STOLAC

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Post Reply
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#51 Re: STOLAC

Post by delightful »

BarcelinhoBih wrote:Ae ne serendajte više o Stocu kada veze žive nemate o gradu.Vi bili jednom u Stocu i odmah pišete enciklopediju o gradu na Bregavi..Žalosno vas je slušati.
Kratko i jasno: Stolac je zimi čista vukoj...a, kao i većina gradova, al je zato ljeti raj za ove Sarajlijice koje dođu u grad i dive se ljepoti njegovoj.
I nije sve tako crno kao što se čini vama ispred malih monitora...Bujrum sada u Stolac pa da vidite šta je ljepota :wink:
04. aug. 2009. 16:03 Isključen/a korisnik/ca BarcelinhoBih

14 dana
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#52 Re: STOLAC

Post by rusmir.ba »

Sto ga bola' banova, nek covjek pise sta se desava dole, vidis da je na izvoru informacija.

I ljepota u Stocu jeste, za one koji ga pamte od prije rata i ko je zivio dole, njima je OK i srusen- samo oni sto dodju prvi put se sablazne i zaobilaze u sirokom luku :(

Prije 2 dana je inace bila 16-godisnjnica progona civilnog stanovnista, nesto je vidim i obiljezavano al slabo je to jos.
Nepoznato je samo jel Barcelinho tada bio i rodjen pa da nesto pise :)
User avatar
konrad
Posts: 724
Joined: 27/03/2009 18:39

#53 Re: STOLAC

Post by konrad »

rusmir.ba wrote:Gdje je ova skola na Poplatu???
Pored crkve :wink: odmah pored Mihica...
User avatar
corolla02
Posts: 10389
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#54 Re: STOLAC

Post by corolla02 »

konrad wrote:
rusmir.ba wrote:Gdje je ova skola na Poplatu???
Pored crkve :wink: odmah pored Mihica...
:thumbup:

Sve su slike dobro dosle
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#55 Re: STOLAC

Post by rusmir.ba »

Pretpostavio sam da je vjerovatno tu...jel se iko vratio u Mihice? Koliko vidim oko doma na Poplatu samo brat od Branka Dabica...
BarcelinhoBih
Posts: 5
Joined: 04/08/2009 14:16
Location: komšiluk hercegovački

#56 Re: STOLAC

Post by BarcelinhoBih »

rusmir.ba wrote:Sto ga bola' banova, nek covjek pise sta se desava dole, vidis da je na izvoru informacija.

I ljepota u Stocu jeste, za one koji ga pamte od prije rata i ko je zivio dole, njima je OK i srusen- samo oni sto dodju prvi put se sablazne i zaobilaze u sirokom luku :(

Prije 2 dana je inace bila 16-godisnjnica progona civilnog stanovnista, nesto je vidim i obiljezavano al slabo je to jos.
Nepoznato je samo jel Barcelinho tada bio i rodjen pa da nesto pise :)
Da, da, svi ga zaobilaze :-) Pa mazlume jedan jel ti znaš ko je sve ljetos bio u gradu na Bregavi i šta se sve dešavalo, od festivala kratkog filma pa nadalje. Očito da neznaš, već sereš ispred monitora. Pa hajvanu jedan jesi li ti svjestan činjenice da je Jasmila Žbanić kupila kuću u Stocu? Znaš li ti kolko je još sarajlija kupilo kuću ili stan u Stocu? Neznaš... e pa šta ćeš, pametni ljudi svrate u Stolac, a oni sa manje pameti kao što si ti ga zaobilaze u širokom luku. Poserem ti se u sred miljacke :lol:
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#57 Re: STOLAC

Post by rusmir.ba »

moze li se ovaj frustrirani pubertetlija banovati zauvijek?
pa da onda promjenis IP tako sto ces otici kod Majstorije u KLIK...

i pripazi malo na izrazavanje, ne treba puno da se preko IP-a nadje korisnik.
Last edited by rusmir.ba on 24/08/2009 13:19, edited 1 time in total.
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#58 Re: STOLAC

Post by rusmir.ba »

BarcelinhoBih wrote:
rusmir.ba wrote:Sto ga bola' banova, nek covjek pise sta se desava dole, vidis da je na izvoru informacija.

