Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#19101 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

Molim korisnika @telemach

da nam objasni reklamiranje necega sto se nemoze gledati,

da da argumente za reklamu a to korisnici nisu mogli da gledaju
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#19102 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

kakaljin wrote:
Problem je sto se tamni jednima a drugima ne, mora se svima biti isto u kablovskom sistemu

a u ovom slucaju je reklamiranje necega da ce biti na tv-u, a ustvari ga nema


Ako imas strimove i ostalo zasto onda placas kablovsku?

Ako se placa kablovska hocu da imam isto kao i svi korisnici za iti novac
Pa o tome se i radi jedni dobiju sve a drugi sipak.

Kablovsku ne koristim koristim iptv. Jer nemam sve kanale po srimovima kao na iptv :) A HD kanale nemogu gledati na kompu jer je prestar. Ponekad pogledam novu, b92, prvu, cinestar obicne i premier, cmc, balkaniku. Najduze b92 i novu.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#19103 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

Adoxxx wrote:Zasto se OBN zakljucava poslije 12 sati?
Pretpostavljam jer tada emitiraju oni vidovnjaci, a to se kao racuna pod "roditeljska kontrola" ili sta vec.
traumahot
Posts: 137
Joined: 05/09/2014 15:02

#19104 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by traumahot »

kakaljin wrote:Molim korisnika @telemach

da nam objasni reklamiranje necega sto se nemoze gledati,

da da argumente za reklamu a to korisnici nisu mogli da gledaju
Hoće teb sigurno, ti veoma bitna licnost. Kako neki ljudi nemaju osjecaja da smaraju. Ti nisi ni korisnik telemacha a stalno se nesta busas i zapitkuje ohladi malo.
Adoxxx
Posts: 1057
Joined: 15/06/2012 21:52

#19105 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Adoxxx »

dječak sa šibicama wrote:
Adoxxx wrote:Zasto se OBN zakljucava poslije 12 sati?
Pretpostavljam jer tada emitiraju oni vidovnjaci, a to se kao racuna pod "roditeljska kontrola" ili sta vec.
Nisu vidovnjaci nego zvijezde granda, tacno u 12h zatamnili :/
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#19106 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semirsar »

traumahot wrote:
kakaljin wrote:Molim korisnika @telemach

da nam objasni reklamiranje necega sto se nemoze gledati,

da da argumente za reklamu a to korisnici nisu mogli da gledaju
Hoće teb sigurno, ti veoma bitna licnost. Kako neki ljudi nemaju osjecaja da smaraju. Ti nisi ni korisnik telemacha a stalno se nesta busas i zapitkuje ohladi malo.
Pa ako cemo gledati tako kako ti vidis, zapitaj se smaras li ti tolikim obranama u korist T-macha?
Telemach koliko god imao dobru uslugu ima i losu politiku da razlicito tretira korisnike ovisno o teritoriji na kojoj se nalaze. Ne ocekujem da nama pruze sto pruzaju korisnicima u Sloveniji i Srbiji, ali isto tako ne ocekujem da u BiH razlicito tretiraju korisnike.
Ako oni dole, gore, 'anamo, tamo korisnici imaju punu uslugu, onda to isto ocekujem i ja za sebe, jer placam istu cijenu kao i oni, a nemam sve sto i oni, kuzis?
Svojevremeno sam, upravo na ovom forumu, vodio pravi verbalni rat sa ublehasima i poltronima tadasnjeg globalneta, bhcabelneta i sada T-macha koji je tek usao na ovo podrucje, a koji su na isti nacin pokusali omalovaziti svakoga ko je napisao i najmanju kritiku. Svoj problem tada sam rijesio tek kad sam dobio broj tadasnje glavne hanume u T-machu a koja je zamisli slucajnosti, govorila cistom ekavicom.
I da dodam, tema se zove "Telemach - ALL ABOUT 4" sta mislis otkud ono 4 u nazivu :evil:
Nije sve bajno u zemlji danskoj, jok vala.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#19107 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

MTV wrote:Ako bi smio dodati zatamljeno je tamo gdje RAK moze da upravlja a to su dva grada Sarajevo i Zenica. U svim ostalim gradovima i mjestima se mogu slobodno gledati hrvatski i srpski kanali (uglavnom sport) osim ova dva nabrojana. Pa u Mostaru se cak i obicnom antenom hvata i hrvatska nova. Ko nam je kriv sto zivimo "iza brda."

