sufizam izvan islama

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50567
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#251 Re: sufizam izvan islama

Post by Bloo »

Nurudin wrote:
Bloo wrote:Čitajući zadnji par postova, čini se da se o sufizmu i ne može pričati izvan okvira islama i islamske terminologije.
ne razumijem šta znači ovo , osim ako ti ne poistovjećuješ terminologiju sa okvirima islama? jer to nije isto
ako Rumi kaže , npr da su ples sema i zvuk naja, njegova molitva odnosno čin klanjanja , to ne znači da je to u okvirima islama
naprotiv
Ti si sam rekao da nećeš spominjati islam, niti terminologiju.
Ako pričamo o nečem izvan nečeg drugog, znači da je ideja univerzalna dovoljno da se može objašnjavati i bez referiranja na to odakle je potekla? Ili pak ne može?
Ne govorim o tome što si ti naveo, već npr tvoj post o Zijadu Ljakiću.
Ne shvataj me pogrešno da ti nešto trljam na nos, ali očito različito razumijemo temu.
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#252 Re: sufizam izvan islama

Post by Nurudin »

ja ne mogu prihvatiti to, da ti kao inteligentna osoba, nisi u stanju da razumiješ .
prvo sam mislio da je do mene, da nisam dovoljno jasan, pa sam naveo čitave stranice teksta u kojima se govori o nastanku
sufizma unutar islama, te njihovom međusobnom ukrštanju nekoliko vjekova kasnije , pa sve do danas gdje Ljakić jasno razdvaja
i ocrtava islamske okvire od sufizma. Sufizam je vrlo često potpuna suprotnost tome. to što oni koriste , vrlo često neke riječi koje
tebi liče na islamske, u biti nisu islamska terminologija , već originalno sufijska, za koje mejnstrim muslimanima i ulemi treba prijevod.
Čak ima i to :

https://www.scribd.com/document/9668255 ... k-sufijsko
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50567
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#253 Re: sufizam izvan islama

Post by Bloo »

Samo ti. :)
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#254 Re: sufizam izvan islama

Post by Nurudin »

sad ti napiši kako si ti kao ateista objektivna, te da ja pišem floskule, a tvoj Sinan beg je u pravu :|
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50567
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#255 Re: sufizam izvan islama

Post by Bloo »

Nurudin wrote:sad ti napiši kako si ti kao ateista objektivna, te da ja pišem floskule, a tvoj Sinan beg je u pravu :|
:lol:
Nije to ni poenta :lol:
Hajde, hajde, samo ti pisi.
A za Ljakica...I mean...mislim..stvarno...
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#256 Re: sufizam izvan islama

Post by Nurudin »

Ljakić je u stvari predstavnik onoga što islamska dogma zaista zastupa. Kod njega nema nikakvog licmejrja i ja ga poštujem
iako bi me 100 % , da može , osudio na javno smaknuće.
Dok ovi drugi, kojih je velika većina, su samo politički ideolozi islama, licemjeri za koje je Ljakić morlna vertikala.
jer, oni su ocjenili u nekom trenutku da je prevelika podrška masa toj nekoj sufijskoj interpretaciji islama, pa ne bi bilo dobro
da idu u direktan sukob, nego će populistički podržavati neke površne oblike sufizma, a tek dublji ulazak u meritum stvari
će ili kažnjavati ili ovisno od reputacije tog sufije, ako je ona prevelika, onda će govoriti stvari tipa "ma niste vi to razumjeli".
Kad neko i primjeti tu nedosljednost , onda će to nazivati "bogatstvom islama" ...iako su u stvari u pravu ali baš bukvalno ,
jer tu i jeste riječ o bogatstvu u vidu ubiranja zekjata od što šire baze (htjedoh reći glasača) , i o što većem utjecaju i moći.
Tek kad se desi potpuno odbijanje priznavanja njihovog autoriteta, od strane nekog sufijskog šejha sa većim utjecajem,
a samim tim i plaćanja poreza, e onda se tek ide sa ovom optužbom za herezu. Inače ne
Zato je to poseban soj licemjera, koji valjda po prirodi stvari stvaraju tom svojom neprincipijelnošću, (što je suštinska odlika
svake politike), ambijent u kojem će obični muslimani osjetiti da je taj oblik ponašanja njihovih autoriteta, utemeljen u vjeri.
Tako su onda od vjere napravili ideologiju i politku, a od muslimana mrtvo more munafika, i ne podnose nikoga ko bi da talasa
to more...
dadinjo33
Posts: 1748
Joined: 10/08/2016 18:41

#257 Re: sufizam izvan islama

Post by dadinjo33 »

Pa nije dzaba autor mushafa rekao da ce licemjeri biti na dnu dzehennema, pa vjernike za sva vremena opisao kao one koji kod Allaha izazivaju mrznju zato sto jedno govore, a drugo rade, sto njihove rijeci ne prate djela. Zato i ajet kaze da munafici lazu kad svjedoce da je Muhamed poslanik.

