Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#76 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Fudo387 »

hAZNADAR wrote:U atletici nastupaju i pobjedjuju mnogi jos siromasniji afrikanci.
Genetika.
Za sve mu trebaju tene, sorc i majica.
Sad odi u Afriku i naces milion ljudi koji se profesionalno ne bave trcanjem, a koji ce istrcati svjetski rekord u 50000 metara s preponama.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#77 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Edin H. »

hAZNADAR wrote:
Edin H. wrote:[

Pa kazem ti, mala smo drzava, siromasna, nedovoljno se ulaze u sport, ali kvalitetni sportisti Srbi i Hrvati mahom biraju susjedne reprezentacije.

Ne bi trebalo biti dozvoljeno, nego po rodjenju, pa bi onda druga prica bila.

Ali to naravno ne bi odgovaralo velikim nacijama koje takodje "kradu" sportiste.
U atletici nastupaju i pobjedjuju mnogi jos siromasniji afrikanci.
A Crna Gora sastavi pobjednicki rukometni tim.
Tu je vec malo do genetike, ali opet najbolji Mo Farah nastupa za GB :D

Crnogorci imaju predispoziije prema rukometu, jer su krsni, ai imaju i oni slican problem kao i mi, izgradeni vaterpolisti se odluce da igraju za Srbiju.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#78 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by aratet »

_BataZiv_0809 wrote:
aratet wrote:
Svi su oni drzavljani Hrvatske, a nasu Reprezentaciju cine igraci koji ne znaju normalno pricati nas jezik, izuzev par igraca.
Da su se ti igraci skolovali u BiH daleko bi bili od tih uspjeha.
Mi ovako u fudbalu krademo od drugih jer nam drugi prave igrace i opet nas nema nigdje.
Ne krademo mi ni od koga, svako bira gdje ce i za koga igrati. Kao sto ima slucaj Hajrovic, Pjanic i Medunjanin, tako imaju i Haris Seferovic, Vedad Jakupovic, Branimir Hrgota i Alija Besic golman Luksemburga :D
Pa to su sve igraci koji su samo rodjeni ovdje, a citav zivot su tamo, Seferovic cak nije ni rodjen ovdje nego tamo.
Ono sto je jos smjesnije, i ti sto su rodjeni ovdje, nisu rodjeni u BiH, nego u Jugoslaviji.
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#79 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Melbourne_Australia »

Fudo387 wrote:
hAZNADAR wrote:U atletici nastupaju i pobjedjuju mnogi jos siromasniji afrikanci.
Genetika.
Za sve mu trebaju tene, sorc i majica.
Sad odi u Afriku i naces milion ljudi koji se profesionalno ne bave trcanjem, a koji ce istrcati svjetski rekord u 50000 metara s preponama.
A isto tako nikad nije bio plivac dobar a da je crnac :sad: Za neke sportove genetika je presudna ..U ragbiju niko ne moze sa Novim Zelandom , hem genetika hem je to dole nacionalni sport...A imaju sve uslove na svijetu da budu dobri u ostalim sportovima , ali nista...
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#80 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by hAZNADAR »

SaraFina wrote:

Srbi su najmnogoljudnija nacija nastala raspadom ex yu, pa Hrvati. Logično je da nacija od sedam ili koliko već miliona stanovnika ima više talenata nego mi kojih nas ima dva, tri puta manje.
Plus toga imaju i jedni i drugi i treći i četvrti nacionalne države. Kad bila zajebancija i repka i savez suspendirani mi se morali moljakati po komšiluku za nekakve "fermane "...
Ne znam šta ti ima biti tu čudno?
Hrvati iz BiH navijaju za Hr a Srbi za Srbiju i rijetko koga ćeš od njih i vidjeti u našim nacionalnim reprezentacijama. Dakle dodatna ergela iz BiH igra za susjede i komšije.
Da obračunaš procentualno broj stanovnika i dodaš im ove iz BiH računica bi bila jednostavna.
Crnogorci jesu malobrojni ali i oni imaju čistu nacionalnu državu. Slovenci takodjer.
Zamisli ti kako u ovom nakaradnom sistemu političkom izgleda izdvajanje za sport. Nijedna opcija osim bošnjačke reprezentacije ne smatra svojim. I što očekuješ?

