Suzuki SX4

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
rey
Posts: 116
Joined: 10/08/2009 09:52
Location: Sarajevo

#51 Re: Suzuki SX4

Post by rey »

duboka_misao wrote:@ rey jesi dobio predracun? ako jesi sve sto pishe na njemu zahtjevaj i reci nek nekom drugom prodaju mo_0da pod bubrege. Ja se raspitivala za onaj 4x4
oko 26.800 KM dodje, ali ako tako prodaju u djelovima ...daleko od mene.

jesam, sve pise sta treba doci i po kojoj cjeni. A zna li iko mogu li se el. podizaci i daljenko zakljucavanje naknadno uraditi?
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#52 Re: Suzuki SX4

Post by citroen »

rey wrote:
duboka_misao wrote:@ rey jesi dobio predracun? ako jesi sve sto pishe na njemu zahtjevaj i reci nek nekom drugom prodaju mo_0da pod bubrege. Ja se raspitivala za onaj 4x4
oko 26.800 KM dodje, ali ako tako prodaju u djelovima ...daleko od mene.

jesam, sve pise sta treba doci i po kojoj cjeni. A zna li iko mogu li se el. podizaci i daljenko zakljucavanje naknadno uraditi?

Moze se sve uraditi,al vec kad kupujes novo nemoj petljati stim.danas sva auta gotovo dolaze s tom opremom,a 20 000Km nije malo,pa za tu cijenu ja ne bih uzeo auto bez te opreme
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#53 Re: Suzuki SX4

Post by whow »

rey wrote:
duboka_misao wrote:@ rey jesi dobio predracun? ako jesi sve sto pishe na njemu zahtjevaj i reci nek nekom drugom prodaju mo_0da pod bubrege. Ja se raspitivala za onaj 4x4
oko 26.800 KM dodje, ali ako tako prodaju u djelovima ...daleko od mene.

jesam, sve pise sta treba doci i po kojoj cjeni. A zna li iko mogu li se el. podizaci i daljenko zakljucavanje naknadno uraditi?
Rey prijatelju , kupujes auto a ne krompir pa da se cjenkas sa tom varalicom oko cijene. To je velika sramota da se tako nesto moze desiti i niti jedna auto kuca koja imalo drzi do reputacije ne bih napravila nesto ovako. Radi se o drugome , najjeftinijem modelu kome cak i da ugradis sve opcije preprodajna cijena je manje jer se radi o basic opremi koju vise niko ne kupuje i stoga ta varalica i pokusava da ti to utrapi. Trazi auto kakvo si uplatio ako on takvo nema zoves inspekciju , pravis prijavu a ako ti ne vrati lovu odmah onda ides u policiju i prijavlujes prevaru. Pa ne mozes pustiti ovakve klosare i varalice da varaju ljude . Ja licno ne bih vise ni razgovarao sa tim klosarom i gledao bih druga vozila . Ako ti taj tip pravi probleme daj da pravimo peticiju ovdje na forumu protiv prevaranata i lopova i da idemo u medije da se i ovaj forum konacno iskoristi za nesto plemenito. Dole lopovi i varalice :x
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#54 Re: Suzuki SX4

Post by citroen »

whow wrote:
rey wrote:
duboka_misao wrote:@ rey jesi dobio predracun? ako jesi sve sto pishe na njemu zahtjevaj i reci nek nekom drugom prodaju mo_0da pod bubrege. Ja se raspitivala za onaj 4x4
oko 26.800 KM dodje, ali ako tako prodaju u djelovima ...daleko od mene.

jesam, sve pise sta treba doci i po kojoj cjeni. A zna li iko mogu li se el. podizaci i daljenko zakljucavanje naknadno uraditi?
Rey prijatelju , kupujes auto a ne krompir pa da se cjenkas sa tom varalicom oko cijene. To je velika sramota da se tako nesto moze desiti i niti jedna auto kuca koja imalo drzi do reputacije ne bih napravila nesto ovako. Radi se o drugome , najjeftinijem modelu kome cak i da ugradis sve opcije preprodajna cijena je manje jer se radi o basic opremi koju vise niko ne kupuje i stoga ta varalica i pokusava da ti to utrapi. Trazi auto kakvo si uplatio ako on takvo nema zoves inspekciju , pravis prijavu a ako ti ne vrati lovu odmah onda ides u policiju i prijavlujes prevaru. Pa ne mozes pustiti ovakve klosare i varalice da varaju ljude . Ja licno ne bih vise ni razgovarao sa tim klosarom i gledao bih druga vozila . Ako ti taj tip pravi probleme daj da pravimo peticiju ovdje na forumu protiv prevaranata i lopova i da idemo u medije da se i ovaj forum konacno iskoristi za nesto plemenito. Dole lopovi i varalice :x

