Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#1 Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by stari grad Visegrad »

Ova je tema o tome kako tesko zive sytanovnici BH. Hajde da ne prozivamo stranke i politicare i pljujemo po njima. To ne pomaze.
Hajdemo konstuktivno da smislimo kako da stanovnici imaju visa primanja, mislim tada na cijelu BiH.
Znaci konstruktivno!
Koji su to zakoni koji sprecavaju otvaranje firmi, sprecavaju uvoz i izvoz za one koji imaju male firme. Zasto ne dovedete investitore.
Koji su to zakoni koji sprecavaju investitore da dodju.
Zasto se ne kopiraju zakoni drugih zemlaja npr. Islanda koji je u kratkom roku podigao ekonomiju nakon kraha.
Nije cudo sto svi bjeze iz BiH kada imaju mala primanja.
Ko je odgovoran za ekomiju u BiH, u entitetima i u gradovima.
Ko sprecava da se zakoni vezani za otvaranje novih firmi poboljsava, ime i preime trazim , a ne ime stranke. Koje su te osobe, ime i prezime, koje sprecavaju ekonomski razvoj drzave, entiteta, grada, sela.
Ko je ministar ekonomije cijele drzave i sta je taj ucionio da drzava procvjeta. Da li je moguce te ministre skloniti sa duznosti i izabrati ljude koji su postigli nesto u zivotu.
Kako otvoriti fabrike i zaposliti ljude.
Bez pljuvanja molim. Trazim konstruktivno, ideje i promjene.
putokaz1
Posts: 12409
Joined: 31/05/2014 23:56

#2 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by putokaz1 »

Ovak praksa oko PIO MIO te Poreske
-Mnogo osobe imaju dokaze uplatnicepečate o uplaćenim Doprinosima,Porezima ali
Poreska uprava ili PIOMIO nisu unijeli te uplatnice ili dokaze s njihovim potpisom pečatom u sistem i potražuju od stranaka da ponovo uplate te poreze i doprinose ali s kamatama,troškovima postupka,te izvršuju naplaćene poreze 11 godina poslije na privatnoj imovini te osobe koja je platila poreze,ili tražu da osoba koja ne radi na određenom mjestu 10 godina plati doprinose za period za koji je radila na drugome mjestu,vode postupke protivmrtvih firmi s sl.
Znači Zakoni Poreski i PIO MIO a posebno PRAKSA
Koja će budala otvorit ovdje firmu ako zna da mu Država,Tj nešto što se naziva Državom,može oteti privatnu naslijeđenu imovinu bez sudskog naloga 11 godina nakon prestanka rada firme,bez krivičnog djela

NEPOSTOJANJE PRAVNE SIGURNOSTI
NEPOŠTOVANJE USTAVA ZAKONA od strane službenika i odgovornih lica ne praćenje službenih listova

Vođenje postupaka protiv SFRJ ili čak protivAustrougarske ili postupaka protiv Josipa Broza Tita,sve u 2017 godini

Ko će doć u BH da uloži ako zna da sud može uzeti predmet i držati ga 20 godina u ormaru

Znači PRAKSA UPRAVE i Sudova je najviše kriva a njih kontroliše POLITIKA

65 godina osoba dodje da treži Penziju i
-Čeka godinu dvije tri da dobije rješenje
-Staž uplaćen nije u sistem ubačen(piši tužbu upravni spor,koji traje godinama)

Osoba u penziji godinama PIO MIO i Poreska donese rješenje da osoba ima neuplaćene Doprinose i Poreze i obavještavaju korisnika da NEĆE MOĆI OSTVARITI PRAVO NA PENZIJU

Firma zatvorena prije 15 godina a Poreska donosi rješenja da FIRMA POSTOJI RADI IMA POTRAŽIVANJA PLATU BUDŽET ADRESU... a poštu šalje na adresu privatnih lica koji nemaju veze ni sa čim više.

