svadba u tuzli/lukavcu

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#126 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by nova_korisnica »

studeni76 wrote:
nova_korisnica wrote:Svadba je prosla bolje nego smo ocekivali:) nisam ljubitelj takvih proslava ali bilo mi je ipak super:)
Ako vam treba preporuka za lokaciju, svirku, tortu, dekoraciju i fotografa javite :D
Mnogo sreće u braku!!!
Jel bilo u hotelu?
jeste studeni, bilo je u hotelu :)

znaci u hotelu Lukavac je bio dernek..iako je bilo boljih lokacija, mi smo iz tehnickih razloga morali se locirati u Lukavcu....mene je brinuo izgled te sale, koji mi se nimali nije dopadao, ali je djevojka iz Tuzle koja je radila dekoraciju odradila odlican posao, tako da je sala sasvim drugacije izgledala (dekoraterku mozete naci na FB pod "decor svadbe tuzla")...ukoliko neko mozda ode u hotel da pogleda salu, nemojte se uplasiti..ima potencijala da se od nje napravi nesto lijepo :)
tortu nam je radila slasticarna sacir...pri tomu moram naglasiti da nikada u zivotu nisam naisla na tako neljubazne slasticare kao u tuzli :shock: isto kao da ljudi trebaj dzaba da rade,..ne znam sta je u pitanju...helem, posto nismo imali izbora, otisli smo kod sacira i nismo se pokajali...torta je lijepo izgledala i bila je pravo ukusna (85 gostiju je pojelo 120 kom torte :D) za muzicare moram pitati muza kako se band zvao..ali reci cu samo ovo: svirali su i sevdalinku i zabavnu i cak i na njemackom par pjesama (momak se sam ponudio da uvjezba nesto ako mi imamo zelju !! svaka cast!!!) imali smo dvije opcije sto se tice muzike: razglas i akustika...meni je licno draze ovo drugo bilo, ali gosti su mozda malo vise preferirali ovo prvo :) ali sve u svemu, ja sam svirkom prezadovoljna bila...
fotograf je posebna prica :) mlad tim iz lukavca (one love se zove foto studio) koji je dao sve od sebe da nam ostanu prelijepe uspomene na taj dan...mi smo imali cijeli dan fotoshooting (smorilo nas je, ali se ispaltilo :) ) i oni su mozda 10 min prije nas otisli sa svadbe...video cemo tek dobiti, treba da se montira itd...toplo preporucujem!!
cvijece je u zadnji minut uradio isto lokalni cvjecar...zove se danijel i ima cvjecaru u lukavcu...tj uradio je moj bidermajer i one male hepeke za kicenje...cvijece u sali je nabavila dekoraterka...iskrena da budem ja sam bila zaboravila za bidermajer, a te za kicenje zeze nisam ni htjela...ali na insistiranje necije, morali smo to uzeti...moram takodjer naglasiti, da mi nismo imali onih nekih kolona, svatova i tih cuda..vjencali smo se prethodno vani i to je bilo samo da proslavimo...kad su se gosti iskupili, mi smo sisli dole u salu i dernek je poceo :D malo smo se zbunili kako sta gdje...jer ono, nemas pojma kako to ide, pa smo bili smjesni sami sebi..ali je na kraju sve super ispalo :) imali smo nekih 15-ak ljudi koji nisu iz bosne uopste i kojima je prvi put tako neka "svadba" i svi su bili odusevljeni :)
btw hrana u hotelu i usluga su bili odlicni! mogu im pozavidjeti i hoteli sa visom kategorizacijom :)
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#127 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by nova_korisnica »

i HVALA vam na lijepim zeljama!! :)
i ja vama zelim da se svi sretno udate, ozenite, lijepo to proslavite i provedete harmonican zivot sa puno zdravlja i djece :D
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#128 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by nova_korisnica »

i da, Hemel je spomenuo voce..po meni je to must have na svakoj ljetnoj svadbi!!! nema boljeg osvjezenja (iako taj dan nije bilo pretjerano vruce i prostorija je bila klimatizirana)..
dolmetscher
Posts: 275
Joined: 28/03/2008 22:14
Location: Tuzla

