Sumaher legenda

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1 Sumaher legenda

Post by Qler »

Jeste li vidjeli sto je covjek, 10 miliona dolara dao za stradale od tsunamija!!!

Fakat je covjek gigant!!
spiel4
Posts: 113
Joined: 17/11/2004 20:35

#2 Re: Sumaher legenda

Post by spiel4 »

Qler wrote:Jeste li vidjeli sto je covjek, 10 miliona dolara dao za stradale od tsunamija!!!

Fakat je covjek gigant!!
svaka mu cast,sad je pitanje ko ce najvise koristi imati od tih novaca i druge vrste pomoci,trebali bi bosnjacke strucnjake unajmiti za savjetnike
Aristokrata
Posts: 442
Joined: 23/12/2004 14:50

#3

Post by Aristokrata »

svaka mu cast!
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#4

Post by pitt »

Cujem da je i Sandra Bulok izletila milioncic. :D Svima koji pomazu svaka cast :D
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5

Post by Qler »

pa dobro nasi strucnjaci bi to racionalno i realno podijelili, njih trojca po milion kao troskovi puta, posto valja sa autima (audijima i ostalim) do indonezije, naravno svaki sa svojim (drzavnim), po dva miliona kao osiguranje od povreda i sl i po 250000 putnih torskova, a ostalo korektno se podijeli napacenom narodu :D :x

Stvarno svima koji pomazu sve najbolje! Al me schumi fakat iznenadio, mislim uvijek je bio siroke ruke, al je sad stvarno pokazo koliki je covjek!!!
spiel4
Posts: 113
Joined: 17/11/2004 20:35

#6

Post by spiel4 »

Qler wrote:pa dobro nasi strucnjaci bi to racionalno i realno podijelili, njih trojca po milion kao troskovi puta, posto valja sa autima (audijima i ostalim) do indonezije, naravno svaki sa svojim (drzavnim), po dva miliona kao osiguranje od povreda i sl i po 250000 putnih torskova, a ostalo korektno se podijeli napacenom narodu :D :x

Stvarno svima koji pomazu sve najbolje! Al me schumi fakat iznenadio, mislim uvijek je bio siroke ruke, al je sad stvarno pokazo koliki je covjek!!!
jest,i opet mu svaka cast za takvu humanost,a posto smo i mi dio Muhamedovog ummeta,predlazem da dzamija u Sarajevu dobije njegovo ime umjesto kralja Fahda
Pravda30
Posts: 519
Joined: 15/02/2004 00:00
Contact:

#7

Post by Pravda30 »

Prije tri godine Sumaher je dobivao od Firme Ferari 50.000 DM/dan. Ili 1.5DM milion svaki mjesec. A da ne racunamo premije, reklame itd... a plus to je bilo prije 3 godine a danas je sigurno i vise. Znaci ima ona : "ima se, moze se".

No izuzmemo li sve to , Sumaher jeste veliki humanista i prije je podrzavao razne humane projekte.

No samo zelim reci da svak pomaze u svojim mogucnostima i da ima bezbroj onih koji su dali 10-20€ ali sprema njihovim prihodima to je "znacajno".


PS. Ipak vazda me cudio manjak zainteresovanosti raznih Americkih crnaca za ovakve hulmane projekte. i Njih ima bezbroj koji imaju love , ali slabo ikad cujem da oni pomazu neki proojekat u Africi recimo. PA evo sam Sakil O 'Neal ima 44 luksuzna auta koja vrijede vise destina miliona dolara, pa eto mogao bi prodati jedno i uplatiti tu sumu. Bjerujem da ne bi ni primjetio da ga nema.
r_faruk
Posts: 4684
Joined: 20/01/2003 00:00

#8

Post by r_faruk »

"S. Ipak vazda me cudio manjak zainteresovanosti raznih Americkih crnaca za ovakve hulmane projekte. i Njih ima bezbroj koji imaju love , ali slabo ikad cujem da oni pomazu neki proojekat u Africi recimo. PA evo sam Sakil O 'Neal ima 44 luksuzna auta koja vrijede vise destina miliona dolara, pa eto mogao bi prodati jedno i uplatiti tu sumu. Bjerujem da ne bi ni primjetio da ga nema."



pa valja kupit razne droge, hors, speed, kokain, i sta ja znam cega sve ima, a znas koliko to kosta, a zamisli nakupovati toga za jedan njihov dernek svake subote :-) :-) :-) :-) :-)
imigrant
Posts: 430
Joined: 22/04/2004 17:22

