Star Wars

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#451 Re: Star Wars

Post by ExNihilo »

Ista stvar. Ne možete ni jedan ni drugi.
Last edited by ExNihilo on 18/12/2016 00:19, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81667
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#452 Re: Star Wars

Post by Truba »

mislio sam da mogu i ja ako on moze
moje nikog ne boli niti nanosi boli
User avatar
avetinja
Posts: 31426
Joined: 19/07/2014 13:31

#453 Re: Star Wars

Post by avetinja »

sizifinho wrote:Ma ja sam pretpostavio da će kraj biti takav kakav jeste... jebi ga, gledali smo 4-5-6 i znamo ko je bio u tom filmu a ko nije.
Vjeruj mi, ne znam ni koji je broj ovog Star Wars-a- U odnosi na prošli koji mi nije ostao ni u sjećanju, dobar je. Nisam ljubitelj SF filmova, samim tim ih nisam mnogo pogledao, pa me vjerovatno zbog toga kraj iznenadio. Bilo bi predvidivo da je bilo drugačiji kraj, kao u 90% drugih filmova. Što se tiče radnje, malo se prebrzo odvija. Skače se sa jedne na drugu planetu. Valja sve to pohvatati. Ali u principu, nije loše. :mrgreen:
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#454 Re: Star Wars

Post by sizifinho »

avetinja wrote:
sizifinho wrote:Ma ja sam pretpostavio da će kraj biti takav kakav jeste... jebi ga, gledali smo 4-5-6 i znamo ko je bio u tom filmu a ko nije.
Vjeruj mi, ne znam ni koji je broj ovog Star Wars-a- U odnosi na prošli koji mi nije ostao ni u sjećanju, dobar je. Nisam ljubitelj SF filmova, samim tim ih nisam mnogo pogledao, pa me vjerovatno zbog toga kraj iznenadio. Bilo bi predvidivo da je bilo drugačiji kraj, kao u 90% drugih filmova. Što se tiče radnje, malo se prebrzo odvija. Skače se sa jedne na drugu planetu. Valja sve to pohvatati. Ali u principu, nije loše. :mrgreen:
ie m
i meni je to smetalo na početku - to skakanje sa planete na planetu ali navikneš se vremenom.
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#455 Re: Star Wars

Post by Hasan006 »

ExNihilo wrote:Ista stvar. Ne možete ni jedan ni drugi.
Možeš li objasniti što ti se ne sviđa i šta si očekivao? Bez spoilera ako može.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#456 Re: Star Wars

Post by ExNihilo »

Hasan006 wrote:
ExNihilo wrote:Ista stvar. Ne možete ni jedan ni drugi.
Možeš li objasniti što ti se ne sviđa i šta si očekivao? Bez spoilera ako može.
Objasniti mogu, ali bez spoilera ne. :D
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#457 Re: Star Wars

Post by sizifinho »

ExNihilo wrote:
Hasan006 wrote:
ExNihilo wrote:Ista stvar. Ne možete ni jedan ni drugi.
Možeš li objasniti što ti se ne sviđa i šta si očekivao? Bez spoilera ako može.
Objasniti mogu, ali bez spoilera ne. :D
objasni meni, sakrij spoilere od ostalih :D
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#458 Re: Star Wars

Post by Hasan006 »

ExNihilo wrote:
Hasan006 wrote:
ExNihilo wrote:Ista stvar. Ne možete ni jedan ni drugi.
Možeš li objasniti što ti se ne sviđa i šta si očekivao? Bez spoilera ako može.
Objasniti mogu, ali bez spoilera ne. :D
Hajde probaj sa minimalno spoilera, možeš spoilati ali nemoj u detalje ulazit
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#459 Re: Star Wars

Post by ExNihilo »

Pogledat ću sutra još jednom film, čisto da utvrdim je li bilo do mene, a onda ću napisati opširniji komentar.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#460 Re: Star Wars

Post by KB9 »

valja tokom sedmice otic do binga i pogledat ovo 8)
ITNet
Posts: 779
Joined: 30/09/2016 11:47

#461 Re: Star Wars

Post by ITNet »