Općina GGZ potražuje u 2017 od firme nestale 2001,i spor se nalazi u sudu negdje u podrumu tolike godine

Ogromne milionske PREKRŠAJNE kazne nemogu biti izvršene

Jadna je zemlja u koj ratni zločin osuđen za genocid ima mogućnost da bude načelnik,ministar jer bi inače njegova prava bila ugrožena a osobi koja živi od 238,11 KM oduzima/ograničava imovina gdje živi zbog Kamata troškova postupka protiv mrtve firme,Neustavnih turističkih zajednica i naknadno utvrđenog poreza 11 godina nakon nastanka eventualnog duga.

Rješenje je:IZBOR SPOSOBNOG A NE PODOBNOG,INFORMATIZACIJA UPRAVE I POVEZIVANJE SLUŽBI,KAZNE ZA KRŠENJE ZAKONA U UPRAVI ILI SUDU,KAZNE ZA ODUGOVLAČENJE PROCESA,AKO TREBA I OSLOBAĐANJE DUGOVA ZA OSOBE KOJE PRIMAJU SOCIJALNU POMOĆ ILI MINIMALNU PENZIJU,IZVRŠENJE PORESKOG DUGA PREKRŠAJA PIO MIO DUGA ILI KRIVIČNO NOVČANO U ROKU A NE KAD NASTUPI ZASTARA NA ŠTETU STRANKE PA DA STRANKA STRAZBUROM NAKON 10 GODINA DOBIJE OGROMNU ODŠTETU OD DRŽAVE,ZABRANA DIRANJA PRIVATNE NASLIJEĐENE IMOVINE,ODUZIMANJE SAMO NASTALE KRIVIČNIM DJELOM,PREKRŠAJEM ILI PORESKIM DUGOM A NE NASTALE PRIJE NAVEDONOG RAZLOGA,AKO TREBA I OGRANIČENJA MANDATA NAČELNIKA/ZASTUPNIKA NA 8 GODINA...
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#3 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by edo_79 »

putokaz1 wrote:Ovak praksa oko PIO MIO te Poreske
-Mnogo osobe imaju dokaze uplatnicepečate o uplaćenim Doprinosima,Porezima ali
Poreska uprava ili PIOMIO nisu unijeli te uplatnice ili dokaze s njihovim potpisom pečatom u sistem i potražuju od stranaka da ponovo uplate te poreze i doprinose ali s kamatama,troškovima postupka,te izvršuju naplaćene poreze 11 godina poslije na privatnoj imovini te osobe koja je platila poreze,ili tražu da osoba koja ne radi na određenom mjestu 10 godina plati doprinose za period za koji je radila na drugome mjestu,vode postupke protivmrtvih firmi s sl.
Znači Zakoni Poreski i PIO MIO a posebno PRAKSA
Koja će budala otvorit ovdje firmu ako zna da mu Država,Tj nešto što se naziva Državom,može oteti privatnu naslijeđenu imovinu bez sudskog naloga 11 godina nakon prestanka rada firme,bez krivičnog djela

NEPOSTOJANJE PRAVNE SIGURNOSTI
NEPOŠTOVANJE USTAVA ZAKONA od strane službenika i odgovornih lica ne praćenje službenih listova

Vođenje postupaka protiv SFRJ ili čak protivAustrougarske ili postupaka protiv Josipa Broza Tita,sve u 2017 godini

Ko će doć u BH da uloži ako zna da sud može uzeti predmet i držati ga 20 godina u ormaru

Znači PRAKSA UPRAVE i Sudova je najviše kriva a njih kontroliše POLITIKA

65 godina osoba dodje da treži Penziju i
-Čeka godinu dvije tri da dobije rješenje
-Staž uplaćen nije u sistem ubačen(piši tužbu upravni spor,koji traje godinama)

Osoba u penziji godinama PIO MIO i Poreska donese rješenje da osoba ima neuplaćene Doprinose i Poreze i obavještavaju korisnika da NEĆE MOĆI OSTVARITI PRAVO NA PENZIJU

Firma zatvorena prije 15 godina a Poreska donosi rješenja da FIRMA POSTOJI RADI IMA POTRAŽIVANJA PLATU BUDŽET ADRESU... a poštu šalje na adresu privatnih lica koji nemaju veze ni sa čim više.