#9

Post by imigrant »

r_faruk wrote:"S. Ipak vazda me cudio manjak zainteresovanosti raznih Americkih crnaca za ovakve hulmane projekte. i Njih ima bezbroj koji imaju love , ali slabo ikad cujem da oni pomazu neki proojekat u Africi recimo. PA evo sam Sakil O 'Neal ima 44 luksuzna auta koja vrijede vise destina miliona dolara, pa eto mogao bi prodati jedno i uplatiti tu sumu. Bjerujem da ne bi ni primjetio da ga nema."



pa valja kupit razne droge, hors, speed, kokain, i sta ja znam cega sve ima, a znas koliko to kosta, a zamisli nakupovati toga za jedan njihov dernek svake subote :-) :-) :-) :-) :-)
Hajte ljudi ne serite. Nemojte tako etiketirai bogate crnce, rep starts, basktebalije, glumce, i ostale....

Inace je pitanje vrlo legitimno, volio bih da se nadju raja iz amerike da kazu. Ja sam tamo bio sto jest jest, ali nije to isto kao i kada zivis tamo.
Takodje sam cuo da brothers don't tip, tj da crni po restoranima ostavljaju puno manje ili nista baksisa u odnosu na bijelce...

Cudi me zasto neki bogati crnci koji su presli na islam, nisu malo odrijesili kesu...

Trebalo pi post postavit i o toj subkulturi u americi, ali bojim se da nas nema dovoljno kompetentnih da nesto kazemo na tu temu, a i ovi nasi sto zive tamo.. bog zna kako su...
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#10

Post by Panasonic »

S obzirom da ima platu 4,5 miliona eura (ili dolara, ne znam tacno) moga je i vise dati. To je isto kao neko sto ima 1000 KM platu i dadne pomoci 2500 KM. Dakle, dvije i po plate...
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#11

Post by scarface32 »

Da a ko ce to sada dati dvije i po plate?Jos ako ima 1000 km.Niko
User avatar
apsidejzi
Posts: 8230
Joined: 25/05/2013 23:49

#12 Re: Sumaher legenda

Post by apsidejzi »

Sumaher prije 13 godina dao 10 miliona dolara za nastradale od cunamija da bi danas prodali njegov bolid za 7,5 miliona dolara. Svjestan sam da ga aparati odrzavaju u zivotu i da to mnogo kosta. Ocito je ustedjevina potrosena i sad su poceli prodavati njegove stvari da bi platili lijecenje...

Ovaj bolid je trebao zavrsiti u nekom muzeju a ne u privatnom vlasnistvu nekoga. Jest ga skupo platio ali ovako nije trebalo zavrsiti... Nekako mi neposteno i nepravedno. Kao da gledam dobar film sa ne bas happy endom. Mrzim takve filmove. Mrzim zato sto su realisticni, sto pokazuju sav apsurd zivota

Razumijem zasto su prodali bolid, razumijem i ovog sto ga je kupio, ali nije trebalo ovako zavrsiti... Da barem hoce ozdraviti.

https://www.klix.ba/auto/schumacherov-b ... 1118017#10
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66019
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#13 Re: Sumaher legenda

Post by _BataZiv_0809 »

apsidejzi wrote:Sumaher prije 13 godina dao 10 miliona dolara za nastradale od cunamija da bi danas prodali njegov bolid za 7,5 miliona dolara. Svjestan sam da ga aparati odrzavaju u zivotu i da to mnogo kosta. Ocito je ustedjevina potrosena i sad su poceli prodavati njegove stvari da bi platili lijecenje...

Ovaj bolid je trebao zavrsiti u nekom muzeju a ne u privatnom vlasnistvu nekoga. Jest ga skupo platio ali ovako nije trebalo zavrsiti... Nekako mi neposteno i nepravedno. Kao da gledam dobar film sa ne bas happy endom. Mrzim takve filmove. Mrzim zato sto su realisticni, sto pokazuju sav apsurd zivota

Razumijem zasto su prodali bolid, razumijem i ovog sto ga je kupio, ali nije trebalo ovako zavrsiti... Da barem hoce ozdraviti.

https://www.klix.ba/auto/schumacherov-b ... 1118017#10
First world problems....ala je izvuce iz naftalina jbt ja bio srednjoskolac kad se tema otvorila :lol:
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#14 Re: Sumaher legenda

Post by Last December »

Life's a bitch... and then you die...
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#15 Re: Sumaher legenda

Post by hekaton »

apsidejzi wrote:Sumaher prije 13 godina dao 10 miliona dolara za nastradale od cunamija da bi danas prodali njegov bolid za 7,5 miliona dolara. Svjestan sam da ga aparati odrzavaju u zivotu i da to mnogo kosta. Ocito je ustedjevina potrosena i sad su poceli prodavati njegove stvari da bi platili lijecenje...

