Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
zedo_m
Posts: 303
Joined: 07/09/2011 16:21
Location: Smog city

#726 Re: Star Trek

Post by zedo_m »

Contrast wrote:Ponovo instalirah igru i sjetih se što sam je ranije izbrisao,
učitavanje nekih sistema (pogotovo solarnog) traje predugo;
postoji li način da se to nekako ubrza?
nažalost nevjerujem jer on rad ingame patching tj ako je bilo kakvih updata dok nezavrsi nemozes uci plus sto se radi samo o jednom serveru sa vise kanala, al jbg opet sve ti je to stvar navike i zivaca
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#727 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

lajkujMe wrote:Jedva cekam da vidim novi film iako je marketing strategija losa, previse su pustili u javnost i nekako imam osjecaj da vec sad mogu vidjeti kompletan film u clipovima na youtube, jednostavno unistili misteriju. Nadam se osim efekata ima i dobre price.

Jos se ne zna koga Benedict glumi to jest koji je on zlikovac.
Jos onaj USS Vengance ogroman brod brt izgleda zastrasujuce.
O da, itekako se zna. :D Bila je premijera u Australiji tako da je kompletna radnja filma
procurila.
User avatar
XeuX
Posts: 249
Joined: 28/02/2012 20:00

#728 Re: Star Trek

Post by XeuX »

JA ne znam koji bi serijal izdvojio jer su mi svi bili odlični.Mislim da Gene Rodenbery nije radio seriju jer je morao ili je htio da zaradi novac.On je fakat živio star trek i tačno je u glavi imao cijelu tu proču razrađenu do poslijednjeg detalja.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#729 Re: Star Trek

Post by TheMule »

Rodenberry je bio dobar komunista. Bilo je prije nekoliko godina neke kritike u vezi Star Treka je ima neke komunisticke ideje. Sve u svemu, vizionar
User avatar
XeuX
Posts: 249
Joined: 28/02/2012 20:00

#730 Re: Star Trek

Post by XeuX »

TheMule wrote:Rodenberry je bio dobar komunista. Bilo je prije nekoliko godina neke kritike u vezi Star Treka je ima neke komunisticke ideje. Sve u svemu, vizionar

On nije bio komunista.On je zamislio jedno idealno društvo i ekonomski sistem bez novca i valuta.Svijet u kojem ljudi rade za dobrobit čovječanstva a ne za profit.Samo što su neki ljudi previše ograničeni da to shvatili pa ga nazivaju komunistom,ali komunizam je previše primitivna ideja da bi njome opisala njegova vizija.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#731 Re: Star Trek

Post by Truba »

nije morao stvarati društvo dovoljno je da je u sistem ubacio masovnu proizvodnju replikatora
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#732 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

XeuX wrote:
TheMule wrote:Rodenberry je bio dobar komunista. Bilo je prije nekoliko godina neke kritike u vezi Star Treka je ima neke komunisticke ideje. Sve u svemu, vizionar

On nije bio komunista.On je zamislio jedno idealno društvo i ekonomski sistem bez novca i valuta.Svijet u kojem ljudi rade za dobrobit čovječanstva a ne za profit.Samo što su neki ljudi previše ograničeni da to shvatili pa ga nazivaju komunistom,ali komunizam je previše primitivna ideja da bi njome opisala njegova vizija.
Mislim da je tvoje shvatanje komunizma primitivno, dok je sami komunizam kompleksan i veoma decidan. Ali da ne idemo u offtopic.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#733 Re: Star Trek

Post by TheMule »

drag_gost wrote:
XeuX wrote:
TheMule wrote:Rodenberry je bio dobar komunista. Bilo je prije nekoliko godina neke kritike u vezi Star Treka je ima neke komunisticke ideje. Sve u svemu, vizionar

