Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#101 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Melbourne_Australia »

hAZNADAR wrote:
Melbourne_Australia wrote:
To je zato sto nemamo jak nacionalni naboj kao susjedi...A zasto je to tako?? jbg to je do kuce i roditelja i okoline....To je kao i slucaj sa Svedima....Hladni, nema sikiracije ako izgube..Bice bolje drugi put :D
Nisi u pravu. Svedi nisu bas toliko hladni. Itekako su ponosni, ufurani da su najbolji,... A moral i pobjednicki duh, ubjedjenje da se protivnik mora satrati ne mora obavezno imati nacionalni naboj. Albanci su itekako nacionalno nabijeni pa im to ne pomaze puno u sportu.

Ne treba ici u krajnosti. Ali ova nasa donja krajnost kao posljedica opceg stana u drustvu, depresije, uloge zrtve, pravednog gubitnika,.. nedostatka homogenosti,... svakako nije dobra i mislim da se odrazava na nas cjelokupan mentalitet. Prosjecan Bosanac ili Bosnjak prije rata i danas su dva razlicita mentaliteta. To se po mom misljenju odrazava i u sportu.
Druze igrao 2001 godine za IFK Geteborg ....Ni blizu ne shvataju poraz kao tragediju kao ovde....Svedi ni u jednom sportu nikoga nikad ne mogu sastrati, to sto oni misle , mogu i ja misliti da cu karati Evu Mendez....Znaci nacija koja nista u sportu nije uradila, kad skontas kakve uslove imaju...U rukometu su jedan period bili beton, ali to je to..Njihov najbolji igrac svih vremena je nas covjek :D oni imaju radnu etiku, ali puno lakse podnose poraz.....Ja sam se nervirao non stop zbog toga....Lazem jesu bum napravili 1994 godine u fudbalu , bili su 3 u USA...Ali bili su i hrvati...Ali opcenito nisz neka sila u sportu....
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#102 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by hAZNADAR »

SaraFina wrote::zoka:

Meni su gori ovi što vječno crnjake bacaju po BiH A drugima se dive.
Moje mi je najbolje. Pa tako i repka. Bilo koja. Momci dodju rizikuju posao i noge da bi se neki nezadovoljan njihovim uspjehom iskenjao ovdje ili na komentarima anonimno.
A najgori ovi sto sve kontaju u krajnostima.
Imam zelju, egoisticnu zelju da BiH isto osvoji neko prvo mjesto u Evropi kao susjedi. Ne divim se njima, ne mislim da su uzor,... samo su u grupi evropskih nacija koje su imale takva iskustva. Mi smo ispod prosjeka, smatram da imamo potencijal za to i da dozivimo isto - i pokusavam naci odgovor sta treba promijeniti. Moja pretpostavka je moral kao najznacajnija stavka. Mozda grijesim ali na to imam pravo,

Kakav ba vjeciti crnjak po BiH i divljenje drugima?
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#103 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by Melbourne_Australia »

hrasno38 wrote:


Najbolji slovenski teniser je Aljaz Bedene s tim da je 2015 godine uzeo drzavljanstvo GBR pa igra za njih i nalazi se na 47 mjestu :D
[/quote][/quote]

On moze samo biti britanski :D
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#104 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by aratet »

hAZNADAR wrote:
Melbourne_Australia wrote:
To je zato sto nemamo jak nacionalni naboj kao susjedi...A zasto je to tako?? jbg to je do kuce i roditelja i okoline....To je kao i slucaj sa Svedima....Hladni, nema sikiracije ako izgube..Bice bolje drugi put :D
Nisi u pravu. Svedi nisu bas toliko hladni. Itekako su ponosni, ufurani da su najbolji,... A moral i pobjednicki duh, ubjedjenje da se protivnik mora satrati ne mora obavezno imati nacionalni naboj. Albanci su itekako nacionalno nabijeni pa im to ne pomaze puno u sportu.

