Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#776 Re: Star Trek

Post by Qler »

Danas pogledao, beton film.
User avatar
Truba
Posts: 81181
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#777 Re: Star Trek

Post by Truba »

nije loš ali
mislim da je 45 minuta ipak dovoljno za jednu star trek priču...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27541
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#778 Re: Star Trek

Post by JoseMujica »

zna li iko jel ima u kinu 2D verija ili samo 3D?
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#779 Re: Star Trek

Post by shin »

Ja i haver čekamo 2d, kažu da će vjerovatno biti kada isfuraju ovaj 3d.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#780 Re: Star Trek

Post by Qler »

Ja sam mislio cekat 2D, ali vala nisam mogao :) ovaj 3D je meni se cini najveca fula filmske industrije. Mislim da jedino animirane filmove vrijedi pogledati u 3D-u, tu je kao nesto bolje, ovo ostalo je sve bezveze.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#781 Re: Star Trek

Post by shin »

Ja preko svega mogu pregaziti ali ubijeni kontrast i svjetlost preko naocala ne mogu.

http://www.pcpro.co.uk/blogs/2010/08/12 ... -too-dark/
Yet, Toy Story 3 is categorically the last film I will ever pay extra money for to watch in 3D. My local Odeon was showing a 3D print of Toy Story at half-past six and the 2D version two hours later: I’ve concluded I’d have gladly waited.
Why? Aside from the 3D surcharge imposed by the cinemas and the ear-chaffing discomfort of the 3D glasses, there’s another problem: I can’t see my popcorn.
3D glasses, being polarised, are darker than not wearing glasses. The problem is that they’re so much darker they affect the image quality of the film.
Let’s do a little, vaguely scientific test. With my DSLR set on aperture-priority mode, I pointed it at a wall and pressed the shutter halfway to have it work as a kind of light meter. To get a good exposure, my camera told me, it would fire the shutter for 1/125th of a second.
Then, I held my 3D Glasses over the lens and did the same thing. This time it metered and told me it would fire the shutter at 1/50th of a second to get the same exposure. That’s less than half as fast. Photographically, that means that my 3D glasses absorb one and a quarter stops of light. In real-world terms that means my glasses make anything I look at – a film screen, for instance – less than half as bright as it would be if I was using the naked eye.
http://www.pcpro.co.uk/blogs/2010/08/12 ... -too-dark/
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58428
Joined: 03/08/2010 19:04

#782 Re: Star Trek

Post by kakavdanakneiskustvu »

Qler wrote:Ja sam mislio cekat 2D, ali vala nisam mogao :) ovaj 3D je meni se cini najveca fula filmske industrije. Mislim da jedino animirane filmove vrijedi pogledati u 3D-u, tu je kao nesto bolje, ovo ostalo je sve bezveze.


i ja juče nešto pričam,vala nikakve razlike bio film u 3D ili ne,a pogledao sam prilično 3D filmova u zadnje vrijeme
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#783 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Htio bih da se nadovežem na onu raspravu obskurnog i lajkujme sa prošle stranice.
Kada je preuzeo Star Trek JJ Abrams je od Paramounta dobio zadatak da od umorne i pomalo
istrošene franšize napravi relevantan hit za šire mase. I po meni je u tome uspio.
Naravno, da bi se napravio svjetski hit potrebno je bilo napraviti dosta kompromisa
da bi film mogli gledati i drugi koji nisu Star Trek geekovi.
Ali je to još uvijek Star Trek, nije jebeni Transformers, još uvijek je tu ona pametna,
filozofska crta koja se provlačila kroz sve serijale i filmove.
Mislim da bi sljedeći pametan potez bilo ponovo oživjeti Star Trek na tv-u, jer bez obzira
na sve, to je pravi format za ovu vrstu priče. Vjerovatno da će se nešto slično desiti
nakon trećeg filma koji je vjerovatno izvjestan.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#784 Re: Star Trek

Post by shin »

http://blip.tv/redlettermedia/half-in-t ... ss-6592545

Ovi momci rade najjace reviewe na netu, samo ne smijem da gledam za Star Trek jer je spoiler alert.

Pogledam poslije filma. Review krece na 3:30 mada su im uvodi preludi :mrgreen:
lajkujMe
Posts: 12135
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#785 Re: Star Trek

Post by lajkujMe »

dale cooper wrote:Htio bih da se nadovežem na onu raspravu obskurnog i lajkujme sa prošle stranice.
Kada je preuzeo Star Trek JJ Abrams je od Paramounta dobio zadatak da od umorne i pomalo
istrošene franšize napravi relevantan hit za šire mase. I po meni je u tome uspio.
Naravno, da bi se napravio svjetski hit potrebno je bilo napraviti dosta kompromisa
da bi film mogli gledati i drugi koji nisu Star Trek geekovi.
Ali je to još uvijek Star Trek, nije jebeni Transformers, još uvijek je tu ona pametna,
filozofska crta koja se provlačila kroz sve serijale i filmove.
Mislim da bi sljedeći pametan potez bilo ponovo oživjeti Star Trek na tv-u, jer bez obzira
na sve, to je pravi format za ovu vrstu priče. Vjerovatno da će se nešto slično desiti
nakon trećeg filma koji je vjerovatno izvjestan.

