Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#801 Re: Star Trek

Post by So What! »

Napravljen je New Vulcan, prema podacima na Vulkanu je u trenutku uništenja boravilo 6 ili je 7 milijardi jedinki što približno današnjem stanovništvu Zemlje. Osim toga Vulkanac je bilo dosta u službi Federaciji, a posjedovali su i svoje kolonije, ambasadore i trenutno me baš zanima po ovom drugom kanonu ili kontiniumu koliko ih ima na New Vulcanu.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#802 Re: Star Trek

Post by Bodkin »

pogledao danas iako sam trekkie. nisam stigao da gledam u kinu pa sam da izadje dobar snimak.

film je odlican. novi efekti su super kao ono sa kacigom, a gradovi stvarno lice kakvi bi mogli biti u buducnosti.

ono sto mi smeta je sto je film pravo mracan. to u stvari i jeste razlika izmedju filmova i serija, to i dinamika. isto tako u sceni padanja broda u 2200 godini zemlja nema neku planetarnu odbranu? glupo. to sto su izmijenili klingonce mi je ok.trebali su im samo kosu ostaviti :)

isto tako ovaj novi brod. znaci u susret ratu sa klingoncima kirk unistava oruzje koje bi donijelo sigurnu pobjedu.ima jos par gluposti ali sve u svemu dobar film. jos kad bi izbacili novu seriju sa danasnjim efektima...samo bih volio da je stavljena u vrijeme rata sa dominionom kao ds9 ili nekog drugog veceg sukoba
bierkof
Posts: 564
Joined: 27/08/2005 14:51

#803 Re: Star Trek

Post by bierkof »

Slazem se sa svim sto je lajkujme napisao.

Ono sto zelim da postavim a ne mogu da vjerujem da nije bilo na ovoj temi je Star Trek Renegades.
To je projekat Tuvoka, Chekova, Doktora iz Voyager-a, i jos par ljudi. Zele da naprave script za novu star trek seriju koja je u skladu sa originalnim ST canon-om, radnja se desava 10 godina nakon povratka Voyager-a.
Trazili su 200.000$ a dobili su oko 250.000 i pilot epizoda ce biti gotova u 2014, a plan im je da predstave pilot CBS-u koji bi odlucio da li da uzmu i nastave produkciju.

Mislim da je ovo jedina nada za star trek trenutno...

Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#804 Re: Star Trek

Post by Bodkin »

dobro a koja je to strasna opasnost? i ne svidja mi se koncept nikako, cuj nekakvi otpadnici.

p.s.recenica life as we know it will end je toliko puta iskoristena da mi se povraca od nje :)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#805 Re: Star Trek

Post by agent_zero »

Da i ja kažem koju o ovom novom filmu:

- bolji mi je nego prošli s ovom ekipom;

- sviđa mi se što su prikazali gradove i kako teče život u istim;

- ne sviđa mi se što su promijenili izgled klingonaca, zna se da su oni vremenom mijenjali izgled (jel ono neke mutacije koje su objašnjene u serijama), ali ovdje su ga baš pretjerali. klingonci sa spartanskim kacigama, kratke kose, plavih očiju. wtf? isto tako u prošlom filmu onaj romulanac ne liči na romulanca. nisam baš pobornik tolike "umjetničke slobode";

- ne sviđaju mi se proporcije broda ni u ovom, a ni u prošlom filmu. npr. zna se veličina enterprajza, ali u oba filma kad uđeš u strojarnicu, čini se ogromna, kao haman kao wtc visinom i širinom, to su fulali totalno;

- jedva čekam novi film

Što se serije tiče, podržavam ovu novu koja je u fazi ideje. Inače smatram da je ekipa s voyagera ostala neiskorištena totalno.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#806 Re: Star Trek

Post by shin »

Pogledao i ja, sve je dobro osim scenaria, radnja je bezkurac teški i silne Khan reference...
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#807 Re: Star Trek

Post by Truba »

ja privodim kraju TOS star trek
epizoda rekvijem za metuzalema

slična kao film man from earth... kažu da je ova ovome uzor :D
pravo dobra epizoda nakon 2-3 loše ep...
User avatar
Skream
Posts: 1740
Joined: 11/11/2010 02:26
Location: Night Shift

#808 Re: Star Trek

Post by Skream »

Odmaram od star treka.
Skidam Babylon 5. prvu sezonu, nikad nisam gled'o, pa da probam :)
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#809 Re: Star Trek