On nije bio komunista.On je zamislio jedno idealno društvo i ekonomski sistem bez novca i valuta.Svijet u kojem ljudi rade za dobrobit čovječanstva a ne za profit.Samo što su neki ljudi previše ograničeni da to shvatili pa ga nazivaju komunistom,ali komunizam je previše primitivna ideja da bi njome opisala njegova vizija.
Mislim da je tvoje shvatanje komunizma primitivno, dok je sami komunizam kompleksan i veoma decidan. Ali da ne idemo u offtopic.
Slazem se s ovim. Dosta komunistickih ideja se nalaze u Star Treku. Nije to kapitalisticki sistem uopste. Vidi se da je neki novi, zahvaljujuci naprednoj tehnologiji, ali dosta lici na komunizam. Nije to losa stvar, niti je komunizam primitivan.
Black swan wrote:nije morao stvarati društvo dovoljno je da je u sistem ubacio masovnu proizvodnju replikatora
Replikatori jesu revolucionarni, kao sto je struja bila u 20. stoljecu, ili industrijska revolucija u 19. Ipak, ima tu vise od toga. Sistem je drugaciji, jer su se sami ljudi promjenili. To je jedna od poruka serijala.
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#734 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

Samo bih se ispravio, tj. nadopunio. Put do komunizma je kompleksan, a sami komunizam je jednostavan. Dakle konacan produkt.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#735 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Izvorne ideja komunizma uopšte nisu loše. Druga stvar je što su ih pojedinci i države
izvitoperili da služe njihovim interesima. Marks sigurno nije imao na umu ono što
su Sovjetski Savez, Kina i zemlje istočnog bloka napravile od kumunizma.
Poenta je što je čovjek u suštini prilično sebično i uskogrudno biće i nisam siguran da
će svijet kakav ga je Roddenberry zamislio u Star Trek-u ikada biti moguć, odnosno
da čovjek nikada neće dostići taj stepen evolucije svijesti.
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#736 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

dale cooper wrote:Izvorne ideja komunizma uopšte nisu loše. Druga stvar je što su ih pojedinci i države
izvitoperili da služe njihovim interesima. Marks sigurno nije imao na umu ono što
su Sovjetski Savez, Kina i zemlje istočnog bloka napravile od kumunizma.
Poenta je što je čovjek u suštini prilično sebično i uskogrudno biće i nisam siguran da
će svijet kakav ga je Roddenberry zamislio u Star Trek-u ikada biti moguć, odnosno
da čovjek nikada neće dostići taj stepen evolucije svijesti.
Upravo tako, tesko da ce covjek ikada biti moralno na tom nivou da uzima samo koliko mu treba, ni grama vise. I da ce opet biti sretan zbog toga. El Dorado. Lijepo je vidjeti da takvo nesto postoji, pa makar i u Star Treku. Mozda tehnologijski hocemo i prevazici tehnologiju iz Star Treka, ali sto se tice stanja svijesti, tesko.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#737 Re: Star Trek

Post by TheMule »

Ja se ne slazem s tobom Goste ni sa Daletom. Vecina misljenja su takva, a meni je to tuzno...

Vecina ljudi su uskogrudni jer nemaju dovoljno za svoju sigurnost. Kad imas krov nad glavom osiguran, kad imas ishranu i zdravstevenu zastitu obezbjedjenu, i druge socijalne mjere, tj. kad se ne moras bojati za svoj opstanak, onda covjek tezi ka vecim ciljevima. Da li to bila nauka, ili umjetnost, ili nesto trece, nema veze. Naravno, bilo bi i onih kojih to ne interesuje, pa bi proveli citave dane zabavljajuci se ovako ili onako, ali tako je to, ne mozes od nekog ko je prirodno lijen ili ima niski IQ ocekivati velike stvari.

Da mi ima neko obezbjediti sve osnovne stvari u zivotu, ja bi se posvetio nauci. Volim fiziku, astronomiju i biologiju i to bi polahko ucio. Ne "guro" ko sto se kod nas kaze, vec fino polahko, lagano proucavo bez ikakvog cilja osim da saznam, bez zurbe kao sto je to na fakultetu (daj pare, evo gradivo, evo test, idemo dalje, slijedeci daj pare). Mozda bi od mene i nesto bilo, a ako ne, onda bi nesto sigurno bilo od drugih desetina hiljada kao ja. I tako civilizacija ide naprijed.

