Svedska

Post Reply
User avatar
Sara03
Posts: 3295
Joined: 22/02/2017 03:17

#126 Re: Svedska

Post by Sara03 »

Ogromna razlika između jevreja i muslimana na Zapadu leži upravo u činjenici da su se prvi uspjeli integrisati u društvo prilagođavajući se normama istog, za razliku od ovih drugih koji svojom izolacijom vrše kontraproduktivno dejstvo; jer nisu u prilici da mijenjaju zakone države u koju su došli, a što im je ujedno i krajnji cilj.

Briga Šveđane za Krista kao i pojedine za crno ispod nokta ... zemlja u kojoj broj ateista ide i do 85%. :-)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#127 Re: Svedska

Post by dječak sa šibicama »

Najjaci su mi ovi nasi sto zive po Skandinaviji 20 i kusur godina, dala im Skandinavija zivot kakav nikad ne bi imali, i sad oni pricaju o ksenofobiji i islamofobiji skandinavaca.

Da su pametni da vas posutaju od tamo.
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#128 Re: Svedska

Post by Novak20 »

dječak sa šibicama wrote:Najjaci su mi ovi nasi sto zive po Skandinaviji 20 i kusur godina, dala im Skandinavija zivot kakav nikad ne bi imali, i sad oni pricaju o ksenofobiji i islamofobiji skandinavaca.

Da su pametni da vas posutaju od tamo.
Večina je svjesna toga pa se trude da gledaju svog posla i ne zakuhavaju ali....

Islamska zajednica BiH u Norveškoj ima skoro 10.000 članova koji su mahom preselili u ovu zemlju za vrijeme rata u BiH. Kako prenose mediji, članovi ove zajednice smatraju da je neprihvatljivo da se na radno mjesto saradnice za komunikacije imenuje Lejla Hasić s obzirom na to da ona nosi nikab (pokriveno cijelo tijelo i lice, osim očiju).

“Islamsko vijeće može nastaviti i bez Islamske zajednice BiH”, rekao je glavni imam Senaid Kobilica koji je potvrdio da bh. organizacija više ne želi biti član Islamskog vijeća Norveške.

http://radio-krajina.com/norveska-probl ... og-vijeca/
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#129 Re: Svedska

Post by Truba »

Sara03 wrote:Ogromna razlika između jevreja i muslimana na Zapadu leži upravo u činjenici da su se prvi uspjeli integrisati u društvo prilagođavajući se normama istog, za razliku od ovih drugih koji svojom izolacijom vrše kontraproduktivno dejstvo; jer nisu u prilici da mijenjaju zakone države u koju su došli, a što im je ujedno i krajnji cilj.

Briga Šveđane za Krista kao i pojedine za crno ispod nokta ... zemlja u kojoj broj ateista ide i do 85%. :-)
to je zato sto Krist treba samo bolesnima i siromasnima
otprilike je takvima i dosao

bogate zemlje su obrmnuto proporcionalne vjernicki :mrgreen: jesam li dobero rekao

sto je drustvo bogatije to je manje vjere
sto je drustvo sirmomasnije to je vise vjere
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#130 Re: Svedska

Post by insomnia78 »

Pa dobro. Isus je rekao blago siromasnima, duhom doduse, njihovo je kraljevstvo nebesko :lol:
Doduse i to da je lakse kamili proci kroz iglene usi nego bogatasu u dzenet.
Jebem li ga to meni smrdi na onu partizansku izmisljotinu, ljubav samo da bi mogli dzaba jebavati
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#131 Re: Svedska

Post by Truba »

vidim znas znanje
ajmo misionariti po svedskoj :mrgreen:
ja cu plavke a ti crnke :lol:
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#132 Re: Svedska

Post by Gojeni H »

Maverick78 wrote:Na linku ima video sniman sigurnosnom kamerom iz jedne radnje, vide se ljudi kako bježe i kako je brzo išao kamion :-? :(

Nisam siguran da li se video može gledati izvan Švedske


http://tv.aftonbladet.se/abtv/articles/213937
Teror, strah, panika ... to i jeste cilj. Da se obicni ljudi osjecaju nesigurno na svakom koraku.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#133 Re: Svedska