Ovaj bolid je trebao zavrsiti u nekom muzeju a ne u privatnom vlasnistvu nekoga. Jest ga skupo platio ali ovako nije trebalo zavrsiti... Nekako mi neposteno i nepravedno. Kao da gledam dobar film sa ne bas happy endom. Mrzim takve filmove. Mrzim zato sto su realisticni, sto pokazuju sav apsurd zivota

Razumijem zasto su prodali bolid, razumijem i ovog sto ga je kupio, ali nije trebalo ovako zavrsiti... Da barem hoce ozdraviti.

https://www.klix.ba/auto/schumacherov-b ... 1118017#10
Nije valjda da mislis da je bolid prodan kako bi se "skupile" pare za lijecenje?

Sumahru velikom prijatlju Bosne zelim sto brze ozdravljnje
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#16 Re: Sumaher legenda

Post by Last December »

Šumi vjerovatno ima par stotina miliona u nekretninama. Teško da je bolid radi toga prodan. Ko bi znao razgloge te odluke. Možda je čovjek odlučio da donira taj keš (Jel on pri svjesti trenutno? Ne pratim, može neki info.).
User avatar
apsidejzi
Posts: 8230
Joined: 25/05/2013 23:49

#17 Re: Sumaher legenda

Post by apsidejzi »

hekaton wrote:
apsidejzi wrote:Sumaher prije 13 godina dao 10 miliona dolara za nastradale od cunamija da bi danas prodali njegov bolid za 7,5 miliona dolara. Svjestan sam da ga aparati odrzavaju u zivotu i da to mnogo kosta. Ocito je ustedjevina potrosena i sad su poceli prodavati njegove stvari da bi platili lijecenje...

Ovaj bolid je trebao zavrsiti u nekom muzeju a ne u privatnom vlasnistvu nekoga. Jest ga skupo platio ali ovako nije trebalo zavrsiti... Nekako mi neposteno i nepravedno. Kao da gledam dobar film sa ne bas happy endom. Mrzim takve filmove. Mrzim zato sto su realisticni, sto pokazuju sav apsurd zivota

Razumijem zasto su prodali bolid, razumijem i ovog sto ga je kupio, ali nije trebalo ovako zavrsiti... Da barem hoce ozdraviti.

https://www.klix.ba/auto/schumacherov-b ... 1118017#10
Nije valjda da mislis da je bolid prodan kako bi se "skupile" pare za lijecenje?

Sumahru velikom prijatlju Bosne zelim sto brze ozdravljnje
Iskreno, ne znam. Sjecam se iz medija da se govorilo o sto hiljada eura sedmicnih troskova a ovo se desilo krajem 2013e. Jbg, cetvrta godina se navrsava a sa njom i 200 sedmica ili ti 20 miliona... Haj mu ga znaj...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58698
Joined: 03/08/2010 19:04

#18 Re: Sumaher legenda

Post by kakavdanakneiskustvu »

_BataZiv_0809 wrote:
apsidejzi wrote:Sumaher prije 13 godina dao 10 miliona dolara za nastradale od cunamija da bi danas prodali njegov bolid za 7,5 miliona dolara. Svjestan sam da ga aparati odrzavaju u zivotu i da to mnogo kosta. Ocito je ustedjevina potrosena i sad su poceli prodavati njegove stvari da bi platili lijecenje...

Ovaj bolid je trebao zavrsiti u nekom muzeju a ne u privatnom vlasnistvu nekoga. Jest ga skupo platio ali ovako nije trebalo zavrsiti... Nekako mi neposteno i nepravedno. Kao da gledam dobar film sa ne bas happy endom. Mrzim takve filmove. Mrzim zato sto su realisticni, sto pokazuju sav apsurd zivota

Razumijem zasto su prodali bolid, razumijem i ovog sto ga je kupio, ali nije trebalo ovako zavrsiti... Da barem hoce ozdraviti.

https://www.klix.ba/auto/schumacherov-b ... 1118017#10
First world problems....ala je izvuce iz naftalina jbt ja bio srednjoskolac kad se tema otvorila :lol:

ja 7 godina u braku a ni pomisljao na zenidbu kad je tema otvorena
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#19 Re: Sumaher legenda

Post by hekaton »

apsidejzi wrote:
hekaton wrote:
apsidejzi wrote:Sumaher prije 13 godina dao 10 miliona dolara za nastradale od cunamija da bi danas prodali njegov bolid za 7,5 miliona dolara. Svjestan sam da ga aparati odrzavaju u zivotu i da to mnogo kosta. Ocito je ustedjevina potrosena i sad su poceli prodavati njegove stvari da bi platili lijecenje...

