Tek kupljen TV- problem?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
tusk
Posts: 173
Joined: 30/01/2014 21:31

#1 Tek kupljen TV- problem?

Post by tusk »

Pozdrav ljudi, jucer sam kupio TV- u Imtecu. Model: PANASONIC LED Smart 3D TV VIERA TX-50CS630E (placen 1.549 KM)

Spojio ga, upalio i gledao par sati bilo ok. Navecer kad je poceo neki film u desnom donjem cosku sam opazio nesto cudno, boje su se pocele mjenjati, jednostavno pocelo je da blinka.. TV je bio u izlogu, i kada je krenuo da ga pakuje pitao sam zasto uzima iz izloga, rekao je da je jedini na stanju i da se rotiraju svako 3-4 dana. Sta mi vi preporucujete, svakako mislim da odem do njih, jer ovo nije normalna stvar?

Image

Image
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#2 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by radiša »

a jel ti blinka na svakom kanalu i ima ta mrlja ili na samo tom filmu?
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#3 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by hopi »

mislim da je i meni bilo nešto ovako slično
probaj prvo film sa usba ili dvd-a pa vidi ima li još uvijek to
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#4 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by Maharadza »

Ja bih to odmah vratio i tražio samo neotpakovano! Uređaj iz izloga bih uzeo u obzir samo ako ponude kakav popust kao što je običaj na zapadu, mada to kod naših klošara nećeš vidjeti! :P
Last edited by Maharadza on 12/11/2015 02:28, edited 1 time in total.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#5 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by Njanjavi »

Milja ipo nije malo para jarane, vrati i uzmi tv kakav bog zapovjeda, bez ikakvih fleki, to je neki hakurik u led shejtancicima otiso, podsjeca me na ono kad monitor birvaktile stavis kraj zvucnika pa se neki magnetni klinac pojebe sa ekranom i isfleka ga u coskovima.
Jab to vratio i digo frku zescu, kontaju te napravit mulcem, udri stoku po sred cela i trazi sefa :roll:
User avatar
typeOnegative
Posts: 4858
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#6 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by typeOnegative »

Maharadza wrote:Ja bih to odmah vratio i tražio samo neotpakovano! Uređaj iz izloga bih uzeo u obzir samo ako ponude kakav popust kao što je običaj na zapadu, mada to kod naših klošara nećeš vidjeti! :P
:thumbup: definitivno , ni po koju cijenu TV iz izloga koji je radio boga pitaj koliko (bar ne po punoj cijeni ) . To o rotaciji je priča za malu djecu . Nije prošlo sedam dana , otiđi i vrati bez ikakvih objasnjavanja , a ako nemaju drugi nek ti vrate pare . ja klošara mater im j
User avatar
mayab
Posts: 27192
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#7 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by mayab »

Obavezno im spomeni inspekciju ako počnu da te "farbaju"!
Generalno, koliko ja znam, u roku od par dana ako nisi zadovoljan, trebalo bi ili da ti zamijene TV ili da vrate pare, nikakvi servisi i pm...
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#8 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by Fauja Singh »

Nema sta druze nego u Imtec jos danas. Panasonic ako se ne varam daje 5 godina garancije na svoje televizore, a kako se tebi desilo skoro pa isti dan imas pravo odmah traziti novi uredjaj, znaci nista servis i sl. nego odmah novi.
Nisi ga koristio 2 mjeseca pa da mu se nesto vremenom pokvarilo nego si u startu dobio felerican.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#9 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by agent_zero »

Iza Horizonta wrote:...taj imtec su kod nas preuzele vehabije, bez da nekoga uvrijedim...
Kako ovo misliš "kod nas preuzele vehabije"?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#10 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by agent_zero »

Iza Horizonta wrote:
agent_zero wrote:
Iza Horizonta wrote:...taj imtec su kod nas preuzele vehabije, bez da nekoga uvrijedim...
Kako ovo misliš "kod nas preuzele vehabije"?
pa drže vehabije imtec tj drži ovaj vehabinjo što ima još barem 10 prodavnica mobitela
Jel on vlasnik ili šta? Koje prodavnice mobitela? Pitam onako čisto informativno.

