Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Hame_
Posts: 5522
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#876 Re: Star Trek

Post by Hame_ »

lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#877 Re: Star Trek

Post by lajkujMe »

Eh odgledah Star trek beyond i moram reci da je dobar bolji je od Darknessa i to za mnogo a tu je negdje s prvim filmom.

Eh sto se tice ove nove serije stvarno bih volio da uspije, treku je mjesto u seriji a filmovi su mi bonus.
Medjutim mnogo toga se urotilo protiv ovoga i cak aumnjam da ce u Januaru izaci serije pa jos nije ni pocelo snimanje serije a gdje su postprodukcija i ostale stvari vezanje za kreiranje serije. I ne svidja mi se odluka da ce u Americi biti ogranicena na samo CBS all access koji se ko gol bori s Netflixom a nidje vezi ko mrav protiv tenka bolje da su prodali Netflixu prava o da svi mogu da gledaju i uzivaju ovako ce gledanosz biti slaba.

Fizajn Discoverija zao mi je ali izgleda mbogo ruzno. Kao da su spojili klingonski brod i federacijski. Prema prici ono je samo iskusavanje bilo nadam se da ce promjeniti dizajn u nesto bolje. U svakom slucaju ja jos crkam na pozitivne stvari a bice ih abd kako se priblizava Januar.
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#878 Re: Star Trek

Post by Qler »

Odoh i ja veceras da pogledam :)
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#879 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

lajkujMe wrote:Eh odgledah Star trek beyond i moram reci da je dobar bolji je od Darknessa i to za mnogo a tu je negdje s prvim filmom.

Eh sto se tice ove nove serije stvarno bih volio da uspije, treku je mjesto u seriji a filmovi su mi bonus.
Medjutim mnogo toga se urotilo protiv ovoga i cak aumnjam da ce u Januaru izaci serije pa jos nije ni pocelo snimanje serije a gdje su postprodukcija i ostale stvari vezanje za kreiranje serije. I ne svidja mi se odluka da ce u Americi biti ogranicena na samo CBS all access koji se ko gol bori s Netflixom a nidje vezi ko mrav protiv tenka bolje da su prodali Netflixu prava o da svi mogu da gledaju i uzivaju ovako ce gledanosz biti slaba.

Fizajn Discoverija zao mi je ali izgleda mbogo ruzno. Kao da su spojili klingonski brod i federacijski. Prema prici ono je samo iskusavanje bilo nadam se da ce promjeniti dizajn u nesto bolje. U svakom slucaju ja jos crkam na pozitivne stvari a bice ih abd kako se priblizava Januar.
Pa prodali su prava Netflixu za ostatak svijeta, što je dobra vijest za fanove van Amerike, uključujući i nas. :D
Gledanost će zaviti od kvaliteta same serije, kao i od promocije od strane CBS-a što ovi vjerujem neće
propustiti. Osim toga CBS ima još gomilu sadržaja osim Star Treka koje će moći ponuditi tako da sumnjam
da će im All Access projekat propasti.
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#880 Re: Star Trek

Post by Qler »

Pogledao, dobar.


Samo mi nije jasno sto onoga sa onim na kraju jednostavno ne teleportirase u svemir...

Poslano s moje Lumia 1520
lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#881 Re: Star Trek

Post by lajkujMe »

Qler wrote:Pogledao, dobar.


Samo mi nije jasno sto onoga sa onim na kraju jednostavno ne teleportirase u svemir...

Poslano s moje Lumia 1520
Ako sam dobro skontao nisu mogli uhvatiti njegov life sign? Jer se kao mijenjao iz onog vanzemaljca natrag u covjeka.
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#882 Re: Star Trek

Post by Karabaja »

Ne možeš u Star Trek-u tražiti takve rupe. Kad bi to radili, ne bi ni jedan film bio moguć. I ja sam sinoć pogledao, baš mi je nešto legao, pravi kvalitetni Sci-Fi!
lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#883 Re: Star Trek

Post by lajkujMe »

Karabaja wrote:Ne možeš u Star Trek-u tražiti takve rupe. Kad bi to radili, ne bi ni jedan film bio moguć. I ja sam sinoć pogledao, baš mi je nešto legao, pravi kvalitetni Sci-Fi!

