stan ? Cijena ?

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
nostalgicar
Posts: 1150
Joined: 23/07/2003 00:00

#1 stan ? Cijena ?

Post by nostalgicar »

Kako se krecu cijena np. Dvosobnog stana u Zenici?
User avatar
Edin H.
Posts: 47223
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2

Post by Edin H. »

Cijena?
Sitnica! :lol:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32372
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#3

Post by Bobi »

Cijene idu od 300 KM do 1200 KM po kvadratu...sve zavisi od pozicije i starosti zgrade.
Interesantno je da cijena poljoprivrednog zemljista mala.Juce sam cuo da je jedan lik iz Zenice u okolini Gavrinih Kuca (opstina Busovaca) kupio 13 dunuma, relativno ravnog terena, za 11000 KM i jesenas posadio sve jagodama :D pa sad rachunajte za koliko ce vratiti ulozheno 8-) .
silence_is_sexy
Posts: 508
Joined: 01/10/2002 00:00
Location: Sarajevo

#4

Post by silence_is_sexy »

ja sam cuo da ima u sarajevu jeftinog poljoprivrednog zemljista u centru grada... jedan moj jaran iz amerike kupio 40.000 kvadrata, potpuno ravnog terena, po 250 maraka...

kaze posadice jagode...

peace & out :x
senadd
Posts: 166
Joined: 04/08/2005 12:06
Location: vares

#5 strike

Post by senadd »

E vozio sam "autoputem" pa kroz Zenicu,i nešto mi se nije ništa promjenilo.
Baš me sad interesuje ovo ranije pitanje,čisto radi "prepoznavanja" reda i veličina.
Cijena u SA i sada u ZENICI,KO JE KOLIKO NAPREDOVAO!!!
Od Semizovca do Zenice,kao da rat još traje,a kroz SA sam samo kolima projurio,ali vidim da je nekad meni drago mjesto(Alipašino)skoro zatrpano iz Buće,nekakvi pravili kuće,klanice.....
Šta se zdogađa'
Kolika je cijena stana u ZENICI a kolika u Sa..
Kako žive jedni ,a kako drugi?
Mittal,jel radi.....ko je glavni,mislim ko vodi kanton (jel beg doktorirao u Sa)
I na kraju,ima li novih fakulteta u Zenici,fali li metalurških i maš inženjera.
Poznavoci,kažite
Bobi
Forum administrator
Posts: 32372
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#6

Post by Bobi »

22000 nezaposlenih na zavodu za zaposljavanje(prije ove inspekcije) na nivou opcine(oko 150000 stanovnika)...sta dalje da ti pricham...brojke sve govore...:).Prije godinu dana kvadrat u Blatushi bio 600 KM sad 1000 KM ...nidje veze.Cudi me da nisi vidio onaj sportski cenntar sto se pravi na 20 metara od magistralnog puta...jesi ti siguran da si prolazio kroz Zenicu :D ?

Univerzitet u Zenici http://www.unze.ba ... metalurzi i mashinci brzo nalaze posao :) .

Sve u svemu nije loshe ako imash "normalan" posao.... :)
senadd
Posts: 166
Joined: 04/08/2005 12:06
Location: vares

#7

Post by senadd »

U pravu si,ali
nekakve policije na ulazu (kila) pa kontam "uzimaju" kad vide strane tablice,ko nekad,gluho bilo.
Nisam vidio poslovni centar,ali ni dima iz Želj.Valda novi pristup,BAT tehnika,ali mi jaran veli da Indijac (neko od naših) shutne jade kad hoce.
Jel isplačuju još u armaturnim mrezama?
Od petlje prema Maglaju..očaj put.
A da ne pominjem dionicu od Visokog prema dole,pa to su one ceste od prije rata,a toliko se ulagalo u asfalt (pred izbore na sav glas.a asfalt debeo 4 cm,kolnik max 2.20),gdje je standard???
Jel jos uvijek ministri grade,a inženjeri skidaju povlačice(samo oni stranački)?

