Susjedski odnosi!

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

nezasticena
Posts: 12
Joined: 18/08/2014 09:04

#1 Susjedski odnosi!

Post by nezasticena »

Poštovani forumaši, imam jedan veliki problem i iskreno ne znam gdje bih ga i postavila, na koju temu! Ako ima ko šta da predloži, bilo bi dobro. Ovo je jedno neprijatno iskustvo, kome čini se, nigdje kraja!

Radi se o tome da jedan komšija i njegova majka, koji međe sa mojim roditeljima, stalno upućuju prijetnje, uvrede i izazivaju tenzije. Mi ne prelazimo u njihovo dvorište niti želimo njihovo ali oni ne dozvoljavaju ni da se između nas postavi ograda. Međa je jasna i nema spora jer se radi o duplex kući i jasno je da međa treba ići između kuća. Čak je s ulične strane ograda i postavljena i u jednom dijelu dvorišne strane ali je ostao jedan mali dio neograđen i oni ne dozvoljavaju da se ogradi. Inače, kad smo ušli u posjed kuće, a bilo je to prije više od 2 godine, stalno su prijetili mom ocu. Koristili su svaku priliku kad je bio sam, tako da svjedoka nismo imali. Ja sam lično 3 puta zvala policiju i to u situacijama kad su prijetnje bile naročito opasne i kad je taj komšija prijetio da će srušiti kuću, pri tom lupajući u fasadu nekim kolcem i zabijajući kolac s naše strane ograde, kad je nasrtao na oca nazivajući ga svakojakim imenima, pozivao ga da izađe iz dvorišta da mu on pokaže i sl. Govorio je da će nas sve pobiti I da će mog oca pojesti mrak. Tu scenu su vdijele I košije ali s obzirom da ga svi poznaju, niko se ne želi uplitati u problem.

Policajci su, dakle, dolazili 3 puta. Prvi prvi put su došli, nisu se ni predstavili I tako reći otišli su prije nego što su I došli. Na moje pitanje šta će uraditi rekli su da će napraviti zabilješku jer to je po njihovoj proceduri tako, kao I da će uputiti na sud da se dokazujemo. Drugi put su došli I rekli da nije u njihovoj nadležnosti da rješavaju takve vrste sporova, da je najbolje da prodamo kuću jer je najgore imati lošeg komšija (hm, kao da mi to ne znamo!), I da ja više ne smijem zvati jer ako budem zvala ići će prijava protiv mene. Treći put je došao policajac, video u čemu je stvarno problem I pokušao ga riješiti. S obzirom da ni on nije uspio morala sam pisati višim instancama (direktoru policije, ministarstvu, centru javne bezbijednosti I td.). Onda se digla prašina a pošto je komšija I pripadnik OS BiH tražili smo I njihovu zaštitu. U OS su valjda vodili neku vrstu postupka disciplinskog. Da li je kažnjen ili nije ne znam, ali znam da mi je njegov pretpostavljeni obećao da s njim više nećemo imati problema. I nismo do sad.

Sad su opet počeli problem. Prije neku veče ponovo je počeo upućivati prijetnje I uvrede. Rekao nam je otvoreno da možemo zvati koga hoćemo (misleći na policiju) ali da mu ne možemo ništa jer on ima svoje ljude. Od početka smo I sumnjali da ima neko ko stoji iza njega ali nismo mogli dokučiti ko. Ni sad ne znamo ali se strašno plašimo. Čovjek ima oružje, vojno je lice I nikad se ne zna kad će mu nešto kliknuti u glavi. Inače, da neko iza njega stoji bilo nam je jasno kad smo početkom ove godine otac I ja dobili pozive za svjedočenje. Tad smo saznali da je po mojoj prvoj prijavi pokrenut prekršajni postupak, ali tek nakon par mjeseci, kad je nastala gužva I kad sam o slučaju obavijestila više instance. Navodeno, popstupak je sproveden I nije mu izrečena kazna. Pošto je već rekao da ima svoje ljude jasno je zašto.
A tu ima još nešto. Taj isti komšija obio je stan svog rođenog strica I uselio nasilno. Već tri I po godine vodi se spor, ali tako da se ustvari ne vodi. Kad smo preko advokata izvršili uvid u spis saznali smo da u spisu ima potvrda da se imenovani nalazi na bolničkom liječenju iako to nije tačno. Dakle, čovjek stvarno ima nekog iza sebe. Inače, I svom stricu je prijetio da će ubiti I njega I njegovu djecu. Stric to nije prijavljivao jer živi u inostranstvu, a iz našeg iskustva mu je jasno da I ne vrijedi. I strčev advokat je rekao da neko iza njega stoji.
Uz to još šta smo se svašta naslušali I nagledali, kako se ponaša prema svojoj djeci I šta im govori.
Dakle, suma sumarum, konfliktan, bolje reći nasilan čovjek kome se nikad ne zna šta je sledeće, a neko ima petlju da iza njega stane I da ga zaštiti. Nas nedužne niko ne pita kako je živjeti pored njega od kog ne tražimo ništa već samo da nas ostavi na miru.

