tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#51 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Hadzi Lojo »

Ja sam kao izvidjac (polagao za partizanskog kurira na Tjentistu, bla bla) umjesto zovinih bobica nabrao vucijih malina i samo nekoliko pojeo!
Kakav kokain i oostalo, samo sto mlazni motor dobio.
Nosili su me u bolnicu na ispiranje!
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#52 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

RNG_25 wrote:Gluposti, samo gluposti.

Mislio sam napisati neki smisleniji komentar, ali... meh.
da si imo sta napisat,napiso bi.Ovako dokazujes da imas u glavi onoliko kolko si i napiso a nista nisi reko.Samo ispo seljak.
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#53 Re: RE: Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Kal El »

Nocty wrote:
RNG_25 wrote:Gluposti, samo gluposti.

Mislio sam napisati neki smisleniji komentar, ali... meh.
da si imao* šta* napisati*,napisao* bi.Ovako dokazuješ da imaš u glavi onoliko koliko* si i napisao* a ništa nisi rekao*.Samo si* ispao* seljak.
Oklen si ti šljego

Sent from my D5103 using Tapatalk
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#54 Re: RE: Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

Kal El wrote:
Nocty wrote:
RNG_25 wrote:Gluposti, samo gluposti.

Mislio sam napisati neki smisleniji komentar, ali... meh.
da si imao* šta* napisati*,napisao* bi.Ovako dokazuješ da imaš u glavi onoliko koliko* si i napisao* a ništa nisi rekao*.Samo si* ispao* seljak.
Oklen si ti šljego

Sent from my D5103 using Tapatalk
jesi ti neki pametnjakovic ?
pisem kako govorim i sa seljacima poput tebe sto se prave pametni obozavam ulazit u razgovore...uopste te ne zanima tematika(a dje ce?)nego kao mali covjek ,naso mene da ispravljas.
Jesil sad veliki ispo?
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#55 Re: RE: Re: RE: Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Kal El »

Nocty wrote:
Kal El wrote:
Nocty wrote: da si imao* šta* napisati*,napisao* bi.Ovako dokazuješ da imaš u glavi onoliko koliko* si i napisao* a ništa nisi rekao*.Samo si* ispao* seljak.
Oklen si ti šljego

Sent from my D5103 using Tapatalk
jesi ti neki pametnjakovic ?
pisem kako govorim i sa seljacima poput tebe sto se prave pametni obozavam ulazit u razgovore...uopste te ne zanima tematika(a dje ce?)nego kao mali covjek ,naso mene da ispravljas.
Jesil sad veliki ispo?
Jok ja, nego ti se miješaš u svaku temu,pišeš svakakve gluposti,nisi ti brate normalan [emoji12] Kompleksaš si samo takav

Ma sociopat [emoji16] [emoji8]
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#56 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Kal El »

Jel to ko pitao za mišljenje ovdje? Jok,nego se ti moraš javiti,da te vide kako si "važan" kako si drugačiji i "bolji" od ostalih [emoji23]

Dosta od mene
Image

Sent from my D5103 using Tapatalk
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#57 Re: RE: Re: RE: Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

Kal El wrote:
Oklen si ti šljego

Sent from my D5103 using Tapatalk


Jok ja, nego ti se miješaš u svaku temu,pišeš svakakve gluposti,nisi ti brate normalan [emoji12] Kompleksaš si samo takav

Ma sociopat [emoji16] [emoji8][/quote]

ti si taj koji patis jer se mjesas u moj nacin pisanja koji je isti kao i moj govor...u to se jedino mozes i mjesat jer za druge stvari nemas kapacitet.Veze o zivotu nemas.Pojmaa sto bi moj djed reko.
i sta mi tu neke smajlice pucas...nisam ti ja drugarica!

i ne mora me niko pitat za misljenje,otvoren je forum i kad bi se svako pojedinacno pito za misljenje nebi bas islo glatko...Isto ko sto ti mozes doc ovdje i nista ne rec mogu i i ja gdje hocu.Nece mi niko uskracivati nista...nit govorit kako da pisem i sta da pisem...ako imas sta dodat na temu il pitat ,slobodno...ako nemas samo dosadjujes svojim nistavilom.
RNG_25
Posts: 2096
Joined: 20/07/2014 19:46

#58 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by RNG_25 »

Nocty wrote:
RNG_25 wrote:Gluposti, samo gluposti.

