Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
BarbaDue
Posts: 63384
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#26 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by BarbaDue »

superiska wrote:Hvala Euridika, ti si jedina shvatila ozbiljno ovu temu.
Tako, nekako, i ja razmišljam. U početku prija samoća i potrebna je da bi se posložile neke stvari. Generalno, treba se riješiti grča "da su svi isti kao bivši/bivša" :)
Ono što u svom okruženju primjetim je da raja, nakon razvoda, živi drugu mladost što je za moj ukus neprivlacno. Ne kažem da se treba zatvoriti, nipošto, ali ne treba ni pretjerivati.
Šta podrazumijevaš pod "pretjerivati"?
Mirzolini
Posts: 13
Joined: 08/04/2013 14:39

#27 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Mirzolini »

ma nidje veze... nekada su ljudi na razvod gledali kao na propast ali to vise nije ni priblizno tako... meni to izgleda kao prekid veze ukoliko nije bilo djece ... treba nastaviti sa zivotom sa jednim novim iskustvom koje te dovelo do svega toga i to je to... polako pa ako bude neko novi bude ako ne nikom nista... zivot ide dalje, a razvod je sitnici ( fala bogu) sta sve covjeka moze snaci i sta sve moze "izdurat"...
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#28 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Matzan »

Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50532
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#29 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Bloo »

karanana wrote:Jarane, ako nemas djece i ako si onako solidna, u ranim tridesetim nisi ti jos za bacit. Mislim da mozes kao da nije prije nista bilo. Ionako se sad ni prvi put ne udaju prije trideset i neke.
a neke ni tad :mrgreen:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#30 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by supercali »

superiska wrote:Hvala Euridika, ti si jedina shvatila ozbiljno ovu temu.
Tako, nekako, i ja razmišljam. U početku prija samoća i potrebna je da bi se posložile neke stvari. Generalno, treba se riješiti grča "da su svi isti kao bivši/bivša" :)
Ono što u svom okruženju primjetim je da raja, nakon razvoda, živi drugu mladost što je za moj ukus neprivlacno. Ne kažem da se treba zatvoriti, nipošto, ali ne treba ni pretjerivati.
Izadji na kafu druzi se
User avatar
anchor85
Posts: 4201
Joined: 23/01/2014 13:47

#31 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by anchor85 »

Tomahawk11 wrote:Vi bi da tješite :mrgreen:
Imam divna ramena za plakanje :)
Zoya
Posts: 23174
Joined: 09/06/2008 14:54

#32 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Zoya »

superiska wrote:Hvala Euridika, ti si jedina shvatila ozbiljno ovu temu.
Tako, nekako, i ja razmišljam. U početku prija samoća i potrebna je da bi se posložile neke stvari. Generalno, treba se riješiti grča "da su svi isti kao bivši/bivša" :)
Ono što u svom okruženju primjetim je da raja, nakon razvoda, živi drugu mladost što je za moj ukus neprivlacno. Ne kažem da se treba zatvoriti, nipošto, ali ne treba ni pretjerivati.
Tako razmišljaš zato sto si žensko. Kod muškaraca je to pak drugačije. Poslije razvoda se ponašaju kao da su pušteni s'lanca. I muhu bi u letu da mogu :D
User avatar
anchor85
Posts: 4201
Joined: 23/01/2014 13:47

#33 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by anchor85 »

BarbaDue wrote:
superiska wrote:Hvala Euridika, ti si jedina shvatila ozbiljno ovu temu.
Tako, nekako, i ja razmišljam. U početku prija samoća i potrebna je da bi se posložile neke stvari. Generalno, treba se riješiti grča "da su svi isti kao bivši/bivša" :)
Ono što u svom okruženju primjetim je da raja, nakon razvoda, živi drugu mladost što je za moj ukus neprivlacno. Ne kažem da se treba zatvoriti, nipošto, ali ne treba ni pretjerivati.
Šta podrazumijevaš pod "pretjerivati"?
I meni ovo zapade za oko. I da dodam, zasto ne pretjerivati? Zivot je jedan, i cesto zna biti prekratak. Zgrabi ga i uzivaj :)
User avatar
karanana
Posts: 47319
Joined: 26/02/2004 00:00