Eto, morala sam ovo iskustvo podijeliti s vama. Čisto da znate da ima I toga, da pomogne te savjetom ako možete i da a ako negdje na udarnim vijestima čujete I sličnu priču sa tragičnim krajem, da ne nagađate ko je kriv. Moja porodica I ja smo čisti pred Bogom I narodom samo to ne možemo dokazati. Bolje reći oni koji trebaju neće da vide dokaze. I vjerovatno će biti u stanju da I neke, eventualne tragične posljedice pripišu našoj grešci.

O njegovoj majci bi se tek roman mogao napisati. Ipak, neću trošiti snagu na to. Nije vrijedno truda, a ako nekoga interesuje posebno tu sam.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#2 Re: Susjedski odnosi!

Post by Drinski »

nezasticena wrote: A tu ima još nešto. Taj isti komšija obio je stan svog rođenog strica I uselio nasilno. Već tri I po godine vodi se spor, ali tako da se ustvari ne vodi. Kad smo preko advokata izvršili uvid u spis saznali smo da u spisu ima potvrda da se imenovani nalazi na bolničkom liječenju iako to nije tačno. Dakle, čovjek stvarno ima nekog iza sebe. Inače, I svom stricu je prijetio da će ubiti I njega I njegovu djecu. Stric to nije prijavljivao jer živi u inostranstvu, a iz našeg iskustva mu je jasno da I ne vrijedi. I strčev advokat je rekao da neko iza njega stoji.
Mnostvo kontradiktornosti, pa zaključujem da je ovo šuplja prica sa stricom.

Što se tice ostaloga, podignite ogradu, za takvo nesto Vam nije potrebna njegova saglasnost.
Ili ga izdegeničite, pa neka vidi da i "iza van neko stoji".
nezasticena
Posts: 12
Joined: 18/08/2014 09:04

#3 Re: Susjedski odnosi!

Post by nezasticena »

Drinski wrote:Mnostvo kontradiktornosti, pa zaključujem da je ovo šuplja prica sa stricom.
Ne razumijem? Kakve kontradiktornosti? Šuplja priča? Ne, nije. Stric bi mogao koješta ispričati o tom čovjeku. Tačnije, njemu je rođeni stric i mojoj majci. Meni dođe djed. Možda sam malo samo knfuzno napisala ili nekom sa strane nije baš najjasnije, ali vjerujte, nije ni nama. Zašto se dešava da nas ugrožava neko dok smo na svom?
Drinski wrote:Što se tice ostaloga, podignite ogradu, za takvo nesto Vam nije potrebna njegova saglasnost.
Ili ga izdegeničite, pa neka vidi da i "iza van neko stoji".
Da, mogli bi pokušati podići ogradu ali bi sigurno bilo posljedica i to ne možemo ni predvidjeti kakvih. O ovoj drugoj soluciji ne razmišljamo. Ipak smo na malo višem nivou od rješavanja problema pesnicama. :D
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#4 Re: Susjedski odnosi!

Post by Drinski »

Da, mogli bi pokušati podići ogradu ali bi sigurno bilo posljedica i to ne možemo ni predvidjeti kakvih.
Na žalost, ni ja ne mogu predvidjeti drugo rjesenje.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#5 Re: Susjedski odnosi!

