Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#351 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by FreakyStyley »

dezurni_ucenik wrote:
dale cooper wrote:
dezurni_ucenik wrote:
A inace cudno mi je da nikad ga nisu zvali u BG i ZG ili Ljubljanu.
Pa godinama nije bio aktivan, čak ni po koncertima. Tek tu i tamo pokoji dj nastup. Sad ga je
opet krenulo, moguće da dođe negdje bliže nama.

Mislio sam ranije. Pogotovo u Ljubljani, jer tamo nema ko nije dolazio jos od bivse Jugoslavije kad su im svirali od THhe Curea preko Skinny Puppyja do Siouxsie and Bansheesa.
Svirala je Janezima i Nirvana :D
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#352 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by Kinaski »

jel u barlotiju stonsi ?
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#353 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by FreakyStyley »

Kinaski wrote:jel u barlotiju stonsi ?
U Argeliniju na Malti s Jalom bratom (mojim malim).

But he can't be a man 'cause he doesn't smoke
The same shisha as me
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#354 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by dezurni_ucenik »

FreakyStyley wrote:
dezurni_ucenik wrote:
dale cooper wrote:
Pa godinama nije bio aktivan, čak ni po koncertima. Tek tu i tamo pokoji dj nastup. Sad ga je
opet krenulo, moguće da dođe negdje bliže nama.

Mislio sam ranije. Pogotovo u Ljubljani, jer tamo nema ko nije dolazio jos od bivse Jugoslavije kad su im svirali od THhe Curea preko Skinny Puppyja do Siouxsie and Bansheesa.
Svirala je Janezima i Nirvana :D

I Rage Against The Machine


FreakyStyley wrote:

Ipak, od dolaska najveće rock grupe u historiji u maju ove godine na stadionu Koševu nema ništa i najvjerovatnije je to samo pusta želja pojedinaca. Novinari „Faktora“ kontaktirali su i Jasminu Polić, direktoricu ustanove "Centar za sport i rekreaciju", koja upravlja stadionom na Koševu.


http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/457 ... ajevu.html

Jebi ga... :roll:


A kad jedno jutro sijevne vijest na Klixu "Rolling Stones 20.5. na stadionu Kosevo". :)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#355 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by supercali »

A guetta ko neki dj
Jbt na sta spade danasnja raja
Ono sto se mene tice nek slusa ko sta zeli al govoriti da je guetta dj je blasfemija sto kazu
Zasto? Zato sto su ovi novi dj-i manje vise pustaci muzikr klikni play i odmah si dj
To je dosta prisutno kod nas
Od hacijende sloge i sl sve satro dj-i a tamo playlista stoji
Zadaju satro neke efekte i to je to
U sarajevu u vrh glave postoji 3-4 dj-a i to koji su slabo aktivni
Ovima da das gramofone da s njima rade oni bi se izgubili jer su sve navikli da za njih komp radi

Da se vratim temi ako je istina neka stonsa pa ce otici i onaj sa sabana i cece jer je zeljan spektakla pa mozda neko i promjeni dres
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#356 Re: RE: Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by Better Man »

dale cooper wrote:
vicious wrote:
dale cooper wrote:Ko bi vama bio na spisku želja da dođe svirati kod nas? :) Meni onako na prvu padaju na pamet
Radiohead, Nick Cave i My Bloody Valentine. Od ovih elektronaca bi recimo volio čuti Aphexa,
Autechre i Boards Of Canada. Od ovih legendi Kate Bush i Dylana. Jebiga, sad će me zaboliti glava
od kontanja. :| :D
Cave svakako.
Pixies - jest da je reunion, ali pošto nisam bio u prilici da ih slušam kad smo bili mlađi i oni i ja - daj šta daš :)
Dylan takođe, mada on uživo iskasapi pjesme do granice neprepoznatljivosti [emoji38]