Srecom postoje streamovi, web stranice, android aplikacije gdje mozes gledat sta hoces. Na youtube imaju klipovi gdje na pametnim televizorima (posebne aplikacije) preko interneta gledas na hiljade kanala, exyu, HD ma nema sta nema.

Ovo nije vezano za telemach, ima jos operatera koji tamne sta treba i sta netreba.

Samo iznosim cinjenice, ne vrijedjam i ne napadam.
LP
Dodaj i Visoko - Kakanj (odnosno čitav Vinet rejon). Sinoć je i Šrek na RTL bio zatamnjen, hajde ako utakmicu zatamne imali su neka obrazloženja ali ovako da ti proće 5 ili 10 minuta filma/serije/emisije nije uredu :thumbup:
Ne pratim plaho TV ali mala raja se bunila sinoć pa sam morao da konstatujem :D
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#19108 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kinaski »

sta je sa arena, jeste vise kupili taj hs
traumahot
Posts: 137
Joined: 05/09/2014 15:02

#19109 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by traumahot »

semirsar wrote:
traumahot wrote:
kakaljin wrote:Molim korisnika @telemach

da nam objasni reklamiranje necega sto se nemoze gledati,

da da argumente za reklamu a to korisnici nisu mogli da gledaju
Hoće teb sigurno, ti veoma bitna licnost. Kako neki ljudi nemaju osjecaja da smaraju. Ti nisi ni korisnik telemacha a stalno se nesta busas i zapitkuje ohladi malo.
Pa ako cemo gledati tako kako ti vidis, zapitaj se smaras li ti tolikim obranama u korist T-macha?
Telemach koliko god imao dobru uslugu ima i losu politiku da razlicito tretira korisnike ovisno o teritoriji na kojoj se nalaze. Ne ocekujem da nama pruze sto pruzaju korisnicima u Sloveniji i Srbiji, ali isto tako ne ocekujem da u BiH razlicito tretiraju korisnike.
Ako oni dole, gore, 'anamo, tamo korisnici imaju punu uslugu, onda to isto ocekujem i ja za sebe, jer placam istu cijenu kao i oni, a nemam sve sto i oni, kuzis?
Svojevremeno sam, upravo na ovom forumu, vodio pravi verbalni rat sa ublehasima i poltronima tadasnjeg globalneta, bhcabelneta i sada T-macha koji je tek usao na ovo podrucje, a koji su na isti nacin pokusali omalovaziti svakoga ko je napisao i najmanju kritiku. Svoj problem tada sam rijesio tek kad sam dobio broj tadasnje glavne hanume u T-machu a koja je zamisli slucajnosti, govorila cistom ekavicom.
I da dodam, tema se zove "Telemach - ALL ABOUT 4" sta mislis otkud ono 4 u nazivu :evil:
Nije sve bajno u zemlji danskoj, jok vala.
ok naučniče m nisam ja zano dok mi ti nisi obajsnio.
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#19110 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

Kinaski wrote:sta je sa arena, jeste vise kupili taj hs
Surova istina: necete arene dobiti, to je njima konkurencija.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#19111 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semirsar »

