Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
darius_maximus
Posts: 3252
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#1151 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by darius_maximus »

canvra888 wrote: 18/09/2023 01:07 Eno Srbi na SK stranici u komentarima na objavi o Đokoviću proglašavaju da je i veći od MJ-a i Alija, kažu pojedini da je najveći sportista ikad :-D
Istina je da nikad nijedan sportista koji se bavi individualnim sportovima neće biti u konkurenciji da bude najveći ikada, osim ako ne doživi sudbu Alija i postane veći od života i sporta kojim se bavi (Alija niko ne smatra najvećim zbog broja titula ili pobjeda). Uvijek će neko iz timskih sportova imati veće pretenzije na to da bude najveći, jer su timski sportovi jednostavno popularniji.

Bit će uvijek stotine individualaca koji će biti veliki i bitni u nekom datom trenutku u historiji (atletika, plivanje, tenis, itd.).
Samo ih je nekoliko sinonim za sport kojim se bave.

Đoković to nije ni za tenis, iako jeste najuspješniji teniser, bez ikakve sumnje.
Da li je to što je Srbin, što se ljudima ne sviđa dovoljno, ili nešto treće, ja ne znam, ali nije mi ni bitno pretjerano. :D

Sportisti kao Messi nemaju 100% pravo da kažu da su najveći, a kamoli jedan Đoković, šta vam je. :lol:
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#1152 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by Priglavke »

canvra888 wrote: 18/09/2023 01:07 Eno Srbi na SK stranici u komentarima na objavi o Đokoviću proglašavaju da je i veći od MJ-a i Alija, kažu pojedini da je najveći sportista ikad :-D
To sto oni pisu je sviranje k.... Bolt i Phels su veci ! Da ne nabrajamo ostale...
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1153 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by Bodkin »

Priglavke wrote: 19/09/2023 19:43
canvra888 wrote: 18/09/2023 01:07 Eno Srbi na SK stranici u komentarima na objavi o Đokoviću proglašavaju da je i veći od MJ-a i Alija, kažu pojedini da je najveći sportista ikad :-D
To sto oni pisu je sviranje k.... Bolt i Phels su veci ! Da ne nabrajamo ostale...
On je u rangu upravo bolta i phelpsa. Def nije veci od alija ili mja
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55694
Joined: 15/12/2008 16:53

#1154 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by ultima_palabra »

Ma neuporedivi sportovi. Plivanje realno niko ne prati van olimpijade, u atletici jos i SP.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1155 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by Bodkin »

Tom logikom je ronaldo ili mesi veci od svih sportista drugih sportova
Ili neki tamo sto igra kriket. Ili s.tenis
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55694
Joined: 15/12/2008 16:53

#1156 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by ultima_palabra »

Pa Bolta i Phelpsa ljudi cijene prema tome sta su radili na OI, jednom u 4 godine. Teniseri imaju 4 GS godisnje plus sve ostalo. U kosarci NBA mjera svega. U fudbalu domace prvenstvo, LP pa reprezentacija. Ko to moze izmjeriti istim arsinom?
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1157 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by Bodkin »

Niko. Ali onda treba neke sportove automatski izbaciti kao “nebitne”. Ja nemam problem da poredim tom bradya, phelpsa i schumachera

Svakako je ta velicina jos nesto osim broja medalja
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55694
Joined: 15/12/2008 16:53

#1158 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by ultima_palabra »

Bodkin wrote: 20/09/2023 15:03 Niko. Ali onda treba neke sportove automatski izbaciti kao “nebitne”. Ja nemam problem da poredim tom bradya, phelpsa i schumachera

Svakako je ta velicina jos nesto osim broja medalja
Pa u tom "jos nesto" Djokovic lose stoji.
Osmi Socrates
Posts: 8109
Joined: 19/10/2020 15:33

#1159 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by Osmi Socrates »

Nije ni Sampras smatran kao neki pretendent za najboljeg sportistu svijeta svih vremena u njegovo vrijeme. Čak će većina koji su pratili tenis tada sigurno reći da je Borg bio bolji teniser.

I drugo, ako je Đoković najbolji sportista svih vremena, onda bi i Nadal i Federer bili visoko na tako skrojenoj listi. Nisu ni oni lišće osvajali. Drugi i treći? Nonsense.

Jordan nije ni blizu da ima najviše osvojenih NBA prstenova. Pa teško ko da može argumentirati da nije najbolji košarkaš svih vremena. A vjerovatno i najveći sportista.

