Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post Reply
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#851 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by Krokodajl »

Gledam Baketa pa kontam, možemo mi pričat šta hoćemo, dobro smo prošli sa predsjednikom.

Skontaj da nam je ovo Presidente.

Image
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#852 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by Toffee karamela »

Krokodajl wrote:Gledam Baketa pa kontam, možemo mi pričat šta hoćemo, dobro smo prošli sa predsjednikom.

Skontaj da nam je ovo Presidente.

Image
šta fali Milošu...misliš da je BOkir ljepši u pidžami :roll:
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#853 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by Krokodajl »

Jest.

Image

Gledaj ga, isto ko sa sastanka izvršnog vijeća 83.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#854 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by sunceKOtepsija »

nas Bakir mozda nije najljepsi na svijetu, ali je zato poprilicno glup, i kakav je da je, da je i od govana-nas je :srce:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#855 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by HAVANA »

Kazu reko tarik nece vise ni kinder jaje bit nego maxum mudo.A ocuh nije vise ocuh nego babo ,al u kurcu! Borice se za to.
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#856 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by gurabija78 »

karanana wrote:Abdullashe lazes ko krme.
To moja chuna i manjak neka 2-3 centimetra na ionako malu duzinu mogu potvrditi.
Bez ikakvih problema doso skaka i odsjeko. A porodica jos i u partiji. Fuj abdullashe.
ja još traume imam, sve sam gledo kroz prozor neće li stić UDBA prije nego Skaka britvom zamahne, niđe Hin... PU!
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#857 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by pici »

samo nek nepuca
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#858 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by pici »

auuhh sHo ih aHbab latic ispljuva i popisa :shock:
KO S DJECOM VLADA UPIŠAN SE BUDI! Latić: Zar ima razlike između Bakira Izetbegovića i Tarika Dautovića?!

18.08.2017. u 16:22
KOLUMNA

Jadni Tarik Dautović ne bi zavređivao ovoliku medijsku pažnju da nije problem nacije u sljedećem pitanju: ima li razlike između njega, kao sina glavnog imama, i Bakira, kao sina Alije Izetbegovića?!

Piše: Nedžad Latić, thebosniatimes.ba

"I Allaha mi mi ćemo uraditi sve da preimenujemo Titovu ulicu! Zvat će se Alije Izetbegovića,” zakleo se Tarik Dautović na svom Facebooku. Ova njegov (za)kletva je izazvala pravi požar na internetu kojeg su brže-bolje morali gasiti esdeaovi „vatrogasci“ svojim „šmrkovima“ tvrdeći da „inicijativa za ukidanje Titove ulice nikada nije imala podršku samog prvog predsjednika Predsjedništva RBiH Alije Izetbegovića: “…Ja nisam nikad krio simpatije prema tom čovjeku, jer mi nije davao utisak nekog zloće-čovjeka. Jednom riječju, nemam ja neki negativni odnos prema Titu.“



Tarik S(a)vojski
Potom su se od Dautovića distancirali i predsjednik esdeaove mladeži, kao i općinski ogranak SDA u Starom gradu. Jadni Tarik morao je izbrisati svoj status sa Facebooka! Tako je, reklo bi se, Sarajevo spašeno od novog Princa Savojskog.

I već sutra-dan sabahile na istom portalu na kojem je odstrijeljen i Filip Mursel Begović, glavni i odgovorni urednik nedjeljnika Stav "kojeg su njegovi poslodavci doveli čak iz Zagreba", kako piše Slobodna Bosna, „kao da sličnih intelektualaca i mislilaca nema u Sarajevu na pasja preskakala, dovoljan je primjer Tarika Dautovića, mladog SDA-ovog antikomunističkog talibana iz Starog grada!“ :lol:

Begović je odstrijeljen uz sliku s intervjua kojeg je dao na TV Igman zbog nesuvislih antikomunističkih stavova iznesenih na Twitteru.

