Sunce tuđeg neba...

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#326 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by Rockefeller »

hrle1976 wrote:Pa kad je tako da bi nasi po zapadu postajali milioneri onda sto ovi koji su vec vani nisu milioneri? :-)
Ne razumijes. Nisi svjestan sta pricas.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#327 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by hrle1976 »

Rockefeller wrote:
hrle1976 wrote:Pa kad je tako da bi nasi po zapadu postajali milioneri onda sto ovi koji su vec vani nisu milioneri? :-)
Ne razumijes. Nisi svjestan sta pricas.

Pa eto kad nisam u stanju razumiti kako kazes onda objasni nama ukljucujuci i meni koji nismo u stanju razumiti, zasto nisu nasi ljudi po zapadu milioneri, kad je tako kako si ti u ranije pisala?
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#328 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by sarajevo999999 »

hrle1976 wrote:
Rockefeller wrote:
hrle1976 wrote:Pa kad je tako da bi nasi po zapadu postajali milioneri onda sto ovi koji su vec vani nisu milioneri? :-)
Ne razumijes. Nisi svjestan sta pricas.

Pa eto kad nisam u stanju razumiti kako kazes onda objasni nama ukljucujuci i meni koji nismo u stanju razumiti, zasto nisu nasi ljudi po zapadu milioneri, kad je tako kako si ti u ranije pisala?
Imas li ti posao uopste? I sta radis ako ga imas, cime se bavis?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#329 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by ExNihilo »

Klonira se po forumu i jebe pošten narod.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#330 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by hrle1976 »

sarajevo999999 wrote:
hrle1976 wrote:
Rockefeller wrote: Ne razumijes. Nisi svjestan sta pricas.

Pa eto kad nisam u stanju razumiti kako kazes onda objasni nama ukljucujuci i meni koji nismo u stanju razumiti, zasto nisu nasi ljudi po zapadu milioneri, kad je tako kako si ti u ranije pisala?
Imas li ti posao uopste? I sta radis ako ga imas, cime se bavis?
Kakvo je tompitanje? Sta te zanima. Imam posao, imam porodicu, dvoje djece, zenu, nesto i nekretnina. I sasvim ok zivimo. Meni treba preko iPada 1 min. da ovaj odvovor napisem. Doktoriro prije deceniju i po a danas rdim u svom domenu kao ekspet. Dolazim na posao kad hocu a kad necu radim od kuce. Svakodnevnica za ljude sa skolom. Doticna gore tvrdi da bi nas svjet postao milioneri da zive na zapadu pa reko ako je tako sto onda nismo mi koji vec smo vani nebitno kada dosli ti milioneri? Hebo ga mis cuj postali milioneri. :-)
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#331 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by exliberal-ex »

hrle1976 wrote:
sarajevo999999 wrote:
hrle1976 wrote:

Pa eto kad nisam u stanju razumiti kako kazes onda objasni nama ukljucujuci i meni koji nismo u stanju razumiti, zasto nisu nasi ljudi po zapadu milioneri, kad je tako kako si ti u ranije pisala?
Imas li ti posao uopste? I sta radis ako ga imas, cime se bavis?
Kakvo je tompitanje? Sta te zanima. Imam posao, imam porodicu, dvoje djece, zenu, nesto i nekretnina. I sasvim ok zivimo. Meni treba preko iPada 1 min. da ovaj odvovor napisem. Doktoriro prije deceniju i po a danas rdim u svom domenu kao ekspet. Dolazim na posao kad hocu a kad necu radim od kuce. Svakodnevnica za ljude sa skolom. Doticna gore tvrdi da bi nas svjet postao milioneri da zive na zapadu pa reko ako je tako sto onda nismo mi koji vec smo vani nebitno kada dosli ti milioneri? Hebo ga mis cuj postali milioneri. :-)

izvni hrle al ti nevjerujem....doktrirao u svojoj struci prije decenije...ako si to uradio onda uzimas momacki......moj prijatelj mica je direktor odjeljenja u bolnici...njegova plata je tolika da je otplatio kucu od 1,5 m, jedno mu djete zavrsilo za doktora sad zavrsava specijalizaciju, drugo sad krece na univerzitet ni jedno nema centa kredita stari sve finansira...gospoja neradi jer im se nije isplatilo davat fakticki njenu platu za takse....radi u bolnici 12 ili 13 godina...on sam kaze da nebi stekao ovo sto sad ima da je ostao dole...a dole je bio doktor....sad je na romanij otisao da obidje familiju i da kosi travu.... :D