X faktor je i najvažniji. Sutra da Srbija napadne Kosovo, Đoković bi vrištao u prvim redovima i navijao za genocid nad Albancima. Najbolji sportista? Jest al' u kurcu.
User avatar
Isner
Posts: 811
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#1160 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by Isner »

Ništa, molim administraciju da zaključa ovu temu, svjetsko prvenstvo je završeno a mi smo krenuli u pravcu tenisa i Đokovića pa stigli do genocida nad Albancima..

Golemo...
Osmi Socrates
Posts: 8109
Joined: 19/10/2020 15:33

#1161 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by Osmi Socrates »

Ja sam pristrasan prema plivanju, pa mi je Phelps visoko na listi. Mada, značaj plivanja je vidljiv uglavnom samo kroz Olimpijadu.

Phelps je dosta radio i na osvještavanju oko mentalnog zdravlja vrhunskih sportista, po završetku svoje karijere. To je njegov X faktor.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1162 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by Bodkin »

ultima_palabra wrote: 20/09/2023 16:07
Bodkin wrote: 20/09/2023 15:03 Niko. Ali onda treba neke sportove automatski izbaciti kao “nebitne”. Ja nemam problem da poredim tom bradya, phelpsa i schumachera

Svakako je ta velicina jos nesto osim broja medalja
Pa u tom "jos nesto" Djokovic lose stoji.
Bas suprotno. Po meni je to pobjednicki mentalitet i mentalna snaga. Cijeli zivot u sjeni nadala i fedexa i na kraju je izasao kao bolji. Eno i nadal koji je uvijek kao “klasa” u ponasanju je pokazao da nije bas sa komentarima na spanskoj tv.

Koliko puta sa 0:2 na 3:2 i slicno. A plus ona jebada sa AO i UO radi vakcina i na kraju se vrati i uzme (ne ulazim u izbor vakcina ili ne)

Zato mi je brady goat. Samo mi je MJ goat. Isti mentalitet
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1163 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by Bodkin »

Isner wrote: 20/09/2023 16:26 Ništa, molim administraciju da zaključa ovu temu, svjetsko prvenstvo je završeno a mi smo krenuli u pravcu tenisa i Đokovića pa stigli do genocida nad Albancima..

Golemo...
Zato ne treba komentarisati debilne postove. Postoji foe dugme jeboga
Osmi Socrates
Posts: 8109
Joined: 19/10/2020 15:33

#1164 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by Osmi Socrates »

Pa prijatelji, vama debilni postovi, a meni istina. Uostalom, imao je dovoljno vremena da se odredi prema ratu na Kosovu. Da li je ikad i spomenuo Albance kao ljude?

Eto, nađi jednu izjavu.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58796
Joined: 03/08/2010 19:04

#1165 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by kakavdanakneiskustvu »

Isner wrote: 20/09/2023 16:26 Ništa, molim administraciju da zaključa ovu temu, svjetsko prvenstvo je završeno a mi smo krenuli u pravcu tenisa i Đokovića pa stigli do genocida nad Albancima..

Golemo...
:thumbup:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55694
Joined: 15/12/2008 16:53

#1166 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by ultima_palabra »

Bodkin wrote: 20/09/2023 16:46
ultima_palabra wrote: 20/09/2023 16:07

Pa u tom "jos nesto" Djokovic lose stoji.
Bas suprotno. Po meni je to pobjednicki mentalitet i mentalna snaga. Cijeli zivot u sjeni nadala i fedexa i na kraju je izasao kao bolji. Eno i nadal koji je uvijek kao “klasa” u ponasanju je pokazao da nije bas sa komentarima na spanskoj tv.

Koliko puta sa 0:2 na 3:2 i slicno. A plus ona jebada sa AO i UO radi vakcina i na kraju se vrati i uzme (ne ulazim u izbor vakcina ili ne)

Zato mi je brady goat. Samo mi je MJ goat. Isti mentalitet
Pa svaki od navedenih ima to. Ne bi bili najbolji u svojim sportovima da nemaju.

Po nekom utjecaju na drustvo, pop kulturu, razvoj sporta Djokovic nije ni blizu navedenim.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1167 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by Bodkin »

ultima_palabra wrote: 20/09/2023 17:41
Bodkin wrote: 20/09/2023 16:46

Bas suprotno. Po meni je to pobjednicki mentalitet i mentalna snaga. Cijeli zivot u sjeni nadala i fedexa i na kraju je izasao kao bolji. Eno i nadal koji je uvijek kao “klasa” u ponasanju je pokazao da nije bas sa komentarima na spanskoj tv.