Poltronski da se divim Srbima ili HR?
Da je mnogoljudnost mjerilo - Kinezi bi derali sve odreda u sve i jednom sportu.

Crnogorci nemaju cistu nacionalnu drzavu.

Susjedne repke nisu etnicki ciste. U Srbiji u atletici medalje osvajaju nesrbi,

Nama je jednostavno moral nizak i sampouzdanje u sportu. Ne samo u odnosu na susjede vec i sire po Evropi po svemu sto sam do sada vidio. Opce stanje u drustvu nam je formiralo jedan mentalitet zrtve i gubitnika.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#81 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Fudo387 »

Melbourne_Australia wrote:A isto tako nikad nije bio plivac dobar a da je crnac


evo ga... :lol: :lol: :lol: , isto cuskija.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#82 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by hAZNADAR »

dupli
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#83 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Melbourne_Australia »

Fudo387 wrote:
Melbourne_Australia wrote:A isto tako nikad nije bio plivac dobar a da je crnac


evo ga... :lol: :lol: :lol: , isto cuskija.
Poceo trku danas a zavrsio sutra, i sve to na 100 metara :lol: :lol:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#84 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by SaraFina »

hAZNADAR wrote:dupli
Nije tačno. Pišeš bezveze. Naši navijači na tekmama BHF su stvarno najbolji mogući i ja sam ponosna na tu raju.
I na igrače. Sjeti se suspenzije fudbalskog saveza i onog sranja, moljakanja. Mi smo u onom slučaju bili žrtve. Definitivno.
Koliko je tad samo izgubljeno i vremena i rezultata?
Niko ne govori o čistim nacionalnim repkama gdje kod Srba igra onaj Sandžo neki, nego o nacionalnim državama i politici koja podržava repku.
Pa na 60-70 % teritorije repka BiH ne prestavlja Srbima i dijelu Hrvata ništa.
To tebi malo.
Sad se opet vrati na izdvajanje za sport. Ako 50% gradjana ne podržava repku BiH neovisno koju. .. kakva mogu biti izdvajanja za sport onda?
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#85 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by hAZNADAR »

Edin H. wrote:

Crnogorci imaju predispoziije prema rukometu, jer su krsni, ai imaju i oni slican problem kao i mi, izgradeni vaterpolisti se odluce da igraju za Srbiju.
Danci u rukometu nisu bas krsni. A vjecito u vrhu.
Lova mozda? Pa rukomet nije toliko zahtijevan i dobre uslove za to ima i BiH. Konkretno u Sarajevu i BL znam nekoliko koji imaju vrlo kvalitetne uslove treniranja.

Medjutim Danci koje spomenuh jednostavno u svako prvenstvo ulaze sa ubjedjenjem da je zlato njihovo, da njima pripada, da ga najvise oni zasluzuju,.. i da kako oni kazu u bukvalnom prevodu protivnika treba baciti u kameno doba. Valjda im je to u stilu satrati bez milosti.

Moral.
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#86 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Melbourne_Australia »

hAZNADAR wrote:
SaraFina wrote:

Srbi su najmnogoljudnija nacija nastala raspadom ex yu, pa Hrvati. Logično je da nacija od sedam ili koliko već miliona stanovnika ima više talenata nego mi kojih nas ima dva, tri puta manje.
Plus toga imaju i jedni i drugi i treći i četvrti nacionalne države. Kad bila zajebancija i repka i savez suspendirani mi se morali moljakati po komšiluku za nekakve "fermane "...
Ne znam šta ti ima biti tu čudno?
Hrvati iz BiH navijaju za Hr a Srbi za Srbiju i rijetko koga ćeš od njih i vidjeti u našim nacionalnim reprezentacijama. Dakle dodatna ergela iz BiH igra za susjede i komšije.
Da obračunaš procentualno broj stanovnika i dodaš im ove iz BiH računica bi bila jednostavna.
Crnogorci jesu malobrojni ali i oni imaju čistu nacionalnu državu. Slovenci takodjer.
Zamisli ti kako u ovom nakaradnom sistemu političkom izgleda izdvajanje za sport. Nijedna opcija osim bošnjačke reprezentacije ne smatra svojim. I što očekuješ?

Poltronski da se divim Srbima ili HR?
Da je mnogoljudnost mjerilo - Kinezi bi derali sve odreda u sve i jednom sportu.

Crnogorci nemaju cistu nacionalnu drzavu.

Susjedne repke nisu etnicki ciste. U Srbiji u atletici medalje osvajaju nesrbi,

Nama je jednostavno moral nizak i sampouzdanje u sportu. Ne samo u odnosu na susjede vec i sire po Evropi po svemu sto sam do sada vidio. Opce stanje u drustvu nam je formiralo jedan mentalitet zrtve i gubitnika.

Svedu , stvarno ti je prica suplja....O kakvom ti moralu pricas...Covjek ti je lijepo iznio cinjenice gore...Nemoj da poredis Kineze koji ni za jedan sport nisu talenti osim stolnog tenisa ...Sve sto je covjek napisao gore je cinjenica....Ja ti napisem , konkretno za savez Crne Gore u kosarci i njihov budzet....A ti i dalje prosipas pricu o moralu.....Kakvo crno samopuzdanje..U fudbalu smo sigurni u top 2 ili top 3 repke u regionu, u kosarci u punom sastavu u top 3 ili 4..Hrvate i Crnogorce i Makedence uzimali na evro basketu.....Rukomet nismo losi , kad skontas da i nemam ligu.... Imamo tenisera kakvog nemaju ni Makedonci ni Crnogorci a ni Slovenci.....Novac je najveci problem i politika, ponavljam pola drzave radi protiv nje i nista nece da izdvoje za sport..
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#87 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by uglavnomja »

_BataZiv_0809 wrote:
aratet wrote:
Svi su oni drzavljani Hrvatske, a nasu Reprezentaciju cine igraci koji ne znaju normalno pricati nas jezik, izuzev par igraca.
Da su se ti igraci skolovali u BiH daleko bi bili od tih uspjeha.
Mi ovako u fudbalu krademo od drugih jer nam drugi prave igrace i opet nas nema nigdje.
Ne krademo mi ni od koga, svako bira gdje ce i za koga igrati. Kao sto ima slucaj Hajrovic, Pjanic i Medunjanin, tako imaju i Haris Seferovic, Vedad Jakupovic, Branimir Hrgota i Alija Besic golman Luksemburga :D

i tako je jakov fak otis'o iz kroacije u sloveniju ...

trener, iskustvo, citava ekipa, organizacija ... i sad se komentatori slomise da mu izgovore prezime pogresno :D :lol:
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#88 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by hAZNADAR »

SaraFina wrote:
hAZNADAR wrote:dupli
Nije tačno. Pišeš bezveze. Naši navijači na tekmama BHF su stvarno najbolji mogući i ja sam ponosna na tu raju.
I na igrače. Sjeti se suspenzije fudbalskog saveza i onog sranja, moljakanja. Mi smo u onom slučaju bili žrtve. Definitivno.
Koliko je tad samo izgubljeno i vremena i rezultata?
Niko ne govori o čistim nacionalnim repkama gdje kod Srba igra onaj Sandžo neki, nego o nacionalnim državama i politici koja podržava repku.
Pa na 60-70 % teritorije repka BiH ne prestavlja Srbima i dijelu Hrvata ništa.
To tebi malo.
Sad se opet vrati na izdvajanje za sport. Ako 50% gradjana ne podržava repku BiH neovisno koju. .. kakva mogu biti izdvajanja za sport onda?
Slazem se da GHF jesu najbolji moguci i nisam nikada rekao suprotno.
A fudbal uopce ne kacim jer niko od nas na Balkanu nije osvojio prvo mjesto u Evropi ili svijetu. Vidi prvi post.
Postotak teritorije koji navija ne predstavlja nista. Oko dva miliona ljudi u BiH navija za BiH i to se pika a ne za koga navijaju na Romaniji, Kozari i Ozrenu koji cine znacajan postotak teritorija.
U vecini mjesta gdje zivi tih dva miliona ljudi imas osnovne uslove za kosarku i rukomet.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#89 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by hAZNADAR »