traumahot wrote:
semirsar wrote:
traumahot wrote: Hoće teb sigurno, ti veoma bitna licnost. Kako neki ljudi nemaju osjecaja da smaraju. Ti nisi ni korisnik telemacha a stalno se nesta busas i zapitkuje ohladi malo.
Pa ako cemo gledati tako kako ti vidis, zapitaj se smaras li ti tolikim obranama u korist T-macha?
Telemach koliko god imao dobru uslugu ima i losu politiku da razlicito tretira korisnike ovisno o teritoriji na kojoj se nalaze. Ne ocekujem da nama pruze sto pruzaju korisnicima u Sloveniji i Srbiji, ali isto tako ne ocekujem da u BiH razlicito tretiraju korisnike.
Ako oni dole, gore, 'anamo, tamo korisnici imaju punu uslugu, onda to isto ocekujem i ja za sebe, jer placam istu cijenu kao i oni, a nemam sve sto i oni, kuzis?
Svojevremeno sam, upravo na ovom forumu, vodio pravi verbalni rat sa ublehasima i poltronima tadasnjeg globalneta, bhcabelneta i sada T-macha koji je tek usao na ovo podrucje, a koji su na isti nacin pokusali omalovaziti svakoga ko je napisao i najmanju kritiku. Svoj problem tada sam rijesio tek kad sam dobio broj tadasnje glavne hanume u T-machu a koja je zamisli slucajnosti, govorila cistom ekavicom.
I da dodam, tema se zove "Telemach - ALL ABOUT 4" sta mislis otkud ono 4 u nazivu :evil:
Nije sve bajno u zemlji danskoj, jok vala.
ok naučniče m nisam ja zano dok mi ti nisi obajsnio.
S'a je ba, jes' to i ti bio (i jos uvijek si) jedan od onijeh sto su svim silama tada pokusali da osvjetlaju obraz svog milog provajdera.
Izvini sto sam te podsjetio, vidim da si se zestoko unervozio :evil:
User avatar
ElRe
Posts: 10849
Joined: 12/12/2011 11:28

#19112 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ElRe »

MTV wrote:
Kinaski wrote:sta je sa arena, jeste vise kupili taj hs
Surova istina: necete arene dobiti, to je njima konkurencija.
Kad DT kupi Telekom Srbije, velika je vjerovatnoca da ce United Group morati Njemcima da omoguci pristup SK, i obrnuto Arene.

Uglavnom SK u HR i SLO imaju svi operatori, jer je tamo zakon zakon, a ne kao kod nas samo papir.
Last edited by ElRe on 26/01/2015 10:25, edited 1 time in total.
traumahot
Posts: 137
Joined: 05/09/2014 15:02

#19113 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by traumahot »

[/quote]S'a je ba, jes' to i ti bio (i jos uvijek si) jedan od onijeh sto su svim silama tada pokusali da osvjetlaju obraz svog milog provajdera.
Izvini sto sam te podsjetio, vidim da si se zestoko unervozio :evil:[/quote]


nemoj ti sebi sta napraviti
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#19114 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by MTV »

ElRe wrote:
MTV wrote:
Kinaski wrote:sta je sa arena, jeste vise kupili taj hs
Surova istina: necete arene dobiti, to je njima konkurencija.
Kad DT kupi Telekom Srbije, velika je vjerovatnoca da ce United Group morati Njemcima da omoguci pristup SK, i obrnuto Arene.

Uglavnom SK u HR i SLO imaju svi operatori, jer je tamo zakon zakon, a ne kao kod nas samo papir.
Ispravka, bnet najveci kabl operater u Hrvatskoj ne nudi arene. Ima samo sprtklubove u SD i HD. Max TV ima arene u SD i HD a sport klubove u SD.

Opet ce to biti moguce u Srbiji. A kod nas vrlo tesko jer smo mi sve i svasta a najmanje drzava i jedan zakon.

Ali opet bi bilo najbolje da su svi kanali svugdje dostupni pa da covjek bira po volji, zastupljenosti i sl.
Last edited by MTV on 26/01/2015 10:39, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#19115 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by drug_profi »

Ovdje nema prave konkurencije medju operaterima i zbog toga ce usluga vazda biti na minimumu kvalitete i maksimumu cijene za to.
Kad svi budu imali sve kanale onda se moze govoriti o konkurenciji.
kakaljin
Posts: 11653
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#19116 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

drugi profil wrote:Ovdje nema prave konkurencije medju operaterima i zbog toga ce usluga vazda biti na minimumu kvalitete i maksimumu cijene za to.
Kad svi budu imali sve kanale onda se moze govoriti o konkurenciji.
Tako je i kada svi budu dostupni svugdje, tj svaki korisnik da ima pravo da bira bilo kojeg operatera, a ne kao sada da si primoran da uzmes jednoga jer je samo on dostupan na tom podruciju.