Koliko puta sa 0:2 na 3:2 i slicno. A plus ona jebada sa AO i UO radi vakcina i na kraju se vrati i uzme (ne ulazim u izbor vakcina ili ne)

Zato mi je brady goat. Samo mi je MJ goat. Isti mentalitet
Pa svaki od navedenih ima to. Ne bi bili najbolji u svojim sportovima da nemaju.

Po nekom utjecaju na drustvo, pop kulturu, razvoj sporta Djokovic nije ni blizu navedenim.
Nema svaki to. Prvi nema federer kojeg su prozivali goatom. Nema na primjer LBJ iako je goat mladjim generacijama.

Novak nikad nece imati taj uticaj na sport i kulturu, bas zato sto je iz srbije. Da je iz neke razvijene vece zemlje, bila bi druga prica.

Mada da se razumijemo, ni nadal nema neki uticaj na pop kulturu ili drustvo. Razvoj sporta nemam pojma. Tu ih sestre vilijams uzimaju sve redom
Priglavke
Posts: 471
Joined: 02/03/2013 13:13

#1168 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by Priglavke »

Ako cemo po sportskim uspijesima niko nije ravan M. Phelsu. Ako cemo po marketingu onda su to Rene Lacoste i Michael Jordan. Ako cemo gledati sportiste kao ikone(bozanstva) onda je to Maradona. Ako na nekako gledamo kao simbola sporta, onda je to Ali.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55694
Joined: 15/12/2008 16:53

#1169 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by ultima_palabra »

Bodkin wrote: 20/09/2023 18:00
ultima_palabra wrote: 20/09/2023 17:41

Pa svaki od navedenih ima to. Ne bi bili najbolji u svojim sportovima da nemaju.

Po nekom utjecaju na drustvo, pop kulturu, razvoj sporta Djokovic nije ni blizu navedenim.
Nema svaki to. Prvi nema federer kojeg su prozivali goatom. Nema na primjer LBJ iako je goat mladjim generacijama.

Novak nikad nece imati taj uticaj na sport i kulturu, bas zato sto je iz srbije. Da je iz neke razvijene vece zemlje, bila bi druga prica.

Mada da se razumijemo, ni nadal nema neki uticaj na pop kulturu ili drustvo. Razvoj sporta nemam pojma. Tu ih sestre vilijams uzimaju sve redom
Pa bila je prica o MJ, Bradyju, Phelpsu, Boltu… ti odjednom ubaci druge u pricu.

Federer jeste izgubio par meceva od Novaka koje nije smio i to ga je kostalo tog statusa. A ovih “podviga” tipa vratiti se sa 0-2 protiv Djerea ima svaki bolji teniser koliko hoces.

LeBron ima to u nekoj mjeri, ali ne kao MJ pa zato i nije Goat.

Nadal jeste vrlo bitan u latino zemljama, u ovim anglosaksonskim ne toliko zbog jezicne barijere.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1170 Re: Svjetsko prvenstvo u košarci 2023. Filipini, Indonezija i Japan

Post by Bodkin »

ultima_palabra wrote: 20/09/2023 19:08
Bodkin wrote: 20/09/2023 18:00

Nema svaki to. Prvi nema federer kojeg su prozivali goatom. Nema na primjer LBJ iako je goat mladjim generacijama.

Novak nikad nece imati taj uticaj na sport i kulturu, bas zato sto je iz srbije. Da je iz neke razvijene vece zemlje, bila bi druga prica.

Mada da se razumijemo, ni nadal nema neki uticaj na pop kulturu ili drustvo. Razvoj sporta nemam pojma. Tu ih sestre vilijams uzimaju sve redom
Pa bila je prica o MJ, Bradyju, Phelpsu, Boltu… ti odjednom ubaci druge u pricu.

Federer jeste izgubio par meceva od Novaka koje nije smio i to ga je kostalo tog statusa. A ovih “podviga” tipa vratiti se sa 0-2 protiv Djerea ima svaki bolji teniser koliko hoces.

LeBron ima to u nekoj mjeri, ali ne kao MJ pa zato i nije Goat.

Nadal jeste vrlo bitan u latino zemljama, u ovim anglosaksonskim ne toliko zbog jezicne barijere.
Pa govorimo o sportistima generalno. Puno je velikih ali nemaju svi tu mentalno snagu u pobjednicki mentalitet.

A novak se vracao protiv puno boljih igraca od djerea.
A ne znam koliko je dole bitan jer ne pratim toliko. U brazilu sam bio cesto i mogu ti reci da dole jos o gugi pricaju

A mozes isto postaviti pitanje zasto nadal nije toliko bitan u australiji ili kanadi. Jer nije ni novak i njemu se kao prebacuje taj manjak uticaja. Do prije par godina, nadal je bio goat
Post Reply