Pa pogledaj Mozilla Firefox ako ga koristis, ili LINUX operativni sistem, potpuno besplatan. Gdje Microsoft zaradjuje milijarde na Windowsu, imas paralelno LINUX koji mozes koristiti dzaba, napravljen od strane volontera koji su donirali svoje vrijeme i znanje, i to u ovakvom teskom sistemu koji imamo danas.

Naravno, tesko da ce se desiti tako nesto, ali ne vjerujem da je nemoguce. Ako se neke stvari podudare, i te kako je moguce. A osnovna stvar je obrazovanje ovaca u stadu, pa onda dalje. Mi to necemo dozivjeti, ali moguce je itekako :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#738 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

TheMule wrote:Ja se ne slazem s tobom Goste ni sa Daletom. Vecina misljenja su takva, a meni je to tuzno...

Vecina ljudi su uskogrudni jer nemaju dovoljno za svoju sigurnost. Kad imas krov nad glavom osiguran, kad imas ishranu i zdravstevenu zastitu obezbjedjenu, i druge socijalne mjere, tj. kad se ne moras bojati za svoj opstanak, onda covjek tezi ka vecim ciljevima. Da li to bila nauka, ili umjetnost, ili nesto trece, nema veze. Naravno, bilo bi i onih kojih to ne interesuje, pa bi proveli citave dane zabavljajuci se ovako ili onako, ali tako je to, ne mozes od nekog ko je prirodno lijen ili ima niski IQ ocekivati velike stvari.

Da mi ima neko obezbjediti sve osnovne stvari u zivotu, ja bi se posvetio nauci. Volim fiziku, astronomiju i biologiju i to bi polahko ucio. Ne "guro" ko sto se kod nas kaze, vec fino polahko, lagano proucavo bez ikakvog cilja osim da saznam, bez zurbe kao sto je to na fakultetu (daj pare, evo gradivo, evo test, idemo dalje, slijedeci daj pare). Mozda bi od mene i nesto bilo, a ako ne, onda bi nesto sigurno bilo od drugih desetina hiljada kao ja. I tako civilizacija ide naprijed.

Pa pogledaj Mozilla Firefox ako ga koristis, ili LINUX operativni sistem, potpuno besplatan. Gdje Microsoft zaradjuje milijarde na Windowsu, imas paralelno LINUX koji mozes koristiti dzaba, napravljen od strane volontera koji su donirali svoje vrijeme i znanje, i to u ovakvom teskom sistemu koji imamo danas.

Naravno, tesko da ce se desiti tako nesto, ali ne vjerujem da je nemoguce. Ako se neke stvari podudare, i te kako je moguce. A osnovna stvar je obrazovanje ovaca u stadu, pa onda dalje. Mi to necemo dozivjeti, ali moguce je itekako :D
Lijepo i plemenito od tebe. Međutim bojim se da dobar dio ljudi ne razmišlja na takav način.
Nego kad se obogate teže tome da udvostruče ili utrostruče svoje bogatstvo. Nažalost živimo
trenutno u takvom društvu čiji je moto još, još, još i tome nema kraja. Naravno, ima ljudi
koji ne razmišljaju tako i koji rade više zbog dobrobiti i napretka čovječanstva nego zbog
materijalne koristi, ali takvih je mnogo manje nego ovih drugih. Živimo u svijetu koji
vode bankari, veliki industrijski kompleksi (kao naftna i vojna industrija) čija je jedina
vodilja ostvarenje maksimalnog profita, bez obzira na sve ostalo.
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#739 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

TheMule wrote:Ja se ne slazem s tobom Goste ni sa Daletom. Vecina misljenja su takva, a meni je to tuzno...