Da stvarno su ga dobro uradili valjda nije bio toliki hype kao za prosli film pa ljudi nisu ocekivali remek djelo pa je i film nekako legao svima jer je bolji od ocekivanog.
User avatar
BHCluster
Posts: 23408
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#884 Re: Star Trek

Post by BHCluster »

dale cooper wrote:Teaser trailer za novu Star Trek seriju koja će se zvati Star Trek Discovery po brodu koji se ovdje
pojavljuje:



Dizajn broda je...interesantan. Vremensko razodblje serije je navodno negdje između Enterprisea i originalne
serije.
Meni se cini da bi ovo moglo biti vezano za black ops misije i slicno... Sekcija 31? Sto se tice timelinea to moze biti da je to ono za pocetak jer praviti jos jedan prequel je promasaj gledajuci na daleko...
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#885 Re: Star Trek

Post by Ajatolah_ »

Sinoć potvrđeni neki novi detalji od strane Bryana Fullera, radnja je smještena prije originalne serije... Opet kapetanica.

Image
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#886 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Ajatolah_ wrote:Sinoć potvrđeni neki novi detalji od strane Bryana Fullera, radnja je smještena prije originalne serije... Opet kapetanica.

Image
Radna je smještena 10 godina prije originalne Kirkove misije sa Enterpriseom. Glavni lik jeste žensko
ali nije kapetan nego "lieutenant commander". Znači po prvi put gledamo seriju iz perspektive
niže rankiranog oficira. Ovo "set in Klingon wars" je špekulacija jer Fuller je rekao da je fokus
serije na događaju iz historije Federacije koji se spominjao u originalnoj seriji ali nikad nije
bio prikazan. A Fuller je odbacio tvrdnje da je povezan sa tematikom Axanara koji je trebao
prikazati upravo Klingonske ratove. Ovo ostalo napisano je otprilike tako.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#887 Re: Star Trek

Post by Ajatolah_ »

dale cooper wrote:Glavni lik jeste žensko ali nije kapetan nego "lieutenant commander". Znači po prvi put gledamo seriju iz perspektive niže rankiranog oficira.
Nisam baš siguran s ovim, tj. kako je to uopće zamišljen "lead" koji nije kapetan.
Dosadašnje ST serije nikad nisu bile "iz perspektive" nekog glavnog lika, nego je bila posada od više ravnopravnih članova plus lik kapetana koji je malo iznad njih - zato što je kapetan. Epizode su se onda smjenjivale u smislu da su u nekim epizodama pojedini likovi bili u fokusu, a u nekim više u pozadini događanja.
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#888 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Ajatolah_ wrote:
dale cooper wrote:Glavni lik jeste žensko ali nije kapetan nego "lieutenant commander". Znači po prvi put gledamo seriju iz perspektive niže rankiranog oficira.
Nisam baš siguran s ovim, tj. kako je to uopće zamišljen "lead" koji nije kapetan.
Dosadašnje ST serije nikad nisu bile "iz perspektive" nekog glavnog lika, nego je bila posada od više ravnopravnih članova plus lik kapetana koji je malo iznad njih - zato što je kapetan. Epizode su se onda smjenjivale u smislu da su u nekim epizodama pojedini likovi bili u fokusu, a u nekim više u pozadini događanja.
Pa vjerovatno da fokus nije na samom kapetanu, iako će naravno i on biti dosta korišten samim time što je kapetan broda po
kojem se zove serija. Ja to zamišljam nešto kao West Wing, gdje je Martin Sheen bio jedan od glavnih glumaca, ali je fokus mnogo
više bio na njegovim potčinjenim koji su formirali i usaglašavali političke stavove i odluke sa njim i kasnije ih sprovodili u djelo.
Bryan Fuller je jednom od novinara spomenuo još jednu interesantnu stvar kada su ga pitali za čin glavnog lika. Nakon
što je rekao da je "lieutenant commander" dodao je još i "she will hold many ranks". Što može značiti i ono očigledno, da
će se tokom serije probijati sa stjecanjem iskustva, ali isto tako bi moglo značiti da je možda u pitanju lik koji je
dvostruki agent, odnosno da radi i za Federaciju ali možda i za neku drugu, nepoznatu stranu. U svakom slučaju
zvuči zanimljivo i podložno je mnogim špekulacijama.