I ljepota u Stocu jeste, za one koji ga pamte od prije rata i ko je zivio dole, njima je OK i srusen- samo oni sto dodju prvi put se sablazne i zaobilaze u sirokom luku :(

Prije 2 dana je inace bila 16-godisnjnica progona civilnog stanovnista, nesto je vidim i obiljezavano al slabo je to jos.
Nepoznato je samo jel Barcelinho tada bio i rodjen pa da nesto pise :)
Poserem ti se u sred miljacke :lol:
ja to radim svaki dan, samo sto to i po bregavi cinim redovno :D

a kako rece - pametni ljudi u stolac dodju samo ljeti, malo se odmore i nazad...nazalost :(
BarcelinhoBih
Posts: 5
Joined: 04/08/2009 14:16
Location: komšiluk hercegovački

#59 Re: STOLAC

Post by BarcelinhoBih »

rusmir.ba wrote:moze li se ovaj frustrirani pubertetlija banovati zauvijek?
pa da onda promjenis IP tako sto ces otici kod Majstorije u KLIK...

i pripazi malo na izrazavanje, ne treba puno da se preko IP-a nadje korisnik.
Isto kao što i ja mogu naći tebe ;-) Ne treba mi za to majstorija :thumbup:
poplat
Posts: 2
Joined: 22/09/2009 17:23

#60 Re: STOLAC

Post by poplat »

STOLAC POGLED NA STARI GRAD
Image
Last edited by poplat on 22/09/2009 17:58, edited 1 time in total.
User avatar
alen_zenica
Posts: 428
Joined: 23/01/2008 17:33
Location: zenica
Contact:

#61 Re: STOLAC

Post by alen_zenica »

BarcelinhoBih wrote:
rusmir.ba wrote:Sto ga bola' banova, nek covjek pise sta se desava dole, vidis da je na izvoru informacija.

I ljepota u Stocu jeste, za one koji ga pamte od prije rata i ko je zivio dole, njima je OK i srusen- samo oni sto dodju prvi put se sablazne i zaobilaze u sirokom luku :(

Prije 2 dana je inace bila 16-godisnjnica progona civilnog stanovnista, nesto je vidim i obiljezavano al slabo je to jos.
Nepoznato je samo jel Barcelinho tada bio i rodjen pa da nesto pise :)
Da, da, svi ga zaobilaze :-) Pa mazlume jedan jel ti znaš ko je sve ljetos bio u gradu na Bregavi i šta se sve dešavalo, od festivala kratkog filma pa nadalje. Očito da neznaš, već sereš ispred monitora. Pa hajvanu jedan jesi li ti svjestan činjenice da je Jasmila Žbanić kupila kuću u Stocu? Znaš li ti kolko je još sarajlija kupilo kuću ili stan u Stocu? Neznaš... e pa šta ćeš, pametni ljudi svrate u Stolac, a oni sa manje pameti kao što si ti ga zaobilaze u širokom luku. Poserem ti se u sred miljacke :lol:
:thumbup:
poplat
Posts: 2
Joined: 22/09/2009 17:23

#62 Re: STOLAC

Post by poplat »

POGLED NA DOM NA POPLATU
Image
MIHICI
Image
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#63 Re: STOLAC

Post by rusmir.ba »

Ima li iko u Mihica tj jesi li ti odatle?
Znas li mozda gdje su Dejan, Jelena i Zorana?
User avatar
ŠiŠ
Posts: 76
Joined: 13/09/2009 09:31

#64 Re: STOLAC

Post by ŠiŠ »

Uzinovicki sokak

Image
rusmir.ba
Posts: 637
Joined: 15/06/2008 19:22

#65 Re: STOLAC

Post by rusmir.ba »

Stolac jucer, tj ono sto uspijeva u Stocu :)
Image
User avatar
ŠiŠ
Posts: 76
Joined: 13/09/2009 09:31

#66 Re: STOLAC

Post by ŠiŠ »

rusmir.ba wrote:Stolac jucer, tj ono sto uspijeva u Stocu :)
Image
Glavasi???
User avatar
corolla02
Posts: 10389
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#67 Re: STOLAC

Post by corolla02 »

ŠiŠ wrote:
rusmir.ba wrote:Stolac jucer, tj ono sto uspijeva u Stocu :)
Image
Glavasi???
Okus mediterana!
:D
User avatar
ŠiŠ
Posts: 76
Joined: 13/09/2009 09:31

#68 Re: STOLAC

Post by ŠiŠ »

Zar stolac nema rizvanbegovica masline k'o okus mediterana. Punica Granatum (sipak) je ipak simbol Hercegovine.
User avatar
corolla02
Posts: 10389
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#69 Re: STOLAC

Post by corolla02 »

ŠiŠ wrote:Zar stolac nema rizvanbegovica masline k'o okus mediterana. Punica Granatum (sipak) je ipak simbol Hercegovine.
Masline + Sipak = Stolac!
buna
Posts: 92
Joined: 22/09/2009 11:27

#70 Re: STOLAC

Post by buna »