Ja nisam jos gledao film ali od starta recimo neocekujem ni Jedi-e ni vadera ni sablje i ostalo nesto posebno jer je i bilo receno da toga nece biti toliko u ovome filmu, nece ih biti ni u Han-Solo filmu. Ljudi zaboravljaju da Jedi-a i Sile nije bilo na svakom koraku kako mi mislimo, pa cak i u prvom filmu Epizoda IV Sila i Jedi se spominju kao u smislu stare izumurle religije u koju niko vise ne vjeruje. Ja sam cak pogledao neki dan epizodu IV da se podsjetim jer se neke stvari oko price povezu. Cak sam procitao na vise strana da raja preporucuju da se epizoda IV pogleda prije i poslije Rouge one :)
Svako ima svoja ocekivanja od filma do filmova i onda ljude razocara ako nema nesto sto tebi licno odgovara ali relano ne mogu svi ljudi biti zadovoljni.
NPR. u Force awakens ljudima je smetalo sto je Han solo ubijen na mostu koji podsjeca na Vader-Luke borbu, meni to bas billo cool i dalo neki homage to starim filmovima.
NPR. Ono sto je meni bilo bezveze u force awakens je jedan dio kraja filma, kad smo upoznali Kylo-Rena imali smo scenu u kojoj on zaustavlja "laser beam" iz blaster gun-a. To je za mene bila scena u kojoj se predstavljala njegova snaga sile i nijedan Lord-Jedi od filma-stripa-crtanog nije to nikad uradio do sada. Ja sam se zaledio kad sam gledao tu scenu jer je bila bas upecatljiva zbog toga, fast forward na kraj filma takvog Lorda jebu dvoje likova koju su tek skontali silu juce i skoro ga povalise, po meni bolji bi kraj bio da je on skoro povalio njih dvoje i oni da su sjebani pa se onda zemlja rastvorila i nikom nista nego sto je obratno bilo jer kako su ga predstavili mogao ih je pogledom sazvakati.
User avatar
edo82
Posts: 124
Joined: 28/04/2010 07:43

#462 Re: Star Wars

Post by edo82 »

ITNet wrote:Ja nisam jos gledao film ali od starta recimo neocekujem ni Jedi-e ni vadera ni sablje i ostalo nesto posebno jer je i bilo receno da toga nece biti toliko u ovome filmu, nece ih biti ni u Han-Solo filmu. Ljudi zaboravljaju da Jedi-a i Sile nije bilo na svakom koraku kako mi mislimo, pa cak i u prvom filmu Epizoda IV Sila i Jedi se spominju kao u smislu stare izumurle religije u koju niko vise ne vjeruje. Ja sam cak pogledao neki dan epizodu IV da se podsjetim jer se neke stvari oko price povezu. Cak sam procitao na vise strana da raja preporucuju da se epizoda IV pogleda prije i poslije Rouge one :)
Svako ima svoja ocekivanja od filma do filmova i onda ljude razocara ako nema nesto sto tebi licno odgovara ali relano ne mogu svi ljudi biti zadovoljni.
NPR. u Force awakens ljudima je smetalo sto je Han solo ubijen na mostu koji podsjeca na Vader-Luke borbu, meni to bas billo cool i dalo neki homage to starim filmovima.
NPR. Ono sto je meni bilo bezveze u force awakens je jedan dio kraja filma, kad smo upoznali Kylo-Rena imali smo scenu u kojoj on zaustavlja "laser beam" iz blaster gun-a. To je za mene bila scena u kojoj se predstavljala njegova snaga sile i nijedan Lord-Jedi od filma-stripa-crtanog nije to nikad uradio do sada. Ja sam se zaledio kad sam gledao tu scenu jer je bila bas upecatljiva zbog toga, fast forward na kraj filma takvog Lorda jebu dvoje likova koju su tek skontali silu juce i skoro ga povalise, po meni bolji bi kraj bio da je on skoro povalio njih dvoje i oni da su sjebani pa se onda zemlja rastvorila i nikom nista nego sto je obratno bilo jer kako su ga predstavili mogao ih je pogledom sazvakati.
Ovo su neke stvari koje su i meni smetale. Ona mala "savlada" silu u sekundi, a ostali to "treniraju" godinama. To su stvari koje su meni nerealne i smetaju u većini filmova bili SF ili ne, a ne letjelice, zvijezde smrti i roboti...
april_anaya
Posts: 8
Joined: 30/11/2016 12:09

