Sudija u BIH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#1 Sudija u BIH

Post by duffy_duck »

Šta treba uraditi da postaneš sudija kakve propozicije trebaš da uradiš i šta konkretno?
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#2 Re: Sudija u BIH

Post by ganjeta »

Da si dobar sa Džekom Muminovićem :zoka: . Evo ovaj što je danas sudio derbi, do "juče" sudio neke mahalske turnire, ali Džeka za ahbabima Pilavom i kompanijom završi premijer ligu.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3 Re: Sudija u BIH

Post by mali_milojica »

duffy_duck wrote:Šta treba uraditi da postaneš sudija kakve propozicije trebaš da uradiš i šta konkretno?
Poloziti ispit.
Istrcati Kuperov test.
I krenes lagano sa sudjenjem, od djecijih turnira pa na vise. Ne isplati se ako imas vise od 25 godina, jer dok doguras da bi sudio 1 Ligu FBiH ili PL,vec ti je vrijeme za penziju.
Takodje, bez ledja ni ne pokusavaj ili ako si voljan da budes jajara poput Kazlagica i slicnih da se ofiras za necije mutne poslove zbog napretka.
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#4 Re: Sudija u BIH

Post by duffy_duck »

mali_milojica wrote:
duffy_duck wrote:Šta treba uraditi da postaneš sudija kakve propozicije trebaš da uradiš i šta konkretno?
Poloziti ispit.
Istrcati Kuperov test.
I krenes lagano sa sudjenjem, od djecijih turnira pa na vise. Ne isplati se ako imas vise od 25 godina, jer dok doguras da bi sudio 1 Ligu FBiH ili PL,vec ti je vrijeme za penziju.
Takodje, bez ledja ni ne pokusavaj ili ako si voljan da budes jajara poput Kazlagica i slicnih da se ofiras za necije mutne poslove zbog napretka.
Koji ispit gdje se polaže ?
Kuperov test kako se to radi ?
Naravno da imam Petlju da ne kazem Muda. Sudio bi pravedno odnosno onako kako treba.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#5 Re: Sudija u BIH

Post by mali_milojica »

duffy_duck wrote:
mali_milojica wrote:
duffy_duck wrote:Šta treba uraditi da postaneš sudija kakve propozicije trebaš da uradiš i šta konkretno?
Poloziti ispit.
Istrcati Kuperov test.
I krenes lagano sa sudjenjem, od djecijih turnira pa na vise. Ne isplati se ako imas vise od 25 godina, jer dok doguras da bi sudio 1 Ligu FBiH ili PL,vec ti je vrijeme za penziju.
Takodje, bez ledja ni ne pokusavaj ili ako si voljan da budes jajara poput Kazlagica i slicnih da se ofiras za necije mutne poslove zbog napretka.
Koji ispit gdje se polaže ?
Kuperov test kako se to radi ?
Naravno da imam Petlju da ne kazem Muda. Sudio bi pravedno odnosno onako kako treba.
Ide se na predavanja o sudijskim pravilima. Nekad je NS imao prostoriju u Aleji Lipa, ali to je bilo davno. Tu se islo. Ne znam gdje je sad, trebas pitati u NS.
Kuperov test je trcanje. 3000m u 12min. Ako ne mozes istrcati,padas. Sve sudije polazu taj test svake godine nekoliko puta. Ne polozis, skida te sa liste...
splinter
Posts: 7413
Joined: 08/10/2011 12:28

#6 Re: Sudija u BIH

Post by splinter »

http://www.trening-program.com/2015/11/ ... iciju.html
Vala ako može murija sa stomačinama istrčati možeš i ti onda
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#7 Re: Sudija u BIH

Post by duffy_duck »

splinter wrote:http://www.trening-program.com/2015/11/ ... iciju.html
Vala ako može murija sa stomačinama istrčati možeš i ti onda
Mislim da mi to nece predstavljat problem već možda savez kako suditi na koji naćin potkupljenja i slično.
User avatar
Logovan
Posts: 94301
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8 Re: Sudija u BIH

Post by Logovan »

duffy_duck wrote:Šta treba uraditi da postaneš sudija kakve propozicije trebaš da uradiš i šta konkretno?
Ako ćeš biti kao većina ovih današnjih, onda Boga ti nemoj da budeš sudija.
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#9 Re: Sudija u BIH

Post by duffy_duck »

Logovan wrote:
duffy_duck wrote:Šta treba uraditi da postaneš sudija kakve propozicije trebaš da uradiš i šta konkretno?
Ako ćeš biti kao većina ovih današnjih, onda Boga ti nemoj da budeš sudija.
Trudicu se da ne budem. Ako mozee u kratkim crtama mi napisi kako se oduprijeti pritisku saveza i slicno napisi mi u pp.
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#10 Re: Sudija u BIH

Post by radiostar »

duffy_duck wrote:
Logovan wrote: Ako ćeš biti kao većina ovih današnjih, onda Boga ti nemoj da budeš sudija.
Trudicu se da ne budem. Ako mozee u kratkim crtama mi napisi kako se oduprijeti pritisku saveza i slicno napisi mi u pp.
de napisi ovdje, i mene bas zanima kako se oduprijeti pritisku saveza i slicno
Post Reply