stiropor s unutrašnje strane stana,iskustva?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
dulekrele
Posts: 3846
Joined: 10/04/2014 18:25

#151 Re: stiropor s unutrašnje strane stana,iskustva?

Post by dulekrele »

Qler wrote: 24/07/2023 11:46 Ja vjerujem zakonima fizike i termodinamike...
Ja vjerujem samo svojim ocima. Postavio stiropor na 2/3 zida u spavacoj sobi i evo vec 10 godina nema ni budzi ni vlage.
User avatar
nivla
Posts: 4289
Joined: 12/01/2008 23:44

#152 Re: stiropor s unutrašnje strane stana,iskustva?

Post by nivla »

ne preporucuje se to raditi, ali ako uradis klasicnu fasadu izvana, neces imati te vlage, nije ekonomicno ali opet radi posao bolje nego sami suplji zidovi
kad vec lijepis stiropor mozda odmah da ga pocnes lijepiti okolo, 10 cm npr, pa nekad kasnije uradis i zavrsnu
ja sam u kuci zidanoj blokovima od sljake, polijepio 5cm stiropor iznutra i nije nikad bilo problema sa vlagom
ono sto se meni ne svidja kod stiropora je edelpuc koji kad se osteti nije jednostavno popraviti, tj moras ga opet uraditi i zbog malog ostecenja, inace se vidi taj popravljeni dio ko fleka na zidu
User avatar
arman1
Posts: 5346
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#153 Re: stiropor s unutrašnje strane stana,iskustva?

Post by arman1 »

nivla wrote: 26/07/2023 11:39 ne preporucuje se to raditi, ali ako uradis klasicnu fasadu izvana, neces imati te vlage, nije ekonomicno ali opet radi posao bolje nego sami suplji zidovi
kad vec lijepis stiropor mozda odmah da ga pocnes lijepiti okolo, 10 cm npr, pa nekad kasnije uradis i zavrsnu
ja sam u kuci zidanoj blokovima od sljake, polijepio 5cm stiropor iznutra i nije nikad bilo problema sa vlagom
ono sto se meni ne svidja kod stiropora je edelpuc koji kad se osteti nije jednostavno popraviti, tj moras ga opet uraditi i zbog malog ostecenja, inace se vidi taj popravljeni dio ko fleka na zidu
Radio ljepilom za keramiku, vanjsku. Izuzetno čvrst materijal. Onoliko koliko sam nanio da utopim mrežu i dosad se ništa nije odvalilo, mada se osafunjaš dok izravnaš kvalitetno. I sušenje traje.
Post Reply