Svetlana Ceca Ražnatović

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#26 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by Tito_i_Partija »

_BataZiv_0809 wrote:
Velkoski wrote:ništa protiv turbofolka, volim ga i sam s vremena na vrijeme, al' od ove furde ne znam niti jednu pjesmu. neki principi se ne krše ni poslije 100 litara alkohola :oops:

enivej, najviše volim kada je po fb linkaju oni iz IB i ostalih regiona BiH, pogotovo oni što su ostali bez pola familije od 92-95. to su mi nekako najdraži ljudi :oops:
Podapis na ovo ko kuca.
Druze, ne zuri plaho sa tim "podapisom", jer si u nekoliko navrata branio gledanje Batinih filmova sa argumentom razdvajanja umjetnika od njegovih umjetnickih djela.

Ne branim Cecu niti me interesuje, neka svako slusa sta hoce, al' pliz budi dosljedan. :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by _BataZiv_0809 »

Tito_i_Partija wrote:
Druze, ne zuri plaho sa tim "podapisom", jer si u nekoliko navrata branio gledanje Batinih filmova sa argumentom razdvajanja umjetnika od njegovih umjetnickih djela.

Ne branim Cecu niti me interesuje, neka svako slusa sta hoce, al' pliz budi dosljedan. :)
Arkan i Bata dodju na isto?

Cecin i Batin opus dodju na isto?

Reci da se salis.
Last edited by _BataZiv_0809 on 31/05/2017 21:50, edited 1 time in total.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#28 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by Tito_i_Partija »

_BataZiv_0809 wrote:
Tito_i_Partija wrote:
Druze, ne zuri plaho sa tim "podapisom", jer si u nekoliko navrata branio gledanje Batinih filmova sa argumentom razdvajanja umjetnika od njegovih umjetnickih djela.

Ne branim Cecu niti me interesuje, neka svako slusa sta hoce, al' pliz budi dosljedan. :)
Arkan i Bata dodju na isto?
Ne, Ceca i Bata dodju na isto.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#29 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by _BataZiv_0809 »

Tito_i_Partija wrote:
Ne, Ceca i Bata dodju na isto.
Cak i da dodju, a ne dodju, to ti pri zdravoj pameti poredis umjetnicki opus njih dvoje?
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#30 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by Tito_i_Partija »

_BataZiv_0809 wrote:
Tito_i_Partija wrote:
Ne, Ceca i Bata dodju na isto.
Cak i da dodju, a ne dodju, to ti pri zdravoj pameti poredis umjetnicki opus njih dvoje?
Nigdje ne poredim njihov umjetnicki opus. Ne, stvari su mnogo, mnogo jednostavnije.

Naime: ako je po tebi u redu da rastavimo Batu covjeka od Batinih filmova, zar nije isto tako u redu da rastavimo Cecu zenu od Cecinih pjesama? :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#31 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by _BataZiv_0809 »

Tito_i_Partija wrote:
Nigdje ne poredim njihov umjetnicki opus. Ne, stvari su mnogo, mnogo jednostavnije.

Naime: ako je po tebi u redu da rastavimo Batu covjeka od Batinih filmova, zar nije isto tako u redu da rastavimo Cecu zenu od Cecinih pjesama? :)
Druze, Ceca i danas uziva u plodovima pljackaskog i koljackog pohoda njenog supruga po Bosni i Hrvatskoj. Od toga se nikad nije ni nasalila da se ogradi bilo kako.

Bata jeste mozda naivno, a vjerovatno oportunisticki usao u svu tu pricu sa SPS-om. Milosevicevu pricu i njegovu viziju ocuvanja "Jugoslavije" su mnogi popusili.

Nije mu to trebalo.

Ali i dalje ce njegovo umjetnicko djelo biti vece od njegove licne greske i lose procjene, za koju je na kraju i sam priznao da mu nije trebala. Nije i nece biti nikada dovoljno, ali njegovo priznanje i napose izmirenje sa Borisom Dvornikom ipak imaju neku tezinu.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#32 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by Tito_i_Partija »

_BataZiv_0809 wrote:
Tito_i_Partija wrote:
Nigdje ne poredim njihov umjetnicki opus. Ne, stvari su mnogo, mnogo jednostavnije.

