Sunce tuđeg neba...

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#376 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by hrle1976 »

Zoya wrote:Što prži ovo sunce tuđeg neba.

Srednja klaso, kako vi kuburite?

Eh kad Europa imala ljeto citavu godinu, neki prosjek plus 30, to bila milina. Za mene je svak malo ne dobar ko voli sivilo i zimu :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#377 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by ExNihilo »

"malo ne dobar".

To su te rečenične konstrukcije.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#378 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by moonca »

konponovano nove :-)
User avatar
Rockefeller
Posts: 7318
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#379 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by Rockefeller »

ExNihilo wrote:"malo ne dobar".

To su te rečenične konstrukcije.
Hahahahahahaha.

Da ga je kako banovat.
User avatar
BajramBarecula
Posts: 541
Joined: 03/07/2017 18:30

#380 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by BajramBarecula »

Al ga ZVIZnu betmen hehe (pun intendent)
ibi wrote:
Image
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#381 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by meteorit135531 »

Ja tacno znam sta mogu očekivati od zapada.
Dobro poznajem kako stvari funkcionisu na zapadu..

Mislim , ja poznajem ljude koji su završili javnu upravu , pa žele u Njemačku.. poznajem mladi bračni par, oboje su diplomirani ekonomisti i žele u Njemačku da rade , kao ekonomisti..
Također poznajem dosta ljudi koji na sav glas vicu Njemačka Njemačka Njemačka.

Njemačka jeste dobra u smislu da u njoj ne možeš biti gladan. U Njemačkoj radnik ne može biti kontinuirano mobbingovan i zlostavljan na radnom mjestu , samo jer ga poslodavac smatra robom, pa se može , želi i treba izivljavati na njemu.
U Njemačkoj ne možeš biti neplacen za svoj rad.. ne može ti gazda dugovati 8 plata , i da se može izvući sa tim.. kao što recimo Avaz Rotto Press duguje svojoj bivšoj zaposlenici 8 plata × 1000 KM = 8000 KM..
Toga na zapadu nema.. uređena društva su uredno prebolila djecije bolesti kroz koje jadna Bosna i Hercegovina prolazi...

Stvar je u očekivanjima.. do stana se jako teško dolazi , to je najteža stavka koja očekuje svakog "došljaka" koji dolazi u Njemačku.. ali se može... može se pristojno živjeti , može se ustediti , može se planirati život..

Ja mogu reći da je okruženje jako sterilno, ali je čisto i zdravo... ako ikoga treba pitati kako organizirati život , onda pitajte Švabu kako se to radi..

Hoću reći , da ne ispadne da pretjerano pametujem..

U Bosni možeš samo pristojno živjeti ako si krimos ili sponzorusa.. Običan čovjek koji želi da pošteno živi od svog rada , nema sta u Bosni tražiti..
Jer u Bosni pošten radnik će biti mobbingovan i zlostavljan na svom radnom mjestu , bit će ponižavan i degradiran na svakom mjestu i u svakoj prilici, ako bude te sreće dugovat će mu se plate , ili će godine svoje mladosti provesti na birou , ni kriv ni dužan, i bez mogućnosti da to promjeni..
Ali by the end of the day, čovjek životom na zapadu može biti zadovoljan , ako podesi stvari u glavi i ako zna Šta da očekuje od života..

Kuća u predgrađu Berlina, dva nova Audija A8 3.0 TDI, vikendica na francuskoj rivijeri, dva stana na Grbavici, i kuća za odmor na Jadranu.. sve ono sto nas narod očekuje kad iskoraci na njemačko tlo..

To je sve samo maštarija i mokri vlažni snovi našeg čovjeka .. isti čovjek kad smanji kriterije može očekivati da mu Njemačka podari sasvim lijep i ugodan život..

Sve je do čovjeka.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#382 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by moonca »

Njemačka jeste dobra u smislu da u njoj ne možeš biti gladan. U Njemačkoj radnik ne može biti kontinuirano mobbingovan i zlostavljan na radnom mjestu , samo jer ga poslodavac smatra robom, pa se može , želi i treba izivljavati na njemu.
U Njemačkoj ne možeš biti neplacen za svoj rad.. ne može ti gazda dugovati 8 plata , i da se može izvući sa tim.. kao što recimo Avaz Rotto Press duguje svojoj bivšoj zaposlenici 8 plata × 1000 KM = 8000 KM..
Toga na zapadu nema.. uređena društva su uredno prebolila djecije bolesti kroz koje jadna Bosna i Hercegovina prolazi...
Moze biti , ako nije 'dobar ' radnik. Nikada nije siguran jel mu koverta sa cekom zadnja . :roll:
Mene je jedna stvar jako iznenadila - nase poimanje gazde.Slicni smo mexikancima , oni kao i mi zele da gazda zajedno sa radnicima radi, nema ono , sta se on ovdje 'sepuri' a mi radimo.
To cesto cujem od naseg naroda :shock: Meni to nije normalno.
Na starnu potrebe radnika , familija ,djeca , to sada na stranu, ali nas stav mi moramo promjeniti.
Ima rijesenje -zapoceti sopstveni bizmis=sam svoj gazda.
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#383 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by vazi »