i nije jedini...znam i tipa koji ima svojih 30 kamiona samo razvozi zemlju sa gradilista...da mu vidis kuce....dosao ovdje sa toliko para da je mogao dati samo polog da kupi prvi kamion...i tako mnogi drugi, otvorili ljudi male proizvodne pogone prave djelove za avione, auta..

ima sirotinje ima bogatasa ali najvise ima srednje klase... to je sto nasi ljudi hoce da budu...srednja klasa...al djaba je tebi to objasnjavat...ti ko basketas...vidjoh da je popio ban....ako utusio je
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#332 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by Rockefeller »

Jebe fakat posten narod. Okani me se :mrgreen:
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#333 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by hrle1976 »

exliberal-ex wrote:
hrle1976 wrote:
sarajevo999999 wrote: Imas li ti posao uopste? I sta radis ako ga imas, cime se bavis?
Kakvo je tompitanje? Sta te zanima. Imam posao, imam porodicu, dvoje djece, zenu, nesto i nekretnina. I sasvim ok zivimo. Meni treba preko iPada 1 min. da ovaj odvovor napisem. Doktoriro prije deceniju i po a danas rdim u svom domenu kao ekspet. Dolazim na posao kad hocu a kad necu radim od kuce. Svakodnevnica za ljude sa skolom. Doticna gore tvrdi da bi nas svjet postao milioneri da zive na zapadu pa reko ako je tako sto onda nismo mi koji vec smo vani nebitno kada dosli ti milioneri? Hebo ga mis cuj postali milioneri. :-)

izvni hrle al ti nevjerujem....doktrirao u svojoj struci prije decenije...ako si to uradio onda uzimas momacki......moj prijatelj mica je direktor odjeljenja u bolnici...njegova plata je tolika da je otplatio kucu od 1,5 m, jedno mu djete zavrsilo za doktora sad zavrsava specijalizaciju, drugo sad krece na univerzitet ni jedno nema centa kredita stari sve finansira...gospoja neradi jer im se nije isplatilo davat fakticki njenu platu za takse....radi u bolnici 12 ili 13 godina...on sam kaze da nebi stekao ovo sto sad ima da je ostao dole...a dole je bio doktor....sad je na romanij otisao da obidje familiju i da kosi travu.... :D

i nije jedini...znam i tipa koji ima svojih 30 kamiona samo razvozi zemlju sa gradilista...da mu vidis kuce....dosao ovdje sa toliko para da je mogao dati samo polog da kupi prvi kamion...i tako mnogi drugi, otvorili ljudi male proizvodne pogone prave djelove za avione, auta..

ima sirotinje ima bogatasa ali najvise ima srednje klase... to je sto nasi ljudi hoce da budu...srednja klasa...al djaba je tebi to objasnjavat...ti ko basketas...vidjoh da je popio ban....ako utusio je

Ja ne radim u bolnici niti moj doktorat koji izgleda brkas sa md nema veze ja sam phd tj. doktoriro akademski. Meni je 42 godine. Upisao sam univerzitet sa 19 godina, zavrsio ga sa 24 godine, nato imao 3 godine phd tj 27, nato jos sam u roku godine i pol zavrsio post doc. rok bio dvije godine. Od 27 do 42 koliko je to godina? Pa ako hoces od post doc. 28,5 do 42...
Ona je rekla svi bi, ja nisam rekao da nema tu itamo pokoji primjer, ali 99% nije niti blizu pa dam upitao zasto ovih ostali eto hajd ta sira srdina nije? Sto se primanja tice uzimam super solidnu platu. Samo mi ovdje ne pricamo o milionu za godinu dana, nije ni blizu. Nije blizu ni za pet godina kada bi sabro sve brutto plate. Treba u bruto iznosu jos koja godina pa da tek dodjem do miliona. A da ne pricam u netto iznosuu. Najlakse je uzeti jedan ili dva super primjera i reci ovo vazi za sve. Pusti izuzetke. Nekgo sta kaze vecina, pa sam samo pitao koji je to bogati recept za vecinu da samo promjenom adrese u jedne u drugu drzavu bi trebali postati milioneri? Manimo se prica gdje ljudi kazu lako je uspjeti vani hajd ovdje napravi uspjeh. Lako je gore plata stize na vrije. Lako je vama gore zaraditi. Kao da ovdje prvo covjek nema nikakvih troskova drugo kao da radi koji sat dnevno a zaradjuje lopatom. Najlakse je sanjati i uvelicavati. To moze svak.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#334 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by uglavnomja »

