suncane naocale

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#276 Re: suncane naocale

Post by Tomahawk11 »

konektovan wrote:

Eh, ja sam do sad jednne rayban, esprit, polar slomio, tako sto imam ruznu naviku ostavljanja na sjediste, i onda krc. :mrgreen:
Jesenah sjedoh na raybanke, spustio na sjediste i udjem u auto...kvrc :twisted: :cry:
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#277 Re: suncane naocale

Post by Rugafet »

konektovan wrote:
kupio u Dm-u, 25 KM polarizovane, i nikakve razlike nema u poredjenju sa raybankama koje su polarizovane, kad su u pitanju stakla. Najvise ih koristim za voznju, i tu imaju debelu prednost u odnosu na obicne. Ne znam za te u bingu, ja bih to uzeo i probao, nije neka lova. Covjek se nekad iznenadi kako nesto jeftino, moze biti i kvalitetno, ali isto tako moze biti i nekvalitetno.
A evo malo prije sam natantao na Polaroid (ne znam tacno model napamet, sutra ću napisat kad ga pazarim) fino mi na slici izgledaju, taman onako za moju nosinu. 25 KM, ma kontam uzet ću ih pa nek ide u pm. Do sad sam kupovao u jednom chinese storeu u doboju cijene od 3 do 6 maraka, nidje veze cvike, para se nadavo. Zadnje mi pukle u parku na glavi, od sunca se razgrijale, možeš misliti kvalitete.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#278 Re: suncane naocale

Post by Zoya »

Image

Image

I klasične Ray ban.

Prve prelijepo stoje, druge su onako.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#279 Re: suncane naocale

Post by Njanjavi »

A da vas pitam posto ne znam oko cvika plaho, imam jedne polaroid, nako nalik matrix obliku ko neo sto je nosio u filmu.
Al jel njih izradjuju od stakla iskljucivo ili je neka posebna plastika u pitanju.
Men se cini da su ovima plasticna stakla i jel to dupljak automatski il moze bit i org sa nekim hibridnim plasticnim staklima?
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#280 Re: suncane naocale

Post by beobasket »

Image
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#281 Re: suncane naocale

Post by Better Man »

beobasket wrote:Image
Persol odličan. Imam Persol Polarized. Model sličan ovome. Vrh od naočala.
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#282 Re: suncane naocale

Post by beobasket »

Better Man wrote:
beobasket wrote:Image
Persol odličan. Imam Persol Polarized. Model sličan ovome. Vrh od naočala.

Super cvike. Jes da sam dao maleno brdasce parica ali doduse bilo je bez onog kako se kaze poreza na dodatnu vrijednost.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#283 Re: suncane naocale

Post by Better Man »

beobasket wrote:
Better Man wrote:
beobasket wrote:Image
Persol odličan. Imam Persol Polarized. Model sličan ovome. Vrh od naočala.

Super cvike. Jes da sam dao maleno brdasce parica ali doduse bilo je bez onog kako se kaze poreza na dodatnu vrijednost.
Polarized verzija Persola jeste malo skupa, ali vrijedi svaki pfening. Glede sunačanih naočala oni su vrh.
beobasket
Posts: 934
Joined: 13/03/2015 10:26
Location: Kakanj je centar svijeta tako kazu nase nane.

#284 Re: suncane naocale

Post by beobasket »

Da, ove su ti pravo ono film noir varijanta. Ako imas priliku i naravno ako ti stoje, kupi. Neces se zeznuti.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#285 Re: suncane naocale

Post by Better Man »

Napisao sam da imam model sličan ovome. Isprobao više njihovih modela i odabrao što mi najbolje stoji, naravno uz pomoć optičara.
User avatar
mayab
Posts: 27192
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#286 Re: suncane naocale

Post by mayab »

Mislim da su DM-ove naocale odlicnog kvaliteta i cijene, naravno kome se svide modeli i oblici....
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#287 Re: suncane naocale

Post by Rugafet »

Upravo kupljeni djozluci. Prvi dojmovi, extra, ja vopra zadovoljan. U voznji bas onako 'poprave kontrast' i ozive boje. Mada najveca korist je što više nema onoga iritantnog odbljeska.
Model je - Polaroid P4112A. Jest da sam se tri dana telio kao da brod kupujem, sada mi nije žao ni sekunde.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#288 Re: suncane naocale

Post by beni-bu-man »

imam dva para carrera 5530 i 6630 i pravo su dobre sto se tice voznje i svakodnevnice

interesuje me da li igdje u ovom nasem gradu (sarajevo) imaju Flynn - Spy Optic

Image
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#289 Re: suncane naocale