Ovaj bolid je trebao zavrsiti u nekom muzeju a ne u privatnom vlasnistvu nekoga. Jest ga skupo platio ali ovako nije trebalo zavrsiti... Nekako mi neposteno i nepravedno. Kao da gledam dobar film sa ne bas happy endom. Mrzim takve filmove. Mrzim zato sto su realisticni, sto pokazuju sav apsurd zivota

Razumijem zasto su prodali bolid, razumijem i ovog sto ga je kupio, ali nije trebalo ovako zavrsiti... Da barem hoce ozdraviti.

https://www.klix.ba/auto/schumacherov-b ... 1118017#10
Nije valjda da mislis da je bolid prodan kako bi se "skupile" pare za lijecenje?

Sumahru velikom prijatlju Bosne zelim sto brze ozdravljnje
Iskreno, ne znam. Sjecam se iz medija da se govorilo o sto hiljada eura sedmicnih troskova a ovo se desilo krajem 2013e. Jbg, cetvrta godina se navrsava a sa njom i 200 sedmica ili ti 20 miliona... Haj mu ga znaj...
Ma mislim da novac za njegovo lijecenje nije motiv prodaje...cak kad kazu "Sumaherov bolid" mislim da je neprecizno jer je to bolid u vlasnistvu ferarija kojeg je sumaher vozio, koliko znam on svoje bolide ima u muzeju i nisu na prodaju.
Helem ako je nestalo para ja bih pristao da se na dzumi organizuje sergija za pomoc sumaheru jer mi ne smijemo zaboraviti ono sto je on za nas uradio!
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#20 Re: Sumaher legenda

Post by Bluemore »

Last December wrote:Šumi vjerovatno ima par stotina miliona u nekretninama. Teško da je bolid radi toga prodan. Ko bi znao razgloge te odluke. Možda je čovjek odlučio da donira taj keš (Jel on pri svjesti trenutno? Ne pratim, može neki info.).
trude se da ne cure nikave info o njegovorm stanju, koje je toliko lose
tap3ah75
Posts: 5977
Joined: 07/09/2009 14:14

#21 Re: Sumaher legenda

Post by tap3ah75 »

Možda je i davno već preselio .... ali djeca ne prijavljuju radi penzije.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#22 Re: Sumaher legenda

Post by Bluemore »

tap3ah75 wrote:Možda je i davno već preselio .... ali djeca ne prijavljuju radi penzije.
nije nego nazalost vegetira ali se trude da se to ne povalci po novinama
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#23 Re: Sumaher legenda

Post by muha_sa »

tap3ah75 wrote:Možda je i davno već preselio .... ali djeca ne prijavljuju radi penzije.
djeci ciji je otac zaradama premašio milijardu potrebna ta finta za penziju :?
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#24 Re: Sumaher legenda

Post by liaar »

muha_sa wrote:
tap3ah75 wrote:Možda je i davno već preselio .... ali djeca ne prijavljuju radi penzije.
djeci ciji je otac zaradama premašio milijardu potrebna ta finta za penziju :?
Jebi ga Muha, prije nekih pola godine čini mi se je njegova supruga izašla u javnost sa vijestima u bankrotu. zbog troškova advokata i milionskih troškova liječenja po privatnim klinikama...
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#25 Re: Sumaher legenda

Post by Jimmy McNulty »

Ima Šumaher dovoljno novca da vegetira još 10 godina, ova rasprodaja i to boga pitaj što se to dešava, možda su neke stvari njegovoj ženi jednostavno obaveza previše pa se to polako rasprodaje... Schumi je zaradio para kao malo ko što će u ovom životu i nek je.

Što se tiče ovoga pričao mi jedan drug koji je onako pravi iskreni vjernik, završio medresu i nekad u jednoj džamiji bio mujezin i mijenjao hodžu kad ovaj ne može doći na namaz i kaže jednog dana dođe njegov komšija i pita hodžu je li uredu da zakolje akiku za Šumaherovo ozdravljenje, kaže toliko ga voli, poštuje i cijeni. Na kraju je to i uradio. True story.
Post Reply