Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#851 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Bloo wrote:i onda drmne jednu šljivu i gaže pušĆaj torpeda da im mamicu hebemo :D
:lol: :thumbup: :bih:

E takav Trek trebamo i zaslužujemo. Ja odoh pisati peticiju. :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#852 Re: Star Trek

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Bloo wrote:i onda drmne jednu šljivu i gaže pušĆaj torpeda da im mamicu hebemo :D
:lol: :thumbup: :bih:

E takav Trek trebamo i zaslužujemo. Ja odoh pisati peticiju. :mrgreen:
i def mora biti lik a la Quark rodom iz novog pazara :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#853 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:
Bloo wrote:i onda drmne jednu šljivu i gaže pušĆaj torpeda da im mamicu hebemo :D
:lol: :thumbup: :bih:

E takav Trek trebamo i zaslužujemo. Ja odoh pisati peticiju. :mrgreen:
i def mora biti lik a la Quark rodom iz novog pazara :D
:mrgreen:
Pola ferengi, pola sandžaklija. Scary! :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#854 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Opa, Bryan Fuller će biti showrunner. Čovjek sa prošlošću u Star Treku (DS9 i Voyager), ali i uspješnicama u Hollywoodu
(Dead Like Me, Heroes, Pushing Daisies, Hannibal) Ne loš izbor.

http://deadline.com/2016/02/star-trek-t ... 201698956/
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#855 Re: Star Trek

Post by Truba »

http://www.serijala.com/fantastika/star ... an-fuller/

nisam neki strucnjak za strar trek ali ako se fanovi raduju biće dobro :D a ako se ne raduju može biti dobro i loše
User avatar
Skream
Posts: 1740
Joined: 11/11/2010 02:26
Location: Night Shift

#856 Re: Star Trek

Post by Skream »

Image
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8514
Joined: 11/02/2009 15:21

#857 Re: Star Trek

Post by Ajatolah_ »

Nova serija je povratak Treka tamo gdje mu je mjesto... Samo, vrlo sam skeptičan prema činjenici da seriju planiraju plasirati ekskluzivno preko CBS-ove online platforme koja se plaća i koja, ako sam dobro shvatio, trenutno nije baš popularna, već planiraju Star Trek koristiti kao mamac. Ako ne bude išlo i otkažu je, to bi bila druga otkazana ST serija zaredom, i budućnost baš ne bi bila svijetla.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8514
Joined: 11/02/2009 15:21

#858 Re: Star Trek

Post by Ajatolah_ »



Inače, ide već neko vrijeme radnim danima na HRT-u 3.
tagomago
Posts: 550
Joined: 10/09/2012 19:38

#859 Re: Star Trek

Post by tagomago »




2 months left
mini2
Posts: 518
Joined: 17/05/2011 00:06

#860 Re: Star Trek

Post by mini2 »

kad će prodaja ulaznica za premijeru?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#861 Re: Star Trek

Post by Chmoljo »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:
Bloo wrote:i onda drmne jednu šljivu i gaže pušĆaj torpeda da im mamicu hebemo :D
:lol: :thumbup: :bih:

E takav Trek trebamo i zaslužujemo. Ja odoh pisati peticiju. :mrgreen:
i def mora biti lik a la Quark rodom iz novog pazara :D
visočak ba :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10996
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#862 Re: Star Trek

Post by Tito_i_Partija »

Meni ovaj trailer za novi Trek skroz bezze. Jos kad sam cuo da ga rezira Justin Lin jbt :-) ...pa ima da bude Fast & Furious In Space. :lol:
tagomago
Posts: 550
Joined: 10/09/2012 19:38

#863 Re: Star Trek

Post by tagomago »

6 days to go

ako ko sazna da cinema prodaje karte, neka piše ovdje da je tako bog ga nagradio
DancingKing
Posts: 202
Joined: 26/05/2010 16:51

#864 Re: Star Trek

Post by DancingKing »

Ko ima Netflix a volio bi da obnovi gradivo, svih šest ST serijala je tamo -- TOS, TAS, TNG, VOY, DS9, ENT.
User avatar
Hame_
Posts: 5420
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#865 Re: Star Trek

Post by Hame_ »

Dajte nemojte praviti euforiju na temi i bit ko Star Warsovci :thumbup:

A sad ozbiljno. Hoćel se oni nako rokat u svakom budućem ST i ništa od putovanja bespućima svemira i otkrivanja neotkrivenoga :sad:

Kas se sjetim (Voyager) kad su naletili u Delta kvadrantu na nekakav dio svemira bez pogleda na zvijezde, mrkli mrak okolo. Nakon par dana leta počelo im se svašta dešavati zato što nama pogleda. Utiče na psihu i tako to.

E tako se meni nakon ovih novih nastavaka počinje svašta dešavati jer nema pogleda u daljinu, samo rokanje :twisted:
tagomago
Posts: 550
Joined: 10/09/2012 19:38

#866 Re: Star Trek

Post by tagomago »

mili su mi i warsi, a i radi mira u kući treba voljeti oboje :mrgreen:

mada ja uopće ne mogu da zamislim sav taj fight oko wars vs trek, kad ih zapravo ne možeš porediti u samoj bazi.

glede novog treka:
The crew of the USS Enterprise, halfway into their five-year mission, are attacked by a seemingly unstoppable wave of unknown aliens, forcing them to abandon ship. Stranded on an unknown planet and with no apparent means of rescue, the crew find themselves in conflict with a new and ruthless enemy
so, there must be something...

treba zvati cc, smarat sa pitanjima, dajte nam karte :mrgreen:
mini2
Posts: 518
Joined: 17/05/2011 00:06