exliberal-ex wrote:....moj prijatelj mica je direktor odjeljenja u bolnici...njegova plata je tolika da je otplatio kucu od 1,5 m, jedno mu djete zavrsilo za doktora sad zavrsava specijalizaciju, drugo sad krece na univerzitet ni jedno nema centa kredita stari sve finansira...gospoja neradi jer im se nije isplatilo davat fakticki njenu platu za takse....radi u bolnici 12 ili 13 godina...on sam kaze da nebi stekao ovo sto sad ima da je ostao dole...a dole je bio doktor....sad je na romanij otisao da obidje familiju i da kosi travu.... :D

i nije jedini...znam i tipa koji ima svojih 30 kamiona samo razvozi zemlju sa gradilista...da mu vidis kuce....dosao ovdje sa toliko para da je mogao dati samo polog da kupi prvi kamion...i tako mnogi drugi, otvorili ljudi male proizvodne pogone prave djelove za avione, auta..

ima sirotinje ima bogatasa ali najvise ima srednje klase... to je sto nasi ljudi hoce da budu...srednja klasa...al djaba je tebi to objasnjavat...ti ko basketas...vidjoh da je popio ban....ako utusio je


i kad pogledas plate doktora u bosni, sefova odjeljenja, vidjeces da mogu komforno davati 2000 km za ratu kredita, za 10 godina frtalj miliona markica :zzzz:
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#335 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by drastic »

hrle1976 wrote:

i

Ja ne radim u bolnici niti moj doktorat koji izgleda brkas sa md nema veze ja sam phd tj. doktoriro akademski. Meni je 42 godine. Upisao sam univerzitet sa 19 godina, zavrsio ga sa 24 godine, nato imao 3 godine phd tj 27, nato jos sam u roku godine i pol zavrsio post doc. rok bio dvije godine. Od 27 do 42 koliko je to godina? Pa ako hoces od post doc. 28,5 do 42...
Ona je rekla svi bi, ja nisam rekao da nema tu itamo pokoji primjer, ali 99% nije niti blizu pa dam upitao zasto ovih ostali eto hajd ta sira srdina nije? Sto se primanja tice uzimam super solidnu platu. Samo mi ovdje ne pricamo o milionu za godinu dana, nije ni blizu. Nije blizu ni za pet godina kada bi sabro sve brutto plate. Treba u bruto iznosu jos koja godina pa da tek dodjem do miliona. A da ne pricam u netto iznosuu. Najlakse je uzeti jedan ili dva super primjera i reci ovo vazi za sve. Pusti izuzetke. Nekgo sta kaze vecina, pa sam samo pitao koji je to bogati recept za vecinu da samo promjenom adrese u jedne u drugu drzavu bi trebali postati milioneri? Manimo se prica gdje ljudi kazu lako je uspjeti vani hajd ovdje napravi uspjeh. Lako je gore plata stize na vrije. Lako je vama gore zaraditi. Kao da ovdje prvo covjek nema nikakvih troskova drugo kao da radi koji sat dnevno a zaradjuje lopatom. Najlakse je sanjati i uvelicavati. To moze svak.
prchis li sta?
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#336 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by muminovic »

ExNihilo wrote:Klonira se po forumu i jebe pošten narod.
trajno su mu banirali i drugi nick: beobasket :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sa 3 nicka je spao samo na jedan
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#337 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by insomnia78 »

Stoji ova hrletova prica. Pa nece valjda svako sa zavrsenom medicinskom postati direktor odjela i krckati milioncice.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#338 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by uglavnomja »

insomnia78 wrote:Stoji ova hrletova prica. Pa nece valjda svako sa zavrsenom medicinskom postati direktor odjela i krckati milioncice.