Ee, The Boss bi bio super ;)
Eh da, kažu da je Springsteen spektakularan uživo.
Da. Sektakularan je. Gledao sam ga 2009. godine. Koncert je trajao 3 sata. Inače njegovi koncerti traju između 3 i 4 sata. Bruce je prepun pozitivne energije. Band mu je strašan i prejaki su muzičari. Tad kad sam ga gledao još uvijek bio živ njegov veliki prijatelj i saksofonist u bandu Clarence Clemons. Lik kad puhne u saxofon to je melem za uši. Bio je jedan od najvećih saksofonista na svijetu zajedno sa Dick Parryem koji je svirao na albumima Pink Floyda i pratio ih na turnejama.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#357 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by Better Man »

NEOPLAN wrote:
So What! wrote:
Prelijepo opisano.

Fina analiza, samo što sma na prošloj stranici rekao da je "The Gipsy Kings" bila prevara i da ljudi i danas dan vjeruju da su ih gledali, iako nisu.

Vaya Con Dios je ja mislim dobro proša, jednom rasprodali Skenderiju i na oproštajnoj turneji su finu posjetu imali, to je koncert u Zetri koji spominješ.

Ali priča za 10, zato su nam potrebni Stonesi :thumbup:
Vaya Con Dios u Zetri skupili 4500 ljudi. Guetta 5000. Inna 3500. Sablasno.

A recimo DJ Bobo je rekorder sa 17500. Drugi je Zeljko Samardzic sa 17000. Pa uporedi brojke.

A sto se Stonesa i Beograda tice, iskopacu sutra slike pa cu postaviti. Cisto da se uporedi spektakl sa "spektaklom".
Mislim da je i Čola tu negdje oko tih rekorda, jer zadnja dva koncerta u Zetri je bio pravi krkljanac od publike. Bilo sve jedno na drugom, što se moglo vidjeti na snimcima.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#358 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by Better Man »

FreakyStyley wrote:
Svirala je Janezima i Nirvana :D
I to je mislim bio jedan od posljednjih koncerata, ako ne i zadnji koncert Nirvane prije nego se Kurt ubio.
Last edited by Better Man on 08/02/2017 10:46, edited 1 time in total.
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#359 Re: RE: Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by dulekrele »

vicious wrote:
dale cooper wrote:Ko bi vama bio na spisku želja da dođe svirati kod nas? :) Meni onako na prvu padaju na pamet
Radiohead, Nick Cave i My Bloody Valentine. Od ovih elektronaca bi recimo volio čuti Aphexa,
Autechre i Boards Of Canada. Od ovih legendi Kate Bush i Dylana. Jebiga, sad će me zaboliti glava
od kontanja. :| :D
Cave svakako.
Pixies - jest da je reunion, ali pošto nisam bio u prilici da ih slušam kad smo bili mlađi i oni i ja - daj šta daš :)
Dylan takođe, mada on uživo iskasapi pjesme do granice neprepoznatljivosti [emoji38]

Ee, The Boss bi bio super ;)
Nastavi sanjati i dalje. :D Jedino protegnuti noge do ZG, LJ ili jos dalje.
gledao N. Cave 2x
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#360 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by Better Man »

FreakyStyley wrote:
Posljednjih dana jedna od glavnih tema u Sarajevu je priča o navodnom koncertu "Rolling Stonesa" u maju na stadionu Koševo, a sve u organizaciji i uz garanciju Grada i Kantona Sarajevo.

Ipak, od dolaska najveće rock grupe u historiji u maju ove godine na stadionu Koševu nema ništa i najvjerovatnije je to samo pusta želja pojedinaca. Novinari „Faktora“ kontaktirali su i Jasminu Polić, direktoricu ustanove "Centar za sport i rekreaciju", koja upravlja stadionom na Koševu.

