Tablet, koji odabrati i gdje kupiti u Sarajevu?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#1 Tablet, koji odabrati i gdje kupiti u Sarajevu?

Post by almir_tz »

Hvala unaprijed na infu!
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2 Re: Tablet, koji odabrati i gdje kupiti u Sarajevu?

Post by avaks »

Samsung Galaxy Note Pro 12.2 LTE
Imaš u Univerzalno (Shopping City Grbavica ili Importanne Centar) :thumbup:
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#4 Re: Tablet, koji odabrati i gdje kupiti u Sarajevu?

Post by iTo »

Ako ces dat milju za Tablet onda uzmi najbolji...

http://www.cnet.com/products/apple-ipad-air-2/
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#5 Re: Tablet, koji odabrati i gdje kupiti u Sarajevu?

Post by almir_tz »

Hvala, ali dajte nešto jeftinije, a da je iole ok.
U biti kamera da je iole ok i wi-fi da fercera kako treba.
Hvala!
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#6 Re: Tablet, koji odabrati i gdje kupiti u Sarajevu?

Post by Curve »

Image

Tab 3 10.1
430KM za te potrebe ne treba ti nis bolje
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#7 Re: Tablet, koji odabrati i gdje kupiti u Sarajevu?

Post by almir_tz »

Hvala!

Gdje uzeti?

BNC?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40800
Joined: 29/06/2011 23:39

#8 Re: Tablet, koji odabrati i gdje kupiti u Sarajevu?

Post by dječak sa šibicama »

Curve wrote:Image

Tab 3 10.1
430KM za te potrebe ne treba ti nis bolje
Moze se naci i 50 km jeftinije.

Imam ga, i slazem se, bolji za te pare ne moze se naci.

Ima i Galaxy Tab 4 za 460 km, ali nije nesto puno kvalitetniji, osim sto ima quad core (GT3 ima dual core)
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#9 Re: Tablet, koji odabrati i gdje kupiti u Sarajevu?

Post by almir_tz »

Hvala puno!

Gdje se može naći za 380KM? Univerzalno?
Dodatno, vidim da ima i 7.0. On se razlikuje
samo po veličini displeja ili i po nekim drugim značajkama dodatno?

Hvala!
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40800
Joined: 29/06/2011 23:39

#10 Re: Tablet, koji odabrati i gdje kupiti u Sarajevu?

Post by dječak sa šibicama »

Da, univerzalno, 430 ali ja mislim da oni imaju 10% na gotovinsko, provjeri, nazovi. Nisam siguran sad.

Oni su sto se tice tableta, najpristupacniji, jebiga Galaxy Tab 3 na PIK-u nov je skuplji nego kod njih u radnji. Jedino je problem sto ga najcesce nemaju na stanju, ja sam proljetos kupio, i to crni ulovio, ljepsi je od bijelog... kasnije sam zvao desetak puta da kupim jos jedan, nisu imali na lageru.

Ako te zadovoljava 7 inchni, kupis Nexus 7 ona prva tipa, cijena je tu negdje oko 400 km mozda malo vise. Po meni to je najbolji tablet sa 7 inchnim ekranom, ali to je samo moj ukus.

Sto se tice razlika, pa u sustini kao i kod svakog racunara, gledas koji procesor ima, koliko jezgri, koliko rama, koliko traje baterija, recimo moj Samsung moze dva dana bez punjenja ako ga ne koristim previse, pogledam malo YT, malo neki tv kanal na aplikacijama, malo igrice... nekada se istrosi za jedan dan... ali i to je super, Prestigio recimo ima ocajnu bateriju, 2 sata aktivnog koristenja i moras ga puniti jer je oko nule.

U comttrade imas ove Tesla tablete, prilicno su jeftini, Intel procesor, jedino ne znam kakva im je kvaliteta zaista, ali da su jeftini, jesu. Oni su zastupnici, e sad, srbijanski tablet... ili kineski, pitanje je sad :D
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#11 Re: Tablet, koji odabrati i gdje kupiti u Sarajevu?

Post by dinooh »

Vidi Nexus modele. Univerzalno daje "garanciju" a ne garanciju. Ja kupio sebi u next.ba Yarvik tablet i nije los. Garancija 2 godine. Moram ih pohvaliti. Kod prvog servisa ne naplacuju slanje tableta do servisa i tebi nazad. Tj., oni snose troskove.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40800
Joined: 29/06/2011 23:39

#12 Re: Tablet, koji odabrati i gdje kupiti u Sarajevu?

Post by dječak sa šibicama »

Univerzalno daje godinu dana garancije, pa sad... ja sam u plus.ba imao dvije godine garancije, prvo sto servis vrsi potpuno druga firma koja je kao ovlastena, drugo sto su mi sjebali tablet na servisu, vratili mi tablet sa ostecenim komandama, a odnio sam ga zbog konektora... serem se ja na njihove dvije godine garancije. Na kraju sam onaj njihov tablet maltene frljaknuo u kantu za otpatke, em mi masno naplatili sranje od tableta (ali nisu oni krivi, ja sam ga izabrao), em ga jos njihov saradnik od servisa dodatno sjebe na popravci.
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#13 Re: Tablet, koji odabrati i gdje kupiti u Sarajevu?

Post by dinooh »

dječak sa šibicama wrote:Univerzalno daje godinu dana garancije, pa sad... ja sam u plus.ba imao dvije godine garancije, prvo sto servis vrsi potpuno druga firma koja je kao ovlastena, drugo sto su mi sjebali tablet na servisu, vratili mi tablet sa ostecenim komandama, a odnio sam ga zbog konektora... serem se ja na njihove dvije godine garancije. Na kraju sam onaj njihov tablet maltene frljaknuo u kantu za otpatke, em mi masno naplatili sranje od tableta (ali nisu oni krivi, ja sam ga izabrao), em ga jos njihov saradnik od servisa dodatno sjebe na popravci.
Daje "garanciju" kao i na mobitele. Mozemo samo ono ocistit sa njom.
Naravno da ce druga firma obavljati servis a ne oni, jer je ta firma ovlasteni serviser i pretpostavljam uvoznik. I ja sam slao u Next, a oni u Kimtec jer su ovlasteni serviseri i uvoznici. Otisla ona iglica gdje se puni i popravili mi. Iako je na neki nacin i moja krivica. Iglica je jako tanka, ali eto iskrivi se zbog nepaznje, ali i zbog toga sto je tanka. Bolje nadoplatit i dobiti pravu garanciju nego onu koja pokriva samo software
Post Reply