Svedska

Post Reply
User avatar
apsidejzi
Posts: 8271
Joined: 25/05/2013 23:49

#176 Re: Svedska

Post by apsidejzi »

Papak je danas promjenio advokata. Nezvanicno, ovaj nije bio suni musliman...
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#177 Re: Svedska

Post by Truba »

kakvi su zatvori u svedskoj sto se tice trpanja u cmar?
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#178 Re: Svedska

Post by animals »

Black swan wrote:kakvi su zatvori u svedskoj sto se tice trpanja u cmar?
Treba njega Rusima prebaciti..
u Sibirske zatvore..
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#179 Re: Svedska

Post by aratet »

animals wrote:
Black swan wrote:kakvi su zatvori u svedskoj sto se tice trpanja u cmar?
Treba njega Rusima prebaciti..
u Sibirske zatvore..
U cecenske zatvore, puni su njegovih istomisljenika nek se trpaju medjusobno.
ketronsd1
Posts: 1402
Joined: 13/06/2006 15:29

#180 Re: Svedska

Post by ketronsd1 »

User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#181 Re: Svedska

Post by Connaisseur Karlin »

AleksoMKD wrote:http://www.dailymail.co.uk/news/article ... -says.html

Sweden will 'never go back' to the days of mass immigration after failed asylum seeker launched Friday's truck attack in Stockholm, says the country's shell-shocked PM

Prime Minister Stefan Löfven pledged to change his country's liberal attitude
It comes after Rakhmat Akilov, from Uzbekistan, killed four in a terror attack
He drove a 30-ton truck down into a department store in Stockholm on Friday
There are more than 3,000 migrants living unlawfully in Stockholm alone
problem nije liberal attitude, vec lijenost EU drzava da urade reformu imigracionog zakona :)
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#182 Re: Svedska

Post by Point. »

zis76mm wrote:
Ommadawn wrote:
Point. wrote:Nakon prvog saslusanja, babian iz Uzbekistana priznao sta je uradio i da je uradio to jer su u Svedskoj nevjernici, da je to uradio sto Svedska napada njegovu zemlju (wtf :? ) i da je clan IS i da je dobio naredjenje iz Sirije. Nadam se da ce Svedska uvesti smrtnu kaznu pa se rijesiti gmaza.
A kretena htjeli da protjeraju, jos prosle godine. I sad mu krivi odjednom "nevjernici". Cuj Svedska napala Uzbekistan.... :-)
Kakva smrtna kazna prika. Celicna zica, bacac plamena i klijesta.
bi li bilo opravdanije da je bio neko iz Iraka?
eto ja postavio 10 linkova gdje se vidi da je Švedska involnirana u rat u Iraku. i zamisli sad, nekome u Mosulu, Faludži, Tikritu ili Ramadiju zagine cijela porodica, i čovjek ako preživi zapuca se za Švedsku, samo sa jednim jedinim ciljem. da ih podsjeti da su u ratu.
Vehabijo, ne interesuju me tvoji linkovi. Zivim ovdje i znam dobro da Svedska ima samo u Afghanistanu neki bataljon i to je to. I ovaj tvoj kozojebni heroj je iz jebenog Uzbekistana, tamo niko nema trupe, sta on ima sa Sirijom, Irakom i ostalim vukojebinama uopste? Jebote, opravdavas gazenje ljudi i djece kamionom nekim glupostima koji uopste nemaju veze sa Svedskom? Gmazu jedan isisovski.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#183 Re: Svedska

Post by Bodkin »

zis76mm wrote:
Ommadawn wrote:
Point. wrote:Nakon prvog saslusanja, babian iz Uzbekistana priznao sta je uradio i da je uradio to jer su u Svedskoj nevjernici, da je to uradio sto Svedska napada njegovu zemlju (wtf :? ) i da je clan IS i da je dobio naredjenje iz Sirije. Nadam se da ce Svedska uvesti smrtnu kaznu pa se rijesiti gmaza.
A kretena htjeli da protjeraju, jos prosle godine. I sad mu krivi odjednom "nevjernici". Cuj Svedska napala Uzbekistan.... :-)
Kakva smrtna kazna prika. Celicna zica, bacac plamena i klijesta.
bi li bilo opravdanije da je bio neko iz Iraka?
eto ja postavio 10 linkova gdje se vidi da je Švedska involnirana u rat u Iraku. i zamisli sad, nekome u Mosulu, Faludži, Tikritu ili Ramadiju zagine cijela porodica, i čovjek ako preživi zapuca se za Švedsku, samo sa jednim jedinim ciljem. da ih podsjeti da su u ratu.
U pravu si. Onda dodje sved kojen su cerku pregazili avion, sjedne na gripena i spali pola mosula. Cisto da ih podsjeti da su u ratu :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66213
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#184 Re: Svedska