Ne treba ici u krajnosti. Ali ova nasa donja krajnost kao posljedica opceg stana u drustvu, depresije, uloge zrtve, pravednog gubitnika,.. nedostatka homogenosti,... svakako nije dobra i mislim da se odrazava na nas cjelokupan mentalitet. Prosjecan Bosanac ili Bosnjak prije rata i danas su dva razlicita mentaliteta. To se po mom misljenju odrazava i u sportu.
100% si upravu. Kao drustvo smo totalno sjebani i to se odrazilo i na sport.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#105 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by SaraFina »

hAZNADAR wrote:
SaraFina wrote::zoka:

Meni su gori ovi što vječno crnjake bacaju po BiH A drugima se dive.
Moje mi je najbolje. Pa tako i repka. Bilo koja. Momci dodju rizikuju posao i noge da bi se neki nezadovoljan njihovim uspjehom iskenjao ovdje ili na komentarima anonimno.
A najgori ovi sto sve kontaju u krajnostima.
Imam zelju, egoisticnu zelju da BiH isto osvoji neko prvo mjesto u Evropi kao susjedi. Ne divim se njima, ne mislim da su uzor,... samo su u grupi evropskih nacija koje su imale takva iskustva. Mi smo ispod prosjeka, smatram da imamo potencijal za to i da dozivimo isto - i pokusavam naci odgovor sta treba promijeniti. Moja pretpostavka je moral kao najznacajnija stavka. Mozda grijesim ali na to imam pravo,

Kakav ba vjeciti crnjak po BiH i divljenje drugima?

Počeo si post sa Srbima koje uzdižeš na pijedestal. Moćni i puni nacionalnog naboja. Ako Srbi imaju kao nacija zdrav nacionalni naboj ja sam onda J.Lopez iz mladjih dana. I uopće BiH ne želim onu bolest po tribinama a ni svastike kod Hrvata po travnjacima nisu u djiru. Arlaukanje " za dom spremni " i s

Ja ne znam što ti podrazumijevaš pod tim nacionalnimmmmmmmm nabojemmmmm.... Jer je i kod susjeda i kod komšija negativan to jest graniči sa bolešću.

Želje su jedno, mogućnosti drugo. BiH se voli i kad gubi i kad dobija.
Svako ko bi rekao za malog Dženana ili Džeku nešto loše za mene je gmaz. I općenito za bilo koga iz repki.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#106 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by hAZNADAR »

Melbourne_Australia wrote:
Druze igrao 2001 godine za IFK Geteborg ....Ni blizu ne shvataju poraz kao tragediju kao ovde....Svedi ni u jednom sportu nikoga nikad ne mogu sastrati, to sto oni misle , mogu i ja misliti da cu karati Evu Mendez....Znaci nacija koja nista u sportu nije uradila, kad skontas kakve uslove imaju...U rukometu su jedan period bili beton, ali to je to..Njihov najbolji igrac svih vremena je nas covjek :D oni imaju radnu etiku, ali puno lakse podnose poraz.....Ja sam se nervirao non stop zbog toga....Lazem jesu bum napravili 1994 godine u fudbalu , bili su 3 u USA...Ali bili su i hrvati...Ali opcenito nisz neka sila u sportu....
Druze, tragediju dozivljavaju oni koji u sportu zele vidjeti nesto vise. U sportu nisu nista uradili osim sto su rukometno bili prvaci svijeta 4 puta i isto toliko Evrope, u hokeju 9 ili 10 puta, u fudbalu zadnjih godina se vise puta kvalifikovali na prvenstvima, a da ne spominjem uspjehe u zimskim sportovima i tenisu. Imaju uslove sto jest jest. A ovo nije tema o usporedbi nas i Sveda, niti se fudbal uopce toliko kaci.
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#107 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by hrasno38 »

hAZNADAR wrote:Cesto sam bio u prilici da odgovaram na pitanja stranaca zasto su Srbi tako dobri u kosarci, vaterpolu,.. Crnogorci u rukometu, Slovenci u kosarci,... Hrvati u rukometu,.. i cesto neznam ni sam sta da odgovorim. Pa mi prvo naumpane da je u pitanju tradicija sporta i kultura, ulaganje u talente,.. itd.


Dakle od devedesetih do sada je Srbija osvojila sljedece:
Kosarka - dvaput svjetski prvaci, triput Evrope, dvaput srebro na olimpijskim. Zenska repka jednom evropsko.
Odbojka - dvaput evropski prvaci, jednom olimpijski. Zene - jednom evropski.
Vaterpolo - triput svjetski prvaci, 6 puta evropski, jednom olimpijski.
Tenis - dvaput Davis kup, a Noleta ne treba spominjati.
Rukomet - dvaput drugo mjesto u Evropi i muski i zenski.
I niz medalja u borilackim vjestinama, veslanju, plivanju, atletici,..