Post by Norm »

...iz licnog iskustva, degenek njemu (kao zadnja opcija, naravno) pa neka on vodi postupak protiv vas i ono sto je upalilo u mom slucaju, platite zastitarskoj agenciji da obezbjedjuje mjesto dok se ne postavi ograda, naravno ako su medje jasno ogranicene i ako postoji popratna dokumentacija (papiri po naski)...
Ukoliko su imovinsko pravni odnosi rijeseni svaki njegov pokusaj skidanja te ograde prijavljujete kao napad na zivot i imovinu te su u MUP-u duzni po sluzbenoj duznosti pokrenuti prekrsajni (nazalost samo prekrsajni) postupak, a vi mozete sudski traziti kaznjavanje doticnog...Prekrsajno ce biti kaznjen, ali samo u slucaju nepobitnih dokaza, ja sam licno napravio snimak koji sam dostavio sudu i na osnovu tog snimka je moj 'komsija' kaznjen...kamere nisu vise tako skupe...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6 Re: Susjedski odnosi!

Post by insomnia78 »

Al pazi kako to gadno zvuči, napad na život i imovinu, i na kraju prc, prekrsajna kazna
Hoce ga i zajebati
Rjesenje, prodajte kuću, ponudite prvo njemu
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#7 Re: Susjedski odnosi!

Post by Norm »

...jbg nasi zakoni, kazna 300KM prvi put, ne znam koliko drugi put, uz to vracanje istom mjerom, psovke, svadja, prijetnje i eto, zasad smo mirni, evo vec par godina, ne ureklo se...nasi primitivci razumiju samo istI jezik plus deranje po dzepu...dobitna kombinacija...
Ovdje je jako TESKO BITI FIN...
A sta kada proda kucu? Ukoliko su ljudi normalni, a 'lesinari' to osjete, gdje god da kupi drugu pa cak i stan bit ce isto, mozda cak i gore...
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#8 Re: Susjedski odnosi!

Post by Drinski »

insomnia78 wrote:Al pazi kako to gadno zvuči, napad na život i imovinu
Ne zove se to tako, ali takva je kazna.
nezasticena
Posts: 12
Joined: 18/08/2014 09:04

#9 Re: Susjedski odnosi!

Post by nezasticena »

Norm wrote:...iz licnog iskustva, degenek njemu (kao zadnja opcija, naravno) pa neka on vodi postupak protiv vas i ono sto je upalilo u mom slucaju, platite zastitarskoj agenciji da obezbjedjuje mjesto dok se ne postavi ograda, naravno ako su medje jasno ogranicene i ako postoji popratna dokumentacija (papiri po naski)...
Ukoliko su imovinsko pravni odnosi rijeseni svaki njegov pokusaj skidanja te ograde prijavljujete kao napad na zivot i imovinu te su u MUP-u duzni po sluzbenoj duznosti pokrenuti prekrsajni (nazalost samo prekrsajni) postupak, a vi mozete sudski traziti kaznjavanje doticnog...Prekrsajno ce biti kaznjen, ali samo u slucaju nepobitnih dokaza, ja sam licno napravio snimak koji sam dostavio sudu i na osnovu tog snimka je moj 'komsija' kaznjen...kamere nisu vise tako skupe...
:-D Hvala na savjetu. Vidi se da iz Vas govori lično iskustvo. Nažalost, da tako kažem, da nas ima koji moramo u današnje vrijeme kuburiti s takvim komšijama I ljudima.
Ima nas svakakvih, pa eto. Nećemo se baviti degenekom. Nije nam to način. I ne želimo se spuštati na njegov nivo. Jer on bi to baš volio. :sad:

Za ovaj drugi dio savjeta velika hvala. Baš je konstruktivan. Do sad jedini pravi savjet! ;-)
insomnia78 wrote:Al pazi kako to gadno zvuči, napad na život i imovinu, i na kraju prc, prekrsajna kazna
Hoce ga i zajebati
Rjesenje, prodajte kuću, ponudite prvo njemu
Prodati kuću? E, toga smo se naslušali, tj. takvih savjeta . Znam, za naš mir bilo bi najbolje, ali s druge strane, kako niko od tih koji daju takve savjete da kaže ajmo ljudi pomoći tim ljudima nekako, a ne odmagati takvim savjetima!? Izvinite, ali ako se stavi na papir onda se može lako izračunati da se za novac koji bi se dobio prodajom te kuće ne mogu kupiti dva stana po 80 m2, plus podrum ispod cijele kuće, plus potkrovlje, plus dvorište, plus parking ispred kuće?! I zašto prodati? Da bi oni rekli e nek smo ih otjerali!? Da bi oni bili mirni jer nas ne gledaju!? Vjerujte ništa im drugo ne radimo, samo budemo na svome, a to ih strašno iritira.

Na razumijem. Kakva bi dobrobit bila od naše prodaje kuće kad bi, ko god bi kupio bio na istim mukama kao I mi, jer oni jednostavno neće nikoga na tom mjestu I to je problem. Nije više stvar principa već ekonomije, vjerujte. Jer da jesu principi u pitanju, kakvu smo golgotu prošli, davno bi napustili principe I pobjegli glavom bez obzira. Ovdje je stvar da mi gubino prodajom kuće, a kao intelekualka sam mišljenja da svako, pa I moji roditelji, brat I ja, imamo pravo da uživamo svoje dok nikome ne štetimo. Mi, zaista ne štetimo nikome. Šteta se nanosi nama I to nenadoknadiva. A i ne bi on da kupi kuću od nas, već da obije i nasilno useli kao što je i u stričev dio kuće. Da, njegovi roditelji, on i sestra su živjeli u prizemlju te kuće, a stric na spratu. Takva je bila neformalna dioba. U vrijeme kad je kuća pravljena (1969. godine) braća tj. njegov pok. otac i stric su se dogovorili da tako bude. On je kasnije obio i taj dio kuće i uselio. Sad dokazuje da to nije stričeno, a stric je, maltene sve sam izgradio da bi bratu pomogao da ima gdje da bude. Ma poseban je to soj ljudi. Priča za sebe.

Pored nas ovdje problem ima I društvo jer takvi će uvijek nekog uznemiravati. To je jednostavno njihov model ponašanja I oni ne znaju drugačije. Nadležni bi trebali naći način da ih nauče drugačijem ponašanju, a ne mi ili neko ko bi bio na našem mjestu. Svi znamo da tamo gdje je situacija uvijek napeta, vrlo lako može doći do neželjenih posljedica. E, o tome se radi. Znači, treba spriječiti da do toga ne dođe. Kako? To je stvar nadležnih. Imamo službe koje plaćamo da to rade. Druga je stvar što neko nekoga preko nekog štiti pa ih nije briga, sve dok se nešto ne desi, a kad se desi onda se skupe, slikaju, daju obrazloženja iz kojih se ništa konkretno ne može zaključiti. I, znate I sami, obično su uvijek krive upravo žrtve jer su dozvolile da se prema njima tako ponaša.

Vjerujte, za te komšije, u komšiluku I naselju niko ništa lijepo nikad nije rekao. Niko im ne dolazi, niko ih ne pozdravlja. Imaju I sami problem između sebe. Vrlo su česti porodični sukobi, ali to nas nije briga. Mada, možda bi trebalo biti I nas I cijelo društvo jer dvoje djece raste u takvom okruženju.

A, vjerujte I ovo, komšije kažu das mo mi previše tolerantni I da je neko drugačiji na našem mjestu da bi tu već odavno bilo većih I tragičnijih problema.

Na kraju, evo, ko želi da kupi kuću s takvim komšijama, ako misli da ćemo time riješiti problem nek se javi. Pregovaraćemo o cijeni.
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#10 Re: Susjedski odnosi!

Post by lua »

Imali i mi probleme s komšijama u vikend opciji. Da ne duljim sad, uglavnom nešto kao kod tebe. Tata lijepo palicu uzeo, sletio seljačinama dole, zaprijetio kvalitetno. Nikad više niko riječ nije rekao osim: "O kako je komšije? Jeste l' se naspavali?" :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#11 Re: Susjedski odnosi!