Post by _BataZiv_0809 »

Point. wrote:
Vehabijo, ne interesuju me tvoji linkovi. Zivim ovdje i znam dobro da Svedska ima samo u Afghanistanu neki bataljon i to je to. I ovaj tvoj kozojebni heroj je iz jebenog Uzbekistana, tamo niko nema trupe, sta on ima sa Sirijom, Irakom i ostalim vukojebinama uopste? Jebote, opravdavas gazenje ljudi i djece kamionom nekim glupostima koji uopste nemaju veze sa Svedskom? Gmazu jedan isisovski.
Nista.

Sa tzv. Sirijskom opozicijom, mnogo.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#185 Re: Svedska

Post by uglavnomja »

Bodkin wrote:
zis76mm wrote:
Ommadawn wrote: A kretena htjeli da protjeraju, jos prosle godine. I sad mu krivi odjednom "nevjernici". Cuj Svedska napala Uzbekistan.... :-)
Kakva smrtna kazna prika. Celicna zica, bacac plamena i klijesta.
bi li bilo opravdanije da je bio neko iz Iraka?
eto ja postavio 10 linkova gdje se vidi da je Švedska involnirana u rat u Iraku. i zamisli sad, nekome u Mosulu, Faludži, Tikritu ili Ramadiju zagine cijela porodica, i čovjek ako preživi zapuca se za Švedsku, samo sa jednim jedinim ciljem. da ih podsjeti da su u ratu.
U pravu si. Onda dodje sved kojen su cerku pregazili avion, sjedne na gripena i spali pola mosula. Cisto da ih podsjeti da su u ratu :thumbup:

onaj broj u nicku je sa razlogom, to je drugi level ... dzaba pises :D
User avatar
apsidejzi
Posts: 8271
Joined: 25/05/2013 23:49

#186 Re: Svedska

Post by apsidejzi »

zis76mm wrote:
apsidejzi wrote:Papak je danas promjenio advokata. Nezvanicno, ovaj nije bio suni musliman...
pa takav im sistem. čovjek traži suđenje po sistemu kakav je u dotičnoj državi. neće valjda tražit kadiju?
Dobice mudo Marijanovo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sad ce truhnut pseto u samici do kraja zivota isto onaj konjina Brejvik.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#187 Re: Svedska

Post by Point. »

_BataZiv_0809 wrote:
Point. wrote:
Vehabijo, ne interesuju me tvoji linkovi. Zivim ovdje i znam dobro da Svedska ima samo u Afghanistanu neki bataljon i to je to. I ovaj tvoj kozojebni heroj je iz jebenog Uzbekistana, tamo niko nema trupe, sta on ima sa Sirijom, Irakom i ostalim vukojebinama uopste? Jebote, opravdavas gazenje ljudi i djece kamionom nekim glupostima koji uopste nemaju veze sa Svedskom? Gmazu jedan isisovski.
Nista.

Sa tzv. Sirijskom opozicijom, mnogo.
Daj Bata ziv bio, ima isto ko ti i ja. Nikakve.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66213
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#188 Re: Svedska

Post by _BataZiv_0809 »

Point. wrote: Daj Bata ziv bio, ima isto ko ti i ja. Nikakve.
Pola tzv. sirijske opozicije Uzbekistanci. Zato ti kazem.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#189 Re: Svedska

Post by Point. »

_BataZiv_0809 wrote:
Point. wrote: Daj Bata ziv bio, ima isto ko ti i ja. Nikakve.
Pola tzv. sirijske opozicije Uzbekistanci. Zato ti kazem.
Ovaj hajvan nikad nije vidjeo Sirije.
User avatar
Sara03
Posts: 3294
Joined: 22/02/2017 03:17

#190 Re: Svedska

Post by Sara03 »

zis76mm wrote: bi li bilo opravdanije da je bio neko iz Iraka?
eto ja postavio 10 linkova gdje se vidi da je Švedska involnirana u rat u Iraku. i zamisli sad, nekome u Mosulu, Faludži, Tikritu ili Ramadiju zagine cijela porodica, i čovjek ako preživi zapuca se za Švedsku, samo sa jednim jedinim ciljem. da ih podsjeti da su u ratu.
Image
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#191 Re: Svedska

Post by Point. »

Ne znam zasto ovog potencionalnog teroristu nisu banovali odavde vec. Kakav poraz covjecanstva i ljudskosti.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#192 Re: Svedska

Post by Ommadawn »