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: podrzavam
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#55 Re: Suzuki SX4

Post by mayab »

Ja bih to odjebao, uzeo taj avans nazad, i pogledao npr. Kia ceed, eno 20900 KM, sigurno bolji nego taj Suzuki-Fiat!
Koji lopovi... :x :x :x
User avatar
corolla02
Posts: 10389
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#56 Re: Suzuki SX4

Post by corolla02 »

rey wrote:Moram vam prijaviti da su me malo zajebali za Suzuki..
Zovu me nekidan da mi jave da je auto stiglo, i hajd odem u Visoko da pogledam..
Doslo auto bez el. podizaca, daljenskog zakljucavanja, putnog racunala, fabricog cd/radia, bez komandi na volanu, 16 felgi i jos puno puno toga, mrsko mi sve nabrajati..
Jedino od opreme sto je doslo je manuelna klima i pioneerov cd player u kutuji, znaci ne onaj fabricki integrisani..
i lafo oni pojma nemaju sto je to tako, a doslo im 8 komada takvih istih, i tri ona s 4x4 pogonom ali dosta skuplja..
i gazda kao govori da bi mi jos spustio cijenu kad bih uzeo ovaj..
Sad veze nemam sta cu, dal da odustanem, da vratim avans ili.. pih
Bas su me razocarali
@rey, vrati ti to maystore, nisu ti dali ono sto si trazio, idi nazad gledaj kakvog Clia ponovo ili jos pricekaj pa kupi nesto trece!
PS
cisto tebi informacije radi, evo sta u momentalno u SAD za $20K x 1.35 mozes kupiti novo ili polovno:
http://www.youtube.com/watch?v=UYc_EHBT ... re=channel
http://www.youtube.com/watch?v=OYfc2t0- ... re=channel
http://www.youtube.com/watch?v=LYg9s-4o ... re=channel
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#57 Re: Suzuki SX4

Post by mayab »

corolla02 wrote:
rey wrote:Moram vam prijaviti da su me malo zajebali za Suzuki..
Zovu me nekidan da mi jave da je auto stiglo, i hajd odem u Visoko da pogledam..
Doslo auto bez el. podizaca, daljenskog zakljucavanja, putnog racunala, fabricog cd/radia, bez komandi na volanu, 16 felgi i jos puno puno toga, mrsko mi sve nabrajati..
Jedino od opreme sto je doslo je manuelna klima i pioneerov cd player u kutuji, znaci ne onaj fabricki integrisani..
i lafo oni pojma nemaju sto je to tako, a doslo im 8 komada takvih istih, i tri ona s 4x4 pogonom ali dosta skuplja..
i gazda kao govori da bi mi jos spustio cijenu kad bih uzeo ovaj..
Sad veze nemam sta cu, dal da odustanem, da vratim avans ili.. pih
Bas su me razocarali
@rey, vrati ti to maystore, nisu ti dali ono sto si trazio, idi nazad gledaj kakvog Clia ponovo ili jos pricekaj pa kupi nesto trece!
PS
cisto tebi informacije radi, evo sta u momentalno u SAD za $20K x 1.35 mozes kupiti novo ili polovno:
http://www.youtube.com/watch?v=UYc_EHBT ... re=channel
http://www.youtube.com/watch?v=OYfc2t0- ... re=channel
http://www.youtube.com/watch?v=LYg9s-4o ... re=channel
Potpuno irelevantno za covjeka iz i u BiH!
User avatar
rey
Posts: 116
Joined: 10/08/2009 09:52
Location: Sarajevo

#58 Re: Suzuki SX4

Post by rey »

whow wrote:
rey wrote:
duboka_misao wrote:@ rey jesi dobio predracun? ako jesi sve sto pishe na njemu zahtjevaj i reci nek nekom drugom prodaju mo_0da pod bubrege. Ja se raspitivala za onaj 4x4
oko 26.800 KM dodje, ali ako tako prodaju u djelovima ...daleko od mene.

