Svijet poslije korona virusa

Moderator: O'zone

Tambure
Posts: 838
Joined: 12/12/2019 16:50

#26 Re: Svijet poslije korona virusa

Post by Tambure »

Svijet isti kao i ranije. Pandemije i zaraze su dolazile i prolazile. Zivot se nastavlja. Opet cemo slusati o bliskom istoku migrantima i otapanju leda na antarktiku. Do neke druge pandemije ili prirodne katastrofe.
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#27 Re: Svijet poslije korona virusa

Post by L3D3NA »

Image
User avatar
Logovan
Posts: 94829
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#28 Re: Svijet poslije korona virusa

Post by Logovan »

Sve isto kao i prije virusa. :D
pinkman
Posts: 2961
Joined: 07/09/2013 18:57

#29 Re: Svijet poslije korona virusa

Post by pinkman »

neko_sa_strane wrote: 01/04/2020 22:41 Ja gledam upravo video na YouTube-u koji prikazuje da se Kinezi u Wuhanu vraćaju u biznis sa divljim životinjama. Oni nisu normalni. :shock: U tom slučaju da ne putuju nikuda van Kine a naša vlada neka konačno stisne i uvede im vize.
Sta imas od toga? Ne moze uci Kinez u BiH, ali moze uci u Njemacku, a nasih puno u Njemackoj :D A mislim da im i treba viza.

EDIT: Sad vidim, ne treba im da dodju kod nas, ali treba za Schengen. Ali opet svejedno, protok ljudi je veliki. To bi imalo smisla da svi zabrane Kinezima ulazak, ali hajd da vidim ko ce to :D
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#30 Re: Svijet poslije korona virusa

Post by Zox »

Dodik ce pokusati da se odcijepi a Bakir mu nece dati.
User avatar
Logovan
Posts: 94829
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#31 Re: Svijet poslije korona virusa

Post by Logovan »

Zox wrote: 02/04/2020 10:49 Dodik ce pokusati da se odcijepi a Bakir mu nece dati.
:lol: :lol:
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#32 Re: Svijet poslije korona virusa

Post by neko_sa_strane »

pinkman wrote: 02/04/2020 02:11
neko_sa_strane wrote: 01/04/2020 22:41 Ja gledam upravo video na YouTube-u koji prikazuje da se Kinezi u Wuhanu vraćaju u biznis sa divljim životinjama. Oni nisu normalni. :shock: U tom slučaju da ne putuju nikuda van Kine a naša vlada neka konačno stisne i uvede im vize.
Sta imas od toga? Ne moze uci Kinez u BiH, ali moze uci u Njemacku, a nasih puno u Njemackoj :D A mislim da im i treba viza.

EDIT: Sad vidim, ne treba im da dodju kod nas, ali treba za Schengen. Ali opet svejedno, protok ljudi je veliki. To bi imalo smisla da svi zabrane Kinezima ulazak, ali hajd da vidim ko ce to :D
Mogli bi Kinezima dozvoliti ulazak samo ako imaju dva pozitivna testa u razmaku od 15 dana. Testove bi provodili evropske ustanove. Pod uslovom ako Kinezi ne zatvore mokre pijace i poboljšaju higijenu na pijacama. Nije toliki problem što jedu sve već nehigijenski uslovi u kojima drže razne životinje i klanje na licu mjesta. Ako se pojavi virus ponovo zatvoriti granice za kineske državljane. Tri su pandemije od 2000.godine došle iz Kine od divljih životinja i nehigijenskih uslova prodaje.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#33 Re: Svijet poslije korona virusa

Post by seoBIH »

Pa nisu samo Kinezi problem :) Ako su oni prljavi, sta cemo sa indijcima?
Seyfo
Posts: 4374
Joined: 23/08/2011 14:12

#34 Re: Svijet poslije korona virusa

Post by Seyfo »