Onda ce svi biti na usluzi korinicima i nece ih vise praviti budalama i na zahtjeve korinika ce odgovarati odmah da im korinik neprdje kod drugoga.
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#19117 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hipija »

Radi li vama ovaj Orlando Kids na 106 poziciji? Kod mene mrak iako ide epg. Ovaj drugi crtani film na 107 radi ok. Kako je kod ostalih?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#19118 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by StupskaBitanga »

ja nemam nikako niti jednog niti drugog a restartovao sam reciver jedno 10x
User avatar
vkmiro
Posts: 439
Joined: 31/08/2007 20:55

#19119 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by vkmiro »

hipija wrote:Radi li vama ovaj Orlando Kids na 106 poziciji? Kod mene mrak iako ide epg. Ovaj drugi crtani film na 107 radi ok. Kako je kod ostalih?
Nisi jedini, ista situacija i u Zenici!
User avatar
Telemach
Posts: 15742
Joined: 13/10/2010 14:13

#19120 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

@vkmiro
@ StupskaBitanga

Poštovani,

Ukoliko ni nakon što ste resetovali Vaš resiver,nemate dječije kanale Orlando kids i OK Bambino,koji su ubačeni u našu programsku shemu D3 digitalne televizije od 23.01.2015 godine,ljubazno ćemo Vas zamoliti da nam proslijedite Vaše korisničke podatke u privatnoj poruci.
Provjerit ćemo o čemu je riječ, i javiti Vam se sa povratnim informacijama.

@ hipija

Vaši navodi su proslijeđeni na provjeru.Ljubazno ćemo Vas zamoliti za strpljenje.

Srdačan pozdrav
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#19121 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by semirsar »

traumahot wrote:
S'a je ba, jes' to i ti bio (i jos uvijek si) jedan od onijeh sto su svim silama tada pokusali da osvjetlaju obraz svog milog provajdera.
Izvini sto sam te podsjetio, vidim da si se zestoko unervozio :evil:[/quote]


nemoj ti sebi sta napraviti[/quote]

Smanji malo dozu, vi's da ti skodi :lol:
A napravio ja sebi ne's malo za calabrcnut' dok citam komentare isfrustriranih starih forumasa pod krinkom novih nickova a i pivce je tuJ :evil:
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#19122 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by tap3ah75 »

Biću dosadan i ponavljaću se ... ali stvarno svaka čast ovome članu telemach ..... brži i efikasniji je i od 1360 :lol:
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#19123 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

@TM: Nakon pustih dječijih kanala, mogli ste sada malo listu dokumentarnih kanala "proširiti", evo prijedlog: http://www.history.com/shows/h2 :thumbup:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#19124 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by avaks »

Maharadza wrote:@TM: Nakon pustih dječijih kanala, mogli ste sada malo listu dokumentarnih kanala "proširiti", evo prijedlog: http://www.history.com/shows/h2 :thumbup:
Pridružujem se željama, treba fakat kvalitetnijih dokumentarnih i obrazovnih kao i sporta.
Sport 1 HD (DSF nekada bio), bajde na hotbirdu pa bi se moglo prokrijumčariti :D
A kada smo kod HD i ZDF HD njemački se može laganini jer često prenose sport :thumbup:
neo85
Posts: 111
Joined: 25/06/2013 15:08

#19125 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by neo85 »

tap3ah75 wrote:Biću dosadan i ponavljaću se ... ali stvarno svaka čast ovome članu telemach ..... brži i efikasniji je i od 1360 :lol:
Moram ga(ju) i ja pohvaliti! :thumbup:
Locked