Vecina ljudi su uskogrudni jer nemaju dovoljno za svoju sigurnost. Kad imas krov nad glavom osiguran, kad imas ishranu i zdravstevenu zastitu obezbjedjenu, i druge socijalne mjere, tj. kad se ne moras bojati za svoj opstanak, onda covjek tezi ka vecim ciljevima. Da li to bila nauka, ili umjetnost, ili nesto trece, nema veze. Naravno, bilo bi i onih kojih to ne interesuje, pa bi proveli citave dane zabavljajuci se ovako ili onako, ali tako je to, ne mozes od nekog ko je prirodno lijen ili ima niski IQ ocekivati velike stvari.

Da mi ima neko obezbjediti sve osnovne stvari u zivotu, ja bi se posvetio nauci. Volim fiziku, astronomiju i biologiju i to bi polahko ucio. Ne "guro" ko sto se kod nas kaze, vec fino polahko, lagano proucavo bez ikakvog cilja osim da saznam, bez zurbe kao sto je to na fakultetu (daj pare, evo gradivo, evo test, idemo dalje, slijedeci daj pare). Mozda bi od mene i nesto bilo, a ako ne, onda bi nesto sigurno bilo od drugih desetina hiljada kao ja. I tako civilizacija ide naprijed.

Pa pogledaj Mozilla Firefox ako ga koristis, ili LINUX operativni sistem, potpuno besplatan. Gdje Microsoft zaradjuje milijarde na Windowsu, imas paralelno LINUX koji mozes koristiti dzaba, napravljen od strane volontera koji su donirali svoje vrijeme i znanje, i to u ovakvom teskom sistemu koji imamo danas.

Naravno, tesko da ce se desiti tako nesto, ali ne vjerujem da je nemoguce. Ako se neke stvari podudare, i te kako je moguce. A osnovna stvar je obrazovanje ovaca u stadu, pa onda dalje. Mi to necemo dozivjeti, ali moguce je itekako :D
Pa dobro, u cemu se ne slazes samnom? :mrgreen: :thumbup:
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#740 Re: Star Trek

Post by TheMule »

drag_gost wrote:
TheMule wrote:Ja se ne slazem s tobom Goste ni sa Daletom. Vecina misljenja su takva, a meni je to tuzno...

Vecina ljudi su uskogrudni jer nemaju dovoljno za svoju sigurnost. Kad imas krov nad glavom osiguran, kad imas ishranu i zdravstevenu zastitu obezbjedjenu, i druge socijalne mjere, tj. kad se ne moras bojati za svoj opstanak, onda covjek tezi ka vecim ciljevima. Da li to bila nauka, ili umjetnost, ili nesto trece, nema veze. Naravno, bilo bi i onih kojih to ne interesuje, pa bi proveli citave dane zabavljajuci se ovako ili onako, ali tako je to, ne mozes od nekog ko je prirodno lijen ili ima niski IQ ocekivati velike stvari.

Da mi ima neko obezbjediti sve osnovne stvari u zivotu, ja bi se posvetio nauci. Volim fiziku, astronomiju i biologiju i to bi polahko ucio. Ne "guro" ko sto se kod nas kaze, vec fino polahko, lagano proucavo bez ikakvog cilja osim da saznam, bez zurbe kao sto je to na fakultetu (daj pare, evo gradivo, evo test, idemo dalje, slijedeci daj pare). Mozda bi od mene i nesto bilo, a ako ne, onda bi nesto sigurno bilo od drugih desetina hiljada kao ja. I tako civilizacija ide naprijed.

Pa pogledaj Mozilla Firefox ako ga koristis, ili LINUX operativni sistem, potpuno besplatan. Gdje Microsoft zaradjuje milijarde na Windowsu, imas paralelno LINUX koji mozes koristiti dzaba, napravljen od strane volontera koji su donirali svoje vrijeme i znanje, i to u ovakvom teskom sistemu koji imamo danas.

