Stampanje pvc id kartica u Sarajevu

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#1 Stampanje pvc id kartica u Sarajevu

Post by Murisno1 »

vozdra raja ...

zna'l ko ba kakvu finu firmu u Sarajevu koja štampa one id plastične kartice ... kao kreditne kartice, shopping kartice i ti folovi ...
guglo sam i ima nekih info ... ali slabo se putem pretrazivaca moze tu sta kvalitetno uganjat ... ako ima ko i da privatno radi nek se javne ... treba mi jedno 500 komada :)

haj uzdravlje
Utokkha
Posts: 778
Joined: 20/05/2008 14:52

#2 Re: Stampanje pvc id kartica u Sarajevu

Post by Utokkha »

Murisaga, mislim da ti većina štamparija može napraviti rješenje. Osim toga, ako kontaš uvesti neke popuste, onda bi mogao dodati bar kod na svaku od kartica u saradnji s državom.
Chip-kartice niko ne radi u Bosni. Slovenija je najbliža stanica (doduše, tako je bilo prije dvije godine; da li ste šta promijenilo u međuvremenu ne znam).
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#3 Re: Stampanje pvc id kartica u Sarajevu

Post by Eborg »

Ako neko zna gdje bi mogao uraditi manji broj ovih kartica (do 50) molio bih za informaciju. Nije potrebna nikakva elektronska identifikacija, samo slika, lični podaci i potpis ovlašćenog lica. :)
User avatar
Prolaznik
Posts: 700
Joined: 14/07/2004 19:43

#4 Re: Stampanje pvc id kartica u Sarajevu

Post by Prolaznik »

...
Last edited by Prolaznik on 11/05/2023 20:55, edited 1 time in total.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#5 Re: Stampanje pvc id kartica u Sarajevu

Post by Eborg »

A znaš li slučajno cijenu po komadu? Je li ispod 1 KM? I slažem se da je kvalitet vrlo vrlo bitan, fakat ima groznih koje se ljušte.
User avatar
Prolaznik
Posts: 700
Joined: 14/07/2004 19:43

#6 Re: Stampanje pvc id kartica u Sarajevu

Post by Prolaznik »

...
Last edited by Prolaznik on 11/05/2023 20:55, edited 1 time in total.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#7 Re: Stampanje pvc id kartica u Sarajevu

Post by Eborg »

Hajde pogledat ću ispod Skenderije, hvala puno. :thumbup:
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#8 Re: Stampanje pvc id kartica u Sarajevu

Post by nera18 »

provjeri kad vec ides na skenderiju i
graphoner d.o.o mislim da imaju stranicu i na netu, a