Ono što mene jako zanima je kako će vizuelno i estetski prikazati TOS eru? Kako će modernizovati klasični retro
izgled 60-tih?
lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#889 Re: Star Trek

Post by lajkujMe »

dale cooper wrote:
Ajatolah_ wrote:
dale cooper wrote:Glavni lik jeste žensko ali nije kapetan nego "lieutenant commander". Znači po prvi put gledamo seriju iz perspektive niže rankiranog oficira.
Nisam baš siguran s ovim, tj. kako je to uopće zamišljen "lead" koji nije kapetan.
Dosadašnje ST serije nikad nisu bile "iz perspektive" nekog glavnog lika, nego je bila posada od više ravnopravnih članova plus lik kapetana koji je malo iznad njih - zato što je kapetan. Epizode su se onda smjenjivale u smislu da su u nekim epizodama pojedini likovi bili u fokusu, a u nekim više u pozadini događanja.
Pa vjerovatno da fokus nije na samom kapetanu, iako će naravno i on biti dosta korišten samim time što je kapetan broda po
kojem se zove serija. Ja to zamišljam nešto kao West Wing, gdje je Martin Sheen bio jedan od glavnih glumaca, ali je fokus mnogo
više bio na njegovim potčinjenim koji su formirali i usaglašavali političke stavove i odluke sa njim i kasnije ih sprovodili u djelo.
Bryan Fuller je jednom od novinara spomenuo još jednu interesantnu stvar kada su ga pitali za čin glavnog lika. Nakon
što je rekao da je "lieutenant commander" dodao je još i "she will hold many ranks". Što može značiti i ono očigledno, da
će se tokom serije probijati sa stjecanjem iskustva, ali isto tako bi moglo značiti da je možda u pitanju lik koji je
dvostruki agent, odnosno da radi i za Federaciju ali možda i za neku drugu, nepoznatu stranu. U svakom slučaju
zvuči zanimljivo i podložno je mnogim špekulacijama.

Ono što mene jako zanima je kako će vizuelno i estetski prikazati TOS eru? Kako će modernizovati klasični retro
izgled 60-tih?

Fino, kao sto su to uradili u Abramsovim filmovima zanemarili su stari stil i koristil novi moderni, a ja nemam nista protiv toga jer Star Trek osim sto je pratio nove svjetove nove vrste i probijao kultoroloske granice takodjer je sa sobom dovodio futurizam i futuristicku tehnologiju mnoge stvari u Star Treku su danas stvarna stvar tipa mobitel, klizna vrata pa cak i providni aluminij :D
Sto modernije izgleda to bolje.

Samo se nadam da ce dizajn broda promjeniti ruzan je po prvim nacrtima izgleda kao da su spojili frizbi sa klingonskim brodom
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#890 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

lajkujMe wrote:

Fino, kao sto su to uradili u Abramsovim filmovima zanemarili su stari stil i koristil novi moderni
, a ja nemam nista protiv toga jer Star Trek osim sto je pratio nove svjetove nove vrste i probijao kultoroloske granice takodjer je sa sobom dovodio futurizam i futuristicku tehnologiju mnoge stvari u Star Treku su danas stvarna stvar tipa mobitel, klizna vrata pa cak i providni aluminij :D
Sto modernije izgleda to bolje.

Samo se nadam da ce dizajn broda promjeniti ruzan je po prvim nacrtima izgleda kao da su spojili frizbi sa klingonskim brodom
Da, ali su to i objasnili sa alternativnom vremenskom linijom u kojoj se, kako smo vidjeli, tehnologija razvijala
u drukčijem smjeru,ali i mnogo brže, tako da je sve napucanije, jače i modernije. Fuller je svoju seriju smjestio u prime timeline,
tako da će i izgled broda prilagoditi vremenu u koje će smjestiti radnju. Normalno da niko ne očekuje da kopira (za današnje
vrijeme) smiješni i kičasti izgled TOS-a, ali zasigurno može uraditi nešto sa sličnom, toplom, paletom boja, a da to
izgleda moderno ali i da opet ima poveznice sa originalom.

Fuller je rekao da je dizajn broda u mnogome napredovao od onog teaser trailera, tako da finalni produkt vjerovatno
neće biti loš. Inspiracija za dizajn brod dolazi od originalnih nacrta Ralpha Mcquarriea za Star Trek Phase II seriju
koja je bili u planu krajem 70-tih prije nego što su se odlučili da ipak snime Star Trek - The Motion Picture.