Do not feed the troll!!
User avatar
sinuhe
Posts: 11486
Joined: 03/06/2011 11:33

#193 Re: Svedska

Post by sinuhe »

https://www.thelocal.se/jobs/article/sw ... haking-row :P

Bosnjak zadao normu prije par godina: https://www.thelocal.se/20130520/48008

Tu je problem sto je welfare state ili folkhemmet po njihovom a na Balkanu i u Americi pogresno protumaceno kao socijalisticka drzava stvarana u jednom homogenom drustvu a da li ce se znati nositi sa novim izazovima ostaje da se vidi.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#194 Re: Svedska

Post by 155_mm »

sinuhe wrote:https://www.thelocal.se/jobs/article/sw ... haking-row :P

Bosnjak zadao normu prije par godina: https://www.thelocal.se/20130520/48008

Tu je problem sto je welfare state ili folkhemmet po njihovom a na Balkanu i u Americi pogresno protumaceno kao socijalisticka drzava stvarana u jednom homogenom drustvu a da li ce se znati nositi sa novim izazovima ostaje da se vidi.
sta je bosnjo zadao?
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#195 Re: Svedska

Post by 155_mm »

Ommadawn wrote:Do not feed the troll!!
onda bi morao ignorisati preko pola forumasa koji su ovdje da lijece svoje komplekse koji su im njihovi stari ostavili u amanet. priznat ces da do nije rijesenje.
emi_eft
Posts: 411
Joined: 20/07/2015 12:40

#196 Re: Svedska

Post by emi_eft »

Joj sege ljudi, pricate ko da se fakat desilo :lol: Fakat frajer u par sekundi naucio voziti teretni kamion , maznuo ga, u ukradenom kamionu sasvim slucajno bila bomba, onda drmno u zgradu, citav front sjebo, kamio se zapalio, bomba nije eksplodirala i onda on samo nako izaso iz kamiona i prosetao. Sasvim slucajno nijedna ulicna kamera nije bila u funkciji i nijedan snimak nije zabiljezen u najprometnijoj ulici u drzavi. Isto tako slucajno se Svedi koji se inace ne odvajaju od svojih telefona i snimaju se i dok u hali sjede, nisu snimili ni slikali nijednu zrtvu. Pa onda isto tako kad se cula pucnjava, koju je prijavilo na desetine ljudi, policija je to demantovala i sve se usutilo. Onda nisu nikog uhapsili bar 12 sati, a neki stranci, po obicaju ne slusajuci savjete, ipak uspjeli snimit kako policija hapsi ovog supermena koji je isto talicni tom normala odsetao iz kamiona bez da ga je iko dirao. Interesantno je sto je vrijeme hapsenja bilo par sati prije nego sto su objavili sliku i raspisali potjernicu. Jos interesantnije je i da je Daily Mail objavio clanak o kamionu i sliku osumnjicenog dva sata prije nego sto se kreten zabio. . Jos bolje od toga je i to sto je svedski politicar stajao i pricao kako treba mijenjati urbanisticki plan, stojeci na mjestu gdje se ono sve desilo, i govoreci "zamislite da se neko kamionom zaleti u masu ljudi kao sto je npr u ovoj ulici?" Ali da je bilo tesko ljudima, jeste, svi trce, u panici, ne znaju od cega. Kamion se vec bio zabio kad je panika ustvari nastala. . Traumaticno je bilo i za ljude koji su gledali odozgo direktno na zrtve, ali slucajno niko nije snimao. Jedan je na tviteru napisao kako "raspolovljeni ljudi leze na ulicama". Eh sad, ja sam se nagedala svega ali da jedan kamion uspije PREPOLOVITI vise ljudi , ne znam bas. U isto vrijeme su magicno nestali svi tragovi krvi od prepolovljenih tijela koje su karakteristicne poslijedice automobilskih nesreca. SVjedoka sto je bilo, niko nije pricao da je vidio tijela osim tri osobe, i slucajno svi novinari. Ostale je policija protjerala dalje da ne gledaju. Onda ukucate na youtubu i pise oprez, strasan materijal, a nigdje nema ni kapljice krvi, a kamoli neko povrijedjen ili ranjen. Bile su neke narandzaste deke i kao ispod njih je bio neko kao. Thats it. Zrtve su naravno npr zena iz Belgije i muskarac iz Engleske. Njoj se naravno en zna prezime, nadjena su licna dokumenta, ali su je ipak identifikovali putem DNK. Posto nije kriminalac, ne znam kako su to uspjeli s obzirom da joj oditelji nisu tu. Prezimejoj je naravno "Iz Belgije". Djevojcicu od 11 godina niko nije spomenuo od svjedoka. Nju su izumili nesto kasnije. SVjedok prica kako je izasao i vidio kako "osoba" lezi raskomadana, ali jos dise. Onda je opisivao kako spasava OSOBU jedno 5 minuta bez da je osobi spomenuo spol. Ja bi mu zato dala nagradu, ne znam kako je uspio toliko scenu opisati bez da uopste spomene spol. Policajci hodaju sa gas maskama 3 sata nagon dogadjaja, ali oni sto u kamion uulijecu nemaju ni pancirke. Ljudi su metrou zvali policiju jer s culi pucnjeve , na desetine njih, ali s svi ludi jer je to kasnije policija demantovala i tako nikom nista, mediji se usutili. . I tako. Kad poslozim sve informacije sto dobih iz prve ruke, pitam se imam li za kim uopste i zaliti. Mozda ce biti ko s onom djecom nekoc ili onim Bostonom, da ustvari niko nije poginuo i da ih nadju nakon par godina negdje drugo. Najiskrenije, krvavije scene znam vidjet djecijim filmovima. Jos ko slag na tortu, Trumo se prije 5-6 sedmica zajebo i poceo pricat o teroristickom napadu u Svedskoj, i onda se sutradan izvinjavao.

