Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Ateista
Posts: 46623
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3301 Re: Star Trek

Post by Ateista »

spree wrote: 11/07/2023 09:46 nije timeline. pregledaj, ok je epizoda.
Spoiler
Show
jedino je glupavo objasnjenje kako ruda od koje je napravljen dvorac i valjda kacige štiti od gubitka pamcenja. dobaci do enterprisea radijacija ili sta je vec, a ne moze kroz kacigu ili kroz dvorac. i situacija da se nakon ko zna koliko godina uticaja te radijacije na covjeka pamcenje u potpunosti vrati nakon kratkog vremena u dvorcu je glupava, al haj.
Tvoj spoiler se odnosi na cetvrtu epizodu a on govori o trecoj gdje je bilo putovanje kroz vrijeme. :D
U svakom slucaju, stoji komentar za cetvrtu i nelogicnosti, to se slazem da nema bas puno smisla.
zilog
Posts: 7567
Joined: 06/03/2009 11:19

#3302 Re: Star Trek

Post by zilog »

Meni je treca epizoda sasvim solidna. Cak mi i onaj emotivni slom, na kraju, nije bio cheesee.
Mozda zato sto bas gotivim ovu glumicu sto glumi La'an Noonien-Singh (Christina Chong). Nekako me podsjeca na Cara-u Gee (Camina Drummer u The Expanse).
User avatar
Ateista
Posts: 46623
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3303 Re: Star Trek

Post by Ateista »

I meni je treca bila sasvim ok epizoda, cak mi i Kirk tu djeluje malo ubjedljivije nego prije, ali samo malo, nije to Kirk. :D
User avatar
Truba
Posts: 81899
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3304 Re: Star Trek

Post by Truba »

4 ep je pravi star trek
Al je bas ouna nelogicnosti
I onoga sto ja zovem nemasovnoat :mrgreen:

Vidimo 10ak ljudi na planeti
Gdje su ostali :thumbup:
User avatar
spree
Posts: 7907
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#3305 Re: Star Trek

Post by spree »

Ateista wrote: 11/07/2023 09:52
spree wrote: 11/07/2023 09:46 nije timeline. pregledaj, ok je epizoda.
Spoiler
Show
jedino je glupavo objasnjenje kako ruda od koje je napravljen dvorac i valjda kacige štiti od gubitka pamcenja. dobaci do enterprisea radijacija ili sta je vec, a ne moze kroz kacigu ili kroz dvorac. i situacija da se nakon ko zna koliko godina uticaja te radijacije na covjeka pamcenje u potpunosti vrati nakon kratkog vremena u dvorcu je glupava, al haj.
Tvoj spoiler se odnosi na cetvrtu epizodu a on govori o trecoj gdje je bilo putovanje kroz vrijeme. :D
U svakom slucaju, stoji komentar za cetvrtu i nelogicnosti, to se slazem da nema bas puno smisla.
hvala na ispravci :thumbup: . ma i ne gledam koja je epizoda automatski pomislio da se radi o zadnjoj :skoljka: .

generalno snw je veoma dobar. ok ima tu i tamo gluposti, ali nije da ih nije bilo u haj da kazem orginalnim serijama. sve je to podnosljivo. samo nek odrze ovaj kvalitet.
User avatar
Praetorious
Posts: 1543
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#3306 Re: Star Trek

Post by Praetorious »

Meni je prva sezona SNW bila bolja, ova je... 'nako (u najbolju ruku). Tek sam se jučer i danas natjerao da odgledam ovih 5 prikazanih epizoda i većina mi nije sasvim legla. Prva ep. je bila OK, mada je sama radnja (čitaj: bilo kakva akcija osim klepetanja jezikom) bila dosta kratka. Ep.2 i suđenje - već viđeno u bezbroj varijanti, ako ne u ST onda širom TV svijeta. Ep. 3 i putovanje kroz vrijeme sam prekočio, pregledao samo pojedine kadrove - opet ništa novo. Hodaju gradom današnjice... baš originalno :D Eh, ep. 4 i onaj gubitak pamćenja... da mi je malo te radijacije da zaboravim na sezonu 2 ovog serijala. Šalu na stranu, to sam odgledao i 'legla' mi je sadržina... i pored očitih idiotluka i nelogičnosti (vidim da ste o tome već pisali, slažem se sa rečenim). Ep. 5... "Spok i Vjerenica - 1000-ti put!" Ništa novo u njihovom odnosu, a ni ideja one stare ali razvijene rase nije dovoljno razvijena niti iskorištena.
Ili kao summary: iako skoro svaka epizoda ima poneki dobar element, malo je onih koje su mi se baš svidjele. Možda sam samo očekivao više od nastavka serije. Primjećujem potpuni nedostatak akcije i dešavanja u svemiru, osim u prvoj epizodi i četvrtoj, sve ostale epizode su mogle biti smještene u ne-sci-fi orkuženje, u neku zgradu. Svemirski brod haman da im nije ni potreban...
User avatar
Truba
Posts: 81899
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3307 Re: Star Trek