Naravno, tesko da ce se desiti tako nesto, ali ne vjerujem da je nemoguce. Ako se neke stvari podudare, i te kako je moguce. A osnovna stvar je obrazovanje ovaca u stadu, pa onda dalje. Mi to necemo dozivjeti, ali moguce je itekako :D
Pa dobro, u cemu se ne slazes samnom? :mrgreen: :thumbup:
Meni se ucinilo da sam malo optimisticniji od tebe :D

PS. Hvala Dale
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#741 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

:D :D
Taj post kao da sam ja pisao.
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#742 Re: Star Trek

Post by TheMule »

drag_gost wrote::D :D
Taj post kao da sam ja pisao.
Mozda smo blizanci razdvojeni u bolnici, ono ko iz filmova haha :wink:
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#743 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

TheMule wrote:
drag_gost wrote::D :D
Taj post kao da sam ja pisao.
Mozda smo blizanci razdvojeni u bolnici, ono ko iz filmova haha :wink:
Image

:D
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#744 Re: Star Trek

Post by TheMule »

Samo da dodam nesto sto sam htio ranije napisati. Originalna serija jest bila kapitalisticka sudeci po radnji i razgovoru, ali 20tak godina kasnije, Gene im podvali neku formu socijalizma, covjek je ocito dosta razmisljo, nije sve slucajno ispalo zahvaljujuci tehnologiji.

PS. Dale, ja sam taj visoki :D
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#745 Re: Star Trek

Post by lajkujMe »

Star trek ima elemente komunizma i kapitalizma ali opet nije nijedno od to dvoje.

Istina novac je nestao a druge stvari se vise cijene kao nacin placanja.
Mnogo toga u Star treku je za ugledati se ali korjen svega da nema vise novca i ljudi rade na tome da se poboljsaju nije mogu u blizoj buducnosti mozda za 1000 godina da ali sada ne.

U nekoj formi slican sistem je vec postojao prije bez novca a to je bilo prije hiljade godina kad su ljudi radili za dobro sebe i grupe, sijajuci hranu i slicno. Ali i tad je postojala razmjena ja tebi ovo ti meni ono....

U danasnjem svijetu ovo jednostavno ne bi uspjelo da ima replikatora bi ali samo u odredjenoj mjeri.
Kao prvo ljudi bi bili veoma lijeni vecina bi se samo debljala i radila gluposti da zadovolji svoju zabavu, mala kolicina ljudi umjesto tako da prave sebi okupaciju i zabavu ce radije raditi neke "uzvisenije poslove". Znanstvenici, inzinjeri, doktori i tako to.

Niko ne bi isao da cisti kanalizaciju iz zabave, niko ne bi popravljao replikatore iz zabave.

90% poslova danas niko ne bi htio raditi a da ne bude nagradjen za njih..... ostalih 10% bi ljudi voljeli raditi dzabe.

Tek kad se u svijesti ljudi promjeni taj nagon "rad za nagradu" u "rad za zanimaciju, zabavu i poboljsanje sebe i svog znanja i pomoci svojoj okolini. E onda ce sistem kakav znamo u Star treku raditi s problemima naravno ali beznacajnim naspram danasnjih.

Rado bih volio da ima svijet kao u Star treku pa da radim na svemirskom brodu ili da budem znanstvenik ali jbg ne zivimo.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#746 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

TheMule wrote:Samo da dodam nesto sto sam htio ranije napisati. Originalna serija jest bila kapitalisticka sudeci po radnji i razgovoru, ali 20tak godina kasnije, Gene im podvali neku formu socijalizma, covjek je ocito dosta razmisljo, nije sve slucajno ispalo zahvaljujuci tehnologiji.

PS. Dale, ja sam taj visoki :D
Pa u suštini Roddenberry je svoj autorski pečat najviše i ostavio na TOS-u.
Bio je producent prvog filma, međutim nakon relativnog neuspjeha bio je deložiran
na ulogu savjetnika na svim ostalim filmovima koji su došli poslije.
Kreirao je The Next Generation i bio aktivan kao producent u prve dvije sezone, koje
su po većini fanova bile i najlošije. U to vrijeme se dosta prepirao i mimoilazio sa
scenaristima oko toga kojim bi pravcem serija trebala krenuti. Roddenberry je
TNG zamislio kao savršeno ljudsko društvo u kojem su svi stari problemi čovječanstva
bili prevaziđeni, što na papiru zvuči dobro, ali kao serija koja bi trebala biti akciona drama,
bi izgledalo previše sterilno i bezkrvno. TNG je po meni na svoje noge stao tek negdje u trećoj
sezoni kad su uzde preuzeli Michael Piller i Ronald Moore.