#129 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by dolmetscher »

Puno korisnih informacija. Hvala na odgovorima. :)
dolmetscher
Posts: 275
Joined: 28/03/2008 22:14
Location: Tuzla

#130 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by dolmetscher »

Hemel wrote:
torta : Dolce vita. ma prekrasna torta koju su kusali i oni koji ne vole bas slatko
Da nije mozda cokoladna torta? Treba mi hitno cokoladna torta pa zato :)
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#131 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by Hemel »

dolmetscher wrote:
Hemel wrote:
torta : Dolce vita. ma prekrasna torta koju su kusali i oni koji ne vole bas slatko
Da nije mozda cokoladna torta? Treba mi hitno cokoladna torta pa zato :)
ma sta da ti kazem... :-) :D bila je tamna, valjda od cokolade sa orasima i cini mi se ljesnjacima...
stvarno je bila dobra...vocnu nije preporucila zbog toplote i curenja...

p.s. ja mislim da kod nje nema losih torti. dobili smo kuci na poklon par komada i ne znas koja je bolje od koje... :thumbup:
dolmetscher
Posts: 275
Joined: 28/03/2008 22:14
Location: Tuzla

#132 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by dolmetscher »

Hemel wrote:
Da nije mozda cokoladna torta? Treba mi hitno cokoladna torta pa zato :)
ma sta da ti kazem... :-) :D bila je tamna, valjda od cokolade sa orasima i cini mi se ljesnjacima...
stvarno je bila dobra...vocnu nije preporucila zbog toplote i curenja...

p.s. ja mislim da kod nje nema losih torti. dobili smo kuci na poklon par komada i ne znas koja je bolje od koje... :thumbup:[/quote]

Nije danas radila, tako da nisam kupila kod nje. Sljedeci put obavezno. Hvala :)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#133 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by spreca »

I sta bi?kako prodje sudnji(svadbeni)dan :lol: :lol: :lol: .....niko ne pita hocetel sta popiti :lol: :lol:
User avatar
njahr
Posts: 68
Joined: 12/10/2010 08:03
Location: Tuzla Canton

#134 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by njahr »

senad od bosne :D
luckyyy
Posts: 6
Joined: 01/10/2011 11:12

#135 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by luckyyy »

Citala sam ovu temu od pocetka jer i mene zanima svadba u Bosni. Interesuje me koje bi mi mjesto preporucili da je ljepo, atraktivno, s ljepom prirodim jer i kod nas ce vecina biti stranaca koji ce ostati par dana pa da imaju sta pogledati. Ne mora biti Tuzla, moze bilo koje mjesto koje je ljepo. Ako neko ima neki prijedlog neka pise, dolazi u obzir i planina, morel, grad bilo sta sto je ljepo a da ima restoran, moteh ili hotel za odrzavanje ovakvih svecanosti.
Hvala svima.
User avatar
Sarah24
Posts: 10008
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#136 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by Sarah24 »

Toscanne
Posts: 2
Joined: 24/02/2013 17:45

#137 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by Toscanne »

Hemel wrote:
jeste da se pitanje nije odnosilo na mene ali posto smo u isto vrijeme bili angazovani oko istih stvari samo su lokacije razlicite. ako nekoga interesuje iskustvo oko sve te organizacije neka slobodno pita.

restoran : Motel ''Rudar'' - sve pohvale. Imaju tri sale a mi smo bili u srednjoj od 250 mjesta od cega je bilo zauzeto 160-170 . Usluga vrhunska. Ne moze da bude problema jer se sve rjesava u hodu posto za to imaju kapacitete. Na spavanju bilo 60-70 gostiju uz prihvatljivu cijenu

muzika : ''Cao band'' - super momci koji su odradili svoj dio posla ali su bili pojacani sa jos dva vokala (jedan muski i jedan zenski). Svirka trajala sve do pola cetiri.