Melbourne_Australia wrote:

Svedu , stvarno ti je prica suplja....O kakvom ti moralu pricas...Covjek ti je lijepo iznio cinjenice gore...Nemoj da poredis Kineze koji ni za jedan sport nisu talenti osim stolnog tenisa ...Sve sto je covjek napisao gore je cinjenica....Ja ti napisem , konkretno za savez Crne Gore u kosarci i njihov budzet....A ti i dalje prosipas pricu o moralu.....Kakvo crno samopuzdanje..U fudbalu smo sigurni u top 2 ili top 3 repke u regionu, u kosarci u punom sastavu u top 3 ili 4..Hrvate i Crnogorce i Makedence uzimali na evro basketu.....Rukomet nismo losi , kad skontas da i nemam ligu.... Imamo tenisera kakvog nemaju ni Makedonci ni Crnogorci a ni Slovenci.....Novac je najveci problem i politika, ponavljam pola drzave radi protiv nje i nista nece da izdvoje za sport..
OK, ima smisla to sto pises i dacu ti za pravo.
Imamo tenisera, Makedoniju nisam ni spominjao,... i opet smo sumasumanim u cjelokupnom sportu od nabrojanih daleko najlosiji po pitanju medalja, plasmana.
Ali moras priznati da nam je moral ubitacno nizak.
Last edited by hAZNADAR on 20/09/2017 00:08, edited 1 time in total.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#90 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Tito_i_Partija »

hAZNADAR wrote: A mozda su otisli zato sto im je tamo veca sansa da nastupe na nekom svjetskom ili evropskom prvenstvu. U ekipe koje pobjedjuju i izbore prolaz.
A zasto im je veca sansa da nastupe na nekom svjetskom ili evropskom prvenstvu?

I da, ovo vazi samo za timske sportove, jos nisi nista rek'o za individualne.
hAZNADAR wrote:A nije samo lova formula pobjede, a jos manje autoput,... U atletici natupaju i pobjedjuju mnogi igraci iz vecih vukojebina, iz veceg siromastva, ratom pogodjenih drzava,..
Pa naravno da ce npr. jedna Etiopija ili Kenija forsirat' maratone, jer su potrepstine i troskovi treninga izuzetno mali. A da ne govorimo o ogromnim fizickim prednostima koje se dobijaju sa zivotom na 2000+ metara nadmorske visine. I jos uz to imamo da je taj sport jedna vrsta nacionalnog ponosa za tu drzavu.

A uostalom, atletiku u Africi ne mozemo poredit' sa fudbalom ili kosarkom u Evropi. Bas upravo zbog toga sto se kod ovog drugog neizmjerno vise para vrti.
Last edited by Tito_i_Partija on 20/09/2017 00:10, edited 3 times in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#91 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by SaraFina »