Image

Image

Image

Image

Ovako je trebao izgledati Phase II Enterprise, naravno ovo su samo grubi skečevi, finalni produkt je trebao biti
mnogo ljepši i uglađeniji, kao što će vjerovatno biti i Discovery.
Last edited by dale cooper on 12/08/2016 13:38, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#891 Re: Star Trek

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
lajkujMe wrote:

Fino, kao sto su to uradili u Abramsovim filmovima zanemarili su stari stil i koristil novi moderni
, a ja nemam nista protiv toga jer Star Trek osim sto je pratio nove svjetove nove vrste i probijao kultoroloske granice takodjer je sa sobom dovodio futurizam i futuristicku tehnologiju mnoge stvari u Star Treku su danas stvarna stvar tipa mobitel, klizna vrata pa cak i providni aluminij :D
Sto modernije izgleda to bolje.

Samo se nadam da ce dizajn broda promjeniti ruzan je po prvim nacrtima izgleda kao da su spojili frizbi sa klingonskim brodom
Da, ali su to i objasnili sa alternativnom vremenskom linijom u kojoj se, kako smo vidjeli, tehnologija razvijala
u drukčijem smjeru,ali i mnogo brže, tako da je sve napucanije, jače i modernije. Fuller je svoju seriju smjestio u prime timeline,
tako da će i izgled broda prilagoditi vremenu u koje će smjestiti radnju. Normalno da niko ne očekuje da kopira (za današnje
vrijeme) smiješni i kičasti izgled TOS-a, ali zasigurno može uraditi nešto sa sličnom, toplom, paletom boja, a da to
izgleda moderno ali i da opet ima poveznice sa originalom.

hihihih
Image
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#892 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:
lajkujMe wrote:

Fino, kao sto su to uradili u Abramsovim filmovima zanemarili su stari stil i koristil novi moderni
, a ja nemam nista protiv toga jer Star Trek osim sto je pratio nove svjetove nove vrste i probijao kultoroloske granice takodjer je sa sobom dovodio futurizam i futuristicku tehnologiju mnoge stvari u Star Treku su danas stvarna stvar tipa mobitel, klizna vrata pa cak i providni aluminij :D
Sto modernije izgleda to bolje.

Samo se nadam da ce dizajn broda promjeniti ruzan je po prvim nacrtima izgleda kao da su spojili frizbi sa klingonskim brodom
Da, ali su to i objasnili sa alternativnom vremenskom linijom u kojoj se, kako smo vidjeli, tehnologija razvijala
u drukčijem smjeru,ali i mnogo brže, tako da je sve napucanije, jače i modernije. Fuller je svoju seriju smjestio u prime timeline,
tako da će i izgled broda prilagoditi vremenu u koje će smjestiti radnju. Normalno da niko ne očekuje da kopira (za današnje
vrijeme) smiješni i kičasti izgled TOS-a, ali zasigurno može uraditi nešto sa sličnom, toplom, paletom boja, a da to
izgleda moderno ali i da opet ima poveznice sa originalom.

hihihih
Image
Number One! :babinsin:
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#893 Re: Star Trek

Post by TheMule »

dale cooper wrote:
Ovako je trebao izgledati Phase II Enterprise, naravno ovo su samo grubi skečevi, finalni produkt je trebao biti
mnogo ljepši i uglađeniji, kao što će vjerovatno biti i Discovery.
To nije phase 2, to je samo skec, kojeg su bacili jer, kao sto se vidi, izgleda ruzno. Phase 2 je u konacnici izgledo slicno originalu.

Sve sto trebam da znam o ovoj seriji mi pokazuje ovaj primjer da su uzeli neciji skec bacen u smece prijie 40 godina, i sad ce im to biti zvijezda nove serije. to mi sve objasnjava....
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#894 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

TheMule wrote:
dale cooper wrote:
Ovako je trebao izgledati Phase II Enterprise, naravno ovo su samo grubi skečevi, finalni produkt je trebao biti
mnogo ljepši i uglađeniji, kao što će vjerovatno biti i Discovery.
To nije phase 2, to je samo skec, kojeg su bacili jer, kao sto se vidi, izgleda ruzno. Phase 2 je u konacnici izgledo slicno originalu.

Sve sto trebam da znam o ovoj seriji mi pokazuje ovaj primjer da su uzeli neciji skec bacen u smece prijie 40 godina, i sad ce im to biti zvijezda nove serije. to mi sve objasnjava....
Prvo je bio nerealizovani scenarij Planet Of The Titans koji je morfirao u Phase II da bi zatim snimili
Motion Picture. Ali činjenica je da su u ranim fazama razmišljali o gore spomenutom dizajnu broda.
I nije odbačen zato što je smeće, nego vjerovatno zato što su htjeli da brod bude prepoznatljiv
širim masama koje su odrasle uz TOS.