jesam, sve pise sta treba doci i po kojoj cjeni. A zna li iko mogu li se el. podizaci i daljenko zakljucavanje naknadno uraditi?
Rey prijatelju , kupujes auto a ne krompir pa da se cjenkas sa tom varalicom oko cijene. To je velika sramota da se tako nesto moze desiti i niti jedna auto kuca koja imalo drzi do reputacije ne bih napravila nesto ovako. Radi se o drugome , najjeftinijem modelu kome cak i da ugradis sve opcije preprodajna cijena je manje jer se radi o basic opremi koju vise niko ne kupuje i stoga ta varalica i pokusava da ti to utrapi. Trazi auto kakvo si uplatio ako on takvo nema zoves inspekciju , pravis prijavu a ako ti ne vrati lovu odmah onda ides u policiju i prijavlujes prevaru. Pa ne mozes pustiti ovakve klosare i varalice da varaju ljude . Ja licno ne bih vise ni razgovarao sa tim klosarom i gledao bih druga vozila . Ako ti taj tip pravi probleme daj da pravimo peticiju ovdje na forumu protiv prevaranata i lopova i da idemo u medije da se i ovaj forum konacno iskoristi za nesto plemenito. Dole lopovi i varalice :x
E
Last edited by rey on 19/09/2009 01:55, edited 1 time in total.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#59 Re: Suzuki SX4

Post by ado-šampion »

Ne uzimaj nipošto, kakva naknadna ugradnja, kakvi bakrači! Ti uzimaš novo auto! Produži mu dogovoreni rok nekoliko dana, ako do tad ne nabavi ono za šta imaš predračun, ako ne da pare nazad, na policiju lagano. Naša lopovska posla...

Ja bih isto pisao na oficijelni Suzukijev mail da te prevario. On je zastupnik a ne prodavač (ako se ne varam) i takve stvari ne smije raditi. Čuj "nema pojma što su mu ti došli", pa kome ti ba priču prosipaš, ko si?! :x Kad se auto naruči iz OZBILJNE tvornice, a Suzuki je ozbiljna firma, dolazi onako kako je naručeno, a ne on kao poslao jedno, oni mu vratili drugo. Loovska posla...
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#60 Re: Suzuki SX4

Post by Wind »

Reci mi jesi li gledao ovo... http://www.vozilice.com

neki komentar? I mene interesuje SX4 pa pratim tvoje iskustvo.....tnx :)
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#61 Re: Suzuki SX4

Post by don vito »

Jutros sam poceo citati od prve strane ovu temu i samo sam se pitao hoce li se na 2. ili 3. strani pojaviti "objasnjenje" zasto je cijena Suzukija tako niska? Nacin prodaje, servis "negdje u Brijescu", garancija (ima li toga uopste?), sve objasnjavaju. A ako bi se slucajno obratio fabrici i pozalio na bosanskog dilera, vjerovatno bi dobio odgovor da nemaju uopste dilera u Bosni nego da su to neki "bog te pita koja ruka" trgovci koji ko zna kako i kakve aute uvoze, sa stocka koji je prvobitno namijenjen trzistu Kirgistana ili Papua Nove Gvineje pa ostalo neprodatih auta modelske 2007 i 2008. Ali, Bosnji spusti cijenu i on zaboravlja na sve. Nego, ako ti je do jos povoljnije kupovine na kilo, imas na pumpi Braca Mujic prelijep kineski Gonow za 20.000 KM. Lutka prava, dizajn isti Land Rover Freelander, bjezi od ovlastene prodajno-servisne mreze VW-a, Skode, Renoa, Fiata, sta znaju njihovi serviseri koji idu na seminare i usavrsavanja vani kad mali Ahmin u Brijescu jeftino popravlja Suzuki.

:zzzz:
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#62 Re: Suzuki SX4

Post by johntra »

e da si pažljivo čitao, skontao bi da tog servisa i salona više nema u Briješću, nego da je sada ovlašteni zastupnik Berlijeta iz Visokog i da se otvara salon i servis u sklopu GM-ovog salona na Alipašinom polju...Suzuki i GM su ionako bili uvijek bliski...mada, evo sad novije vijesti kažu da je VW kupio određeni postotak dionica Suzukija...bit će partneri u početku, ali VW bi trebao i njih preuzeti skroz....
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#63 Re: Suzuki SX4

Post by citroen »

johntra wrote:e da si pažljivo čitao, skontao bi da tog servisa i salona više nema u Briješću, nego da je sada ovlašteni zastupnik Berlijeta iz Visokog i da se otvara salon i servis u sklopu GM-ovog salona na Alipašinom polju...Suzuki i GM su ionako bili uvijek bliski...mada, evo sad novije vijesti kažu da je VW kupio određeni postotak dionica Suzukija...bit će partneri u početku, ali VW bi trebao i njih preuzeti skroz....