Kad bi Paramount to uradio :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: bi ih ljubioooooo, A i bilo bi pametno jer u tom segmentu trenutno nema konkurencije nikakve, elem fanovi to prizeljkuju elem meni dosadilo da prekucam Star trek TNG, Star Trek Deep Space 9 i Voyager iznad 10 puta po epizodi :run:
User avatar
Truba
Posts: 81181
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#786 Re: Star Trek

Post by Truba »

sva sreća ja tek završavam TOS
nikad nisam gledao DS9 i enterptrise
a voyager i next generation pola pola :D
whufc
Posts: 51
Joined: 24/06/2012 22:49

#787 Re: Star Trek

Post by whufc »

Benedict CumberBitch :wink: aka Sherlock je odlichan.
Moja dilema je da li je on bolje odglumio negativca ili nagrada za najbolju ulogu ide Spocku aka baddie iz Heroes koji je nadmashio samog sebe.
Da sam imala vremena opet bi se vratila na blagajnu, kupila karte i ponovo pogledala film bez obzira sto sam proper TNG trekkie.
User avatar
zedo_m
Posts: 303
Joined: 07/09/2011 16:21
Location: Smog city

#788 Re: Star Trek

Post by zedo_m »

Black swan wrote:sva sreća ja tek završavam TOS
nikad nisam gledao DS9 i enterptrise
a voyager i next generation pola pola :D
AAAAAA T'Pol mmmmmmmm aaaaaaaa najbolja trekijevska zenska, bolja i od 7of9 mmmmmmmm:D
Cybernetic
Posts: 1771
Joined: 03/07/2012 03:36

#789 Re: Star Trek

Post by Cybernetic »

.
Last edited by Cybernetic on 08/10/2015 16:08, edited 1 time in total.
User avatar
Saian
Posts: 15317
Joined: 08/04/2004 21:50

#790 Re: Star Trek

Post by Saian »

shin wrote:http://blip.tv/redlettermedia/half-in-t ... ss-6592545

Ovi momci rade najjace reviewe na netu, samo ne smijem da gledam za Star Trek jer je spoiler alert.
gledao jucer, sad prije pisanja pogledah ovaj rivju, i to je to, nemam nista ni dodat ni oduzet, scenarij je ko da su se djeca igrala :D
User avatar
Skream
Posts: 1740
Joined: 11/11/2010 02:26
Location: Night Shift

#791 Re: Star Trek

Post by Skream »

eto ga na TPB :D
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#792 Re: Star Trek

Post by bull21 »

Web-Dl :-) Kad sam već k'o levat izvisio pred kinom i sad čekao 3 ipo mjeseca vala ću pričekati do 10.09. pa ga odgledat k'o čo'ek na 1080p brripu.
User avatar
Truba
Posts: 81181
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#793 Re: Star Trek

Post by Truba »

ja uskoro završavam
Star trek TOS sezona 3 16-24 ####KRAJ###### (9) :lol: :lol: :lol: jupiiii
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#794 Re: Star Trek

Post by So What! »

Odgledo oba nova filma, dosta pohvala, dosta zamjerki.

Prvi film u principu je nešto novo i svaka pohvala za relističnost i konačno je to modernizovano i nekakozaista izgleda onako kako bi to svako zamislio u budućnosti. Do sad je to nekako bilo sve providno. Prirodni su odnosi među ljudima, strojarnice, most ona sva tehnologija izgleda napokon nekako uvjerljivo za budućnost. Ipak priča o tome kako grupa kadeta dobiva na upravljanje najbolji i najmoderniji brod u Federaciji je smiješno. Pored toga, zanimljiva je uloga Spocka koji dolazi iz paralelnog svijeta i to premošćavanje radnje, ali ne kontam kako je James Kirk rođen na brodu kad svako normalan zna da je rođen lik na Zemlji. Isto mi nejasno kako ga Spock ispali na planet na kojem se baš nalazi Spock i Scotty i tako te neke gluposti, ono baš holivudske koji su pročitane milion puta gdje u zadni tren iz bezizlazne situacije se protagonsiti izvlači. Genocid nad Vulkancima je zanimljiva tačka, inovativna onako, a da ne govorim radikalna promjena. Teleportiranje, mislim ono svjetlo je ono što je iritiralo većinu fanova. I da, glumci rade fenomenalan posao, pogotovo Zacahry Quinto koji glumi Spocka.

