Šumarski fakultet

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Esma95
Posts: 19
Joined: 05/10/2013 22:19

#26 Re: Šumarski fakultet

Post by Esma95 »

koji posao mogu raditi ako zavrsim ovaj fakultet tj. da li se mogu zaposliti i kolika bi bila otprilike prosjecna plata...superodlikas sam :D ali nemam pojma sta da upisem
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#27 Re: Šumarski fakultet

Post by Tesla10 »

Esma95 wrote:koji posao mogu raditi ako zavrsim ovaj fakultet tj. da li se mogu zaposliti i kolika bi bila otprilike prosjecna plata...superodlikas sam :D ali nemam pojma sta da upisem
Ako si super odlikaš, upiši Elektrotehnički fakultet ;) :) . Normalno, ti o svemu odlučuješ i ti ćeš na kraju donijeti odluku :) .
Esma95
Posts: 19
Joined: 05/10/2013 22:19

#28 Re: Šumarski fakultet

Post by Esma95 »

hjoj nije mi matematika jaca strana :D mislim nastrebam je za 5 ali da uzivam u njenome ucenju of course not :lol:
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#29 Re: Šumarski fakultet

Post by Tesla10 »

Esma95 wrote:hjoj nije mi matematika jaca strana :D mislim nastrebam je za 5 ali da uzivam u njenome ucenju of course not :lol:
Kako misliš da naštrebaš matematiku ? Matematika se vježba. Normalno, postoje formule koje moraš znati napamet, ali je štrebati ne možeš, koliko ja znam.
Esma95
Posts: 19
Joined: 05/10/2013 22:19

#30 Re: Šumarski fakultet

Post by Esma95 »

Ma znam, zezam se :D mislila sam da ne uzivam vjezbajuci matematiku, uvijek se moram tjerati :cry: drugo je sto ja kontam i znam uraditi zadatak, a drugo da je ne volim i ne uzivam u njoj,zato elektrotehnika ne dolazi u obzir lol
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#31 Re: Šumarski fakultet

Post by P308 »

Tesla10 wrote:
Esma95 wrote:koji posao mogu raditi ako zavrsim ovaj fakultet tj. da li se mogu zaposliti i kolika bi bila otprilike prosjecna plata...superodlikas sam :D ali nemam pojma sta da upisem
Ako si super odlikaš, upiši Elektrotehnički fakultet ;) :) . Normalno, ti o svemu odlučuješ i ti ćeš na kraju donijeti odluku :) .
Ti si meni stvarno facinantna osoba, a pri tome ne mislim nista lose. Na svakoj temi samo govoris o Elektrotehnickom fakultetu....
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#32 Re: Šumarski fakultet

Post by Tesla10 »

P308 wrote:
Tesla10 wrote:
Esma95 wrote:koji posao mogu raditi ako zavrsim ovaj fakultet tj. da li se mogu zaposliti i kolika bi bila otprilike prosjecna plata...superodlikas sam :D ali nemam pojma sta da upisem
Ako si super odlikaš, upiši Elektrotehnički fakultet ;) :) . Normalno, ti o svemu odlučuješ i ti ćeš na kraju donijeti odluku :) .
Ti si meni stvarno facinantna osoba, a pri tome ne mislim nista lose. Na svakoj temi samo govoris o Elektrotehnickom fakultetu....
Pa gledaj :) , ako je cura superodlikaš, a ona kaže da jeste, normalno da ću joj predložiti ono što je najbolje i najteže u našoj državi (ja vjerujem da je najbolje i najteže), a to je ETF. Ne želim umanjiti vrijednost niti jednoga fakulteta, ali kada neko kaže da je superodlikaš, meni se odmah u glavi pojavi misao o Elektrotehničkom fakultetu :) :) .
Josip992
Posts: 1
Joined: 14/10/2013 12:37

#33 Re: Šumarski fakultet

Post by Josip992 »

Ako mi neko moze reci da li je moguce se upisati na Šumarski fakultet ako smo zavrsili elektro tehnicku srednju skolu
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#34 Re: Šumarski fakultet

Post by Tesla10 »

Josip992 wrote:Ako mi neko moze reci da li je moguce se upisati na Šumarski fakultet ako smo zavrsili elektro tehnicku srednju skolu
Možeš se upisati na koji god hoćeš fakultet, samo ako ispuniš uslove za upis tog i toga fakulteta (prijemni ispit, ocjene itd). Kakvu si srednju školu završio to nije bitno. I sa tehničkom školom se možeš upisati gdje hoćeš.
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#35 Re: Šumarski fakultet

Post by Afanasi_94 »

Ako neko sa ovog fakulteta voli da piše ili želi da piše za studentske novine ili zna nekoga takvog neka mi se javi :D
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#36 Re: Šumarski fakultet

Post by sarajevo999999 »

Budimo realni, na Šumarstvo dolazi onaj koji zeli pobjeci od matematike i fizike. Dalje,fin fakultet ni pretezak ni lagan, neka sredina. Studenti su raja.
P!nk
Posts: 42
Joined: 20/07/2010 23:15

#37 Re: Šumarski fakultet

Post by P!nk »