ljudi ne kontaju red velicina ... da pristojan stan u sarajevu kosta kao garaza u oslu na pr.

da dvoje sa prosjecnim platama moraju dici kredit na 20-30 godina isto i vani i u bh
da dvoje sa ekstra dobrim platama imaju iste sanse svugdje

samo sto to zvuci jaooo milioni ... ogromne plate, ali ogromni troskovi, a u procentima ispade isto

kuca u nekoj svedskoj vukohebini je wow :shock: plafon uspjeha, a kuca u bosanskoj vukohebini je seljakluk :zzzz:
raja kontaju da svi vani zive ono kao 100 metara od ajfelovog tornja :lol: :lol:


zao mi je sto je basket banovan (i dalje mislim da nije zviz :D ) imao je dobrih insajderskih informacija, o dizanju kredita da se ode na ferije, isto kao u bosni.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#339 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by ExNihilo »

Tebi je žao svakog Zvizovog klona koji je banovan uključivo sa Zvizom. Što samo potvrđuje hipotezu da iza istih stoji Zviz.
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#340 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by mousstapha »

Jesam li ja jedini koji misli da se radi o tri razlicite osobe? :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#341 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by uglavnomja »

mousstapha wrote:Jesam li ja jedini koji misli da se radi o tri razlicite osobe? :D

+1

:-D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#342 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by uglavnomja »

ExNihilo wrote:Tebi je žao svakog Zvizovog klona koji je banovan uključivo sa Zvizom. Što samo potvrđuje hipotezu da iza istih stoji Zviz.

svako ko pise onu golu istinu koju dijaspora sakriva kao zmija noge je zviz :D :thumbup:

e, sad zviz je imao agresivnih cak i fasistickih ideja na nekim temama, bio je nepismeniji od basketa. o pristojnosti ne bih, osim ovog isprovociranoog ispada da se dobije ban ... i to trajni :roll: basket je bio pri vrhu pristojnosti

a hrle je skroz druga prica :-)




inace zviz je daleko najspominjanija banovana osoba, cak i bez beobasketa uredno je spominjan na svakoj temi gdje se pojavio,

sto bi se reklo ostavio dubok trag :oops:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#343 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by ExNihilo »

Zato što je morončina nezapamćena u historiji foruma.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#344 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by uglavnomja »

ExNihilo wrote:Zato što je morončina nezapamćena u historiji foruma.

slazem se, u nekim slucajevima, kao licnost :-) , ali kad je pisao o danskoj, zakonima, zivotu, politici, polozaju stranaca, odonosu domacih itd ... sve je tacno sto je napisao. jer je isto kao u norveskoj, u 5 deka
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#345 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by mousstapha »

Nije glavni problem pisati o Danskoj. Smatram da je korisno imati realne postove o zemlji u kojoj zivis. Medjutim, ono sto vecina zamara trojci je to da se haman svaka tema razvodni na Dansku. Ono tipa neko otvori temu zivot u New York, vec na trecoj stranici se pise samo o Danskoj. Treba znati naci mjeru. Samo navodjenje negativnih cinjenica nije uvijek produktivno. Isto tako nema smisla iskljucivo navoditi dobre strane.

Mogu ja pricati kako je dobro u Njemackoj u IT struci, ali to onda nije opsirna slika.

http://kreativan.novi.ba/u-njemackoj-mi ... o-i-zasto/

Treba procitati i ovakve stvari, pogotovo ako se ide bez nekih posebnih kvalifikacija.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#346 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by hrle1976 »