Mislio sam napisati neki smisleniji komentar, ali... meh.
da si imo sta napisat,napiso bi.Ovako dokazujes da imas u glavi onoliko kolko si i napiso a nista nisi reko.Samo ispo seljak.
Da se ima šta napisati, bilo bi napisano. A ne ovakva bljuvotina koja je uvreda za svaki intelekt. Po tebi, čovjek je patetično stvorenje nesposobno samo doći do istine bez posezanja za eksternim hemijskim stimulantima, koji - usput budi rečeno - ne garantiraju ispravnu percepciju ičega. Ako konzumacijom tih supstanci se percepcija mijenja, ako se ulazi u specifično stanje svijesti i audio-vizuelnih halucinacija, koji je način potvrde da išta od toga je validno? Ako se po prestanku uzimanja tih supstanci neko vraća u prethodno "normalno" stanje, šta je onda poenta i svrha takvih izleta?
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#59 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

da imas iskustvo bilo bi napisano,tako reci!
sta je poenta? da uvidis ono sto uistinu jesi ,da uvidis da nema nikog na ovom svijetu sto ce ti pomoc ili bolje receno na nekom drugom svijetu...da se ne nadas ljudima iz oblaka nego da preuzmes odgovornost u svoje ruke.Usput da bi ti olaksalo tu tranziciju tjera te na smijeh...a tranzicija je enormna.Kad ides u skolu tu postoji odredjen duh,kad izadjes iz skole onda apliciras nauceno...ego se izgubi,a u svakodnevnom svijetu rad bez ega nije moguc...zato ima svoje trajanje,efekat i onda bez mamurluka opet normalno ali se osjecas puno jace ili energicno,kao da si se napunio a ujedno i ispraznio...To je iskustvo,povezano sa tumulusom( pinelna zlijezda) egipcani su sve nacrtali.Od ankha do kako izgleda mozak iznutra...covjek nije pateticno stvorenje,ima ogromni kapacitet.Ali je napravljen pateticnim od strane ljudi sa znanjem.Ja vas kao i Allegro samo zelim uputit na vlastitu odgovornost,a to je simbioza sa zemljom pa samim tim i bogom...Mozes rec da je glupost...al ako ti nisi probo a ja jesam 16 puta nema tu kritike onda...samo mozes nastavit s pitanjima.Jel me razumijes? il treba crtat opet slikama? pusti sta ja pisem,gledaj slike,ukucaj jesus mushroom u images...pusti mene eto.Ja sam samo jedan od sinova budnih :)
RNG_25
Posts: 2096
Joined: 20/07/2014 19:46

#60 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by RNG_25 »

Da, kako god, ja te ostavljam tvom iskustvu. Koje za mene nije, vjerovatno.
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#61 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

ne govorim ti da moras uzet
samo da uzmes cinjenicu i razgledas stvari iz druge perspektive
bar to mozes valjda,osim ako te boli briga zasto je ovaj svijet u konfuziji...onda idi fino na kafu,gledaj fudbal i boli te...
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#62 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by celava_dlaka »

Nije tema za ovog foruma i naseg drustva.. nazalost tako je kako je ali pratim mozda ipak na dobro izadje :thumbup: inace planiram doci do dmt-a preko deepweba pa ako bude u skorije vrijeme ostavim utiske :izet:
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#63 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

celava_dlaka wrote:Nije tema za ovog foruma i naseg drustva.. nazalost tako je kako je ali pratim mozda ipak na dobro izadje :thumbup: inace planiram doci do dmt-a preko deepweba pa ako bude u skorije vrijeme ostavim utiske :izet:
ima da bude za naseg drustva :evil:
nekad u vinci je bilo,zasto ne opet?
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#64 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by fatamorgana »

@Nocty je na ledu 4 hefte, treba naći novog dilera za gljive dok ne prođe ....
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#65 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

fatamorgana wrote:@Nocty je na ledu 4 hefte, treba naći novog dilera za gljive dok ne prođe ....
trebam vodu promjenit hahaha
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#66 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by fatamorgana »

Nocty wrote:
fatamorgana wrote:@Nocty je na ledu 4 hefte, treba naći novog dilera za gljive dok ne prođe ....
trebam vodu promjenit hahaha
Welcome back my friend to the show that never ends! :sax:
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#67 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by raoul duke »

Pravi primjer brainwashinga :D Mozda bi ljudi u religiji I trebali hapati ove gljive, ipak im to povecava halucinacije I vjeru u imaginarno?