Općina GGZ potražuje u 2017 od firme nestale 2001,i spor se nalazi u sudu negdje u podrumu tolike godine

Ogromne milionske PREKRŠAJNE kazne nemogu biti izvršene

Jadna je zemlja u koj ratni zločin osuđen za genocid ima mogućnost da bude načelnik,ministar jer bi inače njegova prava bila ugrožena a osobi koja živi od 238,11 KM oduzima/ograničava imovina gdje živi zbog Kamata troškova postupka protiv mrtve firme,Neustavnih turističkih zajednica i naknadno utvrđenog poreza 11 godina nakon nastanka eventualnog duga.

Rješenje je:IZBOR SPOSOBNOG A NE PODOBNOG,INFORMATIZACIJA UPRAVE I POVEZIVANJE SLUŽBI,KAZNE ZA KRŠENJE ZAKONA U UPRAVI ILI SUDU,KAZNE ZA ODUGOVLAČENJE PROCESA,AKO TREBA I OSLOBAĐANJE DUGOVA ZA OSOBE KOJE PRIMAJU SOCIJALNU POMOĆ ILI MINIMALNU PENZIJU,IZVRŠENJE PORESKOG DUGA PREKRŠAJA PIO MIO DUGA ILI KRIVIČNO NOVČANO U ROKU A NE KAD NASTUPI ZASTARA NA ŠTETU STRANKE PA DA STRANKA STRAZBUROM NAKON 10 GODINA DOBIJE OGROMNU ODŠTETU OD DRŽAVE,ZABRANA DIRANJA PRIVATNE NASLIJEĐENE IMOVINE,ODUZIMANJE SAMO NASTALE KRIVIČNIM DJELOM,PREKRŠAJEM ILI PORESKIM DUGOM A NE NASTALE PRIJE NAVEDONOG RAZLOGA,AKO TREBA I OGRANIČENJA MANDATA NAČELNIKA/ZASTUPNIKA NA 8 GODINA...
Jarane vidiš da to našim VRLIM GRAĐANIMA nije uopšte bitno. De ti da mi poguramo ''naš'' nek pobijedi na izborima, samo nek nije njihov, a lako ćemo mi za pare, PARA NEMA ......
putokaz1
Posts: 12409
Joined: 31/05/2014 23:56

#4 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by putokaz1 »

edo_79 wrote:
putokaz1 wrote:Ovak praksa oko PIO MIO te Poreske
-Mnogo osobe imaju dokaze uplatnicepečate o uplaćenim Doprinosima,Porezima ali
Poreska uprava ili PIOMIO nisu unijeli te uplatnice ili dokaze s njihovim potpisom pečatom u sistem i potražuju od stranaka da ponovo uplate te poreze i doprinose ali s kamatama,troškovima postupka,te izvršuju naplaćene poreze 11 godina poslije na privatnoj imovini te osobe koja je platila poreze,ili tražu da osoba koja ne radi na određenom mjestu 10 godina plati doprinose za period za koji je radila na drugome mjestu,vode postupke protivmrtvih firmi s sl.
Znači Zakoni Poreski i PIO MIO a posebno PRAKSA
Koja će budala otvorit ovdje firmu ako zna da mu Država,Tj nešto što se naziva Državom,može oteti privatnu naslijeđenu imovinu bez sudskog naloga 11 godina nakon prestanka rada firme,bez krivičnog djela

NEPOSTOJANJE PRAVNE SIGURNOSTI
NEPOŠTOVANJE USTAVA ZAKONA od strane službenika i odgovornih lica ne praćenje službenih listova