A zasto lazu? Pa zato sto govore da svjedoce nesto sto nisu osvjedocili. Lazu sebe i Allaha, a tek potom i druge ljude.

Kad ti licemjeri dolaze, oni govore: “Mi svjedocimo (cinimo sehadet) da si ti, zaista, Allahov poslanik!” – I Allah zna da si ti, zaista, Njegov poslanik, a Allah svjedoci (cini sehadet). Zaista su munafici pravi lašci.

Naravno, svjetovno-interesno politicki formirana dogma je tefsirima i prevodima sakrila smisao ovog ajeta, na isti nacin kao u ajetu 3:7.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50567
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#258 Re: sufizam izvan islama

Post by Bloo »

dadinjo33 wrote:Pa nije dzaba autor mushafa rekao da ce licemjeri biti na dnu dzehennema, pa vjernike za sva vremena opisao kao one koji kod Allaha izazivaju mrznju zato sto jedno govore, a drugo rade, sto njihove rijeci ne prate djela. Zato i ajet kaze da munafici lazu kad svjedoce da je Muhamed poslanik.

A zasto lazu? Pa zato sto govore da svjedoce nesto sto nisu osvjedocili. Lazu sebe i Allaha, a tek potom i druge ljude.

Kad ti licemjeri dolaze, oni govore: “Mi svjedocimo (cinimo sehadet) da si ti, zaista, Allahov poslanik!” – I Allah zna da si ti, zaista, Njegov poslanik, a Allah svjedoci (cini sehadet). Zaista su munafici pravi lašci.

Naravno, svjetovno-interesno politicki formirana dogma je tefsirima i prevodima sakrila smisao ovog ajeta, na isti nacin kao u ajetu 3:7.
In the quiet words of the Virgin Mary, kakve veze ovo ima sa sufizmom izvan islama?
Nurudine, help!
dadinjo33
Posts: 1748
Joined: 10/08/2016 18:41

#259 Re: sufizam izvan islama

Post by dadinjo33 »

Bloo wrote:
dadinjo33 wrote:Pa nije dzaba autor mushafa rekao da ce licemjeri biti na dnu dzehennema, pa vjernike za sva vremena opisao kao one koji kod Allaha izazivaju mrznju zato sto jedno govore, a drugo rade, sto njihove rijeci ne prate djela. Zato i ajet kaze da munafici lazu kad svjedoce da je Muhamed poslanik.

A zasto lazu? Pa zato sto govore da svjedoce nesto sto nisu osvjedocili. Lazu sebe i Allaha, a tek potom i druge ljude.

Kad ti licemjeri dolaze, oni govore: “Mi svjedocimo (cinimo sehadet) da si ti, zaista, Allahov poslanik!” – I Allah zna da si ti, zaista, Njegov poslanik, a Allah svjedoci (cini sehadet). Zaista su munafici pravi lašci.

Naravno, svjetovno-interesno politicki formirana dogma je tefsirima i prevodima sakrila smisao ovog ajeta, na isti nacin kao u ajetu 3:7.
In the quiet words of the Virgin Mary, kakve veze ovo ima sa sufizmom izvan islama?
Nurudine, help!
Pa razmisli, povezi malo, nemoj biti povrsna.

Od izumiteljice osmog padeza bih ocekivao vise temeljitosti.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#260 Re: sufizam izvan islama

Post by cLo »

Sufizam je cool, jer ne maše prstom i ne prijeti. Nego, 'nako, pozitiva, 'ta 'nam :D plešu ljudi, hipici :D Meni se sviđa sufizam :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50567
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#261 Re: sufizam izvan islama

Post by Bloo »

dadinjo33 wrote:
Bloo wrote:
dadinjo33 wrote:Pa nije dzaba autor mushafa rekao da ce licemjeri biti na dnu dzehennema, pa vjernike za sva vremena opisao kao one koji kod Allaha izazivaju mrznju zato sto jedno govore, a drugo rade, sto njihove rijeci ne prate djela. Zato i ajet kaze da munafici lazu kad svjedoce da je Muhamed poslanik.

