suncane naocale

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
fallout1
Posts: 91
Joined: 17/12/2009 12:08

#1 suncane naocale

Post by fallout1 »

zanima me gdje u gradu ima kvalitetnih suncanih naocala a da nisu 400 KM.... Volio bi da mi neko kaze kako prepoznati orginal naocale, jer ima dosta ljudi prodaju dobre falsifikate pod orginal.... Mnogi govore da za suncane naocale ne treba dati vise od 20 KM itd jer je staklo isto...bla bla...imali ko kakvih iskustava s tim....
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#2 Re: suncane naocale

Post by minjonja »

ima na dobrinji 2 neki opticar, ne znam kako se zove, a ima dobrih cvika, originala, potvrda. cijene od 80 pa nadalje. nasla ja tamo neke predobre, ali bile 130. ja ne dajem vise od 20 za cvike makar ocoravila 8-)
Ljubicasta27
Posts: 173
Joined: 13/05/2010 23:11

#3 Re: suncane naocale

Post by Ljubicasta27 »

Salihbegovic optika, stari robot u hrasnom, odlican izbor, orginali, ja kupila sebi vogue za 205 KM...
User avatar
_johnnyboy
Posts: 13
Joined: 25/06/2010 21:58
Location: Sarajevo

#4 Re: suncane naocale

Post by _johnnyboy »

Pogledaj u oglasima (ljudi dobijaju na poklon, ne svide im se i daju u oglase,povoljno), ja sam nasao za 150, a vrijede 500 8)
Mislim da nema naocala za 20 km, ima ako ih nosis iz fazona, a da te zastite od sunca, tesko.. :shock:
User avatar
plejka2
Posts: 14586
Joined: 02/11/2009 20:47
Location: u dosluhu sa podzemljem

#5 Re: suncane naocale

Post by plejka2 »

Ljubicasta27 wrote:Salihbegovic optika, stari robot u hrasnom, odlican izbor, orginali, ja kupila sebi vogue za 205 KM...
Jesu dobri a nisu toliko skupi.Uzo sam i ja sebi tu :thumbup:
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#6 Re: suncane naocale

Post by Skyfox »

_johnnyboy wrote: Mislim da nema naocala za 20 km, ima ako ih nosis iz fazona, a da te zastite od sunca, tesko.. :shock:
upravo! S dioptrijom se nije igrat jer kad jednom ode... Vec sam pisao na nekoj temi u BBI Loris opt. nekad imaju akcije lanjskih modela, meni su prva liga, markirane a cijena 60-80KM Naravno ima i skupljih :D
User avatar
north_1987
Posts: 292
Joined: 13/04/2010 00:17

#7 Re: suncane naocale

Post by north_1987 »

bezistan.. od 5 do 30. gore :D
mr.gugl
Posts: 186
Joined: 23/02/2010 20:17

#8 Re: suncane naocale

Post by mr.gugl »

imam budzet do nekih 150 KM, imate li neku preporuku gdje gledati? bio danas u Lorisu kod zeljinog stadiona i nisam bas nasao nesto specijalno. cudi me da nema ni jedna jedina radnja na 2-3 sprata od 50 kvadrata sa milion naocala :mrgreen: . usao u loris, odmah ljubazna djevojcica imate police, imate rejbanke i imate ove sportske...(nakon dva minuta gledanja) dovidjenja i prijatno! :)
zzooop :) i usput, da znate, u lorisu je snizenje do 50 % , ali izbor nikakav.
User avatar
SoShy
Posts: 52
Joined: 13/07/2010 09:47

#9 Re: suncane naocale

Post by SoShy »

ja uvijek kupujem u Lorisu i nisam primijetila da nema izbora... Rayban, Police, Escada, Vogue, Ginechy, Gucci, x-ice.... koliko znam, bave se veleprodajom, tako da u biti ono sto kupis u velikom broju optika, oni su im prodali...

imas i loris u bbi, mozda je bolji izbor?
mr.gugl
Posts: 186
Joined: 23/02/2010 20:17

#10 Re: suncane naocale

Post by mr.gugl »

sto se tice ponude za ljepsi spol, nisam obracao paznju, ali za muskarce ima mozda 50-ak modela ukupno, s tim da naravno, jednoj osobi pase jedan ili eventualno dva oblika, sto ce reci da imaju nekih 10-ak komada.