Ja sam negdje pronasao na stranici auto kuce MOBI iz visokog da imaju i predstavnistvo u Sarajevu,al ja pojma nemam gdje je,moze biti jedino u novom salonu Berlijete na Alipasinu ul. Ive Andrica,i nisam znao da je vlasnik Berlijete isto tako vlasnik i Mobia.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#64 Re: Suzuki SX4

Post by don vito »

ado-šampion wrote:Kad se auto naruči iz OZBILJNE tvornice, a Suzuki je ozbiljna firma, dolazi onako kako je naručeno, a ne on kao poslao jedno, oni mu vratili drugo. Loovska posla...
Kad OVLASTENI diler svake ozbiljne firme (tako i Suzukija) narucuje auto, to radi u prisustvu kupca, udje u kompjuterski sistem proizvodjaca, ispise specifikacije koje je kupac odabrao i nakon dva minuta:
dobije broj sasije i motora jos "nezacetog" auta,
tacan datum proizvodnje
datum isporuke +/-15 dana
predugovor sa svim ovim specifikacijama i datumima daje kupcu, razmijene brojeve mobitela i zakazu novi sastanak prilikom isporuke

Kada mi je covjek pricao kakav je predugovor dobio od Berlijete za Opel Astru (a Opel je ozbiljna firma, Berlijeta ovlasteni diler Opel), kakva je bila petljavina sa "sleperom iz fabrike u Poljskoj koji ceka na granici i samo sto nije"
onda mogu samo zamisliti sta radi sa Suzukijem kojeg divlje prodaje i bez ikakvih obaveza (jedini trosak: mali oglas na kojem je vidno istaknuta cijena od 18.600, 18.999 ili tako nesto).
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#65 Re: Suzuki SX4

Post by Bakir1 »

ako imas predracun za naruceni auto nemas brige,datum isporuke vozila mora biti naznacen,kao i oprema koju trebas dobiti,za to si dao avans,to si narucio i to gledaj da dobijes,od doticnog ces tesko nazad izvuci svoj avans,ne mislim da ti ga nece dati nego ce ti prije svega probati svim silama prodati nesto drugo.
samo budi istrajan na onome sto si narucio,posebno kada imas ovjeren predracun i dokaz o uplati avansa
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#66 Re: Suzuki SX4

Post by Better Man »

Kada sam ja prije 2 godine i par mjeseci uplaćivao avans za Clia prvo je djevojka koja radi kao prodavac na papir zabilježila sve što želim i nakon toga lijepo otišla i telefonom izvršila naruđbu. Rok isporuke je bio 2 mjeseca, ali su mi rekli da se može desiti i ranije i dobio sam specifikaciju, tj. papir na kojem su zabilježeni svi podaci vezani za auto (od snage mašine, vrste opreme, boje, cijene itd.). Auto stiglo prije isteka 2 mjeseca od uplate avansa i naruđbe i sve je bilo kako sam tražio,tj. kako je pisalo u specifikaciji, odnosno papiru koji su mi dali prilikom uplate avansa. Kupac treba da bude svetinja i treba da ispoštuješ ono što kupac traži, a ako nisi u stanju onda trebaš fino reči kupcu, a ne da ga zavlačiš i kad dođe naručeni proizvod koji nije u skladu sa onim što je kupac tražio pokušavati da mu to uvališ, pa i da mu nudiš dodatni popust. Kao što rekoh već jednom odustani od Suzukia i taman da ti kaže da će za 2 dana imati ono što tražiš i gledaj nešto drugo. Bježi od lopova i varalica koji gledaju samo da te zavale. I nemoj da te odbija dug rok isporuke, jer bolje je čekati i dobiti što želiš, nego da kupiš ( mrsko ti čekati, pa daj šta imaš) nešto sa lagera, a recimo nije boja koju želiš, oprema, motor itd. Kako u narodu kažu strpljen spašen.
suzy_24
Posts: 21
Joined: 08/09/2009 09:08

#67 Re: Suzuki SX4

Post by suzy_24 »

Ponosni sam vlasnik SUZUKI SX4. doduše kupljen je u Mostaru a ne u Visokom. Moram vam priznati da me je iznenadila neozbiljnost djelatnika, jer tako nešto se meni u Mostaru nije desilo. auto je GENIJALAN.
suzy_24
Posts: 21
Joined: 08/09/2009 09:08

