Susnjar 2010. godine

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#1 Re: Susnjar 2010. godine

Post by Bušman »

Masakr u Šušnjaru je jedan od najvecih u 2. svjetskom ratu na ovim prostorima. Pretpostavlja se da je oko 10000 ljudi ubijeno, uglavnom krajiskih Srba, ali i Jevreja sa tog podrucja. Cuo sam negdje i da je u jednom danu oko 2000 ljudi ubijeno, cini mi se da su to iskopali u Gestapoovim arhivama :-?
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#2 Re: Susnjar 2010. godine

Post by zambaklija »

pa ko ih pobi? :shock: :?
hamzibeg
Posts: 41
Joined: 20/08/2006 18:21

#3 Re: Susnjar 2010. godine

Post by hamzibeg »

zambaklija wrote:pa ko ih pobi? :shock: :?

Pa jos se ne zna posto im broj raste iz dana u dan.....mislim broj pobijenih,po izjavama Srba koji nikad za Susnjar nisu ni culi bice ih na desetke hiljada do kraja godine i onda pocinje "pisanje nove SerPske Historije".....posto sam ja iz Sanskog Mosta i bio sam tamo x puta stvarno necu da lupam cifre al sva su imena ispisana na ploci ...
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#4 Re: Susnjar 2010. godine

Post by LBVIEW »

Da se prilikom obiljezavanja stratista Srba u Susnjaru ne generalizira o
s jedne strane historijski pravdoljubivom narodu (Srbima), a s druge zlocinackim
i genocidnim(Hrvatima i Bosnjacima), mozda ne bi ni izostala podrska opcine kao i nazocnost
bosnjackih politickih i vjerskih prvaka. Da ne pominjem potpuno ignoriranje bosnjackih i hrvatskih zrtava tokom
zadnjeg rata od organizatora gore pomenutog skupa.
Selektivna percepcija historije i kolektivna amnezija na djelu.
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#5 Re: Susnjar 2010. godine

Post by zambaklija »

reddoboj wrote:
zambaklija wrote:pa ko ih pobi? :shock: :?
kad si tako podrugljivo pitao da ti odgovorim!!!
Pobise ih pripadnici Ustasa ( Hrvati,Bosnjaci)!!!!

vidi ovog :shock: šta ba podrugljivo,znači po onoj udbaškoj nepitaj i šuti ili šta???prvo taj kraj je bio "četnički"kontrolisan drugo malo sam se raspitivao i sad neš vjerovati:Pobili ih partizani,ozna,bili četnički jataci,znam ovo ti naravno neće odgovarati vidi se po već napisanom odgovoru.al džaba,ti iako očigledno pojma nemaš dalje ćeš vjerovati i neistinu širiti dasu to bili druga dva konstutivna naroda,eto niđe kraja vilinom kolu.... :roll:
:bih:
Post Reply