Crna gora prvak jednom Evrope u rukometu i vaterpolu.

Hrvatska
Fudbal - trece mjesto na svjetskom prvenstvu 1998.
Rukomet - dva puta olimpijski prvaci, jednom svjetski prvaci, triput na mediteranskim.
Vaterpolo - dva puta svjetski prvaci u vaterpolu jednom na olimpijskim, plus jednom evropski prvaci.
Skijanje - medalje na zimskim olimpijskim.
Tenis - Davis kup i World team kup.

Slovenija - prvaci Evrope u kosarci jednom, masa medalja u zimslim sportovima i solidan uspjeh u fudbalu i hokeju.

Ne pratim samo tok utakmice, takmicenja,.. vec i i tribine i opcu euforiju.
Zadnje kosarkasko prvenstvo izmedju Slovenije i Srbije koja je nastupila u okrnjenom sastavu.

Mozda je odgovor u vrhunskim strucnjacima i trenerima? Mozda u talentima koji se koriste i motivisu, pomognu,... Kultura mozda i tradicija nekog sporta? Vjerovatno ali ta tradicija ne vrijedi nista i zauzimala bi samo pehare na zidu historijata sporta - ako nema talenata, ulaganja, strucnjaka,...

Nekako mi se cini da je najvise u pitanju odredjena euforija, ponos i samopouzdanje. Posebno kod Srba koji i sa igracima i navijacima i trenerima i strucnim saradnicima i medijima,... cvrsto vjeruju da su najbolji i da zasluzuju prvo mjesto. Taj ponos, volja da se bezpostedno zgazi protivnik, nedostatak respekta prema protivniku, taj pobjednicki duh i visak samopouzdanja cesto ima nacionalisticki ton. Ali rezultati su rezultati. I toga nedostaje u nasoj repki.

Vjerovatno bi najrealniji odgovor bio miks svega. I tradicije i kulture odjrdjenog sporta, ulaganja u talente, vrhunski strucnjaci i mentalite pobjednika sa viskom samopouzdanja.
Da li je moguce od BiH sporta napraviti nesto blizu? Ili da barem vidim kod nasih taj mentalitet pobjednika i ciljanje na prvo mjesto?
Na svjetskom fudbalskom smo usli sa zeljom da sa obrazom izgubimo u drugom krugu i strahovali od zdrijeba. Nekako se useremo protivnika uvijek ili glumimo sportsku kulturu i respekt previse.
Najjednostavniji i najtacniji odgovor zasto je to tako je da DRZAVE STOJE IZA SVOJIH SPORTISTA jer bez toga nema uspjeha. U Srbiji i Hrvatskoj zasluzni sportisti imaju i te kako sloidne penzije kada zavrse karijere. Involvirani su u svoje sportove kroz razne funkcije jer ko moze bolje poznavati sport od onoga sto je bio dugo godina u njemu. Sport je jedna masinerija koja trazi vrijedne i sposobne ljude za uspjehe koji ce biti uspjesan background sportisitima. Dzaba ti i talenat i sve ako ti moras da prosijacis kao sto to sada radi Suman da bi reprezentacija igrala utakmice. U ovom drzavama ulaganje u reprezentativni sport je u milionskim iznosima a kod nas ako izuzemmo fudbal sve se svodi na maksimalno na par stotina hiljada KM sto je mizerija za veceg uspjeha. U bivsoj drzavi svi smo izdavajali za sport i sportu nije nikada falilo para ali se stvorila i tradicija sporta pa su se na svakom cosku pravila igralista. Sada se umjesto toga na svakom cosku takare dzamije i crkve i sve je manje sportista sa ulice.
Mentalitet pobjednika se stvara kroz uspjehe i njega ne mozes prozivesti vjestacki. Kada znas da imas podrsku onda je i taj mentalitet veci. Nasi vrhunski sportisti sa cim se danas sve susrecu da bi otisli na neko veliko takmicenje je tuga i jad. Ajde ovi brand sportovi nekako i ponesto i skupe ali recimo borilacki sportovi koji su nam donjeli najvece uspjehe moraju bukvalno da prose i snalaze se kako znaju i umiju. Tako je sa vecinom individualnih sportova. O vodenim da ne pricam....napravio se jedan bazen u kojem su spicklane bespotrebno velike pare na nekim stavkama umjesto da se napravio jos jedan manji.......na bazenu vlada 100% SDA i termini za klubove su ubitacno skupi a organizacija vaterpolo i plivackih mitinga da te glava zaboli. naravno to nije tako ako su u pitanju klubovi koji vode pojedini zaposleni na Otoci. Prvi put nakon evo 7 godina upsjela se skupiti i neka kako vaterpolo reprezentacija koja je bila na streljani od ekipa koje su dosli na turnir.
Dakle iza svega toga treba da stoji drzava kada su reprezentativne selekecije u pitanju a entiteti i kantoni mogu pomagati ako hoce ali nisu obavezni. Entitete i kantone treba natjerati da izdvajaju znacajne sume za klupski sport naravno prema rejtingu. Tako da npr. u Sarajevu treba na pobjednicke staze vratiti USD Bosna koja je bila iznimno jaka u svim sportovima. Naravno i sportska drustva Zeljeznicar i Sarajevo bi trebali smisliti modus vracanja svojih kosarkaskih i rukometnih klubova u fokus koji nisu uopste kroz istoriju sarajevskog sporta bili minorni....i tako u svim gradovima i gradicima jer sport donosi mnogo toga dobrog i korisnog kako za same mlade ljude tako i za kompletnu zajednicu.
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#108 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by hrasno38 »