Post by Truba »

prošlo pola sezone
sranje

i ova kad je spok čovjek
i to sam premoto
ako ne zaspim premotam

dajte nam star trek

nemate vi 26 pokušaja godišnje pa da budu 4 5 loših
ovdje govorimo o 13 pokušaja već 5 promašaja
User avatar
Praetorious
Posts: 1543
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#3308 Re: Star Trek

Post by Praetorious »

Truba wrote: 18/07/2023 13:14 prošlo pola sezone
sranje
(...)
nemate vi 26 pokušaja godišnje pa da budu 4 5 loših
ovdje govorimo o 13 pokušaja već 5 promašaja
Da, o tome se radi. Procentualno imaju previše promašaja, tj. nezanimljivih/ne-scifi/već-viđeno elemenata. Meni lično razočarenje, jer sam navikao na malo više akcije i puno više dešavanja u samom svemiru. Jbš epizodu Star Treka kad ne uskoče u warp bar jedanput :D O onom čuvenom dijelu serije "crvena uzbuna" "diži štitove" "uzvrati paljbu" "ispali fotonska torpeda" neću ni da govorim. Jeste da je ST miroljubiva serija, ali ipak... ipak... previše mlaćenja prazne slame, premalo jurcanja Kumovom Slamom :D :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28493
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3309 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

I meni je za sada ova sezona slabija od prethodne. Pokušavaju da razrađuju likove davajući svakom prostora, a same priče nisu dovoljno jake.
Druga mi je za sada bila najbolja, ali i to je jer je na neki način odraz starijih epizoda kao što je TNG-ova Measure Of A Man.
Ovaj Spockov ljubavni trokut mi je bespotreban. Da, postojala je određena privlačnost između njega i Chapelove i u originalnoj seriji,
ali to nije nešto što čemu bi se trebala pridavati tolika pažnja da se cijela epizoda posveti tome.
User avatar
Praetorious
Posts: 1543
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#3310 Re: Star Trek

Post by Praetorious »

Šesta epizoda može proći, dobra je. Možda druga polovina sezone bude bolja, ali je vjerovatnije da će ep. 7 us*ati do boli - da ostanu dosljedni sebi :D
Doduše, nadrobili su svašta u ovu epizodu i previše su igrali na emocije, ali ipak je bolja od nekih drugih epizoda. Ideja im nije nova, no - bože moj! Ne treba puno tražiti od modernih ST serija :twisted:
User avatar
Qler
Posts: 23622
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3311 Re: Star Trek

Post by Qler »

Ne znam, ali meni SNW baš legao. Svaka epizoda i druge sezone mi je dobra. Nije sad epska, antologijska, ali je dobra. Zanimljiva.
User avatar
spree
Posts: 7907
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#3312 Re: Star Trek

Post by spree »

Nije ko prva sezona, ali moze proci. Highlight zadnje epizode susret Kirka i Spocka :izet:
User avatar
Truba
Posts: 81899
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3313 Re: Star Trek

Post by Truba »

Dosadna epizoda
User avatar
Praetorious
Posts: 1543
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#3314 Re: Star Trek

Post by Praetorious »

Praetorious wrote: 21/07/2023 23:27 (...) ali je vjerovatnije da će ep. 7 us*ati do boli - da ostanu dosljedni sebi :D
Kad moram citirati sam sebe, onda je to ozbiljna situacija :D Al' šta mogu kad sam bio u pravu: još jedno vremensko putovanje. Epizoda tek da popuni deset epizoda po sezoni, ništa senzacionalno, mada pretpostavljam da će biti konzumenata kojima će se epizoda svidjeti. Nije katastrofalno loša, samo... eto!
User avatar
Truba
Posts: 81899
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3315 Re: Star Trek