#34 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by karanana »

anchor85 wrote: Zgrabi ga i uzivaj :)
To mu radi
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#35 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Euridika »

superiska wrote:Hvala Euridika, ti si jedina shvatila ozbiljno ovu temu.
Tako, nekako, i ja razmišljam. U početku prija samoća i potrebna je da bi se posložile neke stvari. Generalno, treba se riješiti grča "da su svi isti kao bivši/bivša" :)
Ono što u svom okruženju primjetim je da raja, nakon razvoda, živi drugu mladost što je za moj ukus neprivlacno. Ne kažem da se treba zatvoriti, nipošto, ali ne treba ni pretjerivati.
Trudi se da ne porediš bivšeg s bilo kim drugim, slično kao što ne bi poredila ni sve bivše momke. Svi su individue za sebe, a čak i kad imaju neke osobine zajedničke, nemaju sve.
Čest sindrom je da se ljudi ponašaju 'kao pušteni s lanca', ali kao što Tomahawk reče, to je karakteristično za ljude kojima je brak bio robija (da li stvarna ili umišljena je nebitno). A često je to i neki vid odmazde i inata spram bivše(g), da pokažu kako je njima sve mnogo bolje poslije braka. Nažalost, ta faza je uglavnom pokazatelj da ti ljudi nisu još psihički dobro 'provarili' razvod i da im je to ponašanje zapravo bijeg od suočavanja sa posljedicama razvoda - samoćom, raspadom porodice, preseljenjem i sl. Ne traje ni to vječno, a može čak biti i korisno na kraće staze, ako može donijeti makar privremenu sreću i zadovoljstvo. Nije baš dobro ako to preraste u stalan model ponašanja.
Ako si još uvijek ranjiva poslije razvoda, bolje je ne eksperimentisati previše sa ovim, jer ćeš na kraju biti još više povrijeđena, a bila bi jedini krivac za to. Zato je druženje mnogo bolja opcija, a opijanje i dernečenje ipak ostaviti ovim mlađim. :wink:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#36 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Euridika »

Zoya wrote:
superiska wrote:Hvala Euridika, ti si jedina shvatila ozbiljno ovu temu.
Tako, nekako, i ja razmišljam. U početku prija samoća i potrebna je da bi se posložile neke stvari. Generalno, treba se riješiti grča "da su svi isti kao bivši/bivša" :)
Ono što u svom okruženju primjetim je da raja, nakon razvoda, živi drugu mladost što je za moj ukus neprivlacno. Ne kažem da se treba zatvoriti, nipošto, ali ne treba ni pretjerivati.
Tako razmišljaš zato sto si žensko. Kod muškaraca je to pak drugačije. Poslije razvoda se ponašaju kao da su pušteni s'lanca. I muhu bi u letu da mogu :D
Uglavnom tačno, muški su gori po ovom pitanju. Ali ima i žena da te Bog mili sačuva. :-)
User avatar
lejlamo
Posts: 8990
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: suncana strana ulice

#37 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by lejlamo »

superiska wrote:Pozdrav raja.

Da vidimo koliko nas ima razvedenih :) Statistika pokazuje nevjerovatne brojeve razvoda :shock:
Šta planirate dalje, ostati sami ili rizikovati pa opet pokušati nešto ozbiljnije? Koliko vam je trebalo da poželite, uopšte, ući u neku malo ozbiljniju vezu?
Razvedena skoro godinu, u ranim 30-tim.
sve je do percepcije...
šta se, uopšte, očekuje od veze i partnera.....to kad skontaš...tražit ćeš istomišljenika...i garant uspjeti opstati :oops: 8-)
šta znači to rizikovati? :hm:
postavi pitanje....zašto se veza raspala, šta se nije poklopilo, šta ti je to zaista bitno kod partnera...? imaš negativan primjer/e pa izbjegavaj to....biraj šta ti godi...
težimo tome da imamo prijatelja, naravno, kako odluka može biti suprotna.... :? samo treba nabasati :D
godine su nebitne...
stej pozitiv :razz: :D
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#38 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Mišo_Kovač »

karanana wrote:Jarane, ako nemas djece i ako si onako solidna, u ranim tridesetim nisi ti jos za bacit. Mislim da mozes kao da nije prije nista bilo. Ionako se sad ni prvi put ne udaju prije trideset i neke.
Najvažnije je da je solidna :D ovo godine fazoni, kilometraža itd nije danas plaho bitno :D :evil:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11073
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#39 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Tito_i_Partija »