Dizajn broda ne objašnjava ništa. Ja nisam jedan od onih fanova koji odbacuju seriju na osnovu
dizajna broda ili vremenskom razdoblju radnje, a još serija nije ni snimljena.
Više gledam ko radi seriju, a i Bryan Fuller i Nicholas Meyer (koji je radio neke od najboljih filmova
sa originalnom postavom) daju razloga za optimizam.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#895 Re: Star Trek

Post by TheMule »

dale cooper wrote:
TheMule wrote:
dale cooper wrote:
Ovako je trebao izgledati Phase II Enterprise, naravno ovo su samo grubi skečevi, finalni produkt je trebao biti
mnogo ljepši i uglađeniji, kao što će vjerovatno biti i Discovery.
To nije phase 2, to je samo skec, kojeg su bacili jer, kao sto se vidi, izgleda ruzno. Phase 2 je u konacnici izgledo slicno originalu.

Sve sto trebam da znam o ovoj seriji mi pokazuje ovaj primjer da su uzeli neciji skec bacen u smece prijie 40 godina, i sad ce im to biti zvijezda nove serije. to mi sve objasnjava....
Prvo je bio nerealizovani scenarij Planet Of The Titans koji je morfirao u Phase II da bi zatim snimili
Motion Picture. Ali činjenica je da su u ranim fazama razmišljali o gore spomenutom dizajnu broda.
I nije odbačen zato što je smeće, nego vjerovatno zato što su htjeli da brod bude prepoznatljiv
širim masama koje su odrasle uz TOS.

Dizajn broda ne objašnjava ništa. Ja nisam jedan od onih fanova koji odbacuju seriju na osnovu
dizajna broda ili vremenskom razdoblju radnje, a još serija nije ni snimljena.
Više gledam ko radi seriju, a i Bryan Fuller i Nicholas Meyer (koji je radio neke od najboljih filmova
sa originalnom postavom) daju razloga za optimizam.
Ne radi se o dizajnu broda (iako jest ruzan), vec o tome koji su brod uzeli. Zasto nisu zaposlili dizajnera da im napravi novi originalni brod, a ne da kopiraju neki tudji rad koji prije 30 godina nije bio zadovoljavajuci, a sad jeste? Zasto trailer ima losu grafiku i izgleda jeftino? Ili nemaju para, ili seriju ne uzimaju za ozbiljno. Bilo kako bilo, to ce se odraziti na kvalitet, iako su Fuller i Meyer pozitivne licnosti.

Npr, kad su pravili seriju Enterprise, i kad smo vidjeli kako brod izgleda, i ko stoji iza serije, znali smo da je vec uzela korak u pogresnom smijeru. Posto su iskopirali brod, postavili radnju u pogresno razdoblju, iskopirali su i ostalo: tehnologiju, tematiku, akciju, cak i imena (vanzemaljci Suliban -jer tad je bio aktivan Taliban), itd itd. cim nemas originalnosti, pisi propalo.

Nadam se da nisam u pravu, i da ce se serija vratiti na stare staze, ali sumljam. Mozda ce dobiti jednu sezonu, eventualno dvije...
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#896 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

TheMule wrote:
Ne radi se o dizajnu broda (iako jest ruzan), vec o tome koji su brod uzeli. Zasto nisu zaposlili dizajnera da im napravi novi originalni brod, a ne da kopiraju neki tudji rad koji prije 30 godina nije bio zadovoljavajuci, a sad jeste? Zasto trailer ima losu grafiku i izgleda jeftino? Ili nemaju para, ili seriju ne uzimaju za ozbiljno. Bilo kako bilo, to ce se odraziti na kvalitet, iako su Fuller i Meyer pozitivne licnosti.