Post by Truba »

E koju sam ja onda skinuo epizodu

Cini mi se kad je peta bila da sam skinuo iz prve sezone petu...vidim poznato mi nesto na pocetku

Znaci sad mi 2 fale
User avatar
Ateista
Posts: 46623
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3316 Re: Star Trek

Post by Ateista »

Zadnja epizoda poranila 2 dana, ne znam zasto...
User avatar
dale cooper
Posts: 28493
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3317 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Ova osma epizoda što se pojavila jučer je brutalno dobra epizoda. Horori rata, PTSP, survivors guilt. Moćne stvari.
User avatar
Ateista
Posts: 46623
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3318 Re: Star Trek

Post by Ateista »

dale cooper wrote: 28/07/2023 13:03 Ova osma epizoda što se pojavila jučer je brutalno dobra epizoda. Horori rata, PTSP, survivors guilt. Moćne stvari.
Ispravka mog prethodnog navoda, predzadnja epizoda,na nju sam mislio, tu jos nisam gledao. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28493
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3319 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Ateista wrote: 28/07/2023 13:22
dale cooper wrote: 28/07/2023 13:03 Ova osma epizoda što se pojavila jučer je brutalno dobra epizoda. Horori rata, PTSP, survivors guilt. Moćne stvari.
Ispravka mog prethodnog navoda, predzadnja epizoda,na nju sam mislio, tu jos nisam gledao. :D
Mene je ok bila i ta crossover epizoda sa likovima iz Lower Decks. Inače obožavam Lower Decks pa najviše zbog toga. Lagana i zabavna
epizoda. Mislim da u ovoj sezoni eksperimentišu sa različitim stilovima, pokušavajući da nađu pravi omjer ozbiljnosti, humora i razvoja
likova koji će nekada postati verzije koje poznajemo. Nije sve to uspješno, ali se trude. Sljedeća će biti muzička epizoda. :D
User avatar
Ateista
Posts: 46623
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3320 Re: Star Trek

Post by Ateista »

dale cooper wrote: 28/07/2023 13:28
Ateista wrote: 28/07/2023 13:22
Ispravka mog prethodnog navoda, predzadnja epizoda,na nju sam mislio, tu jos nisam gledao. :D
Mene je ok bila i ta crossover epizoda sa likovima iz Lower Decks. Inače obožavam Lower Decks pa najviše zbog toga. Lagana i zabavna
epizoda. Mislim da u ovoj sezoni eksperimentišu sa različitim stilovima, pokušavajući da nađu pravi omjer ozbiljnosti, humora i razvoja
likova koji će nekada postati verzije koje poznajemo. Nije sve to uspješno, ali se trude. Sljedeća će biti muzička epizoda. :D
Lower decks nisam gledao, nekako ne mogu te animirane nikako gledati, nije mi to to,ali epizoda je bila ok. Ono dvoje malo iritantni ali pretpostavljam da su inace takvi. :D
Sve u svemu, ok mi je sezona, ima dobrih fazona i ideja, nije nesto da sam odusevljen ali skroz ok.
User avatar
dale cooper
Posts: 28493
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3321 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Ateista wrote: 28/07/2023 13:32
dale cooper wrote: 28/07/2023 13:28

Mene je ok bila i ta crossover epizoda sa likovima iz Lower Decks. Inače obožavam Lower Decks pa najviše zbog toga. Lagana i zabavna
epizoda. Mislim da u ovoj sezoni eksperimentišu sa različitim stilovima, pokušavajući da nađu pravi omjer ozbiljnosti, humora i razvoja
likova koji će nekada postati verzije koje poznajemo. Nije sve to uspješno, ali se trude. Sljedeća će biti muzička epizoda. :D
Lower decks nisam gledao, nekako ne mogu te animirane nikako gledati, nije mi to to,ali epizoda je bila ok. Ono dvoje malo iritantni ali pretpostavljam da su inace takvi. :D
Sve u svemu, ok mi je sezona, ima dobrih fazona i ideja, nije nesto da sam odusevljen ali skroz ok.
Pa oboje su....hiperaktivni. :D Ali to super funkcioniše u Lower Decksima. Bilo je zabavno vidjeti kako i Pike i ekipa u nekom momentu
počeše i sami da pokazuje svoje fanboy osjećaje prema Archerovoj posadi i NX-01 Enterpriseu. Inače upravo sam na rewatchu Enterprisea
i moram priznati da je serija ostarila puno bolje nego što sam to mogao i zamisliti. Prve dvije sezone su hit and miss (više miss), ali
treća i četvrta su manje-više odlične.
User avatar
Ateista
Posts: 46623
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3322 Re: Star Trek