Vođenje postupaka protiv SFRJ ili čak protivAustrougarske ili postupaka protiv Josipa Broza Tita,sve u 2017 godini

Ko će doć u BH da uloži ako zna da sud može uzeti predmet i držati ga 20 godina u ormaru

Znači PRAKSA UPRAVE i Sudova je najviše kriva a njih kontroliše POLITIKA

65 godina osoba dodje da treži Penziju i
-Čeka godinu dvije tri da dobije rješenje
-Staž uplaćen nije u sistem ubačen(piši tužbu upravni spor,koji traje godinama)

Osoba u penziji godinama PIO MIO i Poreska donese rješenje da osoba ima neuplaćene Doprinose i Poreze i obavještavaju korisnika da NEĆE MOĆI OSTVARITI PRAVO NA PENZIJU

Firma zatvorena prije 15 godina a Poreska donosi rješenja da FIRMA POSTOJI RADI IMA POTRAŽIVANJA PLATU BUDŽET ADRESU... a poštu šalje na adresu privatnih lica koji nemaju veze ni sa čim više.

Općina GGZ potražuje u 2017 od firme nestale 2001,i spor se nalazi u sudu negdje u podrumu tolike godine

Ogromne milionske PREKRŠAJNE kazne nemogu biti izvršene

Jadna je zemlja u koj ratni zločin osuđen za genocid ima mogućnost da bude načelnik,ministar jer bi inače njegova prava bila ugrožena a osobi koja živi od 238,11 KM oduzima/ograničava imovina gdje živi zbog Kamata troškova postupka protiv mrtve firme,Neustavnih turističkih zajednica i naknadno utvrđenog poreza 11 godina nakon nastanka eventualnog duga.

Rješenje je:IZBOR SPOSOBNOG A NE PODOBNOG,INFORMATIZACIJA UPRAVE I POVEZIVANJE SLUŽBI,KAZNE ZA KRŠENJE ZAKONA U UPRAVI ILI SUDU,KAZNE ZA ODUGOVLAČENJE PROCESA,AKO TREBA I OSLOBAĐANJE DUGOVA ZA OSOBE KOJE PRIMAJU SOCIJALNU POMOĆ ILI MINIMALNU PENZIJU,IZVRŠENJE PORESKOG DUGA PREKRŠAJA PIO MIO DUGA ILI KRIVIČNO NOVČANO U ROKU A NE KAD NASTUPI ZASTARA NA ŠTETU STRANKE PA DA STRANKA STRAZBUROM NAKON 10 GODINA DOBIJE OGROMNU ODŠTETU OD DRŽAVE,ZABRANA DIRANJA PRIVATNE NASLIJEĐENE IMOVINE,ODUZIMANJE SAMO NASTALE KRIVIČNIM DJELOM,PREKRŠAJEM ILI PORESKIM DUGOM A NE NASTALE PRIJE NAVEDONOG RAZLOGA,AKO TREBA I OGRANIČENJA MANDATA NAČELNIKA/ZASTUPNIKA NA 8 GODINA...
Jarane vidiš da to našim VRLIM GRAĐANIMA nije uopšte bitno. De ti da mi poguramo ''naš'' nek pobijedi na izborima, samo nek nije njihov, a lako ćemo mi za pare, PARA NEMA ......
Jedna stranka vlada 10 godina i kad treba d aizgubi ostavi milionski dug,ova druga vrati dug izgubi,i tako u krug,PARA IMA ali u nečijim džepovima
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#5 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by dječak sa šibicama »

Koga jos ekonomija zanima, haj da mi vidimo sta kaze Kolinda.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#6 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by spreca »

Tema nije o kravama muzarama
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#7 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by spreca »

sherbett wrote:
spreca wrote:Tema nije o kravama muzarama
Da. Tema je o tome kako se nema ni koga, ni sto, ni za sta musti
Ma oatali su samo jos ovi sa velikom sisom.....ostalim su skoro otrgali sisu/e
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#8 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by Alfons Kauders »

238KM?