Naime: ako je po tebi u redu da rastavimo Batu covjeka od Batinih filmova, zar nije isto tako u redu da rastavimo Cecu zenu od Cecinih pjesama? :)
Druze, Ceca i danas uziva u plodovima pljackaskog i koljackog pohoda njenog supruga po Bosni i Hrvatskoj. Od toga se nikad nije ni nasalila da se ogradi bilo kako.

Bata jeste mozda naivno, a vjerovatno oportunisticki usao u svu tu pricu sa SPS-om. Milosevicevu pricu i njegovu viziju ocuvanja "Jugoslavije" su mnogi popusili.

Nije mu to trebalo.

Ali i dalje ce njegovo umjetnicko djelo biti vece od njegove licne greske i lose procjene, za koju je na kraju i sam priznao da mu nije trebala. Nije i nece biti nikada dovoljno, ali njegovo priznanje i napose izmirenje sa Borisom Dvornikom ipak imaju neku tezinu.
Druze, ti opet pricas o ljudima, a ne o radu. Ko se je s kim izmirio i kako je ko up'o u ciju pricu. Mrsko mi je sad kopat' po forumu, al' tvoja postavka je bila jasna: da treba razdvajati umjetnika i umjetnost, te da je moguce uzivati u radu umjetnika bez obzira na njegove stavove i postupke u stvarnom zivotu.

Zasto je okej primjenjivati jedne vrste kriterija za jednog umjetnika, a druge za drugog? Ako se vec upustas u argumente takve vrste, onda to razdvajanje treba da vazi za sve, i Batu, i Cecu, i Kusturicu, Ilica, Ukraden, itd...zar ne? Mislim....skroz logicki. :)

Ili mozda ipak trebamo malo da gledamo i slusamo sta koji umjetnik radi i izjavljuje u stvarnom zivotu? :wink:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by _BataZiv_0809 »

Tito_i_Partija wrote:
Druze, ti opet pricas o ljudima, a ne o radu. Ko se je s kim izmirio i kako je ko up'o u ciju pricu. Mrsko mi je sad kopat' po forumu, al' tvoja postavka je bila jasna: da treba razdvajati umjetnika i umjetnost, te da je moguce uzivati u radu umjetnika bez obzira na njegove stavove i postupke u stvarnom zivotu.

Zasto je okej primjenjivati jedne vrste kriterija za jednog umjetnika, a druge za drugog? Ako se vec upustas u argumente takve vrste, onda to razdvajanje treba da vazi za sve, i Batu, i Cecu, i Kusturicu, Ilica, Ukraden, itd...zar ne? Mislim....skroz logicki. :)

Ili mozda ipak trebamo malo da gledamo i slusamo sta koji umjetnik radi i izjavljuje u stvarnom zivotu? :wink:
Okej, onda ukratko: Bata je veliki umjetnik cije djelo je vece od njegovih postupaka. Ceca nit je umjetnik, niti bi dosla u zizu javnosti bez onoga sto joj svi zamjeramo.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#34 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by Tito_i_Partija »

_BataZiv_0809 wrote:
Tito_i_Partija wrote:
Druze, ti opet pricas o ljudima, a ne o radu. Ko se je s kim izmirio i kako je ko up'o u ciju pricu. Mrsko mi je sad kopat' po forumu, al' tvoja postavka je bila jasna: da treba razdvajati umjetnika i umjetnost, te da je moguce uzivati u radu umjetnika bez obzira na njegove stavove i postupke u stvarnom zivotu.