Post by Ateista »

dale cooper wrote: 28/07/2023 13:40
Ateista wrote: 28/07/2023 13:32

Lower decks nisam gledao, nekako ne mogu te animirane nikako gledati, nije mi to to,ali epizoda je bila ok. Ono dvoje malo iritantni ali pretpostavljam da su inace takvi. :D
Sve u svemu, ok mi je sezona, ima dobrih fazona i ideja, nije nesto da sam odusevljen ali skroz ok.
Pa oboje su....hiperaktivni. :D Ali to super funkcioniše u Lower Decksima. Bilo je zabavno vidjeti kako i Pike i ekipa u nekom momentu
počeše i sami da pokazuje svoje fanboy osjećaje prema Archerovoj posadi i NX-01 Enterpriseu. Inače upravo sam na rewatchu Enterprisea
i moram priznati da je serija ostarila puno bolje nego što sam to mogao i zamisliti. Prve dvije sezone su hit and miss (više miss), ali
treća i četvrta su manje-više odlične.
Da,to sa vracanjem na Archera je bas bio dobar fazon, a prethodno gledaju u njih cudno. :D
Enetrprise sam poceo malo gledati kad je tek izasao, odgledao malo i odustao, nije mi tad sjeo, niceg se ne sjecam.
User avatar
dale cooper
Posts: 28493
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3323 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Ateista wrote: 28/07/2023 13:44
dale cooper wrote: 28/07/2023 13:40

Pa oboje su....hiperaktivni. :D Ali to super funkcioniše u Lower Decksima. Bilo je zabavno vidjeti kako i Pike i ekipa u nekom momentu
počeše i sami da pokazuje svoje fanboy osjećaje prema Archerovoj posadi i NX-01 Enterpriseu. Inače upravo sam na rewatchu Enterprisea
i moram priznati da je serija ostarila puno bolje nego što sam to mogao i zamisliti. Prve dvije sezone su hit and miss (više miss), ali
treća i četvrta su manje-više odlične.
Da,to sa vracanjem na Archera je bas bio dobar fazon, a prethodno gledaju u njih cudno. :D
Enetrprise sam poceo malo gledati kad je tek izasao, odgledao malo i odustao, nije mi tad sjeo, niceg se ne sjecam.
Meni su Enterprise i Voyager bile najgore serije od starog Star Treka. Međutim u zadnje vrijeme sam ih sve pomalo ponovo pogledao
i obje definitivno imaju svojih momenata. Enterprise i mnogo više nego što sam očekivao. Njega su baš ukinuli kada su showrunneri
našli pravi recepat za prequel i počeli ga povezivati sa originalnom serijom. Da su dobili priliku, kao ostali, za sedam sezona, ko zna
šta bi bilo.

Pogledao sam opet i DS9, eh ono je pravi dark horse franšize. I njima je trebalo dvije tri sezone da se pronađu, ali kada sve stvari
sjednu na mjesto, ozbiljan su rival TNG-u i TOS-u za najbolju Star Trek seriju. Svaki put kad dođem do kraja dođe mi da zaplačem.
Ali se onda sjetim da to putovanje opet nekada mogu ponoviti. Inače možda i najeklektičnija i najzabavnija plejada likova od svih
serijala. :D
User avatar
Ateista
Posts: 46623
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3324 Re: Star Trek

Post by Ateista »

dale cooper wrote: 28/07/2023 13:54
Ateista wrote: 28/07/2023 13:44

Da,to sa vracanjem na Archera je bas bio dobar fazon, a prethodno gledaju u njih cudno. :D
Enetrprise sam poceo malo gledati kad je tek izasao, odgledao malo i odustao, nije mi tad sjeo, niceg se ne sjecam.
Meni su Enterprise i Voyager bile najgore serije od starog Star Treka. Međutim u zadnje vrijeme sam ih sve pomalo ponovo pogledao
i obje definitivno imaju svojih momenata. Enterprise i mnogo više nego što sam očekivao. Njega su baš ukinuli kada su showrunneri
našli pravi recepat za prequel i počeli ga povezivati sa originalnom serijom. Da su dobili priliku, kao ostali, za sedam sezona, ko zna
šta bi bilo.