#463 Re: Star Wars

Post by april_anaya »

:D
Image
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#464 Re: Star Wars

Post by Filter »

sinoc se i ovo kino odgledalo, opsti utisak... vakat je da zamijene 3d djozluke u cinema cityju :D
film, odlican. lijepo polinkovana trica i cetvorka
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#465 Re: Star Wars

Post by KB9 »

novi star wars je odlican, savrseno se uklopio u prijasnju radnju :thumbup:

imam samo jednu malu, mizernu zamjerku, cak moze ostat totalno nebitna al ono cisto nek postoji da ne ureknem buduce filmove iz ovog serijala :mrgreen:
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#466 Re: Star Wars

Post by sizifinho »

KB9 wrote:novi star wars je odlican, savrseno se uklopio u prijasnju radnju :thumbup:

imam samo jednu malu, mizernu zamjerku, cak moze ostat totalno nebitna al ono cisto nek postoji da ne ureknem buduce filmove iz ovog serijala :mrgreen:
a to je?
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#467 Re: Star Wars

Post by KB9 »

sizifinho wrote:
KB9 wrote:novi star wars je odlican, savrseno se uklopio u prijasnju radnju :thumbup:

imam samo jednu malu, mizernu zamjerku, cak moze ostat totalno nebitna al ono cisto nek postoji da ne ureknem buduce filmove iz ovog serijala :mrgreen:
a to je?
stormtrooperi umiru nestvarno brzo, bas glupo skroz, udaris ga jednom bokserom u torzo il bacis o zid i umre il se bar odma onesvjesti :/
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#468 Re: Star Wars

Post by Better Man »

Gledao i zadovoljan sam filmom. Pravi je užitak bilo ga gledati u ovo hladno maglovito veče.
User avatar
Truba
Posts: 81667
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#469 Re: Star Wars

Post by Truba »

sam; s trebom ili rajom?
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#470 Re: Star Wars

Post by Heller »

brain bubbles wrote:
Reuf-Refko wrote:jel neko gledao Rogue one, valjdal cemu?
Cuo sam od ljudi koji su veliki Star Wars fanovi, da je film pravo dobar, al to nije bas najpouzdaniji izvor :D

Cekam da neko ko nije previse opsjednut SW svijetom da pogleda i javi
Ne znam jel sto sam imo velika ocekivanja, ili je to sto je napokon nesto frisko ali film je odličan.
User avatar
janje_
Posts: 2234
Joined: 05/04/2007 14:05

#471 Re: Star Wars

Post by janje_ »

Black swan wrote:sam; s trebom ili rajom?
treba i raja tu samo dzaba smetaju.. pravi fan to gleda sam.. :D
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#472 Re: Star Wars

Post by sizifinho »

janje_ wrote:
Black swan wrote:sam; s trebom ili rajom?
treba i raja tu samo dzaba smetaju.. pravi fan to gleda sam.. :D
ne valja ti treba :D
zveknes je preko usta par puta kad se usudi disati preglasno i da vidis meraka...

salim se naravno... kakvo zveketanje preko usta ccc

samo lakat u rebra
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#473 Re: Star Wars

Post by Hasan006 »

Pregledao Rogue One danas. Ne znam, nekako imam miješana osjećanja u vezi filma, bilo je i dobrih, a i tankih dijelova. Sve u svemu nije loš, pogotovo druga polovina, može dobit 8/10 od mene.
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#474 Re: Star Wars

Post by pici »

film neočekivano predobar :thumbup: po meni bolji od prošlogodišnjeg...

Image

Darth Vader's :thumbup: ... likovi ostali predobri :thumbup: ... CGI Tarkin and Leia nešto nevjerovatno :thumbup: ... preporuka
User avatar
Truba
Posts: 81667
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#475 Re: Star Wars

Post by Truba »

citam studiju o star warsu

ispade sve ima seksualne konotacije...
apsulutno sve...plus američki grafiti te thx1138
Post Reply