Post by insomnia78 »

Black swan wrote:vidim znas znanje
ajmo misionariti po svedskoj :mrgreen:
ja cu plavke a ti crnke :lol:
:lol:
Samo jaka je scena u "Life u Brian" kad oni "u zivo" slusaju taj Isusov govor :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#134 Re: Svedska

Post by Truba »

kae. 85% ateista

prilog iz stokholma neka se kristi gdje stavljaju cvijecve na mjestu pokolja

mora da je poljakinja :mrgreen:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#135 Re: Svedska

Post by insomnia78 »

To je sveCka katolkinja. Ko onaj dedo, bosanski musliman koji uci fatihu s pivom
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#136 Re: Svedska

Post by Truba »

mozda je tjerala musice :skoljka:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#137 Re: Svedska

Post by insomnia78 »

Sad mi pade na pamet da vecina ovih arapa po FR, pogotovo ovih koji se raznose i ubijaju narod hoce i ukrasti i slagati, najvise oni vise po kladionicama, popiti, ni gudra im nije mrska al nemoj nam krmetine
Nije "bosanski islam" nikakav bosanski patent no licemjerje ili ne znanje ko kod ove Sadete koja mjesa vjeru i naciju pa su joj svi automatski muslimani.

Al najjaci primjer je svedska ministrica kojunsu uVatili pijanu. :lol:
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#138 Re: Svedska

Post by animals »

insomnia78 wrote:Pa dobro. Isus je rekao blago siromasnima, duhom doduse, njihovo je kraljevstvo nebesko :lol:
Doduse i to da je lakse kamili proci kroz iglene usi nego bogatasu u dzenet.
Jebem li ga to meni smrdi na onu partizansku izmisljotinu, ljubav samo da bi mogli dzaba jebavati
Pa da..
sve religije obecavaju raj , na nebu..
nijedna na zemlji :D
sto li majku mu :D
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#139 Re: Svedska

Post by animals »

Black swan wrote:kae. 85% ateista

prilog iz stokholma neka se kristi gdje stavljaju cvijecve na mjestu pokolja

mora da je poljakinja :mrgreen:
Nema krscana na zapadu..
ima samo na papiru..
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#140 Re: Svedska

Post by insomnia78 »

Krscana je jos ostalo nesto malo po hercegovini i to je to.
Treba otvoriti temu o hercegovackom krscanstvu.
Zamisli preporoda, bosanski islam i hercegovacko krscanstvo. Rim i Meka na aparatima
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#141 Re: Svedska

Post by insomnia78 »

:sad:
Black swan wrote:mozda je tjerala musice :skoljka:
Mozda se krizala sa tri prsta :lol:
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#142 Re: Svedska

Post by medjutim »