- O ovom koncertu saznala sam iz medija, ali da on bude na Koševu nikada nije bilo ni najmanjih naznaka. Nikada nas niko iz Grada i Kantona Sarajevo, ili neke druge agencije, nije kontaktirao zbog koncerta "Rolling Stonesa". Meni se sve to čini krajnje neozbiljno, jer i regionalne zvijezde barem godinu dana ranije nas kontaktiraju zbog koncerata. Zamislite onda koliko dugoročne planove ima najveća rock grupa u historiji. Samo čudo se mora desiti da "Stonesi" pjevaju uskoro u Sarajevu – rekla je za Faktor Jasmina Polić.
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/457 ... ajevu.html

Jebi ga... :roll:
Jučer čitam izjavu nekog lika iz Amerike koji je navodno uključen u tu priču oko koncerta The Rolling Stonesa. Lik govori kako se razmišlja opcija da koncert bude dan prije početka SFF i da bude na nekoj od planina u okolici Sarajeva i da stim prijedlogom pregovaraju sa njihovim menadžmentom. Čisto sumnjam da će išta biti od toga. Ja sam ih gledao dva puta i prejaki su uživo.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#361 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by Njanjavi »

Nick cave u beogradu 28 oktobra mensecini :roll:
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#363 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by peepeep »

Image

Hvala što zaspamaste temu, jebem vas smotane.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#364 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by Thorgerson »

Ja nekako sumnjam u ovu pricu. Pomalo vrijedja inteligenciju.

Sada je vec februar.

Da se tri mjeseca prije koncerta ne zna hoce li biti ili nece biti koncert - kada su u pitanju ovako velike zvijezde i ovako veliki koncerti - malo je jelde glupo. Da ne govorim o tome da su cijene za ove koncerte paprene i da ipak za nase pondeblje treba vremena da se to rasproda.

Pa Gibonni i Oliver za 8. mart pjevaju, a poceli su sa reklamnom kampanjom i najavama za koncert jos prije nove godine. :-)

Ono, jbt Stonsi su u pitanju. Nije nina badric il sta ja znam.

A to za planinu je jos veca patka. Da se organizuje na planini koncert? Za tri mjeseca? Ajde da i to vidimo. :-) :run:


Daj boze da grijesim.
User avatar
NEOPLAN
Posts: 991
Joined: 02/05/2009 12:15

#365 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by NEOPLAN »

Ako bude planina bice u Julu ili Augustu sto i nije nemoguce...
[url]https://%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20depo.ba/clanak/157123/u-sarajevo-ovog-ljeta-stizu-rolling-stonesi-veliki-rok-koncert-u-julu-ili-avgustu-na-bjelasnici[/url]
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#366 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by So What! »

NEOPLAN wrote:
So What! wrote:
Prelijepo opisano.

Fina analiza, samo što sma na prošloj stranici rekao da je "The Gipsy Kings" bila prevara i da ljudi i danas dan vjeruju da su ih gledali, iako nisu.

Vaya Con Dios je ja mislim dobro proša, jednom rasprodali Skenderiju i na oproštajnoj turneji su finu posjetu imali, to je koncert u Zetri koji spominješ.

Ali priča za 10, zato su nam potrebni Stonesi :thumbup:
Vaya Con Dios u Zetri skupili 4500 ljudi. Guetta 5000. Inna 3500. Sablasno.

A recimo DJ Bobo je rekorder sa 17500. Drugi je Zeljko Samardzic sa 17000. Pa uporedi brojke.

A sto se Stonesa i Beograda tice, iskopacu sutra slike pa cu postaviti. Cisto da se uporedi spektakl sa "spektaklom".
Da, ali BoBo je bio isto tako više humanitarni koncert, u Albaniji ga je gledalo i više ljudi, bio koncert na otvorenom.

Recim DJ BoBo je za sve generacije, i za djecu i za omladinu, a mogli su i stariji.

Dosta ulaznica je besplatno podijeljeno, a mislim da se dio naplaćivao, ali mi ne može naumpasti cijena. Ovo je moja ... Najljepša ulaznica koju sam ikada vidio, ima 3D efekat na sebi.

