Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Ras Al Ghul
Posts: 2296
Joined: 25/09/2012 22:14
Location: Sarajevo

#751 Re: Star Trek

Post by Ras Al Ghul »

Federacija=USA Romulanci=Sovjetski Savez :D
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#752 Re: Star Trek

Post by lajkujMe »

Ras Al Ghul wrote:Federacija=USA Romulanci=Sovjetski Savez :D

Sjebo si mi post :D

moram ponoviti da ljudi vide :D

Da unaprijed pitam posto je danas premijera Star trek into darkness, da li je ko bio i imali ulaznica za sutra ako iko zna :D
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#753 Re: Star Trek

Post by ioannes »

veliki sam ljubitelj Star Treka.....gledao samo od TNG od Voyagera pa sve do DS9
svako epiozodu najmanje 5 puta.
ali ovo sto rade sa ova zadnja dva Star Trek filma mi se nimalo ne svidja,to vise nema sa idejom Star Treka manje vise nista.
sve se svodi na Akciju....Gene Roddenberry bi se u grobu okrenuo....bojkotiram
User avatar
zoza
Posts: 496
Joined: 02/04/2013 12:15

#754 Re: Star Trek

Post by zoza »

Možda nije trekast, ali je dobar. :)
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1088
Joined: 27/01/2009 19:05

#755 Re: Star Trek

Post by ChataDodajStaHoces »

Moram priznati da imam podijeljeno misljenje o ST: Into Darkness. Sinoc sam bio na pretpremijeri i sto se tice same price, i vise nego dobra je :) Nisam citao nikakve spoilere tako da sam 10min ostao otvorenih usta kad sam saznao ko je glavni negativac :) Sto se samog filma tice u par navrata prebrzo prelazi na stvari a fokusira se na specijalnim efektima. To je onaj negativni vid blockbustera, sto je ST postao. JJ Abrams fakat zna svoj posao, ali ovaj tip film definitivno meni nije za 3D-a. Generalno mrzim 3D al sinoc sam bas popizdio u par scena (onaj lens flare podera oci). Isplati se pogledati, film je bas dobar, ali cekat cu 720 ili 1080p nekad u buducnosti da ko covjek odgledam u 2D-u. Generalno je od nerd/geek fazona postao blockbuster za sve mase. Dovoljno je reci da je kino bilo puno zeMskih :)

Sto se glume tice, vec sad mi postaju drazi od orginalne postavke :) Mada je TNG generacija neprikosnovena
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#756 Re: Star Trek

Post by irac300 »

Ras Al Ghul wrote:Federacija=USA Romulanci=Sovjetski Savez :D
Šta onda ispadoše Klingonci? Tito, Partija i ratoborni Balkanci? :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#757 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Chata87 wrote:Moram priznati da imam podijeljeno misljenje o ST: Into Darkness. Sinoc sam bio na pretpremijeri i sto se tice same price, i vise nego dobra je :) Nisam citao nikakve spoilere tako da sam 10min ostao otvorenih usta kad sam saznao ko je glavni negativac :) Sto se samog filma tice u par navrata prebrzo prelazi na stvari a fokusira se na specijalnim efektima. To je onaj negativni vid blockbustera, sto je ST postao. JJ Abrams fakat zna svoj posao, ali ovaj tip film definitivno meni nije za 3D-a. Generalno mrzim 3D al sinoc sam bas popizdio u par scena (onaj lens flare podera oci). Isplati se pogledati, film je bas dobar, ali cekat cu 720 ili 1080p nekad u buducnosti da ko covjek odgledam u 2D-u. Generalno je od nerd/geek fazona postao blockbuster za sve mase. Dovoljno je reci da je kino bilo puno zeMskih :)

Sto se glume tice, vec sad mi postaju drazi od orginalne postavke :) Mada je TNG generacija neprikosnovena
Znači samo u 3D-u se može pogledati u kinima? :-?
Ras Al Ghul
Posts: 2296
Joined: 25/09/2012 22:14
Location: Sarajevo

