STOLAC

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Post Reply
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#76 Re: STOLAC

Post by hercegovac_pravi »

konrad wrote:
hercegovac_pravi wrote:
konrad wrote: Pored crkve :wink: odmah pored Mihica...
Nije konarde@ ovo (slika bivse skole koju si postavio) ti je "IZNAD" ne pored Mihica mahale. A ona druga slika sto si postavio nije uopste sa iste lokacije. Ta druga slika mi lici na Humac Donji ali nisam siguran 100%.
U pravu si, preciznije je reci iznad Mihica, ali to nije toliko ni bitno. Druga slika nije pored skole, normalno :D
Nisam to ni reko, ali se od te pozicije vidi skola, da malo ostavimo tajnovitosti :D

Nego sta ima novo u Stocu. Sto mi je zao kad kad sam vidio na sta sada lici Vidovo polje. :?
Nego reci mi znas li sta je sa Dudekom ?
Da Vidovo polje ti je unisteno. Nekada prelijepi vinogradi a sada.....naselja za izbjeglice. Sto je najjadnije, od ukupnog broja naseljenih, tu ne zivi vise od 10% izbjeglica iz srednje Bosne. Ostalo su sve domaci Hrvati iz Kruseva, Zegulje, Zabrdja, Gornje Bitunje, Stjepan Krsta..itd... Izbjeglice odselile u trece zemlje a veliki broj se vratio svojim kucama.
Na kojeg "Dudeka" mislis ? Ako mislis na onog sto je zivio prekoputa crkve "zagradom" (Josip), on je umro prosle godine...a ako mislis na "dudeka" mladjeg" (Miro-Josipov sin) on se vratio iz Zagreba prije odprilike dvije godine i sada je tu u njihovoj kuci.
Da li mislis na ovog "Dudeka"?
User avatar
konrad
Posts: 724
Joined: 27/03/2009 18:39

#77 Re: STOLAC

Post by konrad »

Mislim na Jasminka, sina apotekara Steve...
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#78 Re: STOLAC

Post by hercegovac_pravi »

konrad wrote:Mislim na Jasminka, sina apotekara Steve...
Zao mi je...stvarno ne znam ali cu se raspitati pa postirati. Nego jesi li ti zivio na Poplatu prije rata? Ili ti je otac sa Poplata ali niste zivjeli gore? Ako si zivio na Poplatu onda nema sanse da se ne poznajemo jer sam u 90% kuca na Poplatu bio najmanje 5 puta.
User avatar
konrad
Posts: 724
Joined: 27/03/2009 18:39

#79 Re: STOLAC

Post by konrad »

hercegovac_pravi wrote:
konrad wrote:Mislim na Jasminka, sina apotekara Steve...
Zao mi je...stvarno ne znam ali cu se raspitati pa postirati. Nego jesi li ti zivio na Poplatu prije rata? Ili ti je otac sa Poplata ali niste zivjeli gore? Ako si zivio na Poplatu onda nema sanse da se ne poznajemo jer sam u 90% kuca na Poplatu bio najmanje 5 puta.
Jes to bio postar :D
Salim se, nisam zivio, al sam nekad provodio ljeta tamo, dok su mi bili zivi baba i djed.
User avatar
newklear
Posts: 1379
Joined: 10/12/2009 15:59

#80 Re: STOLAC

Post by newklear »

Ja živim u gradu na Bregavi i mogu reći da sam obišao dosta gradova, kako BiH tako i Evrope, ali ne postoji ni jedan grad pod ovim nebom koji se može porediti sa Stocem....
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#81 Re: STOLAC

Post by corolla02 »

User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#82 Re: STOLAC

Post by Toto »

corolla02 wrote:
Zar ovaj kujundzija nije u Bihacu u pecalbi??? :D :D
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#83 Re: STOLAC

Post by corolla02 »