Drugi film je svojevrsni remake pa možda i najkultnijeg filma "Wrath of Khan". Zanimljiv i holivudski i to ono pravo akcija, sjene, pokreti kamere itd... Masakr nad fizičkom izgledu Klingonaca, izgledaju ko Perzijanci iz filma 300, ako ne vjerujete sami prosudite:

Image

Dobar mi je ovaj Khan bio, ima zanimljivih momenata. Manje je paradoksa i gluposti za razliku od prvog, ali ih ima itekako. Ono što je zanimljivo je činjenica da jedan su autori slušali fanove i iskoristili potencijal određenih tema, a to bi u ovom slučaju bio famozni Odjel 31, federacijska CIA, KGB itd... U 24. stoljeću tokom radnje serije DS9 se podrobnije upoznajemo s ovom tajanstvenom i zanimljivom organizacijom. Ipak shvatamo da nije u Fedreaciji sve crno i bijelo, već da ima itekako nijansi sive, a da postoji ta mračna strana u vidu Sectiona 31.

Treći film će da popravlja dojam i ja mislim da je očekivano da tvorci ove najvjerovatnije samo triologije koriste potencijal akcionog SF blockbustera sa armijom Star Trek fanova i iskorištavat će najzanimljivije Star Trek teme. Do sad smo imali u prvom filmu pomalo neočekivano Romulance pored klasične osovine Ljudi-Vulkanci. Ipak Romulanci su meni oduvijek ko Rusija, jako opasno sa izvrsnom tehnologijom, vječiti neprijatelji Federacije. Ovdje ipak je jedan Romulanac neprijatelj cijele Federacije, a ne narod koji je u paralelnom univerzumu tj. onom kojeg smo pratili cijelo vrijeme ustvari je uništen. U drugom dijelu znači ponovo Khan, i očekivano čak bi bilo bezobrazno da nije bilo Klingonaca koji su kažem totalno izmjenjeni osim brodova. Jako malo drugih vrsta je sutvari prikazano, a to je onaj holivudski dio ovog filma gdje se u tom pogledu ne prilagođava Star Trek fanovima već novoj široj blockubuster publici koja nema vremena za upoznavanje novih vrsta i rasa jer se time bave serije, a kreatori ovog filma se bave samo provjerenim stvarima.

I iako se James T. Kirk nije susretao sa Borgom, ja mislim da u sljedećem filmu hoće sigurno jer su oni ipak obilježili ovu seriju. Osim njih zanimljivi su uvije bili Tholianci, kao i rase iz Gama kvadranta koje nisu dovoljno izučene. Također su jednom otkrili rasu iz susjedne galaksije pa je i to interesantna tema. Dosta stvari je ostalo neobjašenjo i neodgovoreno. Posljednji film iz tog standardnog kanona je Nemesis i radnja mu je bezveze jer je to bio pokušaj blockbustera, a do tada koliko znam ST filmovi su obično imali filozofsku poruku i manje više su bili namjenjeni isključivo ST fanovima. Ja sam uvjeren da će ovi filmovi privući nove armije Trekkija. I još jedna za finišera, Spock je dalje suvišan nakon prvog filma, to je samo da se privuku Trekkiji.
Cybernetic
Posts: 1771
Joined: 03/07/2012 03:36

#795 Re: Star Trek

Post by Cybernetic »

.
Last edited by Cybernetic on 08/10/2015 21:37, edited 1 time in total.
User avatar
zedo_m
Posts: 303
Joined: 07/09/2011 16:21
Location: Smog city

#796 Re: Star Trek

Post by zedo_m »

Slabo si ti to uprati druze moja. Sjecas se filma Prvi kontakt i one borgove so su preuzeli ENT, eh u seriji Enterprise ima jedno 2 epizode gdje se borgovi javljaju. Pogledaj malo tako da je tu doslo do nekog paradoksa la eto
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#797 Re: Star Trek

Post by So What! »

zedo_m wrote:Slabo si ti to uprati druze moja. Sjecas se filma Prvi kontakt i one borgove so su preuzeli ENT, eh u seriji Enterprise ima jedno 2 epizode gdje se borgovi javljaju. Pogledaj malo tako da je tu doslo do nekog paradoksa la eto
Prije Federacije, flota Ujedinjene Zemlje je imala posla s Borgovima, što znači da u trenutnom kontiniumu nema nikakve zapreke da bi se dogodio susret s istim, jer se u ovom vremenu jedino Spock iz budućnosti zna šta se sve desilo, ali ostali ne znaju pa tako da se Picardov susret s Borgom nije ni dogodio.