#68 Re: Suzuki SX4

Post by suzy_24 »

rey nadam se da ćeš nam javiti šta je bilo. Model koji si ti naručio je vjerovatno paket opreme GLX a ovaj koji su ti dovezli je najslabiji paket opreme GC koji je sada u ponudi za nekih 19 200KM. Ne daj se prevariti ali raspitaj se i kod drugih dilera u BiH.
ludilo konstantno
Posts: 86
Joined: 07/05/2009 15:31

#69 Re: Suzuki SX4

Post by ludilo konstantno »

Smiješno:)
User avatar
rey
Posts: 116
Joined: 10/08/2009 09:52
Location: Sarajevo

#70 Re: Suzuki SX4

Post by rey »

Ne znam, meni se ovaj gazda Berlijete cini rega skroz, moze se sa njim fino dogovoriti. A i osoblje je prilicno ljubazno. To sam bas zapazio, jer sam dosad dolazio jedno 5-6 puta. Narucio sam danas drugo auto kod njih, valjda ce sve biti udure ovaj put, jer se ono sa Suzukijem ipak radilo o nesporazumu. A i koliko vidim prodali su sve one Suzukije Sx4..
btw, zna li ko neki dobar site za felge???
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#71 Re: Suzuki SX4

Post by citroen »

rey wrote:Ne znam, meni se ovaj gazda Berlijete cini rega skroz, moze se sa njim fino dogovoriti. A i osoblje je prilicno ljubazno. To sam bas zapazio, jer sam dosad dolazio jedno 5-6 puta. Narucio sam danas drugo auto kod njih, valjda ce sve biti udure ovaj put, jer se ono sa Suzukijem ipak radilo o nesporazumu. A i koliko vidim prodali su sve one Suzukije Sx4..
btw, zna li ko neki dobar site za felge???
Makbel guma Sarajevo,imas konfigurator pa izaberi brate sta oces da ti odgovara na novu vozilicu :thumbup:
suzy_24
Posts: 21
Joined: 08/09/2009 09:08

#72 Re: Suzuki SX4

Post by suzy_24 »

rey wrote:Ne znam, meni se ovaj gazda Berlijete cini rega skroz, moze se sa njim fino dogovoriti. A i osoblje je prilicno ljubazno. To sam bas zapazio, jer sam dosad dolazio jedno 5-6 puta. Narucio sam danas drugo auto kod njih, valjda ce sve biti udure ovaj put, jer se ono sa Suzukijem ipak radilo o nesporazumu. A i koliko vidim prodali su sve one Suzukije Sx4..
btw, zna li ko neki dobar site za felge???

ASTRU GTC bijelu??? :thumbup:
User avatar
olensoner
Posts: 1151
Joined: 24/01/2008 19:34

#73 Re: Suzuki SX4

Post by olensoner »

rey wrote:Ne znam, meni se ovaj gazda Berlijete cini rega skroz, moze se sa njim fino dogovoriti. A i osoblje je prilicno ljubazno. To sam bas zapazio, jer sam dosad dolazio jedno 5-6 puta. Narucio sam danas drugo auto kod njih, valjda ce sve biti udure ovaj put, jer se ono sa Suzukijem ipak radilo o nesporazumu. A i koliko vidim prodali su sve one Suzukije Sx4..
btw, zna li ko neki dobar site za felge???
http://volan.ba/
nisam kupovao, ali svi prijatelji koji su uzimali nisu nikada imali problema ;-)
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#74 Re: Suzuki SX4

Post by whow »

rey wrote:Ne znam, meni se ovaj gazda Berlijete cini rega skroz, moze se sa njim fino dogovoriti. A i osoblje je prilicno ljubazno. To sam bas zapazio, jer sam dosad dolazio jedno 5-6 puta. Narucio sam danas drugo auto kod njih, valjda ce sve biti udure ovaj put, jer se ono sa Suzukijem ipak radilo o nesporazumu. A i koliko vidim prodali su sve one Suzukije Sx4..
btw, zna li ko neki dobar site za felge???
Rey prijatelju , svi su ti trgovci isti , dok ti ne proda bice ti najbolji prijatelj. Nego ti ovaj put budi pro-aktivan i neka ti taj gazda potpise taj predracun i stavi inicijale pored svih opcija koje si narucio pa onda fino udaris datum i neka jos jedan svjedok potpise jer nikad se ne zna. Da ne bih sutra ponova ta astra GTC imala volan na desnoj strani i slicno.
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#75 Re: Suzuki SX4

Post by Dr.Mr.Fr. »

Ima ih jako puno po gradu, provalilo se auto skroz :D
Post Reply