Danska ili ne ono sto oni nasima su ponudili nema niDZe u svijetu. I zato je specificna drzava. Ja imam skolskog jarana u Koldingu, nako mali gradic i on prica haman identicno kao sto je ovdje pisano, a et slikom prilika upozna i neku tu njegovu raju gore, sve ista prica. Mozmo se mi smijati ali svi bi mi da pijuckamo sokic, nosimo sesiric, bijela majcica ili kosuljica, vrcrne se koji rostilj, tamburica i tako svaki dan a u zamjenu malo minijaturnog golfica. Bez brige i pare ima. To gore nasi neki imaju i tako zive. Ovdje na sjeveru njemacke crsto sam cuo, ej da smo otisli u Dansku kao izbjeglicr. Znaci ima tu nesto povoljno. Da je meni 30 godina ma ja bi prvi foliro nesto a pred komisijom bi obrstio pet buketa ruza i jos bi na karju rekao muuuuuuuuu al leze klopa dobro. Ako je istina imaju zvaj milje svaki mjesec a brige nikakve, briga im samo na kojoj plazi ce danas lezati. Za te pare u hr mogu ko grofovi ziviti a u be i ha ko oni iz dinastije. Nema nikad zime. Samo lud moze reci ne hvala takvoj ponudi ili neko opravdano ko zna da moze vise mnogo vise zaraditi bez nekog pretjeranog truda.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#347 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by muminovic »

mousstapha wrote:Nije glavni problem pisati o Danskoj. Smatram da je korisno imati realne postove o zemlji u kojoj zivis. Medjutim, ono sto vecina zamara trojci je to da se haman svaka tema razvodni na Dansku. Ono tipa neko otvori temu zivot u New York, vec na trecoj stranici se pise samo o Danskoj. Treba znati naci mjeru. Samo navodjenje negativnih cinjenica nije uvijek produktivno. Isto tako nema smisla iskljucivo navoditi dobre strane.

Mogu ja pricati kako je dobro u Njemackoj u IT struci, ali to onda nije opsirna slika.

http://kreativan.novi.ba/u-njemackoj-mi ... o-i-zasto/

Treba procitati i ovakve stvari, pogotovo ako se ide bez nekih posebnih kvalifikacija.
Pa o cemu drugo da pise, covjek na socijali 7 dana sedmicno na forumu.

Zivot mu se na to svodi, nema drugih obaveza, ni realnih prijatelja a ni porodice.
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#348 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by tandmand »

Ima li iko da nam opiše život nezaposlenih bosanaca u Danskoj, iz prespektive Charlesa Bukowskog? Dosta nam je ovih izvještaja iz papuča i pidžame. :mrgreen:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#349 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by exliberal-ex »

uglavnomja wrote:
exliberal-ex wrote:....moj prijatelj mica je direktor odjeljenja u bolnici...njegova plata je tolika da je otplatio kucu od 1,5 m, jedno mu djete zavrsilo za doktora sad zavrsava specijalizaciju, drugo sad krece na univerzitet ni jedno nema centa kredita stari sve finansira...gospoja neradi jer im se nije isplatilo davat fakticki njenu platu za takse....radi u bolnici 12 ili 13 godina...on sam kaze da nebi stekao ovo sto sad ima da je ostao dole...a dole je bio doktor....sad je na romanij otisao da obidje familiju i da kosi travu.... :D

i nije jedini...znam i tipa koji ima svojih 30 kamiona samo razvozi zemlju sa gradilista...da mu vidis kuce....dosao ovdje sa toliko para da je mogao dati samo polog da kupi prvi kamion...i tako mnogi drugi, otvorili ljudi male proizvodne pogone prave djelove za avione, auta..

ima sirotinje ima bogatasa ali najvise ima srednje klase... to je sto nasi ljudi hoce da budu...srednja klasa...al djaba je tebi to objasnjavat...ti ko basketas...vidjoh da je popio ban....ako utusio je


i kad pogledas plate doktora u bosni, sefova odjeljenja, vidjeces da mogu komforno davati 2000 km za ratu kredita, za 10 godina frtalj miliona markica :zzzz:
Neznam kako rade ni koliko zaradjuju, vjerujem da ih ima koji dobro uzimaju ( imao sa familiju u Sa prije rata koji su bili doktori I znam da su oni onda bili bogovi za nas po parama)

Naveo sam primjer tog covjeka jer je uspjeo u svom zivotu, mnogi nasi doktori su rodjeni u gradovima gdje rade, naslijedili su nekretnine, nisu morali uzimat kredit da diplomiraju ( da bi neko zavrsio medicine ako nema imucne roditelje izadje sa kreditom od preko 100 000 kad diplomira) , on je sve to uradio u tudjoj zemlji, tudjem jeziku bez icije pomoci