Toto wrote:
corolla02 wrote:
Zar ovaj kujundzija nije u Bihacu u pecalbi??? :D :D
ma udo se cojk :D
ena10
Posts: 12
Joined: 18/11/2010 17:12

#84 Re: STOLAC

Post by ena10 »

Koliko Stolac ima stanovnika i po čemu je dobio ime?
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#85 Re: STOLAC

Post by Toto »

kakvo li je ovogodisnje vino??
User avatar
newklear
Posts: 1379
Joined: 10/12/2009 15:59

#86 Re: STOLAC

Post by newklear »

Toto wrote:kakvo li je ovogodisnje vino??
Uf.... još pitaš... fenomenalno
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#87 Re: STOLAC

Post by Toto »

a plaha
User avatar
newklear
Posts: 1379
Joined: 10/12/2009 15:59

#88 Re: STOLAC

Post by newklear »

Toto wrote:a plaha
za nijansu bolja od vina
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#89 Re: STOLAC

Post by Toto »

Jel torotanu Stolac prijestolnica ili su ipak Berkovici u pitanju???
User avatar
newklear
Posts: 1379
Joined: 10/12/2009 15:59

#90 Re: STOLAC

Post by newklear »

Toto wrote:Jel torotanu Stolac prijestolnica ili su ipak Berkovici u pitanju???
A šta misliš što se ratovalo na ovim prostorima već zbog tog pitanja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Iskra_D
Posts: 2
Joined: 14/02/2011 16:06

#91 Re: STOLAC

Post by Iskra_D »

Veliki Pozdrav za sve Stocane sirom svijeta,a ko je pravi stocanin onda zna nas pozdrav.....Hoo Stocani i Stocanke !!!!!! ;-)
User avatar
newklear
Posts: 1379
Joined: 10/12/2009 15:59

#92 Re: STOLAC

Post by newklear »

Hoooooo Iskra... možda može i HooooooooooooooooooP

:lol: :lol:
Iskra_D
Posts: 2
Joined: 14/02/2011 16:06

#93 Re: STOLAC

Post by Iskra_D »

hehehe,ma moze i HooooooP,samo ne udaraj po glavi :)
User avatar
draganbl
Posts: 2093
Joined: 21/06/2009 00:59

#94 Re: STOLAC

Post by draganbl »

Pozdrav svima na ovoj temi.
Potrebna mi je knjiga Stolac od najstarijih vremena,autora doktora Saliha Jalimama i Senada Mičijevića.
Da li neko zna da li se ova knjiga moze pronaci u elektronskom obliku?
Unaprijed hvala.
Kapetanovic Uzeir
Posts: 5
Joined: 02/02/2012 17:56

#95 Re: STOLAC

Post by Kapetanovic Uzeir »

:bih: Bio sam u Stocu prosle godine poslije cca25 godina.
Grad se popravlja ,ima puno rusevina ,ali je jos uvijek lijep.Bit ce sigurno jos ljepsi jer se trenutno zavrsava tekija na obali Bregave,a sahat kula u centru grada napreduje pravo.
Problem je sto se u Stolac nije vratilo oko 4 000 Bosnjaka.
Pozitivna stvar je sto je (tako sam cuo)Jasmila Zbanic kupila kucu u gradu.Mjesto ima predivnu klimu,jedinstvenu Bregavu...mjesto za one koji vole tih zivot u mediteranskoj klimi.Sam grad i okolina obiluju sa mnostvom mjesta za vidjeti,blizina Pocitelja,Blagaja,Mostara,Hutovo blato,grad Hadzuna Rizvanbegovica kod Hutova...Neum je udaljen nesto vise od 30-tak kilometara,put je opasan za voznju,a li se krenulo sa adaptacijom.
Prelijepo mjesto koje preporucujem za kupovinu manje kuce u koju mozete "pobjeci"od sarajevske ili zenicke magle i smoga za vrijeme zimskih dugih dana. :bih:
User avatar
malaplavooka
Posts: 3353
Joined: 12/04/2011 12:34
Location: tu....u tvom srcu :)