Ne znam sto narod kuka - to je 8 maraka dnevno, taman da ne budu gladni... Vec, da im je da kupe kutiju cigareta i tiket, pa da kukaju kako su gladni.

E pa nemre.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#9 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by spreca »

Alfons Kauders wrote:238KM?

Ne znam sto narod kuka - to je 8 maraka dnevno, taman da ne budu gladni... Vec, da im je da kupe kutiju cigareta i tiket, pa da kukaju kako su gladni.

E pa nemre.
od ovih 238 oni mogu usparati da odu na more ......a neki bom i na skijanje ipak je to cetvrt hiljadarke
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#10 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by spreca »

stari grad Visegrad wrote:Ova je tema o tome kako tesko zive sytanovnici BH. Hajde da ne prozivamo stranke i politicare i pljujemo po njima. To ne pomaze.
Hajdemo konstuktivno da smislimo kako da stanovnici imaju visa primanja, mislim tada na cijelu BiH.
Znaci konstruktivno!
Koji su to zakoni koji sprecavaju otvaranje firmi, sprecavaju uvoz i izvoz za one koji imaju male firme. Zasto ne dovedete investitore.
Koji su to zakoni koji sprecavaju investitore da dodju.
Zasto se ne kopiraju zakoni drugih zemlaja npr. Islanda koji je u kratkom roku podigao ekonomiju nakon kraha.
Nije cudo sto svi bjeze iz BiH kada imaju mala primanja.
Ko je odgovoran za ekomiju u BiH, u entitetima i u gradovima.
Ko sprecava da se zakoni vezani za otvaranje novih firmi poboljsava, ime i preime trazim , a ne ime stranke. Koje su te osobe, ime i prezime, koje sprecavaju ekonomski razvoj drzave, entiteta, grada, sela.
Ko je ministar ekonomije cijele drzave i sta je taj ucionio da drzava procvjeta. Da li je moguce te ministre skloniti sa duznosti i izabrati ljude koji su postigli nesto u zivotu.
Kako otvoriti fabrike i zaposliti ljude.
Bez pljuvanja molim. Trazim konstruktivno, ideje i promjene.
nama moze pomoci samo Revolucija
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#11 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by muha_sa »

imal ko da mi posudi jedno 10 milja maraka :? može i 5 milja eura-svejedno

ako ne vratim nek mi više nikad ni feLinga ne posudi
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#12 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by spreca »

muha_sa wrote:imal ko da mi posudi jedno 10 milja maraka :? može i 5 milja eura-svejedno

ako ne vratim nek mi više nikad ni feLinga ne posudi
Poslacu ti ja faxom ili preko Vibera i nemoras mi nikad vratiti :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#13 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by spreca »

sherbett wrote:
Jer ja ne znam kako svoju placu uspijem rijesit od prvog do 10.
probaj mozda ti uspije :mrgreen: :lol: ....bacis novcanik sa lovom i to je to :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#14 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by muha_sa »

spreca wrote:
muha_sa wrote:imal ko da mi posudi jedno 10 milja maraka :? može i 5 milja eura-svejedno

ako ne vratim nek mi više nikad ni feLinga ne posudi
Poslacu ti ja faxom ili preko Vibera i nemoras mi nikad vratiti :lol:
nek te dragi bog nagradi--ne treba ti veci sevap :-D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#15 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by Alfons Kauders »

spreca wrote:
Alfons Kauders wrote:238KM?

Ne znam sto narod kuka - to je 8 maraka dnevno, taman da ne budu gladni... Vec, da im je da kupe kutiju cigareta i tiket, pa da kukaju kako su gladni.