torta : Dolce vita. ma prekrasna torta koju su kusali i oni koji ne vole bas slatko

svjeze jagnjece pecenje u 23:00 za one koji vole - mesnica Basic

snimanje : Spegelj RTV Lukavac sa jos dva fotografa. Sve profesionalno odradjeno. Nema gdje ih nije bilo :-) Sve su zabiljezili

dodatna dekoracija : neke djevojke iz Tuzle koje imaju agenciju ali i znaju svoj posao :thumbup:

limuzina iz Bijeljine, cvjecara Maric, sveze voce sa male pijace... :-) :-) maticar svoje poceo u 19:30 bila je korektna

P.S. kada se sve pripreme urade kako treba, taj dan samo posmatras odvijanje dogadjaja i uzivas.
Mozemo li porazgovarati o cijenama u rudaru, je li se naplacuje scitava sala, ili ide po stolici(po broju gostiju), i placaju li se dodatno konobari?? Trebam hitan odgovor
User avatar
djulba
Posts: 614
Joined: 15/05/2007 14:52
Location: TUZLA
Contact:

#138 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by djulba »

Adresa: Mitra Trifunovića Uče 9 (kod BKC-a)

Kontakt telefon: (035) 281-297

Web adresa: www.rudar.ba

Nazovi pa pitaj sve što te zanima.
Toscanne
Posts: 2
Joined: 24/02/2013 17:45

#139 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by Toscanne »

djulba wrote:Adresa: Mitra Trifunovića Uče 9 (kod BKC-a)

Kontakt telefon: (035) 281-297

Web adresa: http://www.rudar.ba

Nazovi pa pitaj sve što te zanima.
Hvala puno, jeste da sam imala neki broj i pricala sa jednim covjekom, ali zelim samo da provjerim neke podatke :-)
luxferre
Posts: 675
Joined: 25/07/2009 00:23

#140 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by luxferre »

luckyyy wrote:Citala sam ovu temu od pocetka jer i mene zanima svadba u Bosni. Interesuje me koje bi mi mjesto preporucili da je ljepo, atraktivno, s ljepom prirodim jer i kod nas ce vecina biti stranaca koji ce ostati par dana pa da imaju sta pogledati. Ne mora biti Tuzla, moze bilo koje mjesto koje je ljepo. Ako neko ima neki prijedlog neka pise, dolazi u obzir i planina, morel, grad bilo sta sto je ljepo a da ima restoran, moteh ili hotel za odrzavanje ovakvih svecanosti.
Hvala svima.
Tesko ces takvo nesto naci u TK regiji. Jedna od opcija ti je hotel u gradu i preko dana recimo da idete na Zlaču koja se nalazi u podožiju planine Konjuh, malo šetnja ili planinarenje do Zobika, na neku od Konjuh staze ne ici bez pune opreme s obzirom da su staze za planinarenje malo i poteške ali kako se penjete vidjet će te nevjerovatnu panoramu.

Senad Od Bosne
Mozda najbolji hotel u TK regiji, malo poskup nalazi se na Jezeru Modrac (koje je sada puno vode s obzirom na poplave) u okolini imate izletište Svatovac sa druge strane jezera ili malo do planine Ozren gdje priroda fantastična.

Moj savjet ti je da izbjegavaš Lukavac zbog prevelikog Aero zagađenja (teške industrije u samom gradu imaš 3 procesno hemijske fabrike), možda ti je bolja opcija negdje u Živinice , mada ne poznajem tamo Hotele ali ti je svakako bolje zbog blizine Konjuha na koji možete praviti izlete i ture. Ovo ti govorim zato što ja iz okoline Lukavca (jezero Modrac) često idem na Konjuh...
User avatar
slobodann
Posts: 203
Joined: 20/05/2012 10:32

#141 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by slobodann »

lucky mozes ih odvesti na Bijambare (kraj Sarajeva) u sumu, ima vikendica jedna koja se moze iznajmiti - tu ce im biti raj na zemlji :-)
mazi
Posts: 1
Joined: 23/07/2013 13:43

#142 Re: svadba u tuzli/lukavcu

Post by mazi »

ako moze neki savjet vezano za muzicare, bandove na podrucju tuzle treba mi za svadbu a stvarno da mi je da je neko kvalitetan i da napravi dobro atmosferu pa ako ko ima neke preporuke slobodno :razz:
Post Reply