Post by insomnia78 »

Ne moze svako izvesti tu opciju
Da je covjek "od toga" vec bi to sam odradio ne bi se raspitivao po forumu sta i kako dalje
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#12 Re: Susjedski odnosi!

Post by lua »

Jasno je to ba. Samo nekad nema druge opcije od vraćanja istom mjerom. A ako se ne možeš odbranit' od levata svojeručno, teško da će ti ko pomoći.
betametazon
Posts: 1603
Joined: 22/06/2011 23:56

#13 Re: Susjedski odnosi!

Post by betametazon »

Platit nekom da mu u mraku negdje, bez svjedoka i ikakvih tragova kicmu u cvor svezu, ima ih sad sto bi za male pare to kvalitetno odradili. Dok bude lezao na intenzivnoj mozda i razmisli malo o svom zivotu i postupcima...
User avatar
fatality
Posts: 2151
Joined: 24/02/2008 14:11

#14 Re: AW: Susjedski odnosi!

Post by fatality »

Jesi ti onaj cije svinje prelaze u komsijinu avliju i prave rusvaj ?


sa fontela
nezasticena
Posts: 12
Joined: 18/08/2014 09:04

#15 Re: Susjedski odnosi!

Post by nezasticena »

fatality wrote:Jesi ti onaj cije svinje prelaze u komsijinu avliju i prave rusvaj ?


sa fontela
Haha, da bar jesam. :lol: Nemam ni svinje ni kokoske. Ni psića ne mogu nabaviti jer ne dozvoljavaju da postavimo ogradu.
lua wrote:Imali i mi probleme s komšijama u vikend opciji. Da ne duljim sad, uglavnom nešto kao kod tebe. Tata lijepo palicu uzeo, sletio seljačinama dole, zaprijetio kvalitetno. Nikad više niko riječ nije rekao osim: "O kako je komšije? Jeste l' se naspavali?" :lol:
Zanimljivo. :izet: Samo nismo mi za palice. Znam, rećićete onda trpite. Al stvarno. Niko od mojih ne voli kavgu i probleme. Zato nas valjda i maltretiraju. Samo ima ona koja kaže da sila Boga ne moli a Bog silu ne voli. Ili ona koja zbori da ničija nije do zore sjala. Valjda će oni koji stoje iza takvog čovjeka jednom uvijedti svoju grešku. Opet kažem, nadam se samo da će to biti prije nekih većih ili tragičnijih posljedica. :!:
betametazon wrote:Platit nekom da mu u mraku negdje, bez svjedoka i ikakvih tragova kicmu u cvor svezu, ima ih sad sto bi za male pare to kvalitetno odradili. Dok bude lezao na intenzivnoj mozda i razmisli malo o svom zivotu i postupcima...
E. druže moj, ne razmišljaju takvi o smislu života. Njima je smisao besmisleno ponašanje. Zamisli sad situaciju da čovjek od nekih 45 godina (koliko komšija ima), cijeli život živi pod majčinim patronatom. Pri tom je svjestan da je majka ta koja proizvodi probleme. Žena je jednostavo primitivna. Uz to iskompleksirana i, možda čak i luda. Zaista, jer kako drugačije objasniti da tvrdi da u kući mojih roditelja nemamo pravo biti niti moj otac, niti brat sa porodicom niti ja s porodicom, već samo moja majka, koja je naslijedila kuću iza svoje majke. Kaže da smo mi svi ostali uljezi koje treba izbaciti?! Zar to nije ludilo? Čak i da smo uljezi, ko je ona da odlučuje ko gdje ima pravo biti? Mislim, ne kontam.

Ali da se vratim komšiji tj. sinu. On takav kakav jeste, ne može s msjakom. Ona ga je svojim potezima natjerala da obije stričev dio kuće i sad je na sudu sa rođenim stricom. Majka ne može s njegovom ženom. E, sad, komšija rastao uz takvu majku, naučio takav obrazac ponašanja i kako živjeti pored njega ili ne daj Bože s njim?! Istina, nas to sve ne interesuje. Samo tražimo da nas ostavi na miru ali on trenutno (a to traje preko dvije godine) ne može naći adekvatniji način za liječenje vlastitih frustracija niti adekvatnije osobe nego nas. E, tu je problem. Spreman je na sve i svašta a mi smo neki njegovi umišljeni neprijatelji.