#758 Re: Star Trek

Post by Ras Al Ghul »

irac300 wrote:
Ras Al Ghul wrote:Federacija=USA Romulanci=Sovjetski Savez :D
Šta onda ispadoše Klingonci? Tito, Partija i ratoborni Balkanci? :D
Klingonci su saveznici Federacije, tako da ispadoše Velika Britanija :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58441
Joined: 03/08/2010 19:04

#759 Re: Star Trek

Post by kakavdanakneiskustvu »

cumberbatch je odličan u ulozi kana,film odličan
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#760 Re: Star Trek

Post by lajkujMe »

kakavdanakneiskustvu wrote:cumberbatch je odličan u ulozi kana,film odličan

Brate ne moras kvariti drugima iznenadjenje o tome koga on glumi :-)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58441
Joined: 03/08/2010 19:04

#761 Re: Star Trek

Post by kakavdanakneiskustvu »

lajkujMe wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:cumberbatch je odličan u ulozi kana,film odličan

Brate ne moras kvariti drugima iznenadjenje o tome koga on glumi :-)


izvinjenje,možda sam trebao čekati par mjeseci
User avatar
travar
Posts: 2760
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#762 Re: Star Trek

Post by travar »

dale cooper wrote: Znači samo u 3D-u se može pogledati u kinima? :-?
Možda samo dok traje pretpremijera (koliko skontah traje 6 dana).
I ja čekam da odgledam normalnu verziju jer poslije Hobita, 3D never again. :/
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#763 Re: Star Trek

Post by lajkujMe »

Eto ga bio sam danas i odgledao Zvjezdane staze Prema tami.

Ja dajem odlicne preporuke za film i vrijedi ga pogledati.

Pored odlicne glumacke postave i njihove odlicne glume koja me odusevila posebno cumberbatch.

Moram dodati da po meni Lik Cumberbatcha u ovom filmu nije dovoljno razvijen nije dobio dovoljno paznje po meni nije njegova prica ispricana kvalitetna.

Druga stvar koja mi smeta su neregularnosti sto se tice "fizike" iz svih ostalih star treka.
Njihov Warp je odjednom postao 1000 puta brzi nego u npr Star Trek TNG.
Suluda ideja o transwarp teleportaciji je pokvarila mnogo toga.
Ima tih tehnickih sitnica koje su mi zasmetale kao ljubitelju starijih star treka.

Sto se tice price mnogo mi se svidila fino su napravili skriptu, htio bi da preporucim nesto ali to bi bio SPOILER zato cu to napisati vrlo malim slovima i citaj na svoju odgovornost upozoren si:

Ako nisi gledao stari star trek film Star trek wraith of khan onda ti toplo preporucujem da ga odgledas pa onda ovaj film biti ce ti mnogo zanimljivije. Nije radnja kao u Wraith of Khan ali ima mnogo slicnosti koje su "obrnute" dosta mi se to svidja.

Film ima dosta emotivnih ali i smijesnih scena dosta je radnja takva da u jednom casu se smijes u drugom si tuzan u trecem si uzbudjen roller coaster of emotions :-D
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#764 Re: Star Trek

Post by karanana »

joj, niko ne voli ovaj sf, morat cu sam otici ovo pogledati. valjda nije sramota ici sam.
ovo 3d, dadnu neke naocale, mogu li se one nataknuti na dioptrijske?
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#765 Re: Star Trek

Post by TheMule »

Ja ovo necu ni gledati jer bojkotujem ovo novo njesra
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#766 Re: Star Trek

Post by JoseMujica »

zna li ko hoće li biti 2D projekcija ili će samo pičiti 3D?
Bodkin
Posts: 21520
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#767 Re: Star Trek

Post by Bodkin »

Ras Al Ghul wrote:
irac300 wrote:
Ras Al Ghul wrote:Federacija=USA Romulanci=Sovjetski Savez :D
Šta onda ispadoše Klingonci? Tito, Partija i ratoborni Balkanci? :D
Klingonci su saveznici Federacije, tako da ispadoše Velika Britanija :D
kako federacija ratuje sa bar 5 rasa teorija pada u vodu :D
User avatar
jasko_ba
Posts: 7801
Joined: 13/11/2006 17:47

#768 Re: Star Trek

Post by jasko_ba »