Josip 15: 67 Jedi gljive
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#68 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

raoul duke wrote:Pravi primjer brainwashinga :D Mozda bi ljudi u religiji I trebali hapati ove gljive, ipak im to povecava halucinacije I vjeru u imaginarno?

Josip 15: 67 Jedi gljive
svojstvo i jastvo je sve sto imamo
a to ukljucuje i biti jedno s planetom
a mi na ovoj planeti imamo enteogene(sto ukljucuje i gljive)
sve antihriste bi ja lansiro s ove planete na neki kamen jer i na tom kamenu ce isto radit sto i ovdje :nista!
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#69 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

fatamorgana wrote:
Nocty wrote:
fatamorgana wrote:@Nocty je na ledu 4 hefte, treba naći novog dilera za gljive dok ne prođe ....
trebam vodu promjenit hahaha
Welcome back my friend to the show that never ends! :sax:
opet cu ja bit banovan

sad kad armija seljacina nagrne sto veze o zivotu nema :lol:
User avatar
jao_situacije
Posts: 17947
Joined: 29/03/2014 19:20

#70 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by jao_situacije »

Sastojci
maslac
gljive mliječnice
so
vrhnje za kuhanje

Način pripreme:
Gljive dobro očistite i isjećete na komadiće.Ugrijete maslac,izdinstate ih da omekšaju,posolite i prelijete vrhnjem za kuhanje.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#71 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by fatamorgana »

jao_situacije wrote:
Sastojci
maslac
gljive mliječnice
so
vrhnje za kuhanje

Način pripreme:
Gljive dobro očistite i isjećete na komadiće.Ugrijete maslac,izdinstate ih da omekšaju,posolite i prelijete vrhnjem za kuhanje.
Ovdje nema ništa psihiĆki ....
User avatar
Alternativac1
Posts: 1412
Joined: 23/07/2016 04:43

#72 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Alternativac1 »

Ljudi do spoznaje, bilo kakve, se može doći samo trudom, radom, predanosti... Gljive i ostale "transcidentalne" droge mogu vas odvuć' samo u ćorsokak...
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#73 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

Alternativac1 wrote:Ljudi do spoznaje, bilo kakve, se može doći samo trudom, radom, predanosti... Gljive i ostale "transcidentalne" droge mogu vas odvuć' samo u ćorsokak...
nisi probo i nemas pravo glasa
aj zdrao
bolje da si prno dobro,vise smisla bi imalo.
User avatar
Alternativac1
Posts: 1412
Joined: 23/07/2016 04:43

#74 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Alternativac1 »

I koja je svrha života? :)
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#75 Re: tajne gljiva,psihicke sposobnosti,DMT i porijeklo religije

Post by Nocty »

da umres prije smrti i da se bolje pripremis za stvarnu smrt

koja druga svrha to ima osim ove? ja ne znam vecu
sve religije su povezane ovom tematikom
i sve koriste enteogene zavisi od podrucija.
Cak i u davnoj vincanskoj kulturi koje smo mi dio.
Sto cak? to je mozda i najstarija kultura u evropi.

Knjige Carlos Castanede govore o ovome
ucenje don juana ili umjece sanjanja su samo dvije od desetak knjiga.

i nije kao da ces odjednom svo znanje univerzuma pokupit ako pojedes psilosajb gljive...Promjenit ce ti tok misljenja odma i sokirat ce te...pomjerice tvoju skupnu tacku koja se nalazi u kicmi a samim tim i tvoju realnost...To se desava dok sanjamo svjesno(ili nesvjesno) skupna tacka se pomjeri i nekad se covjek probudi naglo a da je skupna tacka jos na "onoj strani" i to izaziva kratku paralizu koja je pakao svima kojima se desilo pa ljudi misle demoni il van zemaljci...znanje se skuplja postepeno ,sa godinama,iskustvom i redovnim sjecanjem na sveti gral naravno ,jer uvjek nesto novo naucis i nesto se doda u iskustvo.
Gljive rade s tvojim DMT-om jer i same imaju derivitiv dmt-a.
Prakticki stvoreni jedno za drugo...Znas li ti sta su stari tolteci radili da prevare smrt? zakopavali se zivi u zemlju...samo jedna od mnogih bizarnosti na ovom svijetu.
Post Reply