A kažu da je nedavno na ovoj istoj „vehabijskoj klaoki“ govorio i Bakir Izetbegović gdje mu je cenzurirano pitanje i odgovor o Mladim muslimanima. Navodno je savjetnik Bakira Izetbegovića Amel Suljević izravno intervenirao kod vlasnice televizije da izbaci taj dio intervjua, što je ova i učinila.

Pa opet kažu, da je Bakir Izetbegović prilikom svog prvog (tajnog) sureta sa Miloradom Dodikom, kome je bio nazočan jedan novinar, od njega tražio da mu samo ne napada oca.

Zato je Izetbegović u početku hvalio Dodika kao poduzetnog privrednika, te se klonio prepirki sa njim rekavši da on u njemu neće imati sagovornika poput Harisa Silajdžića. Da bi, evo, Izetbegović već po ko zna koji put zaprijetio Dodiku tužbom za klevetu jer mu optužuje oca da je bio pripadnik Handžar divizije.

Hoće li doći do tužbe više nije ni bitno. Bitnije je, po meni, da je ove informacije i tvrdnje Dodik mogao pročitati u tekstovima urednika Slobodne Bosne, koja evo ostrašćeno brani Aliju Izetbegovića kao Titovog poklonika. Ne sikiraju Izetbegovića baš toliko Dodikove laži o Handžar diviziji, jer ga to ne kompromitira kod Bošnjaka, možda on više strahuje od pretpostavki da Dodik zna ili ima neke opasnije informacije koje bi Aliju mogle kompromitirati kod Bošnjaka.

S obzirom na moje osobno iskustvo, jer sam kao i Mursel Begović radio i uređivao režimski tabloid, kojeg smo oficijelno zvali nacionalni sedmični list „Ljiljan“, mogu procijeniti da će urednika režimskog tabloida Stav „pomesti metla“ i da je on završio svoju karijeru.

Za mladog Dautovića će još biti mjesta pri kancelarijama SDA-ovih funkcionera bar dok mu je babo Ferid-efendija Dautović glavni imam medžlisa Islamske zajednice u Sarajevu. Inače njegova politička karijera je završena.

Najbogatija hodžinska familija

Zašto se, onda, baviti ovim esdeavoskim derištima kakvih, eto, u Sarajevu ima na „pasija preskakala.“

Možda Mursel Begović i može nešto reći u svoju odbranu jer ipak ima nekakve reference da se bavi onim čime se bavi. A mali Tarik će (p)ostati kao „školski“ primjer kako završavaju sinovi „zelene buržoazije.“ Sličnu sudbinu će, bez dvojbe, doživjeti i Abdulah Skaka. On se već opekao zbog svoje političke neukosti kad je pozvao u brobu protiv „antifašista.“ Ovakav esdeaov podmladak koji je odrastao u „svili i kadifi“, neće biti u stanju odbraniti ni sebe, a kamo li Aliju, makar im pomagali Turci koji ga zovu „Kraljem mudrosti“, pa ni Bakira, kojeg su pokušali promovirati u princa, kao sina Kralja mudrosti. Skaka nije uzeo pouku od svojih časnih roditelja. Vjerovatno je povjerovao u političke bajke svoga dede Ismeta Kasumagića, Alijinog zatvorskog sapatnika, prije nego ga je uočio Timur Numić, stari esdeov skaut, i odveo Denisu Zvizdiću, tadašnjem šefu KO SDA u Sarajevu.