Melbourne_Australia wrote:
hrasno38 wrote:
Najbolji slovenski teniser je Aljaz Bedene s tim da je 2015 godine uzeo drzavljanstvo GBR pa igra za njih i nalazi se na 47 mjestu :D
[/quote]

On moze samo biti britanski :D[/quote]

hahaha ma slovenska ga je cuna napravila a jebo zastavu to se danas placa ili kupuje gdje ces igrati. :D eto je Djedovic orginalni svabo:)
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#109 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by hAZNADAR »

SaraFina wrote:
hAZNADAR wrote:

A najgori ovi sto sve kontaju u krajnostima.
Imam zelju, egoisticnu zelju da BiH isto osvoji neko prvo mjesto u Evropi kao susjedi. Ne divim se njima, ne mislim da su uzor,... samo su u grupi evropskih nacija koje su imale takva iskustva. Mi smo ispod prosjeka, smatram da imamo potencijal za to i da dozivimo isto - i pokusavam naci odgovor sta treba promijeniti. Moja pretpostavka je moral kao najznacajnija stavka. Mozda grijesim ali na to imam pravo,

Kakav ba vjeciti crnjak po BiH i divljenje drugima?

Počeo si post sa Srbima koje uzdižeš na pijedestal. Moćni i puni nacionalnog naboja. Ako Srbi imaju kao nacija zdrav nacionalni naboj ja sam onda J.Lopez iz mladjih dana. I uopće BiH ne želim onu bolest po tribinama a ni svastike kod Hrvata po travnjacima nisu u djiru. Arlaukanje " za dom spremni " i s

Ja ne znam što ti podrazumijevaš pod tim nacionalnimmmmmmmm nabojemmmmm.... Jer je i kod susjeda i kod komšija negativan to jest graniči sa bolešću.

Želje su jedno, mogućnosti drugo. BiH se voli i kad gubi i kad dobija.
Svako ko bi rekao za malog Dženana ili Džeku nešto loše za mene je gmaz. I općenito za bilo koga iz repki.
Ako ti je do napada na nacionalizam, fasizam, srbofiliju,... radije potrazi drugu temu. Ovdje ti je uzaludno trazenje dlake u jajetu i neposteno spocitavanje i trpanje u krajnosti.
Lijepo sam objasnio u prethodnom postu a sad opet nastavi o Srbima na pijedestalu, srpskim idolima, kako se BiH repka voli i kada gubi(specijalno to mi objasni) i ko diro Dzeku,..
Ti si ista dijagnoza kao dijametralno druga krajnost koja crta svastike, racionalnost vam je nepoznata. Ja se iskljucujem
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#110 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by hrasno38 »