#867 Re: Star Trek

Post by mini2 »

tagomago wrote:mili su mi i warsi, a i radi mira u kući treba voljeti oboje :mrgreen:

mada ja uopće ne mogu da zamislim sav taj fight oko wars vs trek, kad ih zapravo ne možeš porediti u samoj bazi.

glede novog treka:
The crew of the USS Enterprise, halfway into their five-year mission, are attacked by a seemingly unstoppable wave of unknown aliens, forcing them to abandon ship. Stranded on an unknown planet and with no apparent means of rescue, the crew find themselves in conflict with a new and ruthless enemy
so, there must be something...

treba zvati cc, smarat sa pitanjima, dajte nam karte :mrgreen:
prati web page i fb
tagomago
Posts: 550
Joined: 10/09/2012 19:38

#868 Re: Star Trek

Post by tagomago »

mini2 wrote:
tagomago wrote:mili su mi i warsi, a i radi mira u kući treba voljeti oboje :mrgreen:

mada ja uopće ne mogu da zamislim sav taj fight oko wars vs trek, kad ih zapravo ne možeš porediti u samoj bazi.

glede novog treka:
The crew of the USS Enterprise, halfway into their five-year mission, are attacked by a seemingly unstoppable wave of unknown aliens, forcing them to abandon ship. Stranded on an unknown planet and with no apparent means of rescue, the crew find themselves in conflict with a new and ruthless enemy
so, there must be something...

treba zvati cc, smarat sa pitanjima, dajte nam karte :mrgreen:
prati web page i fb
hajde sad da blatimo ovaj cirkus od filma.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#869 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

tagomago wrote:
hajde sad da blatimo ovaj cirkus od filma.
Pa ne znam. Bolji od Into Darkness, jer ne boluje od besramnog kopiranja već uspostavljene Star Trek
mitologije. Negdje otprilike je u rangu prvog JJ-ovog filma. Mislim, solidna popcorn zabava za ubiti
dva sata, ima dobrih akcijskih scena (možda i malo previše nekih bjesomučnih što je Justin Linov
trademark) kao i par dobrih karakternih momenata. Ali...meni je old school Star Trek još uvijek
mnogo bliži srcu nego ovo.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#870 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Teaser trailer za novu Star Trek seriju koja će se zvati Star Trek Discovery po brodu koji se ovdje
pojavljuje:



Dizajn broda je...interesantan. Vremensko razodblje serije je navodno negdje između Enterprisea i originalne
serije.
Stari_Jarac
Posts: 225
Joined: 18/07/2016 12:45

#871 Re: Star Trek

Post by Stari_Jarac »

Zimus sam naučio lekciju, što ovo malo govno od nižerazrednog režisera i scenariste zvano JJ Abrams potpisuje, to ja ni pod razno više ne gledam.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8514
Joined: 11/02/2009 15:21

#872 Re: Star Trek

Post by Ajatolah_ »

dale cooper wrote:Vremensko razodblje serije je navodno negdje između Enterprisea i originalne
serije.
To je zasad špekulacija fanova nastala na osnovu serijskog broja broda. Pišu da inače numerisanje brodova kroz serijale nije bilo baš savršeno dosljedno, tako da ovo zasad nije definitivno. Jedini detalji koji su službeno potvrđeni su da je radnja smještena u originalni timeline a ne JJ Abramsov, te da prva sezona neće imati standardni format gdje je svaka epizoda za sebe, nego će biti vezane radnjom.

Čitam malo kakve komentare ostavljaju fanovi i nekako mi u globalu djeluju strašno sumnjičavi i negativni, što s razumnim primjedbama, što zbog totalnih gluposti kao što je npr. dizajn broda.

Ne znam, živo se nadam da će STD ( :D ) doživjeti uspjeh, jer ako ovo bude druga otkazana Star Trek serija zaredom, budućnost franšize u obliku serija će biti pod upitnikom.
User avatar
int21
Posts: 1087
Joined: 27/07/2009 13:46
Location: Silvermoon city

#873 Re: Star Trek

Post by int21 »

Po mom skromnom misljenju, zadnji Star Trek film koji je valjao je Nemesis. Sve poslije toga(koliko znam 3 komada) su F&F u svemiru sto neko rece. I daleko od "These Are the Voyages...".
User avatar
Hame_
Posts: 5420
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#874 Re: Star Trek

Post by Hame_ »

Kakav je ovo krš od broda u najavi?!

Kad već pokreću seriju nek nastave tamo gdje su stali i ponude nam nešto novo.

Doklen više vraćanje u prošlost, doklen više ba :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#875 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

int21 wrote:Po mom skromnom misljenju, zadnji Star Trek film koji je valjao je Nemesis. Sve poslije toga(koliko znam 3 komada) su F&F u svemiru sto neko rece. I daleko od "These Are the Voyages...".
Zadnji dobar Star Trek film sa originalne vremenske linije je First Contact. Poslije toga su producenti koji su tada bili na
čelu (Rick Berman i Brannon Braga) ukopali franšizu u zemlju što je rezultiralo kasnijim otkazivanjem serije Enterprise
kao i otkazom ovoj dvojici kojima je jednostavno ponestalo novih i svježih ideja. Ako ništa JJ Abramsu se mora
priznati da je donekle revitalizirao komercijalni potencijal franšize kao i osvajanje novih fanova. Mislim da samo
njemu i uspjehu njegovih filmova možemo zahvaliti što je CBS pokrenuo novu seriju. I za to mu se mora dati kredit,
iako je jasno da su njegovi filmovi daleko od savršenih, posebno za stare fanove, ali on nije ni unamljen da zadovolji
sve, nego da Star Trek vrati na mapu što je i uspjeo.
Post Reply