Dautovići su najbogatija hodžinska familija u Bosni i Hercegovini. Tarikov babo Ferid ef. je glavni imam u Sarajevu, a jedan mu je amidža muftija. I Tarikova majka je mualima. Na stranu pitanje kako su Dautovići došli u posjed desetina vrijednih nektretnina; kuća, stanova i poslovnih prostora u Zenici i Sarajevu, ovdje je problem da nam takvi ljudi odgovaraju za islamski odgoj i obrazovanje djece bosanskih muslimana. I to u dva najveća, pa ako hoćete i najislamskija muftijstva. Poznato je da je mektebska nastava u Sarajevu nakon rata, dakle u vrijeme od kada je za glavnog imama postavljen baš Ferid Dautović, doživjela debakl. Navodno ni 10 posto sarajevske djece nije obuhvaćeno mektebskom nastavom. Islamka zajednica to „krije kao zmija noge“ i opravdava to „bijelom kugom.“

Tarik Dautović bi još mogao biti i školski primjer polaznika vjeronauke u sarajevskim mektebima. Ako je on ispao takav kreten, kao sin glavnog imama, zašto bi, onda, roditelji uopće slali svoju djecu tamo gdje će ispadati kreteni i opća šprdnja na internetu?!

Jadni Tarik ne bi zavređivao ovoliku medijsku pažnju da nije problem nacije u sljedećem pitanju: ima li razlike između njega, kao sina glavnog imama u Sarajevu, i Bakira, kao sina Alije Izetbegovića?! Ja mislim da razlike nema! I(li) ako je i ima, onda se ona ogleda u formalnim nijansama; i Tarik i Bakir fino odgojeni muslimani, ali obojica su u politici ispali kreteni! Naravno, svaki na svoj način.



(TBT)
:mrgreen:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40805
Joined: 29/06/2011 23:39

#859 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by dječak sa šibicama »

Slabo patrijote brane mladog i perspektivnog Tarika, ostao samo insomnija a on je vise kontras.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45501
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#860 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by Chmoljo »

da ga svi brane, Tarik bi bio najgori i dobio bi ban zbog njega. :D
diss84
Posts: 1
Joined: 20/07/2017 09:36

#861 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by diss84 »

BHCluster wrote:Ja ne kontam ovo nikako kako to da SDA pobjedjuje u Sarajevu, pa pobugu sta radi opozicija, sta rade (ne)glasaci, ako nemas za koga glasati glasj onda protiv onoga za kojeg ne zelis da pobijedi.
Ma kakvi glasači to bi glasalo za cenera za SDS a ne za SDA :izet:
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#862 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by Dr. Kuca »

Klasicni debil i to je to.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#863 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by cyprus »

Image

:D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#864 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by insomnia78 »

Chmoljo wrote:da ga svi brane, Tarik bi bio najgori i dobio bi ban zbog njega. :D
:lol:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#865 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by seln »

Jedna stvar je imanentna bosnjackoj partijskoj mladezi : smisao za humor im je ravan inteligenciji, sto ce reci, tendira oko nule.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18311
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#866 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by GandalfSivi »

Ja samo znam da se mladjahni Tarik Allahom zakleo, sada mu nema povratka...
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#867 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by nightvision »

Jos da u tog soja zakletva nesto vrijedi...
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#868 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by L u c i f e r »

pici wrote:auuhh sHo ih aHbab latic ispljuva i popisa :shock:
KO S DJECOM VLADA UPIŠAN SE BUDI! Latić: Zar ima razlike između Bakira Izetbegovića i Tarika Dautovića?!

18.08.2017. u 16:22
KOLUMNA

Jadni Tarik Dautović ne bi zavređivao ovoliku medijsku pažnju da nije problem nacije u sljedećem pitanju: ima li razlike između njega, kao sina glavnog imama, i Bakira, kao sina Alije Izetbegovića?!

Piše: Nedžad Latić, thebosniatimes.ba

"I Allaha mi mi ćemo uraditi sve da preimenujemo Titovu ulicu! Zvat će se Alije Izetbegovića,” zakleo se Tarik Dautović na svom Facebooku. Ova njegov (za)kletva je izazvala pravi požar na internetu kojeg su brže-bolje morali gasiti esdeaovi „vatrogasci“ svojim „šmrkovima“ tvrdeći da „inicijativa za ukidanje Titove ulice nikada nije imala podršku samog prvog predsjednika Predsjedništva RBiH Alije Izetbegovića: “…Ja nisam nikad krio simpatije prema tom čovjeku, jer mi nije davao utisak nekog zloće-čovjeka. Jednom riječju, nemam ja neki negativni odnos prema Titu.“



Tarik S(a)vojski
Potom su se od Dautovića distancirali i predsjednik esdeaove mladeži, kao i općinski ogranak SDA u Starom gradu. Jadni Tarik morao je izbrisati svoj status sa Facebooka! Tako je, reklo bi se, Sarajevo spašeno od novog Princa Savojskog.