I TOS i TNG su najbolji kada pokazuju kako se došlo do raja koji je prikazan u 23 odnosno 24 vijeku.
I Piller i Moore su (kao i Roddenberry na početku u TOS-u) uvidjeli da ljudi nisu, niti će ikada biti savršeni i da
će uvijek činiti greške, međutim i u TOS-u i u TNG-u su ljudi prikazani kao bića koje streme
ka nečemu višem, nečemu što je za dobrobit cijelog čovječanstva. I kroz zajednički rad i kooperaciju
prevazilaze teškoće, ujedinjeni u zajedničkim moralnim i etičkim principima.
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#747 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

TheMule wrote:Samo da dodam nesto sto sam htio ranije napisati. Originalna serija jest bila kapitalisticka sudeci po radnji i razgovoru, ali 20tak godina kasnije, Gene im podvali neku formu socijalizma, covjek je ocito dosta razmisljo, nije sve slucajno ispalo zahvaljujuci tehnologiji.

PS. Dale, ja sam taj visoki :D
Da me vidis, znao bi da sam ja taj visoki. :mrgreen: :mrgreen:

Sav koncept Star Treka i njihovog drustvenog uredjenja i morala je nastao kao posljedica velikih iskusenja i ratova, nakon kojih su uslijedile ovakve promjene prije svega u svijesti covjeka. Dakle, ovakav utopijski sistem je rezultat iznenadne promjene kolektivne svijesti, pobjede morala nad nagonom, prioriteta nad pohlepom, nakon mnogo krvi i zrtava. Ja opet vjerujem da ce nekad covjek "nadoci" na to, ali ne vjerujem da cu ja biti tu da to vidim. Nadam se barem da ce moja djeca svjedociti tomu.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#748 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

drag_gost wrote:
TheMule wrote:Samo da dodam nesto sto sam htio ranije napisati. Originalna serija jest bila kapitalisticka sudeci po radnji i razgovoru, ali 20tak godina kasnije, Gene im podvali neku formu socijalizma, covjek je ocito dosta razmisljo, nije sve slucajno ispalo zahvaljujuci tehnologiji.

PS. Dale, ja sam taj visoki :D
Da me vidis, znao bi da sam ja taj visoki. :mrgreen: :mrgreen:

Sav koncept Star Treka i njihovom drustvenog uredjenja i morala je nastao kao posljedica velikih iskusenja i ratova, nakon kojih su uslijedile ovakve promjene prije svega u svijesti covjeka. Dakle, utopijski sistem je rezultat iznenadne promjene kolektivne svijesti. Ja opet vjerujem da ce nekad covjek "nadoci" na to, ali ne vjerujem da cu ja biti tu da to vidim. Nadam se barem da ce moja djeca svjedociti tomu.
Da, treći svjetski rat koji je trajao (ili će trajati :roll: ) od 2026 do 2053 i koji je rezultirao smrću 600 milijuna ljudi.
Nažalost i u Star Trek svijetu ljudi su morali doći do pameti tek poslije stravično teških lekcija. :sad:
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#749 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

To tako ide.. Populacija se dobrano prorijedila, niko se vise nije osjecao sigurnim u svom domu i promjene su neminovne. Ljudi su najveci predatori i najbolji nagon za prezivljavanjem imaju, zato ce ako im je potrebno da prezive, kolektivno cak promjeniti sebe nabolje. Interesantna je to teza i zato mi je ovaj serijal savrsen.
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#750 Re: Star Trek

Post by lajkujMe »

Da unaprijed pitam posto je danas premijer Star trek into darkness, da li je ko bio i imali ulaznica za sutra ako iko zna :D
Post Reply