Otici cu naravno i u BBI pa vidjeti, mozda bude nesto i za mene. :) hvala in any case :) pozzz
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#11 Re: suncane naocale

Post by Edin H. »

Posto su kod sanera? :-)
mr.gugl
Posts: 186
Joined: 23/02/2010 20:17

#12 Re: suncane naocale

Post by mr.gugl »

Edin H. wrote:Posto su kod sanera? :-)
prljas temu...znas i sam "posto su" :run:
User avatar
A-R-N-I
Posts: 599
Joined: 14/02/2007 00:06
Location: Sarajevo

#13 Re: suncane naocale

Post by A-R-N-I »

ima li gdje da se kupe oakley naocale???
Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#14 Re: suncane naocale

Post by Oxygenn »

A-R-N-I wrote:ima li gdje da se kupe oakley naocale???

Code: Select all

http://www.pik.ba/artikal/458130/suncane-naocale-oakley-/
Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#15 Re: suncane naocale

Post by Oxygenn »

Ima li negdje atraktivan popust na suncane naocale (u Sarajevu) 8)

Juce navratim u Lorisovu radnju na grbavici, izlozi izlijepljeni sa plakatima 50% snizenje,
jedva nadjem jedan model RayBan muskih naocala, koje se meni svidjaju, cijena 325KM - pitam za popust kaze mlada prodavacica na ovaj model imate 10% popusta :shock:
s@mson
Posts: 893
Joined: 23/03/2007 10:50

#16 Re: suncane naocale

Post by s@mson »

Plastika od koje se prave "stakla" za suncane naocale se dobija iz iste baze za vecinu naocala...
Bitno je da imaju zastitu od UV zracenja...
Prije par dana bila emisija na HRT1 o tome i naocale kupljene na pijaci, jos djecije, placene 20 kuna su zadovoljile test o kolicini UV zracenja koje zadrzavaju ili propustaju...
Znaci za 20 KM se mogu naci funkcionalne suncane naocale koje ce zastiti oci od opasnog UV zracenja...
Sad, ako hocemo da imamo markirane naocale, skupi okvir i slicne stvari onda se to plati...
A da su i dvije milje ja bi garant sjeo na njih...
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#17 Re: suncane naocale

Post by citroen »

Oxygenn wrote:Ima li negdje atraktivan popust na suncane naocale (u Sarajevu) 8)

Juce navratim u Lorisovu radnju na grbavici, izlozi izlijepljeni sa plakatima 50% snizenje,
jedva nadjem jedan model RayBan muskih naocala, koje se meni svidjaju, cijena 325KM - pitam za popust kaze mlada prodavacica na ovaj model imate 10% popusta :shock:
Ma smetljari obicni,zaobilazim to najgluplje mjesto za kupovinu naocala,bas zbog tih snizenja,lafo 50%,nema naocala ispod 300KM,nekad je bilo u optikomu(mercator-dobrinja,lozionicka)snizenja i do 70 %,ali sad su nesto zakazali,ja prosle godine kupio polar kod njih za 70KM(polarizovana stakla) odlicne naocale,funkcioanlne sto mi je i najvaznije,iste takve u lorisu bile 180KM,i sta reci lijepo za Loris,nothing :x
I
Posts: 178
Joined: 01/10/2004 10:05

#18 Re: suncane naocale

Post by I »

Naocale su nesto sto se ne kupuje stalno (ili barem ja ne kupujem) i mislim da moraju biti kvalitetne. Sto se tice originala jedino sam sigurna za optiku Maunagic. Cijene jesu zara, ali cvike vrijede svake marke.
_22222_d
Posts: 90
Joined: 12/04/2010 23:09

#19 Re: suncane naocale

Post by _22222_d »

ja kupila orginal "ispod ruke" kod neke zene na otoci u stanu. ima izbora... i prezadovljna. dvoje suncane naocale + jedne dioptrijske sve ukupno kostalo: 260 KM. a sve troje markirane...
ako kome treba broj na pp...
ne reklamiram nikoga..
samo je i meni bila glupost platiti preko 300 km za naocale koje mi se svidjaju.
ovo mi ispala bolja opcija...
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#20 Re: suncane naocale

Post by citroen »

_22222_d wrote:ja kupila orginal "ispod ruke" kod neke zene na otoci u stanu. ima izbora... i prezadovljna. dvoje suncane naocale + jedne dioptrijske sve ukupno kostalo: 260 KM. a sve troje markirane...
ako kome treba broj na pp...
ne reklamiram nikoga..
samo je i meni bila glupost platiti preko 300 km za naocale koje mi se svidjaju.
ovo mi ispala bolja opcija...
A jesi li sigurna da su origimnali :?: ako ima muskih kod nje salji mi PP...unaprijed hvala :sax:
_22222_d
Posts: 90
Joined: 12/04/2010 23:09

