suncane naocale

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#301 Re: suncane naocale

Post by mayab »

Takodje, unazad 6-7 godina iskljucivo polarizirane, trenutno imam jedan DM-ov model, i dvoje onih iz TopShopa :thumbup:
zippoo87
Posts: 15651
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#302 Re: suncane naocale

Post by zippoo87 »

ma bubnuo cijenu ali persol je svakako skuplji od RB i slicnih...mada i RB ima modela od 500 KM

a ovaj povis sto me pitao,odnesi u bilo koju optiku da ti pogledaju moze li se sta uraditi
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#303 Re: suncane naocale

Post by paladinka »

Je li ko gledao ove okvire od drveta , prilicno su moderni , recimo ova firma https://www.wood-fellas.com/de/sonnenbrillen :-) ja cu sebi na ljeto gledati tako nesto :-)
zippoo87
Posts: 15651
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#304 Re: suncane naocale

Post by zippoo87 »

paladinka wrote:Je li ko gledao ove okvire od drveta , prilicno su moderni , recimo ova firma https://www.wood-fellas.com/de/sonnenbrillen :-) ja cu sebi na ljeto gledati tako nesto :-)
ima jedan momak u BiH koji pravi rucno ovakve okvire...pokusaj ga izguglati pa vidi kakve su cijene kod njega
svaki okvir je rucni rad...pa poguraj malo momka ako vec ovo hoces kupovati :D
User avatar
konektovan
Posts: 40651
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#305 Re: suncane naocale

Post by konektovan »

Better Man wrote:
zippoo87 wrote:ja nosim polarizovane suncane naocale od kako sam spoznao za to i od kako sam vidio razliku u odnosu na nepolarizovane :D
dakle nekih 8 godina unazad
super je to sto je to sada mainstream i uopste nisu skupe a kada stavis na oci,nema razlike izmedju polarizovanih od 30 KM i persola od 1000 KM :D
sada imam 3 komada polarziovanih...imam oliver peoples model west de oro,od titanijuma,lagane ko pero
imam Polaroidove neke isto,one su mi ostecene,slabo ih nosim osim nekada na planinu :D
imam i neke sa ebaya,aviator model sa ogledalo efektom...te su mi isto lagane i njih nosim na biciklu i na kafu
i imam jos jedne za bicikla polarizovane :D

samo polazirovane,cijena nije bitna ...posebno za voznju autom :D

a sto se tice ovog gore sto je slomio okvir...tesko da ces to napraviti...okviri se sada prave od legura i ne mogu se variti,tako da kada pukne,trazis drugi
a sto se tice iskoristavanja vec izbrusenih stakala,to nekada prodje a nekada ne..zavisi od vise faktora...od toga jesu li ugradjana stakla bifokalna,progresivna ili samo za daljinu ili blizinu...onda zavisi od okvira u koji hoces preugraditi stakla...tu novi okvir mora biti manji u cijelom precniku od precnika stakala,da se mogu obrusiti za taj novi okvir,zavisi od cetra stakla...itd
uglavnom ne moze ti niko napamet reci,moras otici u neku optiku i da ti oni provjere u svom servisu
Pretjera ga sa cijenom Polarizovanih Persol naočala. Moje su bile 450 KM.

Kako vam ljudi nije zao para za taj komadic plastike, stakla, metala?????
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#306 Re: suncane naocale

Post by paladinka »

zippoo87 wrote:
paladinka wrote:Je li ko gledao ove okvire od drveta , prilicno su moderni , recimo ova firma https://www.wood-fellas.com/de/sonnenbrillen :-) ja cu sebi na ljeto gledati tako nesto :-)
ima jedan momak u BiH koji pravi rucno ovakve okvire...pokusaj ga izguglati pa vidi kakve su cijene kod njega
svaki okvir je rucni rad...pa poguraj malo momka ako vec ovo hoces kupovati :D
To bi bilo super , jer rado podrzavam lokalne projekte :-) ako znas jos nesto , web stranicu , javi , takve projekte podrzavam :-)
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#307 Re: suncane naocale

Post by Better Man »

konektovan wrote:
Better Man wrote:
zippoo87 wrote:ja nosim polarizovane suncane naocale od kako sam spoznao za to i od kako sam vidio razliku u odnosu na nepolarizovane :D
dakle nekih 8 godina unazad
super je to sto je to sada mainstream i uopste nisu skupe a kada stavis na oci,nema razlike izmedju polarizovanih od 30 KM i persola od 1000 KM :D
sada imam 3 komada polarziovanih...imam oliver peoples model west de oro,od titanijuma,lagane ko pero
imam Polaroidove neke isto,one su mi ostecene,slabo ih nosim osim nekada na planinu :D
imam i neke sa ebaya,aviator model sa ogledalo efektom...te su mi isto lagane i njih nosim na biciklu i na kafu
i imam jos jedne za bicikla polarizovane :D