Volio bih znat' sta karanana podrazumijeva pod "solidna". Jer mescini da on nije bas previse izbirljiv. :per:
User avatar
muha_sa
Posts: 128726
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#40 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by muha_sa »

biti razveden je ponos i dika :?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50532
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#41 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Bloo »

Tito_i_Partija wrote:Volio bih znat' sta karanana podrazumijeva pod "solidna". Jer mescini da on nije bas previse izbirljiv. :per:
možda je mislio bolidna... :-?
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11073
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#42 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Tito_i_Partija »

Bloo wrote:
Tito_i_Partija wrote:Volio bih znat' sta karanana podrazumijeva pod "solidna". Jer mescini da on nije bas previse izbirljiv. :per:
možda je mislio bolidna... :-?
Sta je sad "bolidna" jbt? Nemojte mene sa tim novim zargonima, ipak sam ja dijasporac. :-D
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#43 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Mišo_Kovač »

Tito_i_Partija wrote:
Sta je sad "bolidna" jbt? Nemojte mene sa tim novim zargonima, ipak sam ja dijasporac. :-D
"Ne može stat u fiat 500 bez nepopravljive štete po ovjes vozila" :D edit: ko će mu znat, al zvuči tako :P
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11073
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#44 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Tito_i_Partija »

Mišo_Kovač wrote:
Tito_i_Partija wrote:
Sta je sad "bolidna" jbt? Nemojte mene sa tim novim zargonima, ipak sam ja dijasporac. :-D
"Ne može stat u fiat 500 bez nepopravljive štete po ovjes vozila" :D edit: ko će mu znat, al zvuči tako :P
Zvuci k'o idealna treba Zastavnika Dzeme. Mada njemu je sve sto ima rupu medju nogama bilo idealno, frajer je zagorio k'o zeljezara. :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50532
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#45 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Bloo »

Tito_i_Partija wrote:
Bloo wrote:
Tito_i_Partija wrote:Volio bih znat' sta karanana podrazumijeva pod "solidna". Jer mescini da on nije bas previse izbirljiv. :per:
možda je mislio bolidna... :-?
Sta je sad "bolidna" jbt? Nemojte mene sa tim novim zargonima, ipak sam ja dijasporac. :-D
Izaberi definiciju :D
https://vukajlija.com/bolid
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#46 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Mišo_Kovač »

Pa ovo su sve definicije za psihičko/mentalno/intelektualno stanje osobe :( to kod žemskinja nije bitno (osim ako se neces zenit, onda je bitno, da ne bi zavrsio na ovoj temi) :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50532
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#47 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Bloo »

Mišo_Kovač wrote:Pa ovo su sve definicije za psihičko/mentalno/intelektualno stanje osobe :( to kod žemskinja nije bitno (osim ako se neces zenit, onda je bitno, da ne bi zavrsio na ovoj temi) :D
Zamisli ona udarena u glavu i ti je tako nategneš jednu veče i počMe da te proganja :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11073
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#48 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Tito_i_Partija »

Bloo wrote:
Mišo_Kovač wrote:Pa ovo su sve definicije za psihičko/mentalno/intelektualno stanje osobe :( to kod žemskinja nije bitno (osim ako se neces zenit, onda je bitno, da ne bi zavrsio na ovoj temi) :D
Zamisli ona udarena u glavu i ti je tako nategneš jednu veče i počMe da te proganja :D
Image
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#49 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Mišo_Kovač »

ko ne riskira, masturbira :evil:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11073
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#50 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Tito_i_Partija »

Mišo_Kovač wrote:ko ne riskira, masturbira :evil:
Image

Image
Post Reply