Post by Truba »

meni je babilon sličan star treku lagano gledam to na drugoj sam sezoni

sinoć konačno završio TOS Star trek
šteta što nije zavšeno na način da se znalo da je posljednja...ono kao oproštaj
dragonz
Posts: 1790
Joined: 20/09/2008 13:12

#810 Re: Star Trek

Post by dragonz »



:cry: :cry: :cry:

http://www.imdb.com/title/tt2732442/

Najpoznatiji ovdje tzv.glumac je Grant Imahara(MythBusters).
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#811 Re: Star Trek

Post by Truba »

presto sam gledati amaterštine i fandomske uratke

uskoro TNG se počinjee

eeeej to će biti povratak u osamdesete... ali i devedesete :D
Cybernetic
Posts: 1771
Joined: 03/07/2012 03:36

#812 Re: Star Trek

Post by Cybernetic »

.
Last edited by Cybernetic on 08/10/2015 22:32, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#813 Re: Star Trek

Post by Truba »

gledam ovaj STAR TREK V final frontier

ne znam zašto sam mu dao keca prije desetak godina
sad izgleda sasvim ok
ostalo mi je još 4 min :D
lajkujMe
Posts: 12257
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#814 Re: Star Trek

Post by lajkujMe »

Nego ima li ikakvih vijesti sto se tice nastavka Star Treka? Znam samo da JJ Abrams nece biti reditelj sto moze samo uveliko podici franzisu jer po meni uradio je on mnoge neoprostive greske.

Jeli iko cuo za fan made star trek renegades? Potpuno finansiran iz donacija, a vecina glumaca u njemu je glumila u Star Trek fransizi. Imamo glumce iz skoro svih serijala star treka najpoznatiji su Chekov i Tuvok , ima jos nekoliko njih.
Znaci pravi glumci su ga pravili rezisirali i editovali. Imao sam puno nada sve dok nisam pogledao najnoviji trailer za taj film nadam se da ce cutom uspjeti rijesiti probleme jer je grooozaan.

Plan je da se taj pilot film iskoristi za pokretanje novog star trek serijala
bierkof
Posts: 564
Joined: 27/08/2005 14:51

#815 Re: Star Trek

Post by bierkof »

Kada god vidim da je taj Abrams nesto pravio, ni ne trudim se, jednostavno preskocim... koji je to degenerik.
Ali obradovalo me kada sam cuo da se prebacio na star wars, HAHA!
Dosta mi je islo na zivce kada nekome kazem da volim Star Trek, automatski odgovor "star trek je bezveze, bolji je star wars". Eh, eto vam abramsa i dabogda svaka scena u filmu imala lens flair.

sto se tice renegades, pa jos nije gotov, ali imam velike nade za njega, mislim da nece biti amaterski projekat, ipak tuvok je tu, iskoristiti ce svoje vulkanske moci i napraviti dobre temelje, bez rupa u prici. :D
lajkujMe
Posts: 12257
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#816 Re: Star Trek

Post by lajkujMe »

bierkof wrote:Kada god vidim da je taj Abrams nesto pravio, ni ne trudim se, jednostavno preskocim... koji je to degenerik.
Ali obradovalo me kada sam cuo da se prebacio na star wars, HAHA!
Dosta mi je islo na zivce kada nekome kazem da volim Star Trek, automatski odgovor "star trek je bezveze, bolji je star wars". Eh, eto vam abramsa i dabogda svaka scena u filmu imala lens flair.

sto se tice renegades, pa jos nije gotov, ali imam velike nade za njega, mislim da nece biti amaterski projekat, ipak tuvok je tu, iskoristiti ce svoje vulkanske moci i napraviti dobre temelje, bez rupa u prici. :D
User avatar
zedo_m
Posts: 303
Joined: 07/09/2011 16:21
Location: Smog city

#817 Re: Star Trek

Post by zedo_m »

lajkujMe wrote:Nego ima li ikakvih vijesti sto se tice nastavka Star Treka? Znam samo da JJ Abrams nece biti reditelj sto moze samo uveliko podici franzisu jer po meni uradio je on mnoge neoprostive greske.

Jeli iko cuo za fan made star trek renegades? Potpuno finansiran iz donacija, a vecina glumaca u njemu je glumila u Star Trek fransizi. Imamo glumce iz skoro svih serijala star treka najpoznatiji su Chekov i Tuvok , ima jos nekoliko njih.
Znaci pravi glumci su ga pravili rezisirali i editovali. Imao sam puno nada sve dok nisam pogledao najnoviji trailer za taj film nadam se da ce cutom uspjeti rijesiti probleme jer je grooozaan.