samo polazirovane,cijena nije bitna ...posebno za voznju autom :D

a sto se tice ovog gore sto je slomio okvir...tesko da ces to napraviti...okviri se sada prave od legura i ne mogu se variti,tako da kada pukne,trazis drugi
a sto se tice iskoristavanja vec izbrusenih stakala,to nekada prodje a nekada ne..zavisi od vise faktora...od toga jesu li ugradjana stakla bifokalna,progresivna ili samo za daljinu ili blizinu...onda zavisi od okvira u koji hoces preugraditi stakla...tu novi okvir mora biti manji u cijelom precniku od precnika stakala,da se mogu obrusiti za taj novi okvir,zavisi od cetra stakla...itd
uglavnom ne moze ti niko napamet reci,moras otici u neku optiku i da ti oni provjere u svom servisu
Pretjera ga sa cijenom Polarizovanih Persol naočala. Moje su bile 450 KM.

Kako vam ljudi nije zao para za taj komadic plastike, stakla, metala?????
Pa ne kupuješ ih svaki dan. Vrijede svakog pfeninga.
User avatar
konektovan
Posts: 40651
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#308 Re: suncane naocale

Post by konektovan »

Haj ne kaki zivota ti, vrijede da ne kazem sta. :-)
zippoo87
Posts: 15651
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#309 Re: suncane naocale

Post by zippoo87 »

paladinka wrote:
zippoo87 wrote:
paladinka wrote:Je li ko gledao ove okvire od drveta , prilicno su moderni , recimo ova firma https://www.wood-fellas.com/de/sonnenbrillen :-) ja cu sebi na ljeto gledati tako nesto :-)
ima jedan momak u BiH koji pravi rucno ovakve okvire...pokusaj ga izguglati pa vidi kakve su cijene kod njega
svaki okvir je rucni rad...pa poguraj malo momka ako vec ovo hoces kupovati :D
To bi bilo super , jer rado podrzavam lokalne projekte :-) ako znas jos nesto , web stranicu , javi , takve projekte podrzavam :-)
evo maksuz progugla i nadjo...pokusaj mu se javiti na FB

https://www.facebook.com/DawoodStore/
kako skonta,lik je iz Sarajeva pa eto
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#310 Re: suncane naocale

Post by paladinka »

wow , odusevljena sam , hvala , hvala , hvala :-) odavno kontam kupiti tako holzbrille i jos iz bosne :-) wow :-) nemam rijeci hvale
zippoo87
Posts: 15651
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#311 Re: suncane naocale

Post by zippoo87 »

konektovan wrote:Haj ne kaki zivota ti, vrijede da ne kazem sta. :-)
pa ne kupujemo svi svaki model od 300+ KM :D
kupis jedan takav a onda dodajes kolekciji neke jeftinije i tako

kao sto reko,polarizovana sociva su sada mainstream i ima ih od 30 KM pa na vise...ima i sa ebaya i iz kine
ja imam jedne kineske,weithdia brend...aluminium aloy,dobar dizajn...platio ih mozda 30ak KM...ne sjecam se tacno a dobre

a ove brenidirane,pa to je vise stvar prestiza i eto trenda...meni nisu pod moranje...ove svoje oliver peoples nisam stavio na glavu od proslog ljeta,evo sada ce godina :D
nosam kineske od 20 KM ali i kroz njih fino vidim,bitno je samo da su stakla cista...ja stakla cistim prije svakog stavljanja cvika na oci ,ne volim otiske i muzge
zippoo87
Posts: 15651
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#312 Re: suncane naocale

Post by zippoo87 »

paladinka wrote:wow , odusevljena sam , hvala , hvala , hvala :-) odavno kontam kupiti tako holzbrille i jos iz bosne :-) wow :-) nemam rijeci hvale
sta koluta ocima toliko,zamantati ce ti se :lol:
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#313 Re: suncane naocale

Post by paladinka »

zippoo87 wrote:
paladinka wrote:wow , odusevljena sam , hvala , hvala , hvala :-) odavno kontam kupiti tako holzbrille i jos iz bosne :-) wow :-) nemam rijeci hvale
sta koluta ocima toliko,zamantati ce ti se :lol:
Mozda pogresan smajli, ne znam sta da kazem , ja si odavno kontam tako te drvene okvire kupiti i da jos ima neko da to pravi u Bosni , definitivno cu napravati kontakt sa njim :-) Jednostavno , ja sam momentalno odusevljena da tako nesto neko pravi pravi u Bosni i da sam slucajno kroz forum to saznala :-) Jos jedno , hvala , hvala :-) Ti si super :-)
zippoo87
Posts: 15651
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#314 Re: suncane naocale