Jel evo ja u sarajevu ne vidjeh u njihovoj radnji ni jednog :)
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#11 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by Maharadza »

Iza Horizonta wrote:
agent_zero wrote:
Iza Horizonta wrote:...taj imtec su kod nas preuzele vehabije, bez da nekoga uvrijedim...
Kako ovo misliš "kod nas preuzele vehabije"?
pa drže vehabije imtec tj drži ovaj vehabinjo što ima još barem 10 prodavnica mobitela
Drže i druga braća plus.ba pa su me tamošnji radnici (Skenderija) opet pokušali preveslati prije par godina prilikom kupovine konfe... nikome ne vjerujte makar bio Hadži-Hafiz. :P
User avatar
tusk
Posts: 173
Joined: 30/01/2014 21:31

#12 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by tusk »

Evo ljudi odnio sam TV, i ne nisam dobio drugi. Kada sam objasnio problem, rekli su ide na servis odnosno reklamaciju da oni to provjere..
Last edited by tusk on 12/11/2015 16:56, edited 2 times in total.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#13 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by un1ted »

Hajd sto su te zajebali i dali tv iz izloga po punoj cijeni, nego su te i sad zajebali slanjem TV-a na servis. Jarene, de se malo edukuj o svojim pravima.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#14 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by irac300 »

Ja ne mogu da vjerujem da si uzeo televizor koji je bio u izlogu. On ima odrađenih sati i sati, u prijevodu, kupio si polovan TV po cijeni novog. Ne znam šta se sada može napraviti, al' ne odustaj da ti isporuče nov televizor, nije mala para u pitanju, a i da jeste, zašto da te neko vuče za nos!
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#15 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by Fauja Singh »

Tuga majke mi, kad vidim kako levate neke ljude tacno se iznerviram i nije mi dobro.
User avatar
tusk
Posts: 173
Joined: 30/01/2014 21:31

#16 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by tusk »

Sta je tu je, i ja sam kriv sto sam uopce prihavtio to,jer je bio jedini na stanju tv. Trebao sam cekati da stigne nov i to je to. Kasno je sad, ali isti tv ne uzimam. Sto se tice izloga, rekli su da ljudi cak i traze te iz izloga, jer su "provjereni" i rade, ali evo iskrsne neki problem... Neka osoba je cak i kupila zapakovan, nije dala da se otvori, a displey je bio puknut. Ne znam sta vise stvarno, sacekat cu za ovu reklamaciju, i sta ce rec pa cu vidit dalje.. samo znam da isti tv ne uzimam
User avatar
oldtajmer
Posts: 5057
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#17 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by oldtajmer »

jbg moglo ti se desiti i da uzmes nov neotpakovan pa da ima taj isti problem
samo je fol sto nisi trebao dati da ide na servis,vec odma zvati inspekciju i traziti da ti vrate pare,ne ni drugi tv vec kad su takvi smetljari traziti odma pare
nisam u zadnje vrijeme nista uzimao u imtecu pa ne znam kako je sad,ranije sam kupovao dosta i uglavnom imao pozitivno iskustvo
ali da vecih seronja od nasih trgovaca nema nadaleko to je cinjenica,kad su negdje fer prema tebi bas se sokiras
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#18 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by Fauja Singh »

Jbg, moras nekad malo i ton povisiti, kazes prodavacu "bil ti da se izvalis milju i po za tv i sutradan odmah vidis da nije u redu, bil ga poslao na servis i fol cekao da oni nesto utvrde" Bi al u k***u.
Kralju, 1500 KM :shock: Majke mi, ja ne bi izasao iz radnje dok mi ne bi vratili pare ili dali neki drugi model pa ako je razlika u cijeni il neka vrate ako je jeftiniji il da nesto razumno doplatim ako je skuplji.
Ovo nije neko kurcenje jer ne radi se o kvaru nakon mjesec, dva, tri... nego si im dosao sutradan sa pokvarenim tv-om, nema se tu sta utvrdjivati.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#19 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by channel10 »