hAZNADAR wrote:
SaraFina wrote:
hAZNADAR wrote:dupli
Nije tačno. Pišeš bezveze. Naši navijači na tekmama BHF su stvarno najbolji mogući i ja sam ponosna na tu raju.
I na igrače. Sjeti se suspenzije fudbalskog saveza i onog sranja, moljakanja. Mi smo u onom slučaju bili žrtve. Definitivno.
Koliko je tad samo izgubljeno i vremena i rezultata?
Niko ne govori o čistim nacionalnim repkama gdje kod Srba igra onaj Sandžo neki, nego o nacionalnim državama i politici koja podržava repku.
Pa na 60-70 % teritorije repka BiH ne prestavlja Srbima i dijelu Hrvata ništa.
To tebi malo.
Sad se opet vrati na izdvajanje za sport. Ako 50% gradjana ne podržava repku BiH neovisno koju. .. kakva mogu biti izdvajanja za sport onda?
Slazem se da GHF jesu najbolji moguci i nisam nikada rekao suprotno.
A fudbal uopce ne kacim jer niko od nas na Balkanu nije osvojio prvo mjesto u Evropi ili svijetu. Vidi prvi post.
Postotak teritorije koji navija ne predstavlja nista. Oko dva miliona ljudi u BiH navija za BiH i to se pika a ne za koga navijaju na Romaniji, Kozari i Ozrenu koji cine znacajan postotak teritorija.
U vecini mjesta gdje zivi tih dva miliona ljudi imas osnovne uslove za kosarku i rukomet.

Ala lupaš. Pa RS ima sopstveni budžet i svaki kanton tako u FBiH. I imaš tri hrvatska većinska. I onda ljudi fino vole uložiti u svoje šabanligaše nego u repku jer im BiH ne prestavlja ništa.
Ne finansiraju navijači ni naša brojnost sport.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#92 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by aratet »

Tito_i_Partija wrote:
hAZNADAR wrote: A mozda su otisli zato sto im je tamo veca sansa da nastupe na nekom svjetskom ili evropskom prvenstvu. U ekipe koje pobjedjuju i izbore prolaz.
A zasto im je veca sansa da nastupe na nekom svjetskom ili evropskom prvenstvu?

I da, ovo vazi samo za timske sportove, jos nisi nista rek'o za individualne.
hAZNADAR wrote:A nije samo lova formula pobjede, a jos manje autoput,... U atletici natupaju i pobjedjuju mnogi igraci iz vecih vukojebina, iz veceg siromastva, ratom pogodjenih drzava,..
Pa naravno da ce npr. jedna Etiopija ili Kenija forsirat' maratone, jer su potrepstine i troskovi treninga izuzetno mali. A da ne govorimo o ogromnim fizickim prednostima koje se dobijaju sa zivotom na 2000+ metara nadmorske visine.

A uostalom, atletiku u Africi ne mozemo poredit' sa fudbalom ili kosarkom u Evropi. Bas upravo zbog toga sto se kod ovog drugog neizmjerno vise para vrti.
U individualnim sportovima smo gori i od timskih.
Nijedne medalje na oi nikad. Bruka.
Malo para se vrti pa je zbog toga tesko biti uspjesan.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#93 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by aratet »

Melbourne_Australia wrote:
hAZNADAR wrote:
SaraFina wrote:

Srbi su najmnogoljudnija nacija nastala raspadom ex yu, pa Hrvati. Logično je da nacija od sedam ili koliko već miliona stanovnika ima više talenata nego mi kojih nas ima dva, tri puta manje.
Plus toga imaju i jedni i drugi i treći i četvrti nacionalne države. Kad bila zajebancija i repka i savez suspendirani mi se morali moljakati po komšiluku za nekakve "fermane "...
Ne znam šta ti ima biti tu čudno?
Hrvati iz BiH navijaju za Hr a Srbi za Srbiju i rijetko koga ćeš od njih i vidjeti u našim nacionalnim reprezentacijama. Dakle dodatna ergela iz BiH igra za susjede i komšije.
Da obračunaš procentualno broj stanovnika i dodaš im ove iz BiH računica bi bila jednostavna.
Crnogorci jesu malobrojni ali i oni imaju čistu nacionalnu državu. Slovenci takodjer.
Zamisli ti kako u ovom nakaradnom sistemu političkom izgleda izdvajanje za sport. Nijedna opcija osim bošnjačke reprezentacije ne smatra svojim. I što očekuješ?