I već sutra-dan sabahile na istom portalu na kojem je odstrijeljen i Filip Mursel Begović, glavni i odgovorni urednik nedjeljnika Stav "kojeg su njegovi poslodavci doveli čak iz Zagreba", kako piše Slobodna Bosna, „kao da sličnih intelektualaca i mislilaca nema u Sarajevu na pasja preskakala, dovoljan je primjer Tarika Dautovića, mladog SDA-ovog antikomunističkog talibana iz Starog grada!“ :lol:

Begović je odstrijeljen uz sliku s intervjua kojeg je dao na TV Igman zbog nesuvislih antikomunističkih stavova iznesenih na Twitteru.

A kažu da je nedavno na ovoj istoj „vehabijskoj klaoki“ govorio i Bakir Izetbegović gdje mu je cenzurirano pitanje i odgovor o Mladim muslimanima. Navodno je savjetnik Bakira Izetbegovića Amel Suljević izravno intervenirao kod vlasnice televizije da izbaci taj dio intervjua, što je ova i učinila.

Pa opet kažu, da je Bakir Izetbegović prilikom svog prvog (tajnog) sureta sa Miloradom Dodikom, kome je bio nazočan jedan novinar, od njega tražio da mu samo ne napada oca.

Zato je Izetbegović u početku hvalio Dodika kao poduzetnog privrednika, te se klonio prepirki sa njim rekavši da on u njemu neće imati sagovornika poput Harisa Silajdžića. Da bi, evo, Izetbegović već po ko zna koji put zaprijetio Dodiku tužbom za klevetu jer mu optužuje oca da je bio pripadnik Handžar divizije.

Hoće li doći do tužbe više nije ni bitno. Bitnije je, po meni, da je ove informacije i tvrdnje Dodik mogao pročitati u tekstovima urednika Slobodne Bosne, koja evo ostrašćeno brani Aliju Izetbegovića kao Titovog poklonika. Ne sikiraju Izetbegovića baš toliko Dodikove laži o Handžar diviziji, jer ga to ne kompromitira kod Bošnjaka, možda on više strahuje od pretpostavki da Dodik zna ili ima neke opasnije informacije koje bi Aliju mogle kompromitirati kod Bošnjaka.

S obzirom na moje osobno iskustvo, jer sam kao i Mursel Begović radio i uređivao režimski tabloid, kojeg smo oficijelno zvali nacionalni sedmični list „Ljiljan“, mogu procijeniti da će urednika režimskog tabloida Stav „pomesti metla“ i da je on završio svoju karijeru.

Za mladog Dautovića će još biti mjesta pri kancelarijama SDA-ovih funkcionera bar dok mu je babo Ferid-efendija Dautović glavni imam medžlisa Islamske zajednice u Sarajevu. Inače njegova politička karijera je završena.