Melbourne_Australia wrote:Druze igrao 2001 godine za IFK Geteborg ....Ni blizu ne shvataju poraz kao tragediju kao ovde....Svedi ni u jednom sportu nikoga nikad ne mogu sastrati, to sto oni misle , mogu i ja misliti da cu karati Evu Mendez....Znaci nacija koja nista u sportu nije uradila, kad skontas kakve uslove imaju...U rukometu su jedan period bili beton, ali to je to..Njihov najbolji igrac svih vremena je nas covjek :D oni imaju radnu etiku, ali puno lakse podnose poraz.....Ja sam se nervirao non stop zbog toga....Lazem jesu bum napravili 1994 godine u fudbalu , bili su 3 u USA...Ali bili su i hrvati...Ali opcenito nisz neka sila u sportu....
Onako malo konstruktive rasprave....ako nisu sila u sportu odakle im onda kroz istoriju 638 olimpisjkih medalja :-) I to ljetnih 494 a zimskih 144 sto je iskreno da ti kazem i mene iznenadilo jer sam mislio da je suprotno. Samo da ti kazem da su 7 zemlja na svijetu u broju osvojenih medalja i ispred njih su samo i bukvalno velesile USA, Rusija, GB, Njemacka, Francuska i Italija!!! To moze samo sportska velesila a ne neko koji nije sila u sportu!
I gdje si ti ovdje :D

http://www.worldfootball.net/teams/ifk- ... rg/2002/2/
Last edited by hrasno38 on 20/09/2017 01:06, edited 1 time in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#111 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by SaraFina »

hAZNADAR wrote:
SaraFina wrote:

Počeo si post sa Srbima koje uzdižeš na pijedestal. Moćni i puni nacionalnog naboja. Ako Srbi imaju kao nacija zdrav nacionalni naboj ja sam onda J.Lopez iz mladjih dana. I uopće BiH ne želim onu bolest po tribinama a ni svastike kod Hrvata po travnjacima nisu u djiru. Arlaukanje " za dom spremni " i s

Ja ne znam što ti podrazumijevaš pod tim nacionalnimmmmmmmm nabojemmmmm.... Jer je i kod susjeda i kod komšija negativan to jest graniči sa bolešću.

Želje su jedno, mogućnosti drugo. BiH se voli i kad gubi i kad dobija.
Svako ko bi rekao za malog Dženana ili Džeku nešto loše za mene je gmaz. I općenito za bilo koga iz repki.
Ako ti je do napada na nacionalizam, fasizam, srbofiliju,... radije potrazi drugu temu. Ovdje ti je uzaludno trazenje dlake u jajetu i neposteno spocitavanje i trpanje u krajnosti.
Lijepo sam objasnio u prethodnom postu a sad opet nastavi o Srbima na pijedestalu, srpskim idolima, kako se BiH repka voli i kada gubi(specijalno to mi objasni) i ko diro Dzeku,..
Ti si ista dijagnoza kao dijametralno druga krajnost koja crta svastike, racionalnost vam je nepoznata. Ja se iskljucujem

Ne vadi se. Opisao si Srbe poput spartanaca :D pregaze sve pred sobom. Puni nacionalnog naboja. I kad ti iznesem činjenice da tribine liče na krkanluk bolesnih nacionalista ( čak kad igraju i medjusobno Derbi CZ i Partizan) i da BiH ne želim takvo što povlačiš se iz rasprave. Vojvodjanima viču da su Šiptari i sl.
To je taj čuveni naxionalni naboj?

Ili Šimunić kad na mikrofon uzvikuje "Za dom".. a tribine SPREMNI.
Mislim, definiraj što podrazumijevaš, pa se povuci iz rasprave. Jer je to slika tribina iz susjestva i komšiluka a ti smatraš da je kod nas to nedostatak.
A ne podijeljena država i nikakva potpora i financijska izdvajanja.
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#112 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by fakat »

Sport je precjenjen, kao i ples, tamburanje, i ostale zabave za pucanstvo. Lijepo je to upraznjavati ali onako rekreativno. U vecini slabije razvijenih zemalja tome se pridaje preveliki znacaj.
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#113 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by hrasno38 »

SaraFina wrote:Ne vadi se. Opisao si Srbe poput spartanaca :D pregaze sve pred sobom. Puni nacionalnog naboja. I kad ti iznesem činjenice da tribine liče na krkanluk bolesnih nacionalista ( čak kad igraju i medjusobno Derbi CZ i Partizan) i da BiH ne želim takvo što povlačiš se iz rasprave. Vojvodjanima viču da su Šiptari i sl.
To je taj čuveni naxionalni naboj?