Gledao sinoc. Odlican film.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#769 Re: Star Trek

Post by mO k3 »

Fantastican Film !!!
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#770 Re: Star Trek

Post by Skyfox »

duze nisam pogledao bolji! :thumbup:
User avatar
Obskurni
Posts: 795
Joined: 17/10/2011 09:19

#771 Re: Star Trek

Post by Obskurni »

Bio na pretpremijeri i još sam imao uniformu Kirka :D
Šteta što je film razocarao i što je druga polovina filma kataklizmican pad svega onoga što je uspio da napravi do tada. Čak je i scena koju su pođonili urađena tako jeftino i bez imalo emotivne reakcije. Ne znam ono, ovi glumci i ova nova postava nemaju taj odnos kao prijašnji, nemaju taj svoj štih i staž da se zbog njih brinem. Ovo su samo zamjene u univerzumu koji je zamjena. I Chris Pine je skroz neuvjerljiv kao Kirk. Ostatak posade na momente (kako film traje sve duže rade to sve cesce) samo instinktivno ponavlja odgovore i dodaju taj svoj neki automatizovani štih koji postane naporan. Uuuu Kirk je odbrusio Spocku zbog njegovih misli a Bones se slozio sa njim. I Uhura je skroz degradirana i odbacena nakon svojih 5 minuta.
Ima tu još stvari ali mi se ne da o tome pricati. Napustio sam kino razocaran i bez neke vjere u napredak. Prvi film je imao dobrih i loših strana. Ovaj je pola dobar pola loš. Što daje neki prosjek koji ne smije biti norma za jednu Star Trek inacicu bio to film ili serijal.
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#772 Re: Star Trek

Post by lajkujMe »

Ja se bas ne slazem s tim, gledao sam poslije ovog filma prijasnje filmove one prve, i moram reci da mi je gluma u tim filmovima glupa, neuvjerljiva pa cak amaterska.

Mislim njihovi razgovori nisu uopce prirodni mislim ko pravi pauze od 10 sekundi od pitanja do odgovora?

Istina ima monotomije malo u ovoj postavi to jest svako ima onaj svoj pristup i osobnost ali tako je i u pravom zivotu.
User avatar
Obskurni
Posts: 795
Joined: 17/10/2011 09:19

#773 Re: Star Trek

Post by Obskurni »

Ma kakav pristup kada su svi automatizovani i svako od njih ima svojih par minuta u filmu od 2 sata gdje rade ili govore nešto što im nije isprogramirano.
Isto tako su Benedicta skroz srozali u drugoj polovini filma. Od sjajno razrađenog i motivisanog borca sa ciljevima napravi tako glup i loše odrađen zaokret u zlikovca koji je samo tu da bi pobio sve.
Razocarenje ogromno je ovaj film i ako nije uspio da se popravi nakon prvog ne vjerujem ni da ce treci biti nešto bolje.
User avatar
zedo_m
Posts: 303
Joined: 07/09/2011 16:21
Location: Smog city

#774 Re: Star Trek

Post by zedo_m »

Ja još nisam pogledao film, al pošto pratim ST od prvih epizoda TOS-a, u biti cilj Khana ili genetički poboljšanih ljudi u svim serijama i drugom filmu jeste bilo srediti ljude ili ih potčiniti eugenicima:D
User avatar
zecko_kupuz
Posts: 2315
Joined: 11/01/2008 14:58
Location: Sarajevo

#775 Re: Star Trek

Post by zecko_kupuz »

Ja sam prvo gledao St iz '09.-te i činio mi se svjež i simpatičan u odnosu na sve ostale silne generičke sci-fi naslove. A onda sam prije nekoliko dana poskidao stare filmove i ne mogu da se odlijepim od njih :D , pogotovo pojedinih sa originalnom postavom. Imaju taj specifičan šarm, bez obzira na glumu i težinu same priče. Picard & co mi se već tu čine suvišnim iako sam odrastao uz TNG.
Abramsove filmove gledam bez opterećenja, ipak je to neki paralelni svijet. To je savremena kino zabava, sumnjam da će Star wars biti puno drugačije obrađeni.
Post Reply