A zasto lazu? Pa zato sto govore da svjedoce nesto sto nisu osvjedocili. Lazu sebe i Allaha, a tek potom i druge ljude.

Kad ti licemjeri dolaze, oni govore: “Mi svjedocimo (cinimo sehadet) da si ti, zaista, Allahov poslanik!” – I Allah zna da si ti, zaista, Njegov poslanik, a Allah svjedoci (cini sehadet). Zaista su munafici pravi lašci.

Naravno, svjetovno-interesno politicki formirana dogma je tefsirima i prevodima sakrila smisao ovog ajeta, na isti nacin kao u ajetu 3:7.
In the quiet words of the Virgin Mary, kakve veze ovo ima sa sufizmom izvan islama?
Nurudine, help!
Pa razmisli, povezi malo, nemoj biti povrsna.

Od izumiteljice osmog padeza bih ocekivao vise temeljitosti.
Više volim kada mi se nacrta :-D Smrčak style
Ako ste već u nemogućnosti da mi isto objasnite, moram s dubokom tugom da vas obavijestim da off topici misteriozno znaju nestati sa tema.
dadinjo33
Posts: 1748
Joined: 10/08/2016 18:41

#262 Re: sufizam izvan islama

Post by dadinjo33 »

Ma samo ti radi svoj poso, posteno i beskompromisno, pa nekad mozda naletis i na slikara. ;)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50567
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#263 Re: sufizam izvan islama

Post by Bloo »

cLo wrote:Sufizam je cool, jer ne maše prstom i ne prijeti. Nego, 'nako, pozitiva, 'ta 'nam :D plešu ljudi, hipici :D Meni se sviđa sufizam :D
:lol:
:thumbup:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50567
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#264 Re: sufizam izvan islama

Post by Bloo »

dadinjo33 wrote:Ma samo ti radi svoj poso, posteno i beskompromisno, pa nekad mozda naletis i na slikara. ;)
Ja na slikara, a ti na neki drugi smisao :mrgreen:
Mozda se i sretnemo.
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#265 Re: sufizam izvan islama

Post by Nurudin »

Bloo wrote:
dadinjo33 wrote:Pa nije dzaba autor mushafa rekao da ce licemjeri biti na dnu dzehennema, pa vjernike za sva vremena opisao kao one koji kod Allaha izazivaju mrznju zato sto jedno govore, a drugo rade, sto njihove rijeci ne prate djela. Zato i ajet kaze da munafici lazu kad svjedoce da je Muhamed poslanik.

A zasto lazu? Pa zato sto govore da svjedoce nesto sto nisu osvjedocili. Lazu sebe i Allaha, a tek potom i druge ljude.

Kad ti licemjeri dolaze, oni govore: “Mi svjedocimo (cinimo sehadet) da si ti, zaista, Allahov poslanik!” – I Allah zna da si ti, zaista, Njegov poslanik, a Allah svjedoci (cini sehadet). Zaista su munafici pravi lašci.

Naravno, svjetovno-interesno politicki formirana dogma je tefsirima i prevodima sakrila smisao ovog ajeta, na isti nacin kao u ajetu 3:7.
In the quiet words of the Virgin Mary, kakve veze ovo ima sa sufizmom izvan islama?
Nurudine, help!
pa ima veze itekako, naročito sa ovom zadnjom ibn Arebijevom stranicom, što sam je postavio.
Samo Allah može posvjedočiti Allaha, dakle direktan uvid , (o kojem govori Rejnolds da se može vidjeti i kod Muhameda)
svjedočenje a ne vjerovanje. Jer, šehadet kao inicijacija u islam, ne kaže "ja vjerujem" , nego ja svjedočim.
Također "šehid" je iz istog korijena kao šehadet, odnosno onaj koji je Allaha posvjedočio svojom smrću , koja uopšte ne mora biti
fizička, kako se uzima u klasičnom shvatanju te riječi, već ovo umiranje prije smrti.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50567
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#266 Re: sufizam izvan islama

Post by Bloo »

Nurudin wrote:
Bloo wrote:
dadinjo33 wrote:Pa nije dzaba autor mushafa rekao da ce licemjeri biti na dnu dzehennema, pa vjernike za sva vremena opisao kao one koji kod Allaha izazivaju mrznju zato sto jedno govore, a drugo rade, sto njihove rijeci ne prate djela. Zato i ajet kaze da munafici lazu kad svjedoce da je Muhamed poslanik.