Pa taj kanton jedini nije u ratu uništen,i ponesto je radilo.
E da je polić-dinarevic ostao,samo njega nema..
Imam dvije poznanice,odmah sam nazvao-dipl.metalurzi-na birou,srecom jedna je udata i kaze čovjek joj inž.u Mittalu(dobije zvanično 760KM,A SHEF GA DODATNO ,KO FOL NAGRADI SA 150.200,ALI DA SE "VLASI" NE SJETE,A RADI NA ODGOVORNOM POSLU.
jEL TAKO SVE FUNKCIONIŠE?
Kako prosvjetari,policija,kome se gradi taj centar,kad će se sve plačati ,a djeca Željezaraca su slaba,neuhranjena,a i para nemaju (rođena poslije 90 god.
Bas me interesuju zapažanja,a volio bih da nisam u pravu.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#8

Post by sulesavic »

Bobi wrote:Cudi me da nisi vidio onaj sportski cenntar sto se pravi na 20 metara od magistralnog puta...jesi ti siguran da si prolazio kroz Zenicu :D ?
A mo¾da se i zeza momèina.

©to se cijena tièe, onako ugrubo procijenjeno - dvostruko su stanovi jeftiniji od Sarajeva.
senadd
Posts: 166
Joined: 04/08/2005 12:06
Location: vares

#9

Post by senadd »

Bez zeze,zar Blatuša nije onaj mračni vilajet,gdje niko ne voli šetati ni po danu,a sad mogu zamislit šta se sve sleglo (otjerali one što su šljegli).
Jeli onaj Uzunović (bio moralista u korpusu)još na fakultetu?
Hapsi li se šta?
500KM Blatuša,može li se naći?
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#10

Post by sulesavic »

Je li to onaj Uzunoviæ ¹to onomad bija¹e ambasdor u nekoj zemlji na Dalekom nam bratskom & prijateljskom istoku?

Hapsi se, hapsi se... Ali se i pu¹ta...

Blatu¹a, 500 KM? Nevjerovatno je - ali èisto sumnjam.
koop
Posts: 264
Joined: 04/06/2004 17:11
Location: mars

#11

Post by koop »

centar, oko 1000 (mada ima dosta stanova gdje je cjena ove godine porasla na 1200).

Blatusa, Babina rijeka, Crkvice, Radakovo, Klopce, etc., tu zavisno da li je soliter u pitanju ili zgrada, jos uvijek ima stanova od po 700-800 KM/m2

Novogradnja, zavisi, obicno se ove manje zgrade prave kada se vec pola stanova proda unaprijed. Naprimjer, ona nova zgrada ispod poste 6, tamo su cjene bile (prije nego sto je zgrada zavrsena) od 1600 KM/m2 pa navise.

Ja sam kupio stan na bulevaru (vojvodica put) za 1000 KM/m2 prosle godine; prije par mjeseci u istoj zgradi stan je prodavan po 1200 KM/m2.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#12

Post by sulesavic »

@senadd

A gdje ti bija¹e svih ovih godina?
sportman
Posts: 20
Joined: 05/08/2007 23:13
Location: Ze

#13

Post by sportman »

Trenutna cijena jednog kvadrata stambenog prostora na Talica brdu iznosi 1.100-1.200 KM u starogradnji. Prije nekoliko dana su prodata dva dvosobna stana od 43 kvadrata za 50.000 odnosno 48.000 KM. U Babinoj Rijeci i Crkvicama cijena se krece od 1000 do 1.100 KM, neki dan dvosoban stan od 54 kvadrata u Babinoj Rijeci otisao za 60.000 KM.

Kvadrat novog stambenog prostora se krece od 1.500 do 2.100 KM.

Cijena gradskog zemljista je jako visoka, Hypo Group je plac u Skolskoj ulici placao po 1.450 KM po kvadratu a NLB Tuzlanska banka je plac u Titovoj ulici platila 2.100 KM po kvadratu.

Kuce sa okucnicom u gradu uglavnom premasuju 100.000 KM a u blizoj okolini (Raspotocje, Perin Han, Klopce, Gunduliceva, Hamida) cijena se krece od 50.000 do 100.000.
belfy
Posts: 7738
Joined: 06/08/2007 09:00

#14

Post by belfy »

Vidim sve cijene su vec recene, pa ne nadovezujem. Radije da dodam... 8-) Mene interesuje koliko se krece zemljiste po gradu i ima li gdje komad od jedno 100-200 kvadrata da se moze kupiti? Znal iko ista o tome. Pomogla bi cak i informacija gdje se moze raspitati o tome... Samo da napomenem da ne nabrajate opstinska zemljista jer se ona ne prodaju, osim ako neko ne zna rupu u zakonu :-D
Post Reply