Prljavi i jedni i drugi,sto me i cudi,bar sto se Kineza tice,imali su poneki milenij vise razvoja,ali dzaba. I jos,ono mucenje zivotinja prije nego ih pojedu,ili ih jedu skroz zive pa im kidaju zubima dijelove tijela,to ne mogu shvatiti,zaista. Ima snimak koji kruzi internetom kako na vatri peku zivog cuku dok ga drze neakim stapovima da ne bjezi.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#35 Re: Svijet poslije korona virusa

Post by sadie_forever »

seoBIH wrote: 02/04/2020 13:54 Pa nisu samo Kinezi problem :) Ako su oni prljavi, sta cemo sa indijcima?
Realno druzila sam s svim narodima kinezima,indijcima,pakistancima ,arapima,turcima ....osim turaka svi su prljavi do bola,za arape me iznenadilo jer svi znamo koliko islam cistocu stavlja na velik stepen(hadis "cistoca je pola vjere) ali Allahu dragi ,lojave kuhinje,usisa jednom u 10 dana

Turci su higijenicni svaka im cast ,pozitivno iznenadjena

od svih najgori su ipak kinezi i pakistanci/indijci

Sto se tice zapadnjaka,i oni su prljavi,ali imaju bolju licnu higijenu od nas.Kod njih ako se ne okupas makar ujutro ti si pesin...ali zato je kuca bomba,psece dlake po krevetu itd
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#36 Re: Svijet poslije korona virusa

Post by neko_sa_strane »

Kada ste pomenuli Indiju, vrlo mali broj Indijaca može sebi priuštiti putovanje van zemlje.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#37 Re: Svijet poslije korona virusa

Post by sadie_forever »

neko_sa_strane wrote: 02/04/2020 19:34 Kada ste pomenuli Indiju, vrlo mali broj Indijaca može sebi priuštiti putovanje van zemlje.
medjutim kad pocnu putovati,kao i kinezi...ajme nam se
User avatar
konektovan
Posts: 41228
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#38 Re: Svijet poslije korona virusa

Post by konektovan »

Ovo ce uveliko promijeniti nacin na koji se do sad putovalo. Vjerujem da ce biti napravljeni neki testovi,koji ce se bukvalno na aerodromu raditi, granicama a posebno paznju posvetiti putnicima iz Kine. Oni, niti ce prestati zderati miševe, pangoline, niti ce zatvoriti trznice.....
breba

#39 Re: Svijet poslije korona virusa

Post by breba »

Meni se cini da cemo svi morati nositi maske skoro stalno i svuda kao Kinezi i Japanci.
miroslavkrleza
Posts: 23
Joined: 22/08/2018 07:25

#40 Re: Svijet poslije korona virusa

Post by miroslavkrleza »

Kriza će u sljedećim godinama biti puno gora od 2008-e. Jer je ovaj put stao cijeli svijet, uz iznimke. Znači, pripremimo se svi na umanjenje plaća, penzija, ukidanje dodataka (regresa, i sl...).Države će se zaduživati kao nikada do sada.Čitam da je Hrvatska "pripremila" 40-45 milijardi kuna za sljedeća 3 mjeseca pomoći da se očuvaju radna mjesta. Kako je pripremila? Odakle pare, čije su to pare, ko će ih morati vratiti? Grčki scenario iz 2008-e je izgledan za masu država. Nemojte se iznenaditi da pravi rockandroll počne kad "pandemija" prođe. Kad krenu "reforme" i stezanje kaiša jer se u krizi puno potrošilo a državne blagajne prazne. Svim balkanskim državama, a posebno Hrvatskoj koja ovisi od turizma će da pukne crna pogibija kad sve ovo prođe.Ništa neće biti kao što je bilo sljedećih 10-ak ili više godina. To je moje mišljenje.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#41 Re: Svijet poslije korona virusa

Post by Connaisseur Karlin »

breba wrote: 03/04/2020 02:17 Meni se cini da cemo svi morati nositi maske skoro stalno i svuda kao Kinezi i Japanci.
maske ih nisu sacuvale od pandemije :)
laik1981
Posts: 13199
Joined: 05/12/2012 13:04

#43 Re: Svijet poslije korona virusa

Post by laik1981 »

Meni jos samo Zeljo da pocne igrati i mogao bi reci da je sve po starom..
Locked