Npr, kad su pravili seriju Enterprise, i kad smo vidjeli kako brod izgleda, i ko stoji iza serije, znali smo da je vec uzela korak u pogresnom smijeru.
Fuller je za trailer i sam priznao da je bio napravljen kao neki nedovršeni teaser, jer u tom momentu nisu
još bili unajmljeni ljudi koji će biti full time na projektu. Kako sam kaže brod je od tada već doživio
mnoge promjene, iako glavna inspiracija ostaje (Mcquarriev dizajn) ista. Samo kažem da ne treba
ishitreno reagovati i paničiti prije vremena. :D
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#897 Re: Star Trek

Post by pici »

Image
Image
Image




uzmite me dok sam josH na loprilu i bosaurinu :izet:

Image
User avatar
BHCluster
Posts: 23408
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#898 Re: Star Trek

Post by BHCluster »

dale cooper wrote:
TheMule wrote:
Ne radi se o dizajnu broda (iako jest ruzan), vec o tome koji su brod uzeli. Zasto nisu zaposlili dizajnera da im napravi novi originalni brod, a ne da kopiraju neki tudji rad koji prije 30 godina nije bio zadovoljavajuci, a sad jeste? Zasto trailer ima losu grafiku i izgleda jeftino? Ili nemaju para, ili seriju ne uzimaju za ozbiljno. Bilo kako bilo, to ce se odraziti na kvalitet, iako su Fuller i Meyer pozitivne licnosti.

Npr, kad su pravili seriju Enterprise, i kad smo vidjeli kako brod izgleda, i ko stoji iza serije, znali smo da je vec uzela korak u pogresnom smijeru.
Fuller je za trailer i sam priznao da je bio napravljen kao neki nedovršeni teaser, jer u tom momentu nisu
još bili unajmljeni ljudi koji će biti full time na projektu. Kako sam kaže brod je od tada već doživio
mnoge promjene, iako glavna inspiracija ostaje (Mcquarriev dizajn) ista. Samo kažem da ne treba
ishitreno reagovati i paničiti prije vremena. :D
Ja ipak mislim da ce poceti prvu sezono sa ovim kao pogled u proslost i da ce se raditi o misijama koje vodi Section 31 tako nesto.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#899 Re: Star Trek

Post by L u c i f e r »

pici wrote: Image
mala moja

evo ti ga evo

pa sa njega gledaj sarajevo :izet:
lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#900 Re: Star Trek

Post by lajkujMe »

Npr, kad su pravili seriju Enterprise, i kad smo vidjeli kako brod izgleda, i ko stoji iza serije, znali smo da je vec uzela korak u pogresnom smijeru. Posto su iskopirali brod, postavili radnju u pogresno razdoblju, iskopirali su i ostalo: tehnologiju, tematiku, akciju, cak i imena (vanzemaljci Suliban -jer tad je bio aktivan Taliban), itd itd. cim nemas originalnosti, pisi propalo.

Nadam se da nisam u pravu, i da ce se serija vratiti na stare staze, ali sumljam. Mozda ce dobiti jednu sezonu, eventualno dvije...
Serija Enterprise je imala nesrecu da naleti na trenutak kad je ponestalo ideja u Star Treku i kad je franzisa oslabila zbog zamora publike ali da se kaze da nije valjala i da vremenski period i slicno nisu valjala je hereza.
Nazalost oni koji su je pravili nisu imali dobar koncept i razmisljanje. Po meni Enterprise je trebao da bude mnogo tamnija serija od ovih ostalih jer je to doba bilo pre federacijsko, to je bilo vrijeme kreacije federacije iz pepela Romulanskih ratova koji i cak 200 godina kasnije su imali teski odjek u federaciji po brutalnosti i bukvalnoj borbi za opstanak. Medjutim prvu sezonu su potracili na genericke price koje su ispricane na hiljadu i jedan nacin, drugu sezonu vrlo slicno ali su makar prikazali malo stvari kao sto su neprijateljstvo izmedju Vulkanaca i Andorijanaca tu pricu su trebali bolje uraditi.
Treca sezona za zaborav bukvalno izmislili nesto iz naftalina sto nije trebalo. Tu su trebali pokazati kako zemlja jos uvijek nije ujedinjena kako treba i da postoji doza rasizma i straha od vanzemaljaca, trebali su polako praviti prelude za romulanske ratove tako sto bi ih uveli malo pomalo i misteriozno u pricu. Ali i za napore zemlje da pomiri buduce osnivace federacije u jednu koherentnu silu, Klingonce su trebali prikazati mnogo zesce i opasnije.
Osnivanje section 31 je takodjer trebala biti prikazana. Jedini lik koji mi se nekako uvrstio kao clan posade je bio onaj Malcom Reed on je bio kao zesci ovo ostalo je sve mlakonjski bilo posebno kapetan.
Uvodjenje fotonskih torpeda je bilo glupo to je bio cisti fan service.

Eto to je od mene.
Post Reply