Najbogatija hodžinska familija

Zašto se, onda, baviti ovim esdeavoskim derištima kakvih, eto, u Sarajevu ima na „pasija preskakala.“

Možda Mursel Begović i može nešto reći u svoju odbranu jer ipak ima nekakve reference da se bavi onim čime se bavi. A mali Tarik će (p)ostati kao „školski“ primjer kako završavaju sinovi „zelene buržoazije.“ Sličnu sudbinu će, bez dvojbe, doživjeti i Abdulah Skaka. On se već opekao zbog svoje političke neukosti kad je pozvao u brobu protiv „antifašista.“ Ovakav esdeaov podmladak koji je odrastao u „svili i kadifi“, neće biti u stanju odbraniti ni sebe, a kamo li Aliju, makar im pomagali Turci koji ga zovu „Kraljem mudrosti“, pa ni Bakira, kojeg su pokušali promovirati u princa, kao sina Kralja mudrosti. Skaka nije uzeo pouku od svojih časnih roditelja. Vjerovatno je povjerovao u političke bajke svoga dede Ismeta Kasumagića, Alijinog zatvorskog sapatnika, prije nego ga je uočio Timur Numić, stari esdeov skaut, i odveo Denisu Zvizdiću, tadašnjem šefu KO SDA u Sarajevu.

Dautovići su najbogatija hodžinska familija u Bosni i Hercegovini. Tarikov babo Ferid ef. je glavni imam u Sarajevu, a jedan mu je amidža muftija. I Tarikova majka je mualima. Na stranu pitanje kako su Dautovići došli u posjed desetina vrijednih nektretnina; kuća, stanova i poslovnih prostora u Zenici i Sarajevu, ovdje je problem da nam takvi ljudi odgovaraju za islamski odgoj i obrazovanje djece bosanskih muslimana. I to u dva najveća, pa ako hoćete i najislamskija muftijstva. Poznato je da je mektebska nastava u Sarajevu nakon rata, dakle u vrijeme od kada je za glavnog imama postavljen baš Ferid Dautović, doživjela debakl. Navodno ni 10 posto sarajevske djece nije obuhvaćeno mektebskom nastavom. Islamka zajednica to „krije kao zmija noge“ i opravdava to „bijelom kugom.“

Tarik Dautović bi još mogao biti i školski primjer polaznika vjeronauke u sarajevskim mektebima. Ako je on ispao takav kreten, kao sin glavnog imama, zašto bi, onda, roditelji uopće slali svoju djecu tamo gdje će ispadati kreteni i opća šprdnja na internetu?!

Jadni Tarik ne bi zavređivao ovoliku medijsku pažnju da nije problem nacije u sljedećem pitanju: ima li razlike između njega, kao sina glavnog imama u Sarajevu, i Bakira, kao sina Alije Izetbegovića?! Ja mislim da razlike nema! I(li) ako je i ima, onda se ona ogleda u formalnim nijansama; i Tarik i Bakir fino odgojeni muslimani, ali obojica su u politici ispali kreteni! Naravno, svaki na svoj način.



(TBT)
:mrgreen:
Auh, aferim, ko bi reko vako od njeg... :meza1:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#869 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by Control panel »

tarik, korisnije bi bilo da te je stari izdrko u solju.

ovako si spermatozoid bez sanse da ikad potrefis jajnu celiju.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#870 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by seln »

GandalfSivi wrote:Ja samo znam da se mladjahni Tarik Allahom zakleo, sada mu nema povratka...
Nikakav belaj, platice kefaret i elhamdulillah.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#871 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by seln »


U petak je u Sarajevu umrla Melika Salihbeg Bosnawi koju ovdašnja politička javnost pamti kao Meliku Salihbegović, jednu od osuđenica u čuvenom Sarajevskom procesu iz 1983. godine. Mediji su, valjda i u nedostatku vijesti, listom bilježili da je ova bosanskohercegovačka književnica i intelektualka rođena u Sarajevu ističuću da je to bilo “u vrijeme vladavine Nezavisne države Hrvatske”, kako joj je karijera bila u usponu sve do 1978/79, kada je “velika preobrazba spoznajne naravi dovodi u konflikt sa tadašnjim vladajućim političkim i duhovnim sistemom u ex-Jugoslaviji, što će imati trajne i dalekosežne posljedice po njezin život i rad” i omaže završavali bilješkom da je nakon hapšenja u jesen 1983. otišla na petogodišnju robiju, a na uvjetnu slobodu puštena nakon 73 dana štrajka glađu. Nigdje ni retka o poeziji koju je pisala decenijama poslije i koju su oni rijetki koji su pratili njezin rad i hvalili talenat, opisivali u superlativima, nigdje ni slova o njezinim stavovima koji su - najblaže rečeno - redovito bili u koliziji s politikom koju je zagovarao, vodio i provodio najpoznatiji osuđenik Sarajevskog procesa Alija Izetbegović.