E pa nemre.
od ovih 238 oni mogu usparati da odu na more ......a neki bom i na skijanje ipak je to cetvrt hiljadarke
Plate vodu 20KM, TV pretplatu 8KM, internet 30KM i opet im ostane 180KM za nargile i kladionicu (taman 6KM dnevno).

Svake druge godine u budzet dodas onaj paket Topsa, kafe i zejtina iz SDA... A zna se ponekad i uzet cvaja, a bome i petoba na kladari!

I opet se nesto bune?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#16 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by spreca »

sherbett wrote:
spreca wrote:
sherbett wrote:
Jer ja ne znam kako svoju placu uspijem rijesit od prvog do 10.
probaj mozda ti uspije :mrgreen: :lol: ....bacis novcanik sa lovom i to je to :lol:
Ma dje ga bacim :lol:
Imam puno dzepova :mrgreen: ....a mozda ti i dam kad zaisces :oops: :lol:
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#17 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by BHCluster »

Mnogo je ovih 238.11 KM, treba to smanjiti na 149.95 KM.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#18 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by Alfons Kauders »

BHCluster wrote:Mnogo je ovih 238.11 KM, treba to smanjiti na 149.95 KM.
I razgoditi na sedmicne ili dvosedmicne isplate od 35 ili 75KM. Ovako se mogu opustiti pa sve potrositi na jedan tiket - bolje je da razvuku na 2 ili 4.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#19 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by spreca »

BHCluster wrote:Mnogo je ovih 238.11 KM, treba to smanjiti na 149.95 KM.
ja bi ostavio kako jeste...ali bi sve sto je vise od 150KM KM ja bi oporezovao...neznam sta Fadil gleda
User avatar
animals
Posts: 21496
Joined: 19/04/2013 22:13

#20 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by animals »

Treba vama Kim Jong..
pa bi plakali od srece..
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#21 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by BHCluster »

Alfons Kauders wrote:
BHCluster wrote:Mnogo je ovih 238.11 KM, treba to smanjiti na 149.95 KM.
I razgoditi na sedmicne ili dvosedmicne isplate od 35 ili 75KM. Ovako se mogu opustiti pa sve potrositi na jedan tiket - bolje je da razvuku na 2 ili 4.
I naravno uvesti obavezno besplatno staziranje negdje u rudniku ili u odrzavanju puteva tako nesto uglavnom da se slucajno ne bi navikli na pogodnosti koje imaju uz ova primanja.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#22 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by BHCluster »

spreca wrote:
BHCluster wrote:Mnogo je ovih 238.11 KM, treba to smanjiti na 149.95 KM.
ja bi ostavio kako jeste...ali bi sve sto je vise od 150KM KM ja bi oporezovao...neznam sta Fadil gleda
To zapravo pokazuje Fadilovu moralnu velicinu. Toliko dajea "narod" je totalno nezahvalan.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#23 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by spreca »

BHCluster wrote:
spreca wrote:
BHCluster wrote:Mnogo je ovih 238.11 KM, treba to smanjiti na 149.95 KM.
ja bi ostavio kako jeste...ali bi sve sto je vise od 150KM KM ja bi oporezovao...neznam sta Fadil gleda
To zapravo pokazuje Fadilovu moralnu velicinu. Toliko dajea "narod" je totalno nezahvalan.
Ma narod se je osilio sa tolikim parama pa nezna ni kud udara ni sta hoce :-)
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#24 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by BHCluster »

spreca wrote: Ma narod se je osilio sa tolikim parama pa nezna ni kud udara ni sta hoce :-)
Zato trba obavezno uvesti ta besplatna staziranja jer steta je da propada toliko slobodnog vremena.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#25 Re: Svaki četvrti stanovnik BiH živi od 238,11 KM mjesečno

Post by Hafis »

Šta ima veze. Puno vam je i 238 KM. I to treba skresati.

Jel rahat patnja ili nije? Još samo malo izdurati i škutori su na koljenima :)
Post Reply