Nije isto kad sam ja isao u skolu sa nekim Kanadjaninom koji je rodjen I odrastao u Torontu...on ima roditelje iza sebe, ceka ga cist krevet I serviran rucak, ako nista razumije jezik kako valja.....ja se o svemu moram sam brinut...I opet bolje zavrsim nego on
Zato kazem da uspjeh u Bosni I uspjeh na zapadu nije isto.

tema je sunce tudjg neba te nece ugrijat...mene fino grije, nemam ama bas nikakvu zelju da se vratim...da je sve ovdje perfektno..daleko od toga, da je sve u bosni sranje, nije....samo nevolim kad se pocne nas narod crnit po zapadu kao sto rade hrle I basket...mislim omalozavaju I nas kao narod I drzave koje trenutno muzu
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#350 Re: Sunce tuđeg neba...

Post by muminovic »

exliberal-ex wrote:
uglavnomja wrote:
exliberal-ex wrote:....moj prijatelj mica je direktor odjeljenja u bolnici...njegova plata je tolika da je otplatio kucu od 1,5 m, jedno mu djete zavrsilo za doktora sad zavrsava specijalizaciju, drugo sad krece na univerzitet ni jedno nema centa kredita stari sve finansira...gospoja neradi jer im se nije isplatilo davat fakticki njenu platu za takse....radi u bolnici 12 ili 13 godina...on sam kaze da nebi stekao ovo sto sad ima da je ostao dole...a dole je bio doktor....sad je na romanij otisao da obidje familiju i da kosi travu.... :D

i nije jedini...znam i tipa koji ima svojih 30 kamiona samo razvozi zemlju sa gradilista...da mu vidis kuce....dosao ovdje sa toliko para da je mogao dati samo polog da kupi prvi kamion...i tako mnogi drugi, otvorili ljudi male proizvodne pogone prave djelove za avione, auta..

ima sirotinje ima bogatasa ali najvise ima srednje klase... to je sto nasi ljudi hoce da budu...srednja klasa...al djaba je tebi to objasnjavat...ti ko basketas...vidjoh da je popio ban....ako utusio je


i kad pogledas plate doktora u bosni, sefova odjeljenja, vidjeces da mogu komforno davati 2000 km za ratu kredita, za 10 godina frtalj miliona markica :zzzz:
Neznam kako rade ni koliko zaradjuju, vjerujem da ih ima koji dobro uzimaju ( imao sa familiju u Sa prije rata koji su bili doktori I znam da su oni onda bili bogovi za nas po parama)

Naveo sam primjer tog covjeka jer je uspjeo u svom zivotu, mnogi nasi doktori su rodjeni u gradovima gdje rade, naslijedili su nekretnine, nisu morali uzimat kredit da diplomiraju ( da bi neko zavrsio medicine ako nema imucne roditelje izadje sa kreditom od preko 100 000 kad diplomira) , on je sve to uradio u tudjoj zemlji, tudjem jeziku bez icije pomoci

Nije isto kad sam ja isao u skolu sa nekim Kanadjaninom koji je rodjen I odrastao u Torontu...on ima roditelje iza sebe, ceka ga cist krevet I serviran rucak, ako nista razumije jezik kako valja.....ja se o svemu moram sam brinut...I opet bolje zavrsim nego on
Zato kazem da uspjeh u Bosni I uspjeh na zapadu nije isto.

tema je sunce tudjg neba te nece ugrijat...mene fino grije, nemam ama bas nikakvu zelju da se vratim...da je sve ovdje perfektno..daleko od toga, da je sve u bosni sranje, nije....samo nevolim kad se pocne nas narod crnit po zapadu kao sto rade hrle I basket...mislim omalozavaju I nas kao narod I drzave koje trenutno muzu

Poenta je u tome da niko uspjesan nikad nikog ne omalovazva, to cine neuspjesni i depresivni ljudi.

Svoj neuspjeh pravdaju sa time "svima je lose" "nikom nije dobro" "svi su na penziji ili socijali".

Da je kojim slucajem uspjesan koliko nije, nikad ne bi druge omalovazavao niti iznosio pricu o bilo kakvom penzioneru, zivio bi svoj zivot i uzivao u njemu, ovako mu ostaje 99% vremena samo da prica kako je drugim lose...
Post Reply