Plan je da se taj pilot film iskoristi za pokretanje novog star trek serijala
Ja kolko znam da ce Abrams rezirati jos jedna film iz star trek franšize
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#818 Re: Star Trek

Post by Truba »

mislim da je potreban jedna serija s dobrim scenarijem
kako bise ponovo uspostavila jedna dobra baza... svaki tjedan nova epizoda :D
a filmovi su "čudo za jedan mjesec" u ovom kontekstu
User avatar
zedo_m
Posts: 303
Joined: 07/09/2011 16:21
Location: Smog city

#819 Re: Star Trek

Post by zedo_m »

Ja sam mensecini citao da pored renegadesa se radi jos jedna serija.

p.s
A sto se tice Tuvoka aka Tim Rusa :D (ide obrnuto al eto) ko igra STar trek online pojavljuje se u ovoj specijalnoj epizodi u vezi sa obilježavanjam 4-te godišnjice igre
lajkujMe
Posts: 12257
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#820 Re: Star Trek

Post by lajkujMe »

Filmovi samo ublaze nedostatak serije :(

Ne znam, da bi se star trek pokrenuo opet u serijal kao prvo potreban je novi pristup tome, ne moze biti kao Star Trek iz 90tih, ponavljale bi se iste radnje u drugacijem obliku, nije dovoljno nabaciti masu animacije da bude kvalitetno.
Nazalost Hollywood je u zescoj krizi, ne sto se tice novaca nego stvaralacka kriza. Sadasnji scenaristi nemaju nikakve master i zato prezvacu stare ideje u nove kreacije s vise animacije.

Kad izadje renegades vidjecemo da li ideja iz tog filma dovoljna za kreaciju novog filma.

Npr, meni se u star trek generations filmu, nekako svidja uvodne minute, kad je kirk i stara ekipa na enterprise B, nekako je mracnije i bolje od uobicajnog star treka.

Abrams jeste nesto pogodio a to je da star trek mora biti mracniji i negativniji nego prije, ali nije to uspio da ostvari u filmovima to je njegova greska. Svi star treki su meni nekako sapunjasti, ne kao sapunice nego mislim ono vidis sunce pa ti je sve nekako sareno i sapunjasto ovo zvuci glupo ali ne znam kako drugacije da se izrazim.

Star trek mora biti siroviji, negativniji, mracniji s vise misterije i nepoznanica, s nesigurnoscu i naravno pozitivom.

Npr kao Battlestar galactica remake, slicno onome ali bolje uradjeno ono je bilo presporo i pre negativno da ne govorim o andjelima i sta sve nisu tu prikazali.

Ne znam jeli iko citao romane star trek klix, ono mi se svidjelo npr ono ima nekakve mracne strane a i romani poslije toga su nekako govorili o krizi federacije.

Neko ce reci, to nije bit federacije ona je pozitivna i dobra ali po meni svaki film i svaki serijal mora biti realan prema ljudskom ponasanju, emocijama i realnim desavanjima i odgvorima.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#821 Re: Star Trek

Post by Truba »

User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#822 Re: Star Trek

Post by Truba »

User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#823 Re: Star Trek

Post by agent_zero »

Black swan wrote:mislim da je potreban jedna serija s dobrim scenarijem
kako bise ponovo uspostavila jedna dobra baza... svaki tjedan nova epizoda :D
a filmovi su "čudo za jedan mjesec" u ovom kontekstu
Slažem se, fali dobra serija. Zadnja koja mi je valjala je voyager. Sve ono poslije mi je (pre)slabo i ne toliko interesatno.
User avatar
zedo_m
Posts: 303
Joined: 07/09/2011 16:21
Location: Smog city

#824 Re: Star Trek

Post by zedo_m »

Black swan wrote:http://www.youtube.com/watch?v=WgRJWBB12GA

ovo ne izgleda dobro
Pazi citava serija je finansirana od tsrane ljubitelja ST izostala je podrska vrhunskih studija, za očekivat je da ako dobro prodje da se mozda i razvije dalje i kvalitetnije
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#825 Re: Star Trek

Post by TheMule »

zedo_m wrote:
Black swan wrote:http://www.youtube.com/watch?v=WgRJWBB12GA

ovo ne izgleda dobro
Pazi citava serija je finansirana od tsrane ljubitelja ST izostala je podrska vrhunskih studija, za očekivat je da ako dobro prodje da se mozda i razvije dalje i kvalitetnije
Ove fan serije su impresivne kad se uzmu u obzir resorsi, ali uvjek se osjeti nedostatak profesionalne ruke ali i vizionara.
Post Reply