer kontam da bih na taj nacin mogao listati teletekst sa daljincem od led tv-a...

Sta mi predlazete :?
Ja uvijek teletex gledam na analognoj.
Čak i kad hoću "brzinski" prošatati kanale koristim analognu ... pa ako šta nađem zanimljivo prebacim se na digitalu.
User avatar
ossam
Posts: 67
Joined: 12/05/2014 10:45

#20178 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ossam »

Nakon godinu i vise, trebalo je da skontaju u T-mach-u da vise nije Cartoon Network/TCM, nema TCM i ha haj. Sitnica jeste, ali....(Urediti listu kanala!) Da li bas uvijek mora T-mach cekati oko domacih kanala, ovaj put HayatHD, ´turiti ili ne´, ali uvijek zadnji... Cemu, zasto, nikad mi jasno nece biti.
User avatar
dembele
Posts: 2759
Joined: 19/06/2014 09:15

#20179 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dembele »

Azurnost im nikad nije bila jaka strana :zzzz:
User avatar
odmor
Posts: 1157
Joined: 10/05/2006 12:42

#20180 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by odmor »

tap3ah75 wrote:
odmor wrote:Kako funkcionise teletekst? Ja kad stisnem tipku na daljincu ttx, trebam cekati oko 5sekundi da se otvori teletekst. Upisivanje brojeva isto trokira. Sve u svemu, za vrijeme lige prvaka na poluvremenu pogledat rezultate ostalih tekmi na kladionici, taman zavrsi poluvrijeme dok se to obavi. Zaboravio sam napisat da nisam skonto fazon kako stopirat odredjenu stranicu teleteksta ili ako mogu da listam po zelji sa prve na trecu stranicu, pa onda vratim na drugu... molim vas pomozite ako ima neko rijesenje?

U krajnjoj nuzdi sam razmisljo da napravim dodatnu skretnicu pa da u tv ubacim dodatni analogni signal na kojem cu skenirati samo bht/federalnu radi teleteksta.. jer kontam da bih na taj nacin mogao listati teletekst sa daljincem od led tv-a...

Sta mi predlazete :?
Ja uvijek teletex gledam na analognoj.
Čak i kad hoću "brzinski" prošatati kanale koristim analognu ... pa ako šta nađem zanimljivo prebacim se na digitalu.
Ma nemam spojen RF utikac za analognu (samo mi je led spojen HDMI kablom).. a nesto mi se ne dodaje jos jedna skretnica radi gubitka signala.. inace koliko se tolerise jacina i kvalitet signala da bih pratio HD kanale?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#20181 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by skafiskafsnjak »

Telefon je odron svih odrona. PA jebote zovem sada, 2 puta zauzece , treci put tek dobijem...i cesto tako ccc
User avatar
Telemach
Posts: 15740
Joined: 13/10/2010 14:13

#20182 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@ skafiskafsnjak

Poštovani,

Bit ćete kontaktirani, kako bi se riješile navedene poteškoće sa uslugom telefonije.
Zahvaljujemo se na saradnji.

Srdačan pozdrav,
User avatar
Radar71
Posts: 7293
Joined: 21/07/2010 15:43

#20183 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Radar71 »

Riješte problem skafiskafsnjaku ili neću produžiti ugovor :D
User avatar
odmor
Posts: 1157
Joined: 10/05/2006 12:42

#20184 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by odmor »

Ima li rijesenje za teletext? *

*izvinjavam se administraciji foruma, ali morao sam..
User avatar
Telemach
Posts: 15740
Joined: 13/10/2010 14:13

#20185 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@odmor

Poštovani,

Vaše podatke nam možete dostaviti u privatnoj poruci.
Izvršit ćemo potrebne provjere i rado Vam se javiti sa povratnim informacijama.

Srdačan pozdrav
AnonymousBIH
Posts: 1476
Joined: 10/11/2014 14:20

#20186 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by AnonymousBIH »

Svaki operater ima probleme, ali ako se brzo rješavaju kao u slučaju Telemacha onda je to ok.
U augustu mi ističe ugovor sa Telecomom, i ako Telemach nastavi raditi kao do sada, definitivno ću ih odjaviti totalno.
Listam ove nove cjenovnike i smijem se.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#20187 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

AnonymousBIH wrote:Svaki operater ima probleme, ali ako se brzo rješavaju kao u slučaju Telemacha onda je to ok.
U augustu mi ističe ugovor sa Telecomom, i ako Telemach nastavi raditi kao do sada, definitivno ću ih odjaviti totalno.
Listam ove nove cjenovnike i smijem se.
Ma samo da ubace kako arene ili druge kanale koji će raditi prijenos Lige Prvaka pa i Europa Lige, def. bi bili neprikosnoveni!

Inače, idući "korak" s kojim bi mogli def. napraviti haos jeste da uvedu i mobilnu telefoniju, kako kroz pakete tako i kroz ponudu uređaja, pa zamisli potpišeš jedan ugovor na kojem imaš SVE: TV, Internet, Fiksni i Mobilni paket uz ponudu uređaja sa popustom uz potpis na 12/24 mjeseca! Samo ne vjerujem da će ovako nešto napraviti dok god se i konkurencija ne "probudi" i ne "natjera" ih da reaguju, a pošto su se očito uspavali! :cry:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#20188 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by skafiskafsnjak »

Kakva crna mobilna telefonija. Fiksna je odron, nek prvu nju regulisu kako treba...
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#20189 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

skafiskafsnjak wrote:Kakva crna mobilna telefonija. Fiksna je odron, nek prvu nju regulisu kako treba...
Pa lakše će mobilnu regulisati jer bi svakako morali plaćati telekomu za korištenje stanica, repetitora itd.! :mrgreen:
Silent.Hunter
Posts: 483
Joined: 14/05/2011 10:12
Location: Shitville