Sunce tudjeg neba- javise sad na dnevniku da je u francuskoj svako treci dan jedna zena ubijena, najcesce je muz ubije ....
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#384 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by Bluemore »

vazi wrote:Sunce tudjeg neba- javise sad na dnevniku da je u francuskoj svako treci dan jedna zena ubijena, najcesce je muz ubije ....
Koliko ono fra ima stanovnika
Eh za statistika :?
120zena godisnje jel :?:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#385 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by tranquil »

Bluemore wrote:
vazi wrote:Sunce tudjeg neba- javise sad na dnevniku da je u francuskoj svako treci dan jedna zena ubijena, najcesce je muz ubije ....
Koliko ono fra ima stanovnika
Eh za statistika :?
120zena godisnje jel :?:
I nimalo nevažno pitanje, barem za Francusku, unutar koje zajednice u Francuskoj su žrtve i kako možemo grupisati motive?
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#386 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by Bluemore »

tranquil wrote:
Bluemore wrote:
vazi wrote:Sunce tudjeg neba- javise sad na dnevniku da je u francuskoj svako treci dan jedna zena ubijena, najcesce je muz ubije ....
Koliko ono fra ima stanovnika
Eh za statistika :?
120zena godisnje jel :?:
I nimalo nevažno pitanje, barem za Francusku, unutar koje zajednice u Francuskoj su žrtve i kako možemo grupisati motive?
A tema je bila kako lagati sa statistikom
Pardon sunce tudjeg beba :D
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#387 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by vazi »

tranquil wrote:
I nimalo nevažno pitanje, barem za Francusku, unutar koje zajednice u Francuskoj su žrtve i kako možemo grupisati motive?
A tema je bila kako lagati sa statistikom
Pardon sunce tudjeg beba :D[/quote]

Necemo s teme , samo malo
Ne rekose koje grupacije ali ko je da je previse je..
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#388 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by tranquil »

vazi wrote:
Bluemore wrote:
tranquil wrote:I nimalo nevažno pitanje, barem za Francusku, unutar koje zajednice u Francuskoj su žrtve i kako možemo grupisati motive?
A tema je bila kako lagati sa statistikom
Pardon sunce tudjeg beba :D
Necemo s teme , samo malo
Ne rekose koje grupacije ali ko je da je previse je..
Pitam zbog specifičnih problema koje Francuska ima u specifičnim zajednicima zbog specifične institucije "ubistava iz časti", a čije su žrtve upravo žene i to upravo unutar tih zajednica koje su brojne u Francuskoj. Takve stvari mogu dosta "iskriviti" statistiku, i dati dojam da je Francuska u cijelosti nesigurnija nego što jeste, dok se problem zapravo tiče jedne skupine koja ima veliki problem.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#389 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by Bluemore »

statistika je polje za sebe rehoh pardon napisah gore

evo stanovnika u fra skoro 67 miliona i na to svaki treci dan zena ubijena 120 zena godisnje na 67 miliona i td
samo treba malo i matematike i malo mucnuti glavom prije nego upalis carobnu kutiju :lol:

btw. cula sam i da svaki dan umre vise njih, eh to tudje sunce, tudje nebo ta francuska sudbo kleta :D
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#390 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by vazi »

Bluemore wrote:statistika je polje za sebe rehoh pardon napisah gore

evo stanovnika u fra skoro 67 miliona i na to svaki treci dan zena ubijena 120 zena godisnje na 67 miliona i td
samo treba malo i matematike i malo mucnuti glavom prije nego upalis carobnu kutiju :lol:

btw. cula sam i da svaki dan umre vise njih, eh to tudje sunce, tudje nebo ta francuska sudbo kleta :D
Ne kontam sta hoces da kazes :)

Racun ti je ok, to je to. I ? :) sta dalje :?