Otidji brate u inspekciju i prijavi sve dok je svjeze. Imas racun, trebao bi imati neki papir da si vratio TV u Imtec i neka se tim bavi inspekcija. Idi odmah sutra i to prijavi. Nemoj cekati da prodje vikend.
hairlija_sa
Posts: 194
Joined: 03/08/2012 08:58

#20 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by hairlija_sa »

Pozovi se na zakon o zastiti potrosaca. meni se desilo da sam u AT Store-u kupio laptop, nov neotpakovan. Problem je bio da su mi uvalili proslogodisnji model ( model mid 2014 ) iako sam izricito trazio 2015. Isprva nisu htjeli da zamjene i kada sam se pozvao na zakon o potrosacima i da cu ih prijaviti inspekciji i kome sve ne, rekli su mi da dodjem za par dana dok im ne dodje novi model. Sto je najgore, laptop koji su meni prodali, upakovan je u orginalnu ambalazu i izlozen kao novi model opet.
Vjeruj mi da imas poprilicna prava kao potrosac. Otidji fino do njih i pokusaj na lijep nacin da razgovaras. Ako to ne uspije, kontaktiraj Ombdusmena za zastitu potrosaca, i oni ce da ti kazu sta dalje. Koliko se sjecam prvi korak ti je da ih posaljes preporuceno pismo sa obavjestenjem o problemu i da se izjasne u roku 7 dana. Vjeruj mi, zamjenice ti bez problema
EDIT:
Tek sam sada procitao da su te preveslali i uzeli ga na servis. Nadam se samo da imas serijski broj od tv-a pa da mozes provjeriti da li je isti. u svakom slucaju zakon o zastiti potrosaca nadji i iscitaj ga
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#21 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by channel10 »

Ukoliko nema serijskog broja, neka onda trazi drugi model. Ne znam samo gdje nadje panasonic pored samsunga i sonija i jos dati toliko para.
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#22 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by lokalni_razdjevicar »

channel10 wrote:Ukoliko nema serijskog broja, neka onda trazi drugi model. Ne znam samo gdje nadje panasonic pored samsunga i sonija i jos dati toliko para.
dok je koza biće i ovaca
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#23 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by dustaban »

Vidi nesta... nek si ovo metnuo na forum. Meni je ovo recimo vazna informacija, bas moram kupovati novi TV i sad mi je Imtec prekrizen.
Jedino sta bi sad bilo pametno otici sa ovim ponovo u radnju, ili jos bolje proslijediti ovu pricu onima sto vode firmu, ako su imalo pametni rjesit ce tvoj problem, a ti kad nas izvjestis da je sve sretno zavrsilo... ne bi mogla biti bolja reklama za tu firmu! Ako se to desi licno cu otici u njihovu radnju i pohvaliti ih, a najvjerovatnije i pazariti!
:-)

DAkle - probaj ovako, ja imam neki osjecaj da ces uspjeti jer efekat reklame/antireklame je sigurno veci od cijene jednog televizora.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#24 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by Maharadza »

Ipak nisam u pravu, pa se moram korigovati: može i kod nas normalno i kulturno:

https://www.next.ba/product.asp?product ... e=R-108268

Napomenuli da je primjerak bio u izlogu, tako da je cijena snižena u odnosu na nov uređaj. :thumbup:
Last edited by Maharadza on 12/11/2015 18:02, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#25 Re: Tek kupljen TV- problem?

Post by insomnia78 »

Ovdje gdje sam ja, mo's bilo koji uredjaj vratiti (nisam samo siguran dal 7 il10 dana poslije kupovine) i uzeti pare nazad
Jbg
Locked