A zasto lazu? Pa zato sto govore da svjedoce nesto sto nisu osvjedocili. Lazu sebe i Allaha, a tek potom i druge ljude.

Kad ti licemjeri dolaze, oni govore: “Mi svjedocimo (cinimo sehadet) da si ti, zaista, Allahov poslanik!” – I Allah zna da si ti, zaista, Njegov poslanik, a Allah svjedoci (cini sehadet). Zaista su munafici pravi lašci.

Naravno, svjetovno-interesno politicki formirana dogma je tefsirima i prevodima sakrila smisao ovog ajeta, na isti nacin kao u ajetu 3:7.
In the quiet words of the Virgin Mary, kakve veze ovo ima sa sufizmom izvan islama?
Nurudine, help!
pa ima veze itekako, naročito sa ovom zadnjom ibn Arebijevom stranicom, što sam je postavio.
Samo Allah može posvjedočiti Allaha, dakle direktan uvid , (o kojem govori Rejnolds da se može vidjeti i kod Muhameda)
svjedočenje a ne vjerovanje. Jer, šehadet kao inicijacija u islam, ne kaže "ja vjerujem" , nego ja svjedočim.
Također "šehid" je iz istog korijena kao šehadet, odnosno onaj koji je Allaha posvjedočio svojom smrću , koja uopšte ne mora biti
fizička, kako se uzima u klasičnom shvatanju te riječi, već ovo umiranje prije smrti.
Hmm, Allah i Muhamed.
Inicijacija u islam.
Hmmm.
Da li prvo moram uci u islam,.pa.izaci iz njega da razumijem i tebe i sufizam izvan islama...i u islamu.
Tesko vrijeme za matore
prijatelju moj...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50567
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#267 Re: sufizam izvan islama

Post by Bloo »

Mozda riverflow vise da pise....
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#268 Re: sufizam izvan islama

Post by arzuhal »

Nurudin wrote:Ljakić je u stvari predstavnik onoga što islamska dogma zaista zastupa. Kod njega nema nikakvog licmejrja i ja ga poštujem
iako bi me 100 % , da može , osudio na javno smaknuće.
Dok ovi drugi, kojih je velika većina, su samo politički ideolozi islama, licemjeri za koje je Ljakić morlna vertikala.
jer, oni su ocjenili u nekom trenutku da je prevelika podrška masa toj nekoj sufijskoj interpretaciji islama, pa ne bi bilo dobro
da idu u direktan sukob, nego će populistički podržavati neke površne oblike sufizma, a tek dublji ulazak u meritum stvari
će ili kažnjavati ili ovisno od reputacije tog sufije, ako je ona prevelika, onda će govoriti stvari tipa "ma niste vi to razumjeli".
Kad neko i primjeti tu nedosljednost , onda će to nazivati "bogatstvom islama" ...iako su u stvari u pravu ali baš bukvalno ,
jer tu i jeste riječ o bogatstvu u vidu ubiranja zekjata od što šire baze (htjedoh reći glasača) , i o što većem utjecaju i moći.
Tek kad se desi potpuno odbijanje priznavanja njihovog autoriteta, od strane nekog sufijskog šejha sa većim utjecajem,
a samim tim i plaćanja poreza, e onda se tek ide sa ovom optužbom za herezu. Inače ne
Zato je to poseban soj licemjera, koji valjda po prirodi stvari stvaraju tom svojom neprincipijelnošću, (što je suštinska odlika
svake politike), ambijent u kojem će obični muslimani osjetiti da je taj oblik ponašanja njihovih autoriteta, utemeljen u vjeri.
Tako su onda od vjere napravili ideologiju i politku, a od muslimana mrtvo more munafika, i ne podnose nikoga ko bi da talasa
to more...
Nurudin wrote:Govoriš o "akidetskom zastranjivanju" . 90 % islamskog svijeta je ešarijsko-tahavijske akide i sve sufije skupa sa njima. Možda 5-6 % (Saud.Arabija) je vehabijske akide , odnosno da pojednostavimo , govore da Bog ima leđa, noge i tako dalje ....Islam se najviše ponosi svojom čistoćom monoteističke akide jer ne dajemo Allahu Dragom nikakav oblik , formu , niti ga zamišljamo . Tu čistoću prlja vehabijska akida koju odbacuje 90% islamskog svijeta i ti sad nekoga ubjeđuješ da je "zastranio" ili da je sekta . Znači sekta je 90% ummeta ,a ostatak nije . To nema nikakve logike pa i sam Kardawi je priznao jasno da je ovako
http://www.youtube.com/watch?v=a6bBSUH3pTM