Ili Šimunić kad na mikrofon uzvikuje "Za dom".. a tribine SPREMNI.
Mislim, definiraj što podrazumijevaš, pa se povuci iz rasprave. Jer je to slika tribina iz susjestva i komšiluka a ti smatraš da je kod nas to nedostatak.
A ne podijeljena država i nikakva potpora i financijska izdvajanja.
Nije uopste nista pogresno rekao jer i jeste tako. Rezultat toga je da su u tri kolektivna sporta uvijek medju najboljima u svijetu: kosarka, odbojka i vaterpolo. Totalno drukcije shvataju igranje za reprezentaciju nego nase kerefeke....ali ponovit cu dzaba bi im sve to bilo da iza snazno ledja ne cuva drzava. Nema potrebe asocirati nacionalizam kod navijaca jer ga ima na svim stranama....negdje vise a negdje manje ali ga ima. Danas na utakmici KK Bosna medjed vice igracima njemacke ekipe "jebo vam Hitler majku" i jos svasta sto tjera na povracanje.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#114 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by SaraFina »

hrasno38 wrote:
SaraFina wrote:Ne vadi se. Opisao si Srbe poput spartanaca :D pregaze sve pred sobom. Puni nacionalnog naboja. I kad ti iznesem činjenice da tribine liče na krkanluk bolesnih nacionalista ( čak kad igraju i medjusobno Derbi CZ i Partizan) i da BiH ne želim takvo što povlačiš se iz rasprave. Vojvodjanima viču da su Šiptari i sl.
To je taj čuveni naxionalni naboj?

Ili Šimunić kad na mikrofon uzvikuje "Za dom".. a tribine SPREMNI.
Mislim, definiraj što podrazumijevaš, pa se povuci iz rasprave. Jer je to slika tribina iz susjestva i komšiluka a ti smatraš da je kod nas to nedostatak.
A ne podijeljena država i nikakva potpora i financijska izdvajanja.
Nije uopste nista pogresno rekao jer i jeste tako. Rezultat toga je da su u tri kolektivna sporta uvijek medju najboljima u svijetu: kosarka, odbojka i vaterpolo. Totalno drukcije shvataju igranje za reprezentaciju nego nase kerefeke....ali ponovit cu dzaba bi im sve to bilo da iza snazno ledja ne cuva drzava. Nema potrebe asocirati nacionalizam kod navijaca jer ga ima na svim stranama....negdje vise a negdje manje ali ga ima. Danas na utakmici KK Bosna medjed vice igracima njemacke ekipe "jebo vam Hitler majku" i jos svasta sto tjera na povracanje.

Lik je doslovno bosanskohercegovačku naciju opisao komplet mlitavom i bez ciljeva.

Nijedan argument nije uzeo u obzir

- da smo mala siromašna podijeljena država na dva entiteta
-RS nema nikakvih ambicija podržati BH sport a ni Hrvati iz većinska tri hr kantona
-za repke navija oko 50% stanovništva na 30 i nešto % teritorije
-komšije odnosno susjedi priželjkuju da nama crkne krava više nego da njihova oteli dvoje ( navela sam suspenziju saveza i one blamaže koje su nam priredili. ..

Itd Itd

Dakle ništa nije uvažio izuzev da nam nedostaje volja pobjednika i da je uloga žrtve od nas napravila kao nacije meksušce.
To je notorna neistina.

Zato sam tražila i predočila taj srpski i hrvatski "nacionalizam " , naboj i sportsku kulturu..
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#115 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by hAZNADAR »

SaraFina wrote:

Ne vadi se. Opisao si Srbe poput spartanaca :D pregaze sve pred sobom. Puni nacionalnog naboja. I kad ti iznesem činjenice da tribine liče na krkanluk bolesnih nacionalista ( čak kad igraju i medjusobno Derbi CZ i Partizan) i da BiH ne želim takvo što povlačiš se iz rasprave. Vojvodjanima viču da su Šiptari i sl.
To je taj čuveni naxionalni naboj?