Poltronski da se divim Srbima ili HR?
Da je mnogoljudnost mjerilo - Kinezi bi derali sve odreda u sve i jednom sportu.

Crnogorci nemaju cistu nacionalnu drzavu.

Susjedne repke nisu etnicki ciste. U Srbiji u atletici medalje osvajaju nesrbi,

Nama je jednostavno moral nizak i sampouzdanje u sportu. Ne samo u odnosu na susjede vec i sire po Evropi po svemu sto sam do sada vidio. Opce stanje u drustvu nam je formiralo jedan mentalitet zrtve i gubitnika.

Svedu , stvarno ti je prica suplja....O kakvom ti moralu pricas...Covjek ti je lijepo iznio cinjenice gore...Nemoj da poredis Kineze koji ni za jedan sport nisu talenti osim stolnog tenisa ...Sve sto je covjek napisao gore je cinjenica....Ja ti napisem , konkretno za savez Crne Gore u kosarci i njihov budzet....A ti i dalje prosipas pricu o moralu.....Kakvo crno samopuzdanje..U fudbalu smo sigurni u top 2 ili top 3 repke u regionu, u kosarci u punom sastavu u top 3 ili 4..Hrvate i Crnogorce i Makedence uzimali na evro basketu.....Rukomet nismo losi , kad skontas da i nemam ligu.... Imamo tenisera kakvog nemaju ni Makedonci ni Crnogorci a ni Slovenci.....Novac je najveci problem i politika, ponavljam pola drzave radi protiv nje i nista nece da izdvoje za sport..
Sad smo dobri jer imamo 55-og tenisera u Svijetu?
Slovenci takvih sportista imaju na stotine.
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#94 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Melbourne_Australia »

hAZNADAR wrote:
Melbourne_Australia wrote:

Svedu , stvarno ti je prica suplja....O kakvom ti moralu pricas...Covjek ti je lijepo iznio cinjenice gore...Nemoj da poredis Kineze koji ni za jedan sport nisu talenti osim stolnog tenisa ...Sve sto je covjek napisao gore je cinjenica....Ja ti napisem , konkretno za savez Crne Gore u kosarci i njihov budzet....A ti i dalje prosipas pricu o moralu.....Kakvo crno samopuzdanje..U fudbalu smo sigurni u top 2 ili top 3 repke u regionu, u kosarci u punom sastavu u top 3 ili 4..Hrvate i Crnogorce i Makedence uzimali na evro basketu.....Rukomet nismo losi , kad skontas da i nemam ligu.... Imamo tenisera kakvog nemaju ni Makedonci ni Crnogorci a ni Slovenci.....Novac je najveci problem i politika, ponavljam pola drzave radi protiv nje i nista nece da izdvoje za sport..
OK, ima smisla to sto pises i dacu ti za pravo.
Imamo tenisera, Makedoniju nisam ni spominjao,... i opet smo sumasumanim u cjelokupnom sportu od nabrojanih daleko najlosiji po pitanju medalja, plasmana.
Ali moras priznati da nam je moral ubitacno nizak.
To je zato sto nemamo jak nacionalni naboj kao susjedi...A zasto je to tako?? jbg to je do kuce i roditelja i okoline....To je kao i slucaj sa Svedima....Hladni, nema sikiracije ako izgube..Bice bolje drugi put :D
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#95 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by hAZNADAR »

Tito_i_Partija wrote:
hAZNADAR wrote: A mozda su otisli zato sto im je tamo veca sansa da nastupe na nekom svjetskom ili evropskom prvenstvu. U ekipe koje pobjedjuju i izbore prolaz.
A zasto im je veca sansa da nastupe na nekom svjetskom ili evropskom prvenstvu?

I da, ovo vazi samo za timske sportove, jos nisi nista rek'o za individualne.
.
Ne poznajem dovoljno individualne sportove.

