Subaru Forester - pomoć pri kupovini

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#76 Re: Subaru Forester - pomoć pri kupovini

Post by romeomoraprezivjeti »

Mislim da se volvo xc70 moze naci dobar,gotovo za istu cijenu k'o i subaru,a daleko pismenije izgleda. :-)
pipi-duga-carapa
Posts: 259
Joined: 25/11/2013 02:13

#77 Re: Subaru Forester - pomoć pri kupovini

Post by pipi-duga-carapa »

romeomoraprezivjeti wrote:Mislim da se volvo xc70 moze naci dobar,gotovo za istu cijenu k'o i subaru,a daleko pismenije izgleda. :-)
Pa,jah, odem na PIk, otkucam Volvo XC70 , kad tamo prodaju ga "cijelog za dijelove". Ti mene brate prebaci sve u "PO DOGOVORU", ama baš svaki.
Vidio prije, probo, nije to to...Doduše, liči na to što bi možda uzimao, ali... neka hvala.
Isto što i VW karavan liči na to što tražim pa kad probam to i onu mazgu, niđe veze, samo liče.. da se našalim, ... redizajn :D
Što se tiče ovog Volva taj je već odavno na PIKu na otpadima, naspram ostalih
Evo npr. moj komšija vozi stari SAAB Turbo i ne fali mu ništa, čak i na piku ga ima više cijelog a ne u dijelovima :-D
Hajd ok japanci , naspram njih šta je s amerima??
Jel ima ko od vas iskustvo s njima?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#78 Re: Subaru Forester - pomoć pri kupovini

Post by mali_milojica »

romeomoraprezivjeti wrote:Mislim da se volvo xc70 moze naci dobar,gotovo za istu cijenu k'o i subaru,a daleko pismenije izgleda. :-)
Svaka cast :thumbup:
Uzeti Volvo turbo 5-ak i samo gas
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#79 Re: Subaru Forester - pomoć pri kupovini

Post by Magarece_godine »

Uskoro ce u Vogoscu preseliti Autohit, pa bi trebalu poceti raditi Subaru. Znaci imat cemo ovlasteni servis...
pipi-duga-carapa
Posts: 259
Joined: 25/11/2013 02:13

#81 Re: Subaru Forester - pomoć pri kupovini

Post by pipi-duga-carapa »

Da se zna, nije još ništa uzeto.. gledam, posmatram, čak sam slučajno vidio i karavana passata sa 4motion (4x4) od 170ks, ima plin.
ima li ko kakvih iskustava s ovim? Po čemu se razlikuju takvi 4x4 pogoni od drugih u ovom slučaju sa Foresterom??
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#82 Re: Subaru Forester - pomoć pri kupovini

Post by ins »

Po svemu :wink:

Imam Subaru dugi niz godina, a vozio sam i talijane i nijemce i francuze, nisam fan niti jednog brenda posebno.
Za odrzavanje preporucujem Hotu. Dijelova za redovno odrzavanje ima kao za bilo koje drugo auto, drze ih svi ovi veci dobavljaci.

Utisak koji si imao kada si ga provozao je stvaran, taj pogon jeste drugaciji u odnosu na viskozna kvacila sa kakvima dolaze danasnji 4x4.

Da, kupio bi opet Subaru, i mislim da je to ono sto zelis da cujes od mene :D
pipi-duga-carapa
Posts: 259
Joined: 25/11/2013 02:13

#83 Re: Subaru Forester - pomoć pri kupovini

Post by pipi-duga-carapa »

ins wrote:Po svemu :wink:

Imam Subaru dugi niz godina, a vozio sam i talijane i nijemce i francuze, nisam fan niti jednog brenda posebno.
Za odrzavanje preporucujem Hotu. Dijelova za redovno odrzavanje ima kao za bilo koje drugo auto, drze ih svi ovi veci dobavljaci.

Utisak koji si imao kada si ga provozao je stvaran, taj pogon jeste drugaciji u odnosu na viskozna kvacila sa kakvima dolaze danasnji 4x4.

Da, kupio bi opet Subaru, i mislim da je to ono sto zelis da cujes od mene :D
Znači, ipak se može kad se nađe na pravo mjesto. Ne znam šta sam to osjetio ali je stvarno malo drugačiji ugođaj u upravljanju, pogotovo na rupama i makadamu. Opet kažem nisam prije imao prilike da se susretnem sa Subaruom ni nadaleko, sad kad probah, ne mogu da se odmaknem... nekako teško nalazim nešto što je blizu tome, ima slično, ali, nije to to. Izgleda da sam se dobro prehladio. U pravu su kad kažu izgled vara.
Joj, shvatam te :lol:
Mirko S Kojotovski
Posts: 28
Joined: 16/06/2013 00:45

#85 Re: Subaru Forester - pomoć pri kupovini

Post by Mirko S Kojotovski »

Druze, ne javi nam jesi li ga pazario?
pipi-duga-carapa
Posts: 259
Joined: 25/11/2013 02:13

#86 Re: Subaru Forester - pomoć pri kupovini

Post by pipi-duga-carapa »

Nisam, imao sam smrtni slučaj, pa je sve drugo bilo važnije... pozdrav svima
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#87 Re: Subaru Forester - pomoć pri kupovini

Post by tr_ba »

Nije tema,al haj rekoh da se poFalim...
Kupil sam Subaru,Outback,2.0 diesel,150 ks,boxer...
Naki linearni automatic...
Nako na prvu,auto nije hrdza,ali nije nesto sada ni aman-zaman...
Po ocjenama,kazu da je za offroada,pa kada to onako izlaufam dobro,javil se opet...
Mirko S Kojotovski
Posts: 28
Joined: 16/06/2013 00:45

#88 Re: Subaru Forester - pomoć pri kupovini

Post by Mirko S Kojotovski »

Saucesce.

Kada se malo sredis javi se, imao sam nekoliko Subarua pa ti mogu prenjeti nekakva iskustva.
Post Reply