Na kraju balade - Svedska vec danas usvaja zakone o tajnom pracenju, prisluskivanju, chipovanju ljudi i sl. Zakoni koji su bili nezamislivi prije 5 dana. Tako da ja stvarno nmam zelju da pricam o terorizmu, u Svedskoj rijeseni problemi, ZDRAVO :)
User avatar
sinuhe
Posts: 11486
Joined: 03/06/2011 11:33

#197 Re: Svedska

Post by sinuhe »

155_mm wrote: sta je bosnjo zadao?
Da,ne kazu u tom clanku da je Bosnjak. Sjecam se da me je nasmijao http://www.cbsnews.com/news/muslim-wins ... tion-case/
Evo ni politicar nece da se rukuje https://www.thelocal.se/20160420/swedis ... mens-hands .
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#198 Re: Svedska

Post by Matzan »

Ovaj forum je jaaako interesantno mjesto! :shock: :-?
User avatar
Sara03
Posts: 3294
Joined: 22/02/2017 03:17

#199 Re: Svedska

Post by Sara03 »

Matzan wrote:Ovaj forum je jaaako interesantno mjesto! :shock: :-?
Da ti pamet stane... :run:
Al-Batros
Posts: 169
Joined: 31/01/2017 00:25

#200 Re: Svedska

Post by Al-Batros »

Point. wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Point. wrote: Jeftin ti je ovaj pokusaj predstavljanja Asada kao nekog Mahatma Gandija. Frajer je djecoubica, isti ko i oni kozojebi protiv koje ratuje. I nikad nisam bio za ove kozojebe ni u jednoj sekundi, prilicno sam operisan od vjere. Vjerujem da medju pobunjenicima ima jos uvijek moderatnih snaga koji ne zele ni Asadov rezim niti serijetske gluposti.
Ako je za tebe isto klanje djece kao pilica i bombardovanje neprijateljskih utvrdjenja gdje teroristi koriste civile kao zivi stit, jbga pajdara do tebe je.

Asad nit je Mahatma Gandi, a nije vala ni Hitler. Pod njegovom vladavinom mozda nema demokratije u pravom smislu te rijeci (gdje je ima na BI uostalom), ali nema ni progona na rasnoj i vjerskoj osnovi. Gdje udje sirijska vojska tu neprijatelji izlaze autobusima. Gdje udju njegovi neprijatelji tu se snimaju klipovi ritualnog klanja.

Sve u svemu, terorizam nam svima kuca na vrata. Asad kakav god da je, bolji je od terorizma. On ti nije poslao ovog u Stokholmu, nego oni protiv kojih on ratuje.
Pajdara ti stvarno mislis da je rat u Siriji ko neki holivudski film sa pravednim junakom Asadom i zlim neprijateljima. Pa ko pobi one silne civile barel bombama i hemijskim oruzjem? Ko je pucao u zoru sirijske revolucije na demostrante i pokrenu sve ovo sranje? Moglo se to sve drugacije, bez sile i prisile. No, to nije tema danasnje emisije.

Nije mi jasno kako je ovaj kozojeb uspjeo pobjeci iz kamiona nakon ovog zlocina? U sred Stokholma da pobjegne.
A ko pobi one policajce u "zoru revolucije", prije nego li je vojska intervenisala? Čiji je slogan bio kršćane u Liban, alevije u grob?

Što se tiče Šveda, nisu normalni ni sekunde. Naprimali su ovakvih slučajeva na tone. Sve je to trebalo detaljno proučiti i ispitati prije nego što ga puste da živi u Švedskoj.
Post Reply