Pogledao sam opet i DS9, eh ono je pravi dark horse franšize. I njima je trebalo dvije tri sezone da se pronađu, ali kada sve stvari
sjednu na mjesto, ozbiljan su rival TNG-u i TOS-u za najbolju Star Trek seriju. Svaki put kad dođem do kraja dođe mi da zaplačem.
Ali se onda sjetim da to putovanje opet nekada mogu ponoviti. Inače možda i najeklektičnija i najzabavnija plejada likova od svih
serijala. :D
:thumbup: Vidim ti si to bas dobro pregledao i dosta toga zapamtio.
Meni je TNG ostao kao najdrazi iako sam mozda par epozida propustio kad su ih emitovali na tv-u, sad kad mogu sve pregledati ponovo nemam vremena. Najvise se sjecam odatle, ali proslo je vremena pa sam i zanoravio dosta. Voyager sam isto tako odgledao skoro sve, ok mi je ali ne bih ga ponovo gledao. DS9 sam vjerovatno oko 80-90% odgledao, bio mi je zanimljiv i volio bih to ponoviti jer se sjecam da je bila dobra prica sa ratom protiv Dominija i da je bilo zanimljivo, slabo se sjecam jer i tome ima godina.
TOS sam nesto gledao, nisam siguran koliko i slabo se sjecam konkretnih epizoda, i koliko god ta serija bila legendarna i danas bi mi bilo tesko gledati nesto sa onim nivoom grafike, a i glume iz tog vremena.
User avatar
dale cooper
Posts: 28493
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3325 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Ateista wrote: 28/07/2023 14:03
dale cooper wrote: 28/07/2023 13:54

Meni su Enterprise i Voyager bile najgore serije od starog Star Treka. Međutim u zadnje vrijeme sam ih sve pomalo ponovo pogledao
i obje definitivno imaju svojih momenata. Enterprise i mnogo više nego što sam očekivao. Njega su baš ukinuli kada su showrunneri
našli pravi recepat za prequel i počeli ga povezivati sa originalnom serijom. Da su dobili priliku, kao ostali, za sedam sezona, ko zna
šta bi bilo.

Pogledao sam opet i DS9, eh ono je pravi dark horse franšize. I njima je trebalo dvije tri sezone da se pronađu, ali kada sve stvari
sjednu na mjesto, ozbiljan su rival TNG-u i TOS-u za najbolju Star Trek seriju. Svaki put kad dođem do kraja dođe mi da zaplačem.
Ali se onda sjetim da to putovanje opet nekada mogu ponoviti. Inače možda i najeklektičnija i najzabavnija plejada likova od svih
serijala. :D
:thumbup: Vidim ti si to bas dobro pregledao i dosta toga zapamtio.
Meni je TNG ostao kao najdrazi iako sam mozda par epozida propustio kad su ih emitovali na tv-u, sad kad mogu sve pregledati ponovo nemam vremena. Najvise se sjecam odatle, ali proslo je vremena pa sam i zanoravio dosta. Voyager sam isto tako odgledao skoro sve, ok mi je ali ne bih ga ponovo gledao. DS9 sam vjerovatno oko 80-90% odgledao, bio mi je zanimljiv i volio bih to ponoviti jer se sjecam da je bila dobra prica sa ratom protiv Dominija i da je bilo zanimljivo, slabo se sjecam jer i tome ima godina.
TOS sam nesto gledao, nisam siguran koliko i slabo se sjecam konkretnih epizoda, i koliko god ta serija bila legendarna i danas bi mi bilo tesko gledati nesto sa onim nivoom grafike, a i glume iz tog vremena.
TOS mi je sljedeći na redu nakon Enteprisea. Da, efekti i scenografija su zastarjeli, ali su imali sjajnih priča. I originalna ekipa glumaca
je navjerovatna. Nimoy, Shatner, Kelley...čovječe. Dobro, nekome ne godi možda taj pozorišni način glume, ali taj njihov background je
ono što je davalo snagu i gorivo pričama. One najbolje priče su mogli iznijeti na šekspirijanski način. :D
Post Reply