Alejhisselam nije bio sufija naravno ali nije bio ni mufessir (stručnjak za hadise) on je izvor hadisa
nije bio fakih , on je odnosno njegov sunnet bio izvor fikha
nije bio alim , bio je nepismen ali su njegove riječi prenosile i diktirale božansku objavu
nije pisao tefsire ali su njegova tumačenja izvor nauka koji se zove tefsir
On , Muhamed a.s. sve to nije bio ali je bio izvor svemu tome pa su od toga nastale vjerske nauke kojih ima 7, a to što ti ne znaš za njih je stvar tvog elementarnog neznanja
http://bs.wikipedia.org/wiki/Islamske_nauke
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#269 Re: sufizam izvan islama

Post by cLo »


Sufi ilahija, u lajni "Ja upitah žuti cvijet-što si tako iskrivljen, cvijet mi reče-dervišu, ja bit imam ispravnu." je sumirano priti mač evritin' što sufizam jeste, simboličan stih jako :D
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#270 Re: sufizam izvan islama

Post by arzuhal »

cLo wrote:
Sufi ilahija, u lajni "Ja upitah žuti cvijet-što si tako iskrivljen, cvijet mi reče-dervišu, ja bit imam ispravnu." je sumirano priti mač evritin' što sufizam jeste, simboličan stih jako :D
:thumbup:
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#271 Re: sufizam izvan islama

Post by Nurudin »

@rzuhal
ide zamnom i ispravlja me mojim prijašnjim citatima, valjda ne razumijevši do kraja šta znači odrastanje, razvoj , evoluiranje.
a ja mislio da sve tvoje dosadašnje aktivnosti, usmjerene prema mome pisanju o islamu i sufizmu, nisu uopće motivirane tvojom
bojazni za tvoj "pravi islamski sufizam" . barem si tako pričao (ako treba mogu se, na tvoj zahtjev, pronaći i citati ) , a sad radiš
suprotno tome što pričaš , nisi jedno sa svojim riječima, a to je upravo odlika gore spomenutih .
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50567
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#272 Re: sufizam izvan islama

Post by Bloo »

To kao ono što ti i dadinjo idete za njim i stavljate mu njegove postove iz stoljeća sedmog?


Kako je meni sve ovo besmisleno.
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#273 Re: sufizam izvan islama

Post by Nurudin »

Bloo wrote:To kao ono što ti i dadinjo idete za njim i stavljate mu njegove postove iz stoljeća sedmog?


Kako je meni sve ovo besmisleno.
pa slično je , da
a također ti je i nerazumljivo jer ne poznaješ cijeli istorijat međusobnih odnosa.
ukratko, prvi počne, a i može mu se jer je dobar političar...a mene politika ne zanima
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50567
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#274 Re: sufizam izvan islama

Post by Bloo »

Nurudin wrote:
Bloo wrote:To kao ono što ti i dadinjo idete za njim i stavljate mu njegove postove iz stoljeća sedmog?


Kako je meni sve ovo besmisleno.
pa slično je , da
a također ti je i nerazumljivo jer ne poznaješ cijeli istorijat međusobnih odnosa.
ukratko, prvi počne, a i može mu se jer je dobar političar...a mene politika ne zanima
Ne interesuje me historijat. Interesuje me samo šta imate da napišete na datu temu svi vi.
Nije mi nerazumljivo već mi je besmisleno. Isprazno. Bez obzira ko je prvi počeo.
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#275 Re: sufizam izvan islama

Post by Nurudin »

Bloo wrote:
Nurudin wrote:
Bloo wrote:To kao ono što ti i dadinjo idete za njim i stavljate mu njegove postove iz stoljeća sedmog?


Kako je meni sve ovo besmisleno.
pa slično je , da
a također ti je i nerazumljivo jer ne poznaješ cijeli istorijat međusobnih odnosa.
ukratko, prvi počne, a i može mu se jer je dobar političar...a mene politika ne zanima
Ne interesuje me historijat. Interesuje me samo šta imate da napišete na datu temu svi vi.
Nije mi nerazumljivo već mi je besmisleno. Isprazno. Bez obzira ko je prvi počeo.
pa onda izvoli obrisati njegovo ad hominem trolanje ...ili nemoj, ali nemoj se onda ni ibretiti besmislenoj prepirci. jbg
Post Reply