Zasto je okej primjenjivati jedne vrste kriterija za jednog umjetnika, a druge za drugog? Ako se vec upustas u argumente takve vrste, onda to razdvajanje treba da vazi za sve, i Batu, i Cecu, i Kusturicu, Ilica, Ukraden, itd...zar ne? Mislim....skroz logicki. :)

Ili mozda ipak trebamo malo da gledamo i slusamo sta koji umjetnik radi i izjavljuje u stvarnom zivotu? :wink:
Okej, onda ukratko: Bata je veliki umjetnik cije djelo je vece od njegovih postupaka. Ceca nit je umjetnik, niti bi dosla u zizu javnosti bez onoga sto joj svi zamjeramo.
Subjektivno apsolviranje kroz dodjeljivanje epiteta umjetnika na bazi licnog misljenja o kvalitetu rada. To niti je ispravno, niti je kvalitet rada tema ove emisije. :)

Stvarno sam vise ocekiv'o od tebe, brudisa.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#35 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by _BataZiv_0809 »

Tito_i_Partija wrote:
Subjektivno apsolviranje kroz dodjeljivanje epiteta umjetnika na bazi licnog misljenja o kvalitetu rada. To niti je ispravno, niti je kvalitet rada tema ove emisije. :)

Stvarno sam vise ocekiv'o od tebe, brudisa.
Uh, uh sto se sad pravimo nevjesti...

Nema veze, svakako mi je zamorno objasnjavati ocigledno. Slozicemo se da se ne slazemo.
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#36 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by pici »

Image


ja bi ovo jeBo
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#37 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by JThomas »

misliti da ne znaš nijednu cecinu pjesmu, pa čak i u najboljoj vjeri i namjeri, ne znači da je stvarno tako :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#38 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by Truba »



ima li bolje umjetnosti za najšire narodne mase
svaki stih je jasan i izvlači one najskrivenije tajne ženskog srca
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#39 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by Henry Chinaski »

Maca Diskrecija kojoj su se malo bolje posložile zvijezde u pravom trenutku.
Mada i Macino vrijeme tek dolazi...
User avatar
Izmedju CVile i DMalte
Posts: 951
Joined: 15/08/2005 08:23

#40 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by Izmedju CVile i DMalte »

Zelim da joj puknu silikoni negdje na 10 hiljada metara, da joj se razliju kolageni dok sunca peezdu u solariju, da joj pukne plasticni nokat dok se cese po soopku kad joj tange upadnu u isti.....nista bolje ne zelim ni bilo kome ko slusa jecanje iste, o, vi, siroke narodne mase :izet:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#41 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by japin_mutapi »

ceca fuj bljak odvratno
gnjida cetnicka

isto baba narikaca
ruzna je, ima veliku glavu
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#42 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by zavezata-vreca »

Ceca je jedna :thumbup:
User avatar
LSD
Posts: 27274
Joined: 24/07/2007 08:26

#43 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by LSD »

Šta žena onog zlikovca i ratnog zločinca radi na ovom časnom forumu :zaraza: smrad njenog šunda se širi.

Prodali ste se za male pare, drugovi i drugarice.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3601
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#44 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by RtrnOfSalisbury »

da su makar metli karleus jelenu, po zanimanju ljubiteljica bih i vjecitom i pocasnom gostu sencetovog dnevnika, koja je vec ostvarila het trik. kace ceca bit gost kod senceta? nikad :skoljka: a jelena sam sto nije i cetvrti put
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#45 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by Ommadawn »

Izađem prije na dejt sa curom. Odlučno pitanje "Slušaš li Cecu?"
Ako sluša, plati račun (eventualno pojebi, al to rjeđe) i bježi.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#46 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by muhafuca »

DELET THIS REEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE :D
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#47 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by Point. »

Zasluzio je plesku.
User avatar
Vojko.Vrućina
Posts: 363
Joined: 28/03/2012 22:56
Location: Planet Caravan

#48 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by Vojko.Vrućina »

muhafuca wrote:DELET THIS REEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE :D
fukken normies :mrgreen:
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#49 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by Mišo_Kovač »

Ceca, Mišo i Džoni Keš, top 3, ne nužno u tom poretku :D :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#50 Re: Svetlana Ceca Ražnatović

Post by DaysleepeR »

najpopularnija pjevačica u bošnjaka
Post Reply