Post by konektovan »

Rugafet wrote:Upravo kupljeni djozluci. Prvi dojmovi, extra, ja vopra zadovoljan. U voznji bas onako 'poprave kontrast' i ozive boje. Mada najveca korist je što više nema onoga iritantnog odbljeska.
Model je - Polaroid P4112A. Jest da sam se tri dana telio kao da brod kupujem, sada mi nije žao ni sekunde.
Gdje si uzeo, cijena????? :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#290 Re: suncane naocale

Post by Tomahawk11 »

Uzeo sam neke polarizovane Top Shop na akciji 39,90, dodju dvoje (muske i zenske), dobijes i kutije i one krpice.
Nisu neka pljacka izgledom, al za voznje dobre :thumbup:
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#291 Re: suncane naocale

Post by kafanski_covjek »

Tomahawk11 wrote:Uzeo sam neke polarizovane Top Shop na akciji 39,90, dodju dvoje (muske i zenske), dobijes i kutije i one krpice.
Nisu neka pljacka izgledom, al za voznje dobre :thumbup:
ove?
http://www.topshop.ba/fitness/polarized ... ne-naocale
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#292 Re: suncane naocale

Post by Tomahawk11 »

kafanski_covjek wrote:
Tomahawk11 wrote:Uzeo sam neke polarizovane Top Shop na akciji 39,90, dodju dvoje (muske i zenske), dobijes i kutije i one krpice.
Nisu neka pljacka izgledom, al za voznje dobre :thumbup:
ove?
http://www.topshop.ba/fitness/polarized ... ne-naocale
Da.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#293 Re: suncane naocale

Post by Rugafet »

konektovan wrote:
Rugafet wrote:Upravo kupljeni djozluci. Prvi dojmovi, extra, ja vopra zadovoljan. U voznji bas onako 'poprave kontrast' i ozive boje. Mada najveca korist je što više nema onoga iritantnog odbljeska.
Model je - Polaroid P4112A. Jest da sam se tri dana telio kao da brod kupujem, sada mi nije žao ni sekunde.
Gdje si uzeo, cijena????? :D
Uzeo u Doboju od jednog lika. 25KM, u kutiji.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#294 Re: suncane naocale

Post by Kinaski »

Rugafet wrote:
konektovan wrote:
Rugafet wrote:Upravo kupljeni djozluci. Prvi dojmovi, extra, ja vopra zadovoljan. U voznji bas onako 'poprave kontrast' i ozive boje. Mada najveca korist je što više nema onoga iritantnog odbljeska.
Model je - Polaroid P4112A. Jest da sam se tri dana telio kao da brod kupujem, sada mi nije žao ni sekunde.
Gdje si uzeo, cijena????? :D
Uzeo u Doboju od jednog lika. 25KM, u kutiji.
:lol: :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#295 Re: suncane naocale

Post by konektovan »

Ljudstvo, pravi li neko nov okvir za naocale u Sarajevu??? Imam dobra stakla od starih naocala, a jedan dio njihovog okvira se slomio tacno na mjestu gdje je saraf, cini mi se da je nemoguca popravka istih, pa reko, da nema kakav genij i za naocale, da mi sta sklepa?! :D
nj0be
Posts: 107
Joined: 18/04/2009 22:20

#296 Re: suncane naocale

Post by nj0be »

Gdje u Sarajevu mogu odnijeti naocale (svidja mi se okvir, a nisu uopste original ili nesto slicno) i da mi stave stakla (imam dioptriju) i sve to sto ide zbog sunca i slicno? Koliko je to otprilike KM?
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#297 Re: suncane naocale

Post by Better Man »

Mislim da možeš u bilo koju optiku. Cijena zavisi od vrste leća koje želiš i veličine dioptrije.
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#298 Re: suncane naocale