#21 Re: suncane naocale

Post by _22222_d »

ja nasla svoje na internetu po kodu.. john Richmond jr64107...
a oko osjeti veliku razliku kad nosim one jeftine od 20 km i ove skuplje... pogotovo akd je bas suncano..
druge su carrera.. imaju i polarizaciju..
http://www.eyeglasses123.com/designer-s ... zmap=17458
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#22 Re: suncane naocale

Post by Better Man »

citroen wrote:
Oxygenn wrote:Ima li negdje atraktivan popust na suncane naocale (u Sarajevu) 8)

Juce navratim u Lorisovu radnju na grbavici, izlozi izlijepljeni sa plakatima 50% snizenje,
jedva nadjem jedan model RayBan muskih naocala, koje se meni svidjaju, cijena 325KM - pitam za popust kaze mlada prodavacica na ovaj model imate 10% popusta :shock:
Ma smetljari obicni,zaobilazim to najgluplje mjesto za kupovinu naocala,bas zbog tih snizenja,lafo 50%,nema naocala ispod 300KM,nekad je bilo u optikomu(mercator-dobrinja,lozionicka)snizenja i do 70 %,ali sad su nesto zakazali,ja prosle godine kupio polar kod njih za 70KM(polarizovana stakla) odlicne naocale,funkcioanlne sto mi je i najvaznije,iste takve u lorisu bile 180KM,i sta reci lijepo za Loris,nothing :x
Takvima treba poslati finansijsku policiju, pa im nikad vise nece pasti napamet da reklamiraju popust 50%, a kad udjes i kupis nesto ni blizu 50% popusta.
mr.gugl
Posts: 186
Joined: 23/02/2010 20:17

#23 Re: suncane naocale

Post by mr.gugl »

_22222_d wrote:ja nasla svoje na internetu po kodu.. john Richmond jr64107...
a oko osjeti veliku razliku kad nosim one jeftine od 20 km i ove skuplje... pogotovo akd je bas suncano..
druge su carrera.. imaju i polarizaciju..
http://www.eyeglasses123.com/designer-s ... zmap=17458
ma meni je sumnjivo to sto mi prvo kaze da joj sestra radi u fabrici naocala u italiji (ne proizvode se valjda sve marke koje ima u jednoj fabrici), zar rejban nema svoju fabriku, prada svoju ili je bas sve to izmjesano?

druga stvar, cim sam joj pokazao svoje trenutne cvike, kaze zena (trgovacki), "Bogme nesto mi ove nisu ko original".

da li uz njih dodje kutija i certifikat o originalnosti ili ?
User avatar
black
Posts: 17096
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#24 Re: suncane naocale

Post by black »

mr.gugl wrote:
ma meni je sumnjivo to sto mi prvo kaze da joj sestra radi u fabrici naocala u italiji (ne proizvode se valjda sve marke koje ima u jednoj fabrici), zar rejban nema svoju fabriku, prada svoju ili je bas sve to izmjesano?

druga stvar, cim sam joj pokazao svoje trenutne cvike, kaze zena (trgovacki), "Bogme nesto mi ove nisu ko original".

da li uz njih dodje kutija i certifikat o originalnosti ili ?
pa moguce je da su iz italije, ali maznute ;-) i chisto sumnjam da je sestra..
mr.gugl
Posts: 186
Joined: 23/02/2010 20:17

#25 Re: suncane naocale

Post by mr.gugl »

black wrote:
mr.gugl wrote:
ma meni je sumnjivo to sto mi prvo kaze da joj sestra radi u fabrici naocala u italiji (ne proizvode se valjda sve marke koje ima u jednoj fabrici), zar rejban nema svoju fabriku, prada svoju ili je bas sve to izmjesano?

druga stvar, cim sam joj pokazao svoje trenutne cvike, kaze zena (trgovacki), "Bogme nesto mi ove nisu ko original".

da li uz njih dodje kutija i certifikat o originalnosti ili ?
pa moguce je da su iz italije, ali maznute ;-) i chisto sumnjam da je sestra..
ali pozitivno je to sto je stvarno zena u stanu i mislim da ne bi bas smjela uzeti nekome 150 KM i da taj sazna da je kupio fush. uglavnom, nadam se da se stvarno moze provjeriti originalnost na netu.
Post Reply