Ovdje i diskutujemo zasto je sportisima rodjenim i odraslim u BiH veca sansa da zaigraju na svjetskom ili evropskom prvenstvu ako odu u susjednu repku. Ja sam iznio neke pretpostavke koje mozda nisu mozda jesu tacne.
Ali je statistika neumoljiva.
Broja nastupa reprezentacije Srbije i Hrvatske napr na velikim takmicenjima je veci nego broj nastupa BiH. Oni se prije izbore za ulazak nego mi. Sto znaci da je sansa tamo veca.

A zasto veca i zasto im pobjede i plasmani bolje idu - ovdje diskutujemo.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#96 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by SaraFina »

:zoka:

Meni su gori ovi što vječno crnjake bacaju po BiH A drugima se dive.
Moje mi je najbolje. Pa tako i repka. Bilo koja. Momci dodju rizikuju posao i noge da bi se neki nezadovoljan njihovim uspjehom iskenjao ovdje ili na komentarima anonimno.
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#97 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Melbourne_Australia »

aratet wrote:
Melbourne_Australia wrote:




Sad smo dobri jer imamo 55-og tenisera u Svijetu?
Slovenci takvih sportista imaju na stotine.
[/quote]

Vidim ti pratis tenis :D Koji je to teniser Slovenski bolje plasiran od naseg najboljeg???

ja cu ti reci , posto pojma nemas,,,iza na 101 mjestu je blaz kavcic,,A Damir je je 55..
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#98 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by aratet »

Melbourne_Australia wrote:
aratet wrote:
Melbourne_Australia wrote:




Sad smo dobri jer imamo 55-og tenisera u Svijetu?
Slovenci takvih sportista imaju na stotine.
Vidim ti pratis tenis :D Koji je to teniser Slovenski bolje plasiran od naseg najboljeg???

ja cu ti reci , posto pojma nemas,,,iza na 101 mjestu je blaz kavcic,,A Damir je je 55..[/quote]

Procitaj bolje upis.
Ja sam rekao da imaju na stotine takvih sportista a ne tenisera.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#99 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by hAZNADAR »

Melbourne_Australia wrote:
To je zato sto nemamo jak nacionalni naboj kao susjedi...A zasto je to tako?? jbg to je do kuce i roditelja i okoline....To je kao i slucaj sa Svedima....Hladni, nema sikiracije ako izgube..Bice bolje drugi put :D
Nisi u pravu. Svedi nisu bas toliko hladni. Itekako su ponosni, ufurani da su najbolji,... A moral i pobjednicki duh, ubjedjenje da se protivnik mora satrati ne mora obavezno imati nacionalni naboj. Albanci su itekako nacionalno nabijeni pa im to ne pomaze puno u sportu.

Ne treba ici u krajnosti. Ali ova nasa donja krajnost kao posljedica opceg stana u drustvu, depresije, uloge zrtve, pravednog gubitnika,.. nedostatka homogenosti,... svakako nije dobra i mislim da se odrazava na nas cjelokupan mentalitet. Prosjecan Bosanac ili Bosnjak prije rata i danas su dva razlicita mentaliteta. To se po mom misljenju odrazava i u sportu.
User avatar
hrasno38
Posts: 31486
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#100 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by hrasno38 »

Melbourne_Australia wrote:
aratet wrote:
Melbourne_Australia wrote:
Sad smo dobri jer imamo 55-og tenisera u Svijetu?
Slovenci takvih sportista imaju na stotine.
Vidim ti pratis tenis :D Koji je to teniser Slovenski bolje plasiran od naseg najboljeg???

ja cu ti reci , posto pojma nemas,,,iza na 101 mjestu je blaz kavcic,,A Damir je je 55..[/quote]

Najbolji slovenski teniser je Aljaz Bedene s tim da je 2015 godine uzeo drzavljanstvo GBR pa igra za njih i nalazi se na 47 mjestu :D
Post Reply