Post by zippoo87 »

ja nosim polarizovane suncane naocale od kako sam spoznao za to i od kako sam vidio razliku u odnosu na nepolarizovane :D
dakle nekih 8 godina unazad
super je to sto je to sada mainstream i uopste nisu skupe a kada stavis na oci,nema razlike izmedju polarizovanih od 30 KM i persola od 1000 KM :D
sada imam 3 komada polarziovanih...imam oliver peoples model west de oro,od titanijuma,lagane ko pero
imam Polaroidove neke isto,one su mi ostecene,slabo ih nosim osim nekada na planinu :D
imam i neke sa ebaya,aviator model sa ogledalo efektom...te su mi isto lagane i njih nosim na biciklu i na kafu
i imam jos jedne za bicikla polarizovane :D

samo polazirovane,cijena nije bitna ...posebno za voznju autom :D

a sto se tice ovog gore sto je slomio okvir...tesko da ces to napraviti...okviri se sada prave od legura i ne mogu se variti,tako da kada pukne,trazis drugi
a sto se tice iskoristavanja vec izbrusenih stakala,to nekada prodje a nekada ne..zavisi od vise faktora...od toga jesu li ugradjana stakla bifokalna,progresivna ili samo za daljinu ili blizinu...onda zavisi od okvira u koji hoces preugraditi stakla...tu novi okvir mora biti manji u cijelom precniku od precnika stakala,da se mogu obrusiti za taj novi okvir,zavisi od cetra stakla...itd
uglavnom ne moze ti niko napamet reci,moras otici u neku optiku i da ti oni provjere u svom servisu
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#299 Re: suncane naocale

Post by konektovan »

zippoo87 wrote:ja nosim polarizovane suncane naocale od kako sam spoznao za to i od kako sam vidio razliku u odnosu na nepolarizovane :D
dakle nekih 8 godina unazad
super je to sto je to sada mainstream i uopste nisu skupe a kada stavis na oci,nema razlike izmedju polarizovanih od 30 KM i persola od 1000 KM :D
sada imam 3 komada polarziovanih...imam oliver peoples model west de oro,od titanijuma,lagane ko pero
imam Polaroidove neke isto,one su mi ostecene,slabo ih nosim osim nekada na planinu :D
imam i neke sa ebaya,aviator model sa ogledalo efektom...te su mi isto lagane i njih nosim na biciklu i na kafu
i imam jos jedne za bicikla polarizovane :D

samo polazirovane,cijena nije bitna ...posebno za voznju autom :D

a sto se tice ovog gore sto je slomio okvir...tesko da ces to napraviti...okviri se sada prave od legura i ne mogu se variti,tako da kada pukne,trazis drugi
a sto se tice iskoristavanja vec izbrusenih stakala,to nekada prodje a nekada ne..zavisi od vise faktora...od toga jesu li ugradjana stakla bifokalna,progresivna ili samo za daljinu ili blizinu...onda zavisi od okvira u koji hoces preugraditi stakla...tu novi okvir mora biti manji u cijelom precniku od precnika stakala,da se mogu obrusiti za taj novi okvir,zavisi od cetra stakla...itd
uglavnom ne moze ti niko napamet reci,moras otici u neku optiku i da ti oni provjere u svom servisu
Imas li ideju, gdje otici u Sarajevu opticaru koji ima servis??? Neko mi rece da ima na Marijin dvoru, preko puta one nove zgrade, sto se pravi na strani SCC-a??
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#300 Re: suncane naocale

Post by Better Man »

zippoo87 wrote:ja nosim polarizovane suncane naocale od kako sam spoznao za to i od kako sam vidio razliku u odnosu na nepolarizovane :D
dakle nekih 8 godina unazad
super je to sto je to sada mainstream i uopste nisu skupe a kada stavis na oci,nema razlike izmedju polarizovanih od 30 KM i persola od 1000 KM :D
sada imam 3 komada polarziovanih...imam oliver peoples model west de oro,od titanijuma,lagane ko pero
imam Polaroidove neke isto,one su mi ostecene,slabo ih nosim osim nekada na planinu :D
imam i neke sa ebaya,aviator model sa ogledalo efektom...te su mi isto lagane i njih nosim na biciklu i na kafu
i imam jos jedne za bicikla polarizovane :D

samo polazirovane,cijena nije bitna ...posebno za voznju autom :D

a sto se tice ovog gore sto je slomio okvir...tesko da ces to napraviti...okviri se sada prave od legura i ne mogu se variti,tako da kada pukne,trazis drugi
a sto se tice iskoristavanja vec izbrusenih stakala,to nekada prodje a nekada ne..zavisi od vise faktora...od toga jesu li ugradjana stakla bifokalna,progresivna ili samo za daljinu ili blizinu...onda zavisi od okvira u koji hoces preugraditi stakla...tu novi okvir mora biti manji u cijelom precniku od precnika stakala,da se mogu obrusiti za taj novi okvir,zavisi od cetra stakla...itd
uglavnom ne moze ti niko napamet reci,moras otici u neku optiku i da ti oni provjere u svom servisu
Pretjera ga sa cijenom Polarizovanih Persol naočala. Moje su bile 450 KM.
Post Reply