#20190 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Silent.Hunter »

skafiskafsnjak wrote:Kakva crna mobilna telefonija. Fiksna je odron, nek prvu nju regulisu kako treba...
Kod mene fiksna za sad sve ok, potrosio samo 7KM, a inače bi telecomu plačao preko 30...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#20191 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by skafiskafsnjak »

Silent.Hunter wrote:
skafiskafsnjak wrote:Kakva crna mobilna telefonija. Fiksna je odron, nek prvu nju regulisu kako treba...
Kod mene fiksna za sad sve ok, potrosio samo 7KM, a inače bi telecomu plačao preko 30...
Meni se desavaju razna sranja. Npr. kada zovem nekada, zauzece mi...a ustvari nije. Dobijem tek iz trece. Isto tako kada mene zovu, zauzeto mi, a nisam kuci uopste. I ljudi misle necu da se javim...ono, prije minut zauzeto (ispada da pricam s nekim) a sad se ne javljam....

Pricam s nekim, a dosta stvari mene cuje itd itd
User avatar
Reglan
Posts: 4848
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#20192 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

skafiskafsnjak wrote:
Silent.Hunter wrote:
skafiskafsnjak wrote:Kakva crna mobilna telefonija. Fiksna je odron, nek prvu nju regulisu kako treba...
Kod mene fiksna za sad sve ok, potrosio samo 7KM, a inače bi telecomu plačao preko 30...
Meni se desavaju razna sranja. Npr. kada zovem nekada, zauzece mi...a ustvari nije. Dobijem tek iz trece. Isto tako kada mene zovu, zauzeto mi, a nisam kuci uopste. I ljudi misle necu da se javim...ono, prije minut zauzeto (ispada da pricam s nekim) a sad se ne javljam....

Pricam s nekim, a dosta stvari mene cuje itd itd
Ista stvar i kod mene.
semir1988
Posts: 230
Joined: 30/12/2012 16:32

#20193 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semir1988 »

skafiskafsnjak wrote:
Silent.Hunter wrote:
skafiskafsnjak wrote:Kakva crna mobilna telefonija. Fiksna je odron, nek prvu nju regulisu kako treba...
Kod mene fiksna za sad sve ok, potrosio samo 7KM, a inače bi telecomu plačao preko 30...
Meni se desavaju razna sranja. Npr. kada zovem nekada, zauzece mi...a ustvari nije. Dobijem tek iz trece. Isto tako kada mene zovu, zauzeto mi, a nisam kuci uopste. I ljudi misle necu da se javim...ono, prije minut zauzeto (ispada da pricam s nekim) a sad se ne javljam....

Pricam s nekim, a dosta stvari mene cuje itd itd

kod mene isto...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#20194 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by skafiskafsnjak »

Pa glupa situacija ... ljudi misle da necu da im se javim jer jer pobogu, prije 20sec bilo zauzeto i slicno .. :-)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#20195 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by skafiskafsnjak »

Ruter zamjenjen. Sad cemo vidjeti.

Svaka cast na brzini :thumbup:
User avatar
Telemach
Posts: 15740
Joined: 13/10/2010 14:13

#20196 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@ semir1988

Poštovani,
Provjerit ćemo vaše navode i javiti vam se sa povratnim informacijama, u što skorijem roku.
Zamolit ćemo vas za samo malo strpljenja.

@ Reglan

Ljubazno ćemo Vas zamoliti da nam dostavite Vaše korisničke podatke,kako bi mogli provjeriti o čemu je riječ.
Zahvaljujemo se na saradnji.

Srdačan pozdrav
User avatar
Telemach
Posts: 15740
Joined: 13/10/2010 14:13

#20197 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@ skafiskafsnjak

Poštovani,

Zahvaljujemo se na povratnim informacijama.

Srdačan pozdrav
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#20198 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Skyfox »

Ima li neko situaciju da ga nikako ne mogu dobiti iz Slovenije? Do nedavno sve funcionisalo OK onda unazad nekih mjesec dana tach. Nit ja mogu dobiti njih niti oni mene. Prijavio sam operateru, cekam povratnu info!!!
vrapcic
Posts: 243
Joined: 20/07/2011 16:53

#20199 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by vrapcic »

Jedini problem je kad zovu tebe sa drugih mreza I javlja im zauzece,a ustvari linija je slobodna. Po meni, to je veliki problem.[/quote]

Jel` svi korisnici imaju ovaj problem, sta kaze Telemach po tom pitanju, da li si ih kontaktirao?

I jos jedno pitanje, ukoliko se prenese broj iz BHtelekoma da li posle ako me neko zove iz 033 mrezne grupe mora da bira i 033 pa moj broj ili i dalje moze da me kontaktira kao i do sada samo pozivajuci broj bez pozivnog koda 033?[/quote]

i ja imam problema kad zovems ebe na kucni sa bh telekoma
mobilne mreze
javlja zauzeto..tek treci 4 put uklopi
zvao njih...i nista nisu ustanovili..[/quote]

Isto se i meni desava, vise mi je zvuk kao da "izbaci" nego zauzeca. Zna li iko sta je u pitanju...?
samki12
Posts: 210
Joined: 30/03/2014 12:41

#20200 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by samki12 »

Koji su sve HD kanali u ponudi? Interesuju me dual paketi pa bih usporedio ove pakete sto daju 5hd kanala, 9, 14 i 32.
Locked