Oj, ljudi. Ne znam zasto se uvijek koplja lome o tezini nekog fakulteta. Nije svaka osoba ista, nema svatko iste predispozicije i afinitete. Recimo, meni je dendrologija, genetika, sistematika, tipologija i fitocenologija bila pis of kejk dok su mi kolege ludile dok nisu polozile te predmete. Ali su zato manje-vise normala polozili matematiku, a ja sam isla na instrukcije :D Studiram sumarstvo, zavrsila sam srednju sumarsku skolu, trenutno sam druga godina drugog ciklusa studija. Redovan sam student, nisam obnavljala, ne mogu reci da sam se slomila uceci jer nisam, ali ne mogu reci ni da sam lumpovala okolo. Stvar je u organizaciji. Stigla sam otici na svaki kocert koji sam htjela, na svaku kavu na koju sam bila pozvana...i sve sam obaveze na vrijeme izvrsila. Najjeftiniji je fakultet, ali i jedan od rigoroznijih kad je u pitanju sistem bodovanja i sam bolonjski proces. Profesori su super, ako si i ti korektan student. Ako nisi, nece ni oni biti. Logicno. Vidim, javljaju se ljudi koji su trenutno brucosi ili druga godina...u moje vrijeme nije bila matematika na zaokruzivanje. I nije se toliko pricalo o matematici koliko o samom profesoru - famoznoj Ćamili Ljubović. Poslije nje je sve otislo u #$!"#$".
Nije tacno da ti znanja iz matematike ne trebaju u nastavku skolovanja. Mozda studentima hortikulture ne treba. Oni se samo zale na dendrologiju i kultivare...sumari se zale na uredjivanje, uzgajanje, matematiku. Uredjivanje je plafon - koliko predmet, toliko i predmetni profesor, gospon Ahmet Lojo, bič božji.
Sestra mi je zavrsila informatiku prije nekih 8 godina. Stari sistem. Prosle godine je uzela da procita predavanja iz mog tadasnje predmeta Inventure u sumama. Doslovno se s*ebala kad je vidjela sta ucimo i sta radimo. Netko bi rekao, cuj inventure u sumama, sta tu imas uciti...ali da vidis koliko statistike i matematike ima, eeeee. Tako da, teze ili nije teze od elektrotehnike, ne znam. Meni bi vjerovatno ETF bio tezi jer to, brate mili, ne volim. A mozda bi jedan ETF-ovac poludio dok bi savladao dendrologiju ili neke druge predmete. Ne slusaj svakoga tko ti soli pamet ''uci iz knjige-nemoj ucit iz knjige, ima skripta, imaju proslogodisnja pitanja bla, bla, bla'' Procijeni sta ti odgovara, a sta ne ;) Nema popravljanja parcijala, nema gledanja kroz prste. Sve po zaslugama. Bodove koje izgubis ne mozes nadoknaditi. Osim ako ne obnovis, jel te :D Ako ti stagod znaci, od moje generacije na petoj godini je sada 9-oro. Ukljucujuci mene. Bilo nas je 100-tinjak na prvoj.
Sumarstvo je kao privredna grana u gabuli, nema posla. Dobiju ljudi pripravnicko i volontersko mjesto, pa ih nakon godinu dana nalapuse kuci. Ako imas nekoga (stelu) onda super, ako nemas, onda ti je crno ko i ostatku svijeta u ovoj drzavi. Sumarstvo se u svim drugim normalnim drzavama neopisivo cijeni. Ali ovo je Bosna :D

Da sam ponovo maturant, ne bih upisala sumarstvo. Otisla bih u gastarbajtere :lol:
nermou
Posts: 54
Joined: 02/04/2013 18:15

#38 Re: Šumarski fakultet

Post by nermou »

jel' ti to Leona matematiku u srednjoj predavala ? :run: :lol: :lol: :lol: :lol:
macchiato
Posts: 613
Joined: 31/05/2013 21:39

#39 Re: Šumarski fakultet

Post by macchiato »

Vidim da se ne piše mnogo na ovoj temi, ali da pokušam :D
Da li je ovaj faks dobar za nekoga ko ima vrlo skromno znanje iz matematike i hemije?


I da li je hortikultura lakša ili teža od šumarstva?
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#40 Re: Šumarski fakultet

Post by sarajevo999999 »

macchiato wrote:Vidim da se ne piše mnogo na ovoj temi, ali da pokušam :D
Da li je ovaj faks dobar za nekoga ko ima vrlo skromno znanje iz matematike i hemije?


I da li je hortikultura lakša ili teža od šumarstva?
Matematika i hemija su dva najteza predmeta (bila nekad ne znam sad) na prvoj godini. Upravo zato sto svi imaju skromno znanje iz ta dva predmeta. Hortikultura i šumarstvo su ti otprilike iste težine sa tim da se podosta razlikuju narocito na visim godinama, na hortikulturi imas vise crtanja i slicno (mada sam povrsno upucen u taj smjer).
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#41 Re: Šumarski fakultet

Post by arslanbey »

Kolike su place kasnije? moze li se naci posao u SA u vezi sumarstva ?
lajlica
Posts: 201
Joined: 17/07/2013 15:12

#42 Re: Šumarski fakultet

Post by lajlica »

.
Post Reply