Osim toga, dosta Trekkija i previše favorizra samog Kirka da u drugi plan stavlja ostale serije, a ponekad i samu Picardovu ekipu koja je po meni bolja. Svaka serija ima zaista određenu draž i po meni je nema da ne valja. Uz ovaku, trenutnu tehnologiju, mogla bi se snimiti odlična nova serija.

A Borgovi su pored Klingonaca, Vulkanaca, Khana, Tribbleova jedina vrsta ili pojam koje Trekkije pravo gotive, a nije se pojavio u TOS-u. U ST Generations oba kapetana se bore protiv lika kojem je Borg uništio sve, tako da stvarno nema nikakve prepreke u njihovom skorašnjem kontaktu.
bierkof
Posts: 564
Joined: 27/08/2005 14:51

#798 Re: Star Trek

Post by bierkof »

Cybernetic wrote:Ako zaista odluce ubaciti takvu glupost kao susret Kirka sa Borg, mislim da bi se svi Trekkiji trebali ujediniti i jednom za sva vremena spaliti Hollywood. Pa Federacija (ne BiH) prvi put nailazi na njih tek sa Picardom. Samo ih Guinan poznaje. :-)
Ovo je istina! Borgovi se prvi put pojavljuju u epizodi kada Q teleportira Enterprise u delta kvadrant.
Filmovi su uvjek bili totalno drugi univerzum od serije. U ovom zadnjem filmu Vulkan je unisten na pocetku, to je meni totalno glupo... I sve poslije toga nema nikakvog smisla, tako da im je sve dozvoljeno. Mogu da naprave i raspad federacije ako hoce jer ovo je samo muzenja serijala za novac.
Mrzim sto nisu sacuvali barem neke koncepte serije. Totalno su promjenili izgled romulanaca, klingonaca... Nigdje veze.
Ja sam ovo jedva pogledao do kraja.

Ne znam sta ce biti sa star trekom, bojim se da poslije silovanja Star Wars-a, neko ce se sjetiti da mogu da uniste i star trek.
Nadam se samo da za mog zivota naprave jos jednu kvalitetnu star trek seriju, koja ce se nastaviti na Voyager, recimo u 25-26tom stoljecu npr.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#799 Re: Star Trek

Post by So What! »

Prijatelju, ali u kontiniumu u seriji Star Trek Enterprise se pojavljuju Borgovi, tako da to nije nikakva nepoznanica bila.

A i ja to priželjkujem, mislim seriju.
lajkujMe
Posts: 12135
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#800 Re: Star Trek

Post by lajkujMe »

Vidite sve sto se desilo u svim serijalima se smatra cannon, sve sto je u filmovima se ne smatra cannon i tako se filmovi i serije ne mogu porediti.

Sad na temu borg, u tng smo saznali da je prvi pravi kontakt s Borgom bio kad je Q teleportirao enterprise bukvalno pred kocku borga.

Ali iz TNG mozemo saznati i da je federacija vec nesto malo znala o Borgu. Pve naznake su bili misteriozni nestanci kolonija ili baza u Neutralnoj Zoni kasnije smo saznali da je upravo Borg zato odgovoran.

U Star Trek Voyageru smo zapravo saznali da su cak 10-15 prije prvog kontakta, u federaciji kruzile glasine o novoj strasno opasnoj vrsti zvana borg.
Federacija to nije uzimala previse ozbiljno jer ih nisu sreli prije, a glasine su dolazile iz najudaljenijih kutaka tada istrazivanog svemira. Ali 7 od 9 roditelji su odlucili da ih traze i nakon mnogo mjeseci putovanja otkrili su ih.

U TOS se ne spominju to je istini.

U Star Trek Enterprise se spominju, tu je cak povezan i film star trek first contact. Saznali smo na kraju da su Borg poslali poruku u Delta kvadrant koja ce stici za 200 godina. A Archer je rekao da su vrlo opasni i da je moguce da ce u buducnosti postati vrlo opasni.

Ali moram naglasiti da je ST Enterprise bio dosta nelogican i poremetio je TNG i Voyager eru pomalo, jer se neke stvari nisu slagali s ovim dvjema.

Ako bude novi film star treka, cisto sumnjam da ce koristiti Borg, jer cak u ovoj alternativnoj realnosti, sve u vezi borga nije promjenjeno sve do TNG ere.

A nije mi se svidjelo to sto je Vulkan unisten, jer po meni, federacije bez vulkanaca nema na mapi.

Najutjecajnije vrste u Federaciji su upravo Ljudi i Vulkanci.

Ovako sad ispade da mozda nece biti Tuvoka u Voyageru i slicno.
Post Reply