Mene boli što niko u sistemu kom smo se obratili za pomoć to nije prepoznao. E, tu je kvaka. Ja mislim da su morali sankcionisati takva nasilna ponašanja. I ne samo prema nama.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#16 Re: Susjedski odnosi!

Post by Norm »

'sistem' sam od sebe nece nista uraditi da zastiti normalne gradjane, ljude koji rade i placaju poreze tom istom sistemu...to je, kako je kod nas, valjda po onoj staroj, ma sta me briga nije mene, a svi dodju na red kad tad i niko pa ni sistem, mada je u sluzbi zakona, nece stati protiv takvih kabadahija u obranu normalnih ljudi, nazalost...ali takvi smo i to je neka druga tema...
Morate poduzeti pravne korake i poceti se boriti, iako je na trenutke to Don Kihotovska borba, ali ne odustajte i samo nadleznim organima i to pismeno i argumentovano, pa nece upaliti iz prva tri puta, a ja to vrlo dobro znam, ali kada krene iz cetvrtog ide sporo ali ide...Moja borba je trajala 12 godina i djelomicno je uspjesna ali covjek nakon toliko godina borbe pristane i na neki kompromis samo da nije po 'komsijinom' mada se ti i takvi likovi ne mogu nazvati komsijama...to su jako brezobrazni, iskompleskirani likovi, i ne, nisu ludi samo su genetski prilagodjeni zivotu u ovoj 'prokletoj avliji'...A mi 'ostali' ili se moramo prilagoditi ili se boriti...
nezasticena
Posts: 12
Joined: 18/08/2014 09:04

#17 Re: Susjedski odnosi!

Post by nezasticena »

Norm wrote:'sistem' sam od sebe nece nista uraditi da zastiti normalne gradjane, ljude koji rade i placaju poreze tom istom sistemu...to je, kako je kod nas, valjda po onoj staroj, ma sta me briga nije mene, a svi dodju na red kad tad i niko pa ni sistem, mada je u sluzbi zakona, nece stati protiv takvih kabadahija u obranu normalnih ljudi, nazalost...ali takvi smo i to je neka druga tema...
Morate poduzeti pravne korake i poceti se boriti, iako je na trenutke to Don Kihotovska borba, ali ne odustajte i samo nadleznim organima i to pismeno i argumentovano, pa nece upaliti iz prva tri puta, a ja to vrlo dobro znam, ali kada krene iz cetvrtog ide sporo ali ide...Moja borba je trajala 12 godina i djelomicno je uspjesna ali covjek nakon toliko godina borbe pristane i na neki kompromis samo da nije po 'komsijinom' mada se ti i takvi likovi ne mogu nazvati komsijama...to su jako brezobrazni, iskompleskirani likovi, i ne, nisu ludi samo su genetski prilagodjeni zivotu u ovoj 'prokletoj avliji'...A mi 'ostali' ili se moramo prilagoditi ili se boriti...
Divno ste to sročili. Zaista! Do sad nisam mogla naći prikladan izraz ali sad ću zaista NJIHOVO dvorište zvati Prokleta avlija. :D
Izgleda neće biti druge nego zasukati rukave i krenuti u borbu. Tako je kako je. Htjeli smo napraviti velike ustupke a ne samo kompromise, ali jednostavno ne ide. Postoje ljudi koji su nekad protivrječni i antiprotivni sami sebi. Njih će njihovo ponašanje koštati, a do tad ćemo morati naći način i boriti se. Prvo ćemo morati raskrinkati ko stoji iza njega i ko su ti njegovi ljudi da zataškavaju postupke, daju lažna uvjerenja da je na liječenju i slično. A onda krenuti u pravnu bitku. Pa kom obojci kom opanci.

:!:

Hvala na savjetu!
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#18 Re: Susjedski odnosi!