Pa, ipak, uopće nemam dilemu: ubrzo će neki SDA-ov junoša, u ime nove generacije Bošnjaka zatražiti da se makar trg, ulica i škola nazovu po Meliki. To što je i javno tvrdila kako joj upravo SDA otežava život u postdejtonskoj Bosni i Hercegovini niko neće ni pomenuti. Kome ba da se oni pravdaju! Jednostavnija je opcija ispisati romantiziranu biografiju i nakačiti tablu - ionako je evidentan manjak poznatih Bošnjakinja. Ako ćemo pravo, Melika je puno bolje rješenje od Mustafe Busuladžića, koji je ulicu dobio poodavno, a od prošle godine i djeca idu u školu koja nosi njegovo ime: Busuladžić je - u romantiziranoj bošnjačkoj verziji - nepravedno osuđen na smrt, antifašisti će reći da je strijeljan zbog saradnje s okupatorom, a ni jedni ni drugi nemaju dilema da je zagovarao antisemitske stavove i bio oduševljen ustašama. E sad, razliku između antifašista i novobošnjaka zorno ilustrira zagovornik progona Ulice maršala Tita iz Sarajeva: taj opskurni lik koji je shvatio da kampanja teče, samo njega nema, pa požurio da se dodvori i Dini Konakoviću i Mustafi Ceriću, zaigrao je na zicer tražeći da Tita zamijeni Alija! I tako smo konačno svi shvatili da postoji, mislim na vijećnika SDA, no ostalo je nejasno šta on ustvari hoće i protiv koga se bori.

Kad iskazuje radost što je škola dobila ime po Busuladžiću, slavodobitno kaže: “I bit će ih još! Zvat će se Omer Stupac, Halid Kajtaz, Mehmed ef. Handžić, Kasim ef. Dobrača”. Da li je moguće da takav kadar SDA ne zna da u ovom gradu već postoje ulice i Omera Stupca i Halida Kajtaza i Mehmeda Handžića i Kasima Dobrače? Ili ga ne zanima, ali hoće - kao i u slučaju Busuladžić - da ih (dodatno) zakuca školama? Koliko je, uostalom, krhko znanje ove novobošnjačke garniture SDA, govori i podatak da hladno trpa u isti koš i Stupca i Kajtaza i Handžića i Dobraču sa Busuladžićem: ovaj posljednji, čiju biografiju SAD nazivaju kontroverznom, nesporno je bio aktivan fašista i ustaša, dok su Dobrača i Handžić tvorci Sarajevske rezolucije koja je upozoravala na pogubnost ustaškog djelovanja prema muslimanima? Ako ih, pak, stavlja u isti koš zarad odnosa Titove Jugoslavije prema njima - Stupac i Kajtaz su strijeljani kao pripadnici mladomuslimanskog pokreta nakon Drugog svjetskog rata, Handžić je umro još u toku rata, a Dobrača je osuđen na 15 godina zatvora - onda zaista pričamo o pogubnoj ideološkoj potrebi novobošnjaštva da javno promovira ustašonostalgiju. Valjda kao posljednji čin borbe protiv svih onih što bivšu Jugoslaviju pamte po dobru - besplatnim i dobrim školama, organiziranom zdravstvu, fabrikama koje su radile i u kojima su radnici primali plaće, a da ne govorim da je u toj mrskoj državi Sarajevo imalo vode 24 sata dnevno. U prilog ovoj tezi svjedoči onaj dio napisa SDA-ovog vijećnika koji je zapravo i izazvao najburniju polemiku: “I Allaha mi, mi ćemo uraditi sve da preimenujemo Titovu ulicu! Neće glavna sarajevska ulica nositi ime tog zločinca, diktatora, vođe totalitarističko-komunističko-zločinačko-ateističkog sistema koji je zatirao svako sjeme muslimanskog, bošnjačkog intelekta. Zvat će se Alije Izetbegovića. I nikome se nećemo pravdati i prilagođavati. Ovo govorim u ime nove generacije Bošnjaka”.