#96 Re: STOLAC

Post by malaplavooka »

Iskra_D wrote:Veliki Pozdrav za sve Stocane sirom svijeta,a ko je pravi stocanin onda zna nas pozdrav.....Hoo Stocani i Stocanke !!!!!! ;-)
Od kad ovo nisam čula! :lol: Svaka čast! :thumbup:
User avatar
Tequila
Posts: 87
Joined: 25/07/2012 18:23
Location: USA

#97 Re: STOLAC

Post by Tequila »

Rodjen sam u Stocu 82ge. Pamtim grad i njegovu ljepotu prije rata, tepa, ljeti puna Bregava, pjene, kresevac, kukavac, begovina :D na Bregavi pocitav dan lopte itd. Kod Radojke u osnovnoj skoli 1A, 2A, 3A i krajem 4A ako se dobro sjecam sve je pocelo da se mjenja u Stocu.

Dolazim dole za jedno 10tak dana, uzeo sam godisnji odmor...ima da visim na Bregavi pocitav dan. Ako mi moze neko rec dali Adem jos radi...vazda kad se iskupam na Bregavi i krenem kuci svratim kod njeg u prodavnicu na burek. :)

Pozdrav svima.
User avatar
newklear
Posts: 1379
Joined: 10/12/2009 15:59

#98 Re: STOLAC

Post by newklear »

Tequila wrote:Rodjen sam u Stocu 82ge. Pamtim grad i njegovu ljepotu prije rata, tepa, ljeti puna Bregava, pjene, kresevac, kukavac, begovina :D na Bregavi pocitav dan lopte itd. Kod Radojke u osnovnoj skoli 1A, 2A, 3A i krajem 4A ako se dobro sjecam sve je pocelo da se mjenja u Stocu.

Dolazim dole za jedno 10tak dana, uzeo sam godisnji odmor...ima da visim na Bregavi pocitav dan. Ako mi moze neko rec dali Adem jos radi...vazda kad se iskupam na Bregavi i krenem kuci svratim kod njeg u prodavnicu na burek. :)

Pozdrav svima.
Adem je preselio na Ahiret, ne mogu se sjetiti datuma. U njegovom prostoru njegov sin pravi ODLIČNE (Ademove) pite a prostor je preuzeo Bato Šejtanić. Na centru on drži još jedan Fast Food koji radi navečer.
User avatar
Tequila
Posts: 87
Joined: 25/07/2012 18:23
Location: USA

#99 Re: STOLAC

Post by Tequila »

newklear wrote:
Tequila wrote:Rodjen sam u Stocu 82ge. Pamtim grad i njegovu ljepotu prije rata, tepa, ljeti puna Bregava, pjene, kresevac, kukavac, begovina :D na Bregavi pocitav dan lopte itd. Kod Radojke u osnovnoj skoli 1A, 2A, 3A i krajem 4A ako se dobro sjecam sve je pocelo da se mjenja u Stocu.

Dolazim dole za jedno 10tak dana, uzeo sam godisnji odmor...ima da visim na Bregavi pocitav dan. Ako mi moze neko rec dali Adem jos radi...vazda kad se iskupam na Bregavi i krenem kuci svratim kod njeg u prodavnicu na burek. :)

Pozdrav svima.
Adem je preselio na Ahiret, ne mogu se sjetiti datuma. U njegovom prostoru njegov sin pravi ODLIČNE (Ademove) pite a prostor je preuzeo Bato Šejtanić. Na centru on drži još jedan Fast Food koji radi navečer.

Ahhh nisam znao...Hvala ti na informaciji...neka mu je laka zemlja.
bregava
Posts: 18
Joined: 09/04/2012 17:36
Location: stolac BiH

#100 Re: STOLAC

Post by bregava »

Ramazanski Bajram 2012 god. u Stocu.

Image

Image
Post Reply