Post by Norm »

nezasticena wrote:
Norm wrote:'sistem' sam od sebe nece nista uraditi da zastiti normalne gradjane, ljude koji rade i placaju poreze tom istom sistemu...to je, kako je kod nas, valjda po onoj staroj, ma sta me briga nije mene, a svi dodju na red kad tad i niko pa ni sistem, mada je u sluzbi zakona, nece stati protiv takvih kabadahija u obranu normalnih ljudi, nazalost...ali takvi smo i to je neka druga tema...
Morate poduzeti pravne korake i poceti se boriti, iako je na trenutke to Don Kihotovska borba, ali ne odustajte i samo nadleznim organima i to pismeno i argumentovano, pa nece upaliti iz prva tri puta, a ja to vrlo dobro znam, ali kada krene iz cetvrtog ide sporo ali ide...Moja borba je trajala 12 godina i djelomicno je uspjesna ali covjek nakon toliko godina borbe pristane i na neki kompromis samo da nije po 'komsijinom' mada se ti i takvi likovi ne mogu nazvati komsijama...to su jako brezobrazni, iskompleskirani likovi, i ne, nisu ludi samo su genetski prilagodjeni zivotu u ovoj 'prokletoj avliji'...A mi 'ostali' ili se moramo prilagoditi ili se boriti...
Divno ste to sročili. Zaista! Do sad nisam mogla naći prikladan izraz ali sad ću zaista NJIHOVO dvorište zvati Prokleta avlija. :D
Izgleda neće biti druge nego zasukati rukave i krenuti u borbu. Tako je kako je. Htjeli smo napraviti velike ustupke a ne samo kompromise, ali jednostavno ne ide. Postoje ljudi koji su nekad protivrječni i antiprotivni sami sebi. Njih će njihovo ponašanje koštati, a do tad ćemo morati naći način i boriti se. Prvo ćemo morati raskrinkati ko stoji iza njega i ko su ti njegovi ljudi da zataškavaju postupke, daju lažna uvjerenja da je na liječenju i slično. A onda krenuti u pravnu bitku. Pa kom obojci kom opanci.

:!:

Hvala na savjetu!
Za ovo podebljano :jok: :jok: :jok: iskreni savjet...izgubit cete vrijeme, zivce i navuci na sebe jos jedan 'belaj'...ostavite se toga, samo nadleznim sluzbama kao sto sam napisao, argumentovano, uz cinjenice i dokaze, pa ako treba angazovati i advokata za neke savjete i upute...i strpljenja...dosta strpljenja...a da kosta, kosta, ali eto barem meni mir i rahatluk nema cijenu...
Sretno!
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#19 Re: Susjedski odnosi!

Post by Hemera »

Jel se komsija poziva na neku odredbu zakonsku zbog koje vam ne dozvoljava da stavite ogradu?
Jel ima neki konkretan problem u smislu papira i sl?
betametazon
Posts: 1603
Joined: 22/06/2011 23:56

#20 Re: Susjedski odnosi!

Post by betametazon »

nezasticena wrote:
betametazon wrote:Platit nekom da mu u mraku negdje, bez svjedoka i ikakvih tragova kicmu u cvor svezu, ima ih sad sto bi za male pare to kvalitetno odradili. Dok bude lezao na intenzivnoj mozda i razmisli malo o svom zivotu i postupcima...
E. druže moj, ne razmišljaju takvi o smislu života...

pazi, opet uz ogradu jer mi ovdje cujemo samo jednu stranu u ovoj prici, dakle uz zadrsku u stavu - pod uslovom i pod pretpostavkom da si stvarno ti ta koja je 100% isparavna i sa cije strane nema nikakvih problema - ja bih platio da mu kicmu slome raznisljao on o zivotu ili ne, to bi mi bio najmanji problem...zato i rekoh "mozda razmisli", ako ne razmisli njegov problem, slomljene kicme mi sigurno nece moci nista ;-) osjetljiv sam na ispoljavanje sile pa ga jebi, onda bih vratio beskrupulozno...
User avatar
Boateng
Posts: 1406
Joined: 15/02/2011 00:10

#21 Re: Susjedski odnosi!