hamzabosnjacki202 wrote:U SWedskoj odavno mediji rade na satanizaciji Islama
to je dalo rezultata da skoro svaki drugi swedjanin smatra Islam kao nesto opasno, negativno itd...
mnogi objekti gdje se mole muslimani ili dzamije su zapaljeni, ostavljaju se svinjske glave na vrata i pisu ruzne poruke itd...
Kaoja neobjektivnost i pristrastnost. I u ovom postu i u narednih par koje si napisao. Zasto nisi napisao ako si vec upucen, sta rade i kako se ponasaju pojedini Muslimani (ne samo Muslimani, vec i stranci generalno, da se odmah razumijemo) u Svedskoj? Zasto nisi pisao o slucaju "autobus"? Zasto ne napises sta su pisali zenama ispod prozora i kakve su im poruke ostavljali samo zato jer se oblace kako zele? Zasto ne pises o ubistvima pocinjenim unutar porodica zbog emotivnih veza sa pripadnicima druge religije ili kulture? Znas li ko jedino mrzi Muslimane u Svedskoj (hint: nisu Svedjani). Pricas kako ne mogu do posla, to je laz. Ppogledaj malo statistike nasih ljudi koji rade i kakve poslove rade. Prica se o integraciji, jbt zivis u nekkj zemlji 30-40 godina i jedino znas reci dobar dan i dovidjenja, pa je l' to normalno? Segregacija? Ima je u nekim dijelovima, ali ti garantujem da sami zele da prave svoje kvartove i da se getoiziraju, znam milion takvih slucajeva i primjera. Jedan lik koji je isao na osnovni kurs Svedskog jezika po dolasku iz Sirije, govori pred svima na pitanje nastavnika sta ce raditi i buducnosti, frajer mrtav hladan odgovara nista, nastavnik ga pita kako nista, a njegov odgovor je:" Dobio sam stan, drzava placa dio, ja dobijam pare, zena dobija pare, djeca dobijaku dohotke, ja nemam potrebe da radim". Znaci dobija lovu, ne radi nista, krov nad glavom ima i puno svojih zemljaka, hoda, kafe pije, pusi nargile, nema csk ni potrebu da jezik prica. On je jedan od desetine hiljada takvih, mozda cak i stotine. E sad da te pitam ja, da li bi tebi to bilo ok da se desava u tvojoj drzavi? Ne kazem da se ne desavaju diskriminacije, ali zaista u zanemarivom broju. P.s. Da mi nije ofirno, slikao bih restoran gdje jedu ljudi iz par drzavnih sluzbi, pa samo da vidis odnos svedjani-stranci.
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#143 Re: Svedska

Post by Edin H. »

Osumnjiceni podnio zajhtjev 2014-te za status resident i odbijen u junu 2016-te, dato mu 4 nedelje da napusti zemlju, of tada ga traze imigracione vlasti
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#144 Re: Svedska

Post by Truba »

baš me zanima reakcija arabijskih vlasti da indijci filipinci i ostali ljudi koje smatraju nižom rasom krenu raditi sranja s kamionima i automobilima

kakav bi to bio odgovor država i pojedinaca... mislim da im bugari ne bi bili ravni
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#145 Re: Svedska

Post by uglavnomja »

Edin H. wrote:Osumnjiceni podnio zajhtjev 2014-te za status resident i odbijen u junu 2016-te, dato mu 4 nedelje da napusti zemlju, of tada ga traze imigracione vlasti
:thumbup:




nesto slicno je prije 5-6-7 godina uradio lik u norveskoj, kad je dobio izgon usao u autobus negdje u nekoj pustari i nozem poceo da bode, ubio je nekoliko putnika, ostale ranio ... na karju je ostao u norveskoj :roll: ali u zatvoru, i onda se nesto desilo, kao pao odnekle i ostao paralizovan, valjda je ubrzo umro, ne sjecam se bas detalja ... lik je imao dijagnozu, neki psiho poremecaj,
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#146 Re: Svedska

Post by Truba »

i imigrantima treba reci da je svedska u ratu s njihovim idolima :lol:
User avatar
apsidejzi
Posts: 8273
Joined: 25/05/2013 23:49

#147 Re: Svedska

Post by apsidejzi »

zis76mm wrote:deslo se sranje i u Švedskoj. trebala je vlada te zemlje reći svojim građanima da su oni u ratu već godinama. e sad kad je rat došao i u kuću prokmečali.
U kojem ratu je Svedska?
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#148 Re: Svedska

Post by animals »

zis76mm wrote:deslo se sranje i u Švedskoj. trebala je vlada te zemlje reći svojim građanima da su oni u ratu već godinama. e sad kad je rat došao i u kuću prokmečali.
Pa jebote, ta drzava primila i prima svu bijedu, i opet ne valja..
ma treba sve otjerati, odakle su i dosli..
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#149 Re: Svedska

Post by Truba »

apsidejzi wrote:
zis76mm wrote:deslo se sranje i u Švedskoj. trebala je vlada te zemlje reći svojim građanima da su oni u ratu već godinama. e sad kad je rat došao i u kuću prokmečali.
U kojem ratu je Svedska?
Ktstaskom :mrgreen: :lol:
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#150 Re: Svedska

Post by aratet »

Po pitanju Evropskih drzava i odnosa tih drzava prema muslimanima imamo experta na temi o Turskoj.
Post Reply