Otkad ja nisam bila u Stocu. O tome kakav je danas ne mogu govoriti, pa mi je drago vidjeti bar slike. Osim ovih razrusenih kuca, ali to nije samo u Stocu, tako je svugdje. Gdje se ima malo vise sredstava i politicke volje, gradi se, popravlja se, gdje je malo manje para i te iste politicke volje, sve stagnira. Znam da je bio lijep grad, a pogotovo su ljudi bili divni, poznavala sam neke Stocane. Nadam se da se bar to nije promjenilo, da su i dalje onako gostoprimljivi i srdacni.
User avatar
corolla02
Posts: 10389
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#71 Re: STOLAC

Post by corolla02 »

Image
Stolac, ljeto 2007
:D
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#72 Re: STOLAC

Post by hercegovac_pravi »

konrad wrote:
rusmir.ba wrote:Gdje je ova skola na Poplatu???
Pored crkve :wink: odmah pored Mihica...
Nije konarde@ ovo (slika bivse skole koju si postavio) ti je "IZNAD" ne pored Mihica mahale. A ona druga slika sto si postavio nije uopste sa iste lokacije. Ta druga slika mi lici na Humac Donji ali nisam siguran 100%.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#73 Re: STOLAC

Post by hercegovac_pravi »

rusmir.ba wrote:Ima li iko u Mihica tj jesi li ti odatle?
Znas li mozda gdje su Dejan, Jelena i Zorana?
Zadnji puta sam ljetos bio gore.U Mihica mahali ima nesto ljudi koji su se vratili. Dusko Mihic (sin Ljube cini mi se) i Jovo Seslija (brat mu je predavao nesto u srednjoj u Stocu prije rata) i njegov sin.
Dole nize u Karica mahali, ima Drago Karic sa sinovima i Gojko Zelenkovic. U Dugalica mahali mislim da ima Vito Dugalic a za ostale ne znam.
U Ruzica mahali ima Zdravko Ruzic sa suprugom i Mili Ruzic sa suprugom. Za ostale ne znam.
Ovo troje sto pitas (Dejan, Jelena, Zoran) zaista ne znam ko su pa ti ne mogu pomoci. Ipak sam iz Stoca odselio davnooooooo. To mora da je neka mladja raja.
Gore na Humcu znam da ima ljudi ali nisam bio pa ti ne mogu reci sa sigurnoscu. Cuo sam da su se na Humac vratili Slobo Kasikovic, Risto Ruzic, Milan Djogo .....dalje ne znam.
Nadam se da ti je ovo malo pomoglo. Prijatno
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#74 Re: STOLAC

Post by hercegovac_pravi »

Stolac.....sta reci o ovome nekada prelijpome gradu na Bregavi. Jednostavno mi stariji koji se sjecamo prijeratnog Stoca u kome smo dozivljavali prelijepe trenutke ...nikada ga necemo prezaliti. Taj grad je bio unikat po mnogo cemu, imao je svoju dusu, istoriju, tradiciju i pravila ponasanja. Grad koji je zivio i pustio druge da zive, onako kako oni misle da im je najbolje.
Danasnji Stolac je samo blijeda slika nekadasnjeg grada. Razrusen i unisten, ali izgleda ne pokoren zbog ogromnog broja povratnika, budi nadu u bolje sutra. Grad u kome nedostaju sljedeci objekti iz "strogog" gradskog jezgra (centra): Gradska kafana, Hotel Bregava, kompletna tepa, privredna banka jos upaljena, robna kuca "zjapi" prazna..... odaje tuznu sliku "apatije" u kome se ovaj biser nalazi. Grad u kome niti jedna (heeejjjj pa barem jedna) prijeratna firma ne radi, samo da ih nabrojim Zeljezara, Metal, Vinarija, Sipad, Unis, Inkos, Kartonaza....Stocani ispravite me ako sam propustio koju. Medjutim, siguran sam da ce biti bolje i da Stocu prethode svijetliji dani. Prijatno
User avatar
konrad
Posts: 724
Joined: 27/03/2009 18:39

#75 Re: STOLAC

Post by konrad »

hercegovac_pravi wrote:
konrad wrote:
rusmir.ba wrote:Gdje je ova skola na Poplatu???
Pored crkve :wink: odmah pored Mihica...
Nije konarde@ ovo (slika bivse skole koju si postavio) ti je "IZNAD" ne pored Mihica mahale. A ona druga slika sto si postavio nije uopste sa iste lokacije. Ta druga slika mi lici na Humac Donji ali nisam siguran 100%.
U pravu si, preciznije je reci iznad Mihica, ali to nije toliko ni bitno. Druga slika nije pored skole, normalno :D
Nisam to ni reko, ali se od te pozicije vidi skola, da malo ostavimo tajnovitosti :D

Nego sta ima novo u Stocu. Sto mi je zao kad kad sam vidio na sta sada lici Vidovo polje. :?
Nego reci mi znas li sta je sa Dudekom ?
Post Reply