Post by zippoo87 »

paladinka wrote:
zippoo87 wrote:
paladinka wrote:wow , odusevljena sam , hvala , hvala , hvala :-) odavno kontam kupiti tako holzbrille i jos iz bosne :-) wow :-) nemam rijeci hvale
sta koluta ocima toliko,zamantati ce ti se :lol:
Mozda pogresan smajli, ne znam sta da kazem , ja si odavno kontam tako te drvene okvire kupiti i da jos ima neko da to pravi u Bosni , definitivno cu napravati kontakt sa njim :-) Jednostavno , ja sam momentalno odusevljena da tako nesto neko pravi pravi u Bosni i da sam slucajno kroz forum to saznala :-) Jos jedno , hvala , hvala :-) Ti si super :-)
:thumbup: :bih:
User avatar
konektovan
Posts: 40651
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#315 Re: suncane naocale

Post by konektovan »

zippoo87 wrote:
konektovan wrote:Haj ne kaki zivota ti, vrijede da ne kazem sta. :-)
pa ne kupujemo svi svaki model od 300+ KM :D
kupis jedan takav a onda dodajes kolekciji neke jeftinije i tako

kao sto reko,polarizovana sociva su sada mainstream i ima ih od 30 KM pa na vise...ima i sa ebaya i iz kine
ja imam jedne kineske,weithdia brend...aluminium aloy,dobar dizajn...platio ih mozda 30ak KM...ne sjecam se tacno a dobre

a ove brenidirane,pa to je vise stvar prestiza i eto trenda...meni nisu pod moranje...ove svoje oliver peoples nisam stavio na glavu od proslog ljeta,evo sada ce godina :D
nosam kineske od 20 KM ali i kroz njih fino vidim,bitno je samo da su stakla cista...ja stakla cistim prije svakog stavljanja cvika na oci ,ne volim otiske i muzge


Za 400 KM, radije cu kupiti 10 -ak polarizovanih modela, za gotovo sve prilike i neprilike. :mrgreen: :D
isx
Posts: 3595
Joined: 24/05/2014 19:12

#316 Re: suncane naocale

Post by isx »

Imam Persol sa polarizovanim staklima, plaćen cca 160 EUR u Njemačkoj, nikakav RB im kvalitetom izrade okvira niti stakala im ne može prismrditi. Također i jedan dioptrijski njihov okvir.
zippoo87
Posts: 15651
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#317 Re: suncane naocale

Post by zippoo87 »

negdje sam procitao da Persol sve svoje okvire izradjuje rucno...e sada ne znam ima li istine u tome ali cinjenica je da imaju kvalitet
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#318 Re: suncane naocale

Post by Better Man »

zippoo87 wrote:negdje sam procitao da Persol sve svoje okvire izradjuje rucno...e sada ne znam ima li istine u tome ali cinjenica je da imaju kvalitet
Da. Izrađuju ih ručno. Na samim naočalama, tj. okviru piše Hand Made in Italy.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#319 Re: suncane naocale

Post by Maraschino »

https://www.amazon.de/dp/B00193CZO6?m=A ... U8qVH7bX0A

za ovu sezonu meni dosta. malo sam ih vise platio nego sto pise ali nema veze. zadovoljan.
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#320 Re: suncane naocale

Post by dinao »

Cao,
Imam ove persolke crne vec nekoliko godina,
i ovaj crni okvir je nekako izblijedio.
Imate li kakav savjet moze li se to nekako popraviti?
User avatar
konektovan
Posts: 40651
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#321 Re: suncane naocale

Post by konektovan »

dinao wrote:Cao,
Imam ove persolke crne vec nekoliko godina,
i ovaj crni okvir je nekako izblijedio.
Imate li kakav savjet moze li se to nekako popraviti?

Obzirom na cijenu, rucnu izradu, to je kod trbe neki dupljak, avo pitaj bettermana????!!!! On zna sta je i ko je persol. :D
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#322 Re: suncane naocale

Post by Better Man »

Prvi put čujem da je nekom na naočalma ne bitno koji je proizvođač izblijedio okvir.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#323 Re: suncane naocale

Post by Kinaski »

Better Man wrote:Prvi put čujem da je nekom na naočalma ne bitno koji je proizvođač izblijedio okvir.
meni se jednom istopile na moru kad sam bio, a uvjeravo me lik na parkingu da su original frisko ukradene..
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3361
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#324 Re: suncane naocale

Post by Dupli_skalp »

zna li neko gdje u SA ima kupiti solidne cvike, a da nije pljačka neka? recimo neke sa polarizovanim staklom.

pritom ne mislim na one skupe brandove, tipa ray ban, prada, dior, vogue, police itd... znači neke koje nisu ono neko wow ime, ali da su solidnog kvaliteta i što niže cijene :)
saale
Posts: 1398
Joined: 08/07/2008 13:39

#325 Re: suncane naocale

Post by saale »

eyesburn wrote:zna li neko gdje u SA ima kupiti solidne cvike, a da nije pljačka neka? recimo neke sa polarizovanim staklom.

pritom ne mislim na one skupe brandove, tipa ray ban, prada, dior, vogue, police itd... znači neke koje nisu ono neko wow ime, ali da su solidnog kvaliteta i što niže cijene :)
Ja sam nedavno kupio u Visokom, neka optika oko 150 kerima,,crne polarizovane odlicne cvike i bas ima izbora :wink:
Post Reply