Edit: svako 14 dana jedan muskarac strada od zene.
Najcesce su i zene i muskarci francuske nacionalnosti , bez zaposlenja...

http://www.lefigaro.fr/actualite-france ... -jours.php
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#391 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by Bluemore »

vazi wrote:
Bluemore wrote:statistika je polje za sebe rehoh pardon napisah gore

evo stanovnika u fra skoro 67 miliona i na to svaki treci dan zena ubijena 120 zena godisnje na 67 miliona i td
samo treba malo i matematike i malo mucnuti glavom prije nego upalis carobnu kutiju :lol:

btw. cula sam i da svaki dan umre vise njih, eh to tudje sunce, tudje nebo ta francuska sudbo kleta :D
Ne kontam sta hoces da kazes :)

Racun ti je ok, to je to. I ? :) sta dalje :?

Edit: svako 14 dana jedan muskarac strada od zene.
Najcesce su i zene i muskarci francuske nacionalnosti , bez zaposlenja...

http://www.lefigaro.fr/actualite-france ... -jours.php
a nije dovoljno samo "moj" racun razumjeti, treba ga i znati interpretirati..
sta je 150 naspram 67,000.000 osoba??
ili je to samo prenosenje prenosenja vijesti samo radi prenosenja vijesti onako :kiss:

ni ja ne kontam sta ti hoces da kazes, nije ih sunce francusko dovoljno ugrijalo ili sta :?
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#392 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by vazi »

Bluemore wrote:
vazi wrote:
Bluemore wrote:statistika je polje za sebe rehoh pardon napisah gore

evo stanovnika u fra skoro 67 miliona i na to svaki treci dan zena ubijena 120 zena godisnje na 67 miliona i td
samo treba malo i matematike i malo mucnuti glavom prije nego upalis carobnu kutiju :lol:

btw. cula sam i da svaki dan umre vise njih, eh to tudje sunce, tudje nebo ta francuska sudbo kleta :D
Ne kontam sta hoces da kazes :)

Racun ti je ok, to je to. I ? :) sta dalje :?

Edit: svako 14 dana jedan muskarac strada od zene.
Najcesce su i zene i muskarci francuske nacionalnosti , bez zaposlenja...

http://www.lefigaro.fr/actualite-france ... -jours.php
a nije dovoljno samo "moj" racun razumjeti, treba ga i znati interpretirati..
sta je 150 naspram 67,000.000 osoba??
ili je to samo prenosenje prenosenja vijesti samo radi prenosenja vijesti onako :kiss:

ni ja ne kontam sta ti hoces da kazes, nije ih sunce francusko dovoljno ugrijalo ili sta :?
Ama jok prenosenje vijesti :kiss:

Meni je puno i jedna zena a ne jedna svako treci dan .. uporedimo racun s bosnom, mislim da bolje stojimo od francuza ... o Yugi necu ni pricati.. ako cemo dalje citati statistiku kazu najcesce je ubica bez zaposlenja ... sta bi onda tek bilo da im je bosanska stopa nezaposlenosti :-)
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#393 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by Bluemore »

pa hajde uporedi sa bosnom, molicu lijepo :sax:

i´dalje ti kazem opreznoo sa statistikom, treba to razumjeti :)
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#394 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by vazi »

Bluemore wrote:pa hajde uporedi sa bosnom, molicu lijepo :sax:

i´dalje ti kazem opreznoo sa statistikom, treba to razumjeti :)
Ne mogu danadjem statistike za bh a i ne trazi mi se plaho, da ne zacatavamo temu :) :kiss:
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#395 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by Bluemore »

vazi wrote:
Bluemore wrote:pa hajde uporedi sa bosnom, molicu lijepo :sax:

i´dalje ti kazem opreznoo sa statistikom, treba to razumjeti :)
Ne mogu danadjem statistike za bh a i ne trazi mi se plaho, da ne zacatavamo temu :) :kiss:
trebali bi biti ispod 7 u godini...
tako da ja i dalje ne kontam cime je ta "vijest" zasluzila da se nadje na temi a da nije off
:thumbup: laku noc
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#396 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by vazi »

Bluemore wrote:
vazi wrote:
Bluemore wrote:pa hajde uporedi sa bosnom, molicu lijepo :sax:

i´dalje ti kazem opreznoo sa statistikom, treba to razumjeti :)
Ne mogu danadjem statistike za bh a i ne trazi mi se plaho, da ne zacatavamo temu :) :kiss:
trebali bi biti ispod 7 u godini...
tako da ja i dalje ne kontam cime je ta "vijest" zasluzila da se nadje na temi a da nije off
:thumbup: laku noc
A to ko biva treba zasluziti :lol: :kiss: :run:
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#397 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by Bluemore »

On topic/ off topic ofo ono :D
Post Reply