Titu je - za razliku od Busuladžića - u Sarajevu ostala još samo ulica. I to prilično skraćena, no preživjela je. Dobrim dijelom zahvaljujući i tom istom Aliji, koji je dobio veliki gradski trg, a bilo je priče da će se po njemu zvati i aerodrom pa se umiješao visoki predstavnik (tada Peddy Ashdown). No, Alija ima i muzej i ima svoj memorijal u Krajini, konjičke trke koje su ove godine postale iznimno zanimljive nakon što se pojavila vijest da svoje grlo na startu želi i Fikret Abdić, da pokaže da može osvojiti Alijin memorijal. Pravo govoreći, i taj epilog - Fikretov konj na Alijinom memorijalu - poučna je priča o SDA, koja je i na slučaju Abdić pokazala koliko joj se mililo sve što su omrznuti komunisti osudili pa se poslije i Alija hvatao za glavu kada se Abdić dogovarao s četnicima. I zbog toga završio kao ratni zločinac u Hrvatskoj, a danas je opet načelnik Velike Kladuše i na čelu stranke s kojom SDA nikako da riješi vlastite odnose. Što je ustvari temeljni problem ove bošnjačke partije i njezine ideologije. Šta je danas vizija SDA? Kakvu Bosnu i Hercegovinu želi SDA?

Po svemu što se može vidjeti, pa i po novobošnjačkom izričaju, SDA bi da naš uzor na euroatlantskom putu bude Hrvatska i to u onom dijelu u kome se Kolinda Grabar-Kitarović i Andrej Plenković utrkuju da smanje broj žrtava u Jasenovcu. Ako SDA misli svoju i novobošnjačku budućnost graditi sa onima što su naknadno odlučili da budu za dom spremni, vrijedi je podsjetiti da narod koji ne poznaje ni vlastitu prošlost, a onda i ne drži do nje, ima razloga da brine za svoju budućnost. U zemlji poput Bosne i Hercegovine to trostruko vrijedi. A što se Alije i Tita tiče, stvari su više no jasne: svi oni što bi da na račun Tita veličaju Aliju, neka se sjete Tuđmana. I konačno nauče (historijsku) lekciju.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#872 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by uglavnomja »

ciji je ovo tekst?
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#873 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by Better Man »

uglavnomja wrote:ciji je ovo tekst?
Vildane Selimbegović u Oslobođenju. Jučer objavljeno.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5951
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#874 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by studiorum_tuzlaensis »

Bogami je Tare zasro dobro.

Dirno je tamo gdje se mnogo moćniji od njega nisu dobro proveli, sad ga peru sa svih strana.

Ovo je klasičan primjer za udžbenika kako je zlatna svaka koja se prešuti. U partiji trebaš da šutiš i kupiš ono što ostane iz anusa nadređenog, a ne da pametuješ. Pametovati mogu samo oni pametni, ali takvi i ne idu u politiku.

Javnost je rekla svoje i protiv je ovog balavca na sva zvona, očekujem da se svileni Tare neće lijepo provesti u dalekoj budućnosti. Biće neki prosječni mualim negdje na Sederniku. :)
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#875 Re: Tarik Dautovic - nova generacija Bosnjaka

Post by HAVANA »

Al fakat, Allahom se zakleo.Sad mora durat dalje.Ako stane dzehenmske vatre mu slijede,skakiljace ga po tabanima,grebat po ledjima... :cry:
Post Reply