Image
User avatar
SEYOboy
Posts: 313
Joined: 02/08/2011 00:14

#367 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by SEYOboy »

tko sluša u sarajevu stonese :-)
to će biti ista priča kao i sa eltonom đonom
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#368 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by karanana »

Eno kazu dronovi ce pregledat karte. Gama na aparatima.
User avatar
NEOPLAN
Posts: 991
Joined: 02/05/2009 12:15

#369 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by NEOPLAN »

So What! wrote:
Da, ali BoBo je bio isto tako više humanitarni koncert, u Albaniji ga je gledalo i više ljudi, bio koncert na otvorenom.

Recim DJ BoBo je za sve generacije, i za djecu i za omladinu, a mogli su i stariji.

Dosta ulaznica je besplatno podijeljeno, a mislim da se dio naplaćivao, ali mi ne može naumpasti cijena. Ovo je moja ... Najljepša ulaznica koju sam ikada vidio, ima 3D efekat na sebi.

Image
Ako se dobro sjecam koncert je organizovan od strane Winds of Hope organizacije za pomoć djeci BiH. Ulaznice su se dijelile jednim dijelom a drugim dijelom su se prodavale i sav prihod je isao za djecu. Poslije toga je trebao biti koncert na Koševu, ali je otkazan zbog bezbijednosnih razloga (zvanično), a nezvanično prodaja ulaznica nije baš najbolje išla.

U Albaniji je pjevao pred više od 100 000 ljudi.

A što se Stonesa tiče, vrlo evo malo slikica iz BG kao sto obecah:

http://s1383.photobucket.com/user/mlade ... evic/story
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#370 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by dezurni_ucenik »

dale cooper wrote:
Edin H. wrote:


Taj rad. :D

Nas prevod ove pjesme je - para na paru, us na fukaru. :D
:thumbup: To je to.

Da, otprilike tako. :mrgreen:


Is the mystery woman in Pulp's 'Common People' really Greek finance minister Yanis Varoufakis' wife?


http://www.independent.co.uk/news/busin ... 32324.html
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#371 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by ciza_bliza »

Trebalo bi organizovati na Čevljanovićima ovaj koncert :bih:
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#372 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by dale cooper »

dezurni_ucenik wrote:
dale cooper wrote:
Edin H. wrote:


Taj rad. :D

Nas prevod ove pjesme je - para na paru, us na fukaru. :D
:thumbup: To je to.

Da, otprilike tako. :mrgreen:


Is the mystery woman in Pulp's 'Common People' really Greek finance minister Yanis Varoufakis' wife?


http://www.independent.co.uk/news/busin ... 32324.html
Jarvis...stari mačak. :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#373 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by dezurni_ucenik »

dale cooper wrote:
dezurni_ucenik wrote:


Is the mystery woman in Pulp's 'Common People' really Greek finance minister Yanis Varoufakis' wife?


http://www.independent.co.uk/news/busin ... 32324.html
Jarvis...stari mačak. :D


A inace kad god cujem Common people sjetim se ove epizode Mucki

Image
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#374 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by burekodsira »

mi smo DJ Bobo ulaznice plaćali (ne mogu tačno da se sjetim cijene izmedju 10 i 30KM)
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#375 Re: Stonesi u Sarajevu? Novo poglavlje za kulturu Sarajeva?

Post by FreakyStyley »

Better Man wrote: Jučer čitam izjavu nekog lika iz Amerike koji je navodno uključen u tu priču oko koncerta The Rolling Stonesa. Lik govori kako se razmišlja opcija da koncert bude dan prije početka SFF i da bude na nekoj od planina u okolici Sarajeva i da stim prijedlogom pregovaraju sa njihovim menadžmentom. Čisto sumnjam da će išta biti od toga. Ja sam ih gledao dva puta i prejaki su uživo.
Daj Boze, to bi jos bolje bilo.
Post Reply