Post by Boateng »

lua wrote:Imali i mi probleme s komšijama u vikend opciji. Da ne duljim sad, uglavnom nešto kao kod tebe. Tata lijepo palicu uzeo, sletio seljačinama dole, zaprijetio kvalitetno. Nikad više niko riječ nije rekao osim: "O kako je komšije? Jeste l' se naspavali?" :lol:
Image
nezasticena
Posts: 12
Joined: 18/08/2014 09:04

#22 Re: Susjedski odnosi!

Post by nezasticena »

betametazon wrote:
nezasticena wrote:
betametazon wrote:Platit nekom da mu u mraku negdje, bez svjedoka i ikakvih tragova kicmu u cvor svezu, ima ih sad sto bi za male pare to kvalitetno odradili. Dok bude lezao na intenzivnoj mozda i razmisli malo o svom zivotu i postupcima...
E. druže moj, ne razmišljaju takvi o smislu života...

pazi, opet uz ogradu jer mi ovdje cujemo samo jednu stranu u ovoj prici, dakle uz zadrsku u stavu - pod uslovom i pod pretpostavkom da si stvarno ti ta koja je 100% isparavna i sa cije strane nema nikakvih problema - ja bih platio da mu kicmu slome raznisljao on o zivotu ili ne, to bi mi bio najmanji problem...zato i rekoh "mozda razmisli", ako ne razmisli njegov problem, slomljene kicme mi sigurno nece moci nista ;-) osjetljiv sam na ispoljavanje sile pa ga jebi, onda bih vratio beskrupulozno...
Pa šta da kažem osim da stvarno zvuči suludo da ničim ne provociramo a imamo problem takve prirode. Sve je na našoj strani, što se kaže i Božja i ljudska pravda. Papiri čisti ko suza, na terenu stanje uredno, ne ulazimo u njihovo niti im smetamo u bilo čemu. Samo jednostavno smetamo mi njima i to je. Pošto je to plac do njih, dvorište uz dvorište, vjerovatno su mislili da će ga prisvojiti. To je jedini problem. Ništa drugo. Znači čisti smo ko suza. I vjeruj, vrlo osjetljivi na silu kojoj smo izloženi. Do sad smo uspjevali nekako da odlimo da se ne suprotstavimo i ne spuštamo na njihov nivo pa se svađamo i vrijeđamo, ali vjerujte živci su sve tanji. Najgore što nam ni djeca nisumirna u dvorištu. Njegova majka pljuje za njima. Onda znate kakvi su ljudi.
Hemera wrote:Jel se komsija poziva na neku odredbu zakonsku zbog koje vam ne dozvoljava da stavite ogradu?
Jel ima neki konkretan problem u smislu papira i sl?
Nikakav problem. Svi papiri čisti. Stanje na ternu isto u smislu posjeda, samo postoji problem u njihovim glavama i nigdje više. I ništa to ne bi čudilo da smo npr. negdje na selu gdje su takve razmirice, dakažemo, uobičajene. Ali mi smo skoro u samom centru grada. Što brat moj kaže, neko ode iz selaali selo iz njega nikad. :D
FrozenCastle
Posts: 732
Joined: 01/09/2007 15:39

#23 Re: Susjedski odnosi!

Post by FrozenCastle »

Eh...... Mi smo nakon godina i godina slanja molbi, zahtjeva, izjava uspjeli pokrenuti policiju da samo radi svoj posao po pitanju jednog sličnog problema. I na kraju se riješilo ali ne u onoj mjeri u kojoj je trebalo jer je osoba prošla nekažnjeno. I to upravo zbog tih internih dojava, zataškavanja, namjernog ignorisanja, obećavanja da će biti to riješeno..... uglavnom na pravdi Boga sve ali pravde u gramima jedva. A ostale su traume od svega toga.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72583
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#24 Re: Susjedski odnosi!

Post by Velkoski »

Sikirom ih, diskretno, u šumarku.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#25 Re: Susjedski odnosi!

Post by Matijevic_Vlado »

a iz kojeg ste grada?
Post Reply