Ili Šimunić kad na mikrofon uzvikuje "Za dom".. a tribine SPREMNI.
Mislim, definiraj što podrazumijevaš, pa se povuci iz rasprave. Jer je to slika tribina iz susjestva i komšiluka a ti smatraš da je kod nas to nedostatak.
A ne podijeljena država i nikakva potpora i financijska izdvajanja.
Stoji lijepo napisano od prvog posta do sada. Nikakvih srpskih spartanaca, nikakve potrebe za svastikama, nacionalnim nabojem kojeg sam usput receno i drugima objasnio. Srbi, Hrvati, Slovenci i Crnogorci su jednostavno bolji od nas u mnogo sportova, uredno nabrojao sve sportske uspjehe sviju, i bode te u oci sto Srbi imaju malo vise medalja.
Ti si osoba koja ima fobije, demone,.. nazovi kako hoces,... povrsno procita post i upali ti se alarm u glavi. A u ovom slucaju te ocigledno nervira sam spomen Srba cim ih potezes toliko puta, spocitavas drugima divljenja,.... Ako te interesuje, ja sam protiv srpske politike ali ne protiv naroda i to nije ni tema. Ti si ocigledno alergicna i na narod, Srbe generalno,. - pa glumi nekom drugom borca protiv nacionalizma.
e sad stvarno laku noc
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#116 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by meteorit135531 »

Je li postoji ijedan BH skijaš ili skijašica da je završio među prvih 50 u jednoj utrci svjetskog kupa ? Postoji li ijedno ekipno takmičenje u kojem smo učestvovali na olimpijadi , a da nije sjedeća odbojka na paraolimpijadi ?
Hokej u glavnom gradu , u olimpijskom gradu? Ima li toga ?

Ma okruženi planinama pobogu brate
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#117 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by SaraFina »

hAZNADAR wrote:
SaraFina wrote:

Ne vadi se. Opisao si Srbe poput spartanaca :D pregaze sve pred sobom. Puni nacionalnog naboja. I kad ti iznesem činjenice da tribine liče na krkanluk bolesnih nacionalista ( čak kad igraju i medjusobno Derbi CZ i Partizan) i da BiH ne želim takvo što povlačiš se iz rasprave. Vojvodjanima viču da su Šiptari i sl.
To je taj čuveni naxionalni naboj?

Ili Šimunić kad na mikrofon uzvikuje "Za dom".. a tribine SPREMNI.
Mislim, definiraj što podrazumijevaš, pa se povuci iz rasprave. Jer je to slika tribina iz susjestva i komšiluka a ti smatraš da je kod nas to nedostatak.
A ne podijeljena država i nikakva potpora i financijska izdvajanja.
Stoji lijepo napisano od prvog posta do sada. Nikakvih srpskih spartanaca, nikakve potrebe za svastikama, nacionalnim nabojem kojeg sam usput receno i drugima objasnio. Srbi, Hrvati, Slovenci i Crnogorci su jednostavno bolji od nas u mnogo sportova, uredno nabrojao sve sportske uspjehe sviju, i bode te u oci sto Srbi imaju malo vise medalja.
Ti si osoba koja ima fobije, demone,.. nazovi kako hoces,... povrsno procita post i upali ti se alarm u glavi. A u ovom slucaju te ocigledno nervira sam spomen Srba cim ih potezes toliko puta, spocitavas drugima divljenja,.... Ako te interesuje, ja sam protiv srpske politike ali ne protiv naroda i to nije ni tema. Ti si ocigledno alergicna i na narod, Srbe generalno,. - pa glumi nekom drugom borca protiv nacionalizma.
e sad stvarno laku noc

Alergična sam na ljude koji ne uvažavaju argumente, imaju komplekse niže vrijednosti i beznačajnosti sopstvene nacije bio to sport ili nešto deseto. Na ljude koji nešto negativno poput već opisanog i bolesnog, žele pretvoriti u nacionalni naboj odnosno rušilačku snagu koja stvara sportske rezultate.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#118 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by SaraFina »

meteorit135531 wrote:Je li postoji ijedan BH skijaš ili skijašica da je završio među prvih 50 u jednoj utrci svjetskog kupa ? Postoji li ijedno ekipno takmičenje u kojem smo učestvovali na olimpijadi , a da nije sjedeća odbojka na paraolimpijadi ?
Hokej u glavnom gradu , u olimpijskom gradu? Ima li toga ?

Ma okruženi planinama pobogu brate

Država uredjena poput tvoje omiljene Austrije.... pogodi koliko se puta plasirala na EP ili SP :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#119 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by moonca »

Ima li Bosanaca u veslanju-u mom gradu svjetsko prvenstvo??
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#120 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by meteorit135531 »

Sarafina, hajde nabroj barem jedan uspjeh BH nacije vrijedan spomena i poštovanja ? :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#121 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by SaraFina »

Meni su svi vrijedni. Od Džeke i Pjanića, preko Amela pa do Dženana i Sikiraša. :D
Ja druge i rezervne države nemam. AT mogu biti lojalna gradjanka ali ♡ je u BiH :D
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#122 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by meteorit135531 »

SaraFina wrote:Meni su svi vrijedni. Od Džeke i Pjanića, preko Amela pa do Dženana i Sikiraša. :D
Ja druge i rezervne države nemam. AT mogu biti lojalna gradjanka ali ♡ je u BiH :D
Pa to je sve što imamo i čime se ko fol možemo ponositi
. Dzeko i Pjanic i historijski plasman na SP, i to će nam biti jedino takmičenje na koje ćemo i otići.

Zlato u Litvaniji na bezveznom takmičenju za djecu do 16, takve medalje Srbi i Hrvati donose na mjesečnoj bazi.
E da , imamo Amela i Larisu Ceric. I to je sve , ništa drugo i nemamo.
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#123 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by asker »

Da je Bosna kojim slucajem imala tu srecu da devedesetih bude postedjena rata i sluzi kao okupljaliste svog bukvalno nabijenog sportskog talenta bivse drzave, moglo bi se srat o prokockanoj sansi i inferiornoj sportskoj cehri.
Ovako, poslije razaranja epskih proporcija u svakom smislu, drzave, infrastrukture, zivota, porodica, duha, mentalnog zdravlja i svega ostalog, dobro i deveramo.
Najbolji treneri svih sportova, najbolji igraci, pa dodajmo sportske direktore, ekonome, menadzere, skaute, lobiste, svercere, mafijase, svi su oni nasli mirno i sigurno utociste u Zagrebu i Beogradu, istovremeno setajuci Europom i svijetom kao da se kuci nista ne desava. Pa posrani Arkan je prodavao igrace za milionske iznose iz Srbije u jeku sankcija. Dzeko je tad vjerovatno jeo Ikar (namjerno njeg pominjem jer ce mnogi reci to je bilo davno, jest kurac, takoreci jucer).
Najbolji treneri stvaraju najbolje igrace, neki najbolji igraci izrastu u najbolje trenere, konstantno se ogromne pare vrte, kontakt sa svijetom, medjunarodne veze itd. Sportski uspjeh nikad i nigdje ne dolazi preko noci, decenije su potrebne.

Vidim osporava se uspjeh Dzeke jer je ovdje bio "kloc" pa tek u Teplicama i Wolfu postao igrac. Istovremeno je Messi cistokrvni talentovani Argentinac koga je Barsa haman pa iz materine pizde uzela pod svoje i prvo ozdravila, nahranila i napojila, pa napravila Boga u fudbalu od njeg.

Mozda je pravo, a i najrealnije pitanje, koliko su Bosnjaci 80-ih (jer obrni - okreni, o nama se prica bez obzira koliko celofana koristili za umotavanje) bili zastupljeni u sportu bivse drzave. Pri tome ne misleci samo na igrace, vec sve sto ide s tim. Jer zaboga, i Ciro je iz Jugine skole, i Suker, i Boban i Prosinecki, a milion puta se pomenula bronza 98. O kosarci da ne pricam. A sad reci da Djordjevic nije produkt tog rada i tih spleta okolnosti, ili Duda, ili Obradovic, ili Divac, Bodiroga i ekipa je u najmanju ruku pederski.
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#124 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by ovo_mi_je_nick »

Gdje će biti uspjeha kada mora biti nacionalni ključ i na rezervnoj klupi.

Gdje će biti uspjeha kada navijač sa državljanstvom i prebivalištem u Austriji navija za Francusku svim srcem, kada igra Austrija i Francuska. (Slučaj kada 2/3 stanovništva BiH navijaju za komšije a žive, primaju platu u BiH).

Kako će biti napretka kada RS nazivaju državom i dijele BiH na RS i BiH a ne na: RS i FBiH.

Imam poznanika u Banja Luci oni uopšte ne znaju za pojam Federacija. Ili neće da uključe mozak ili se prave.

Pitam ih ja šta piše na pasošu; kaže pa BiH ali ja to ne priznajem. E jbg i gdje će i jedan igrač da gine na terenu za takvo stanovništvo.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#125 Re: Tajna sportskih uspjeha kod susjeda.

Post by JThomas »

da rezimiramo - sve osim rada i nerada su uzroci uspjeha i neuspjeha :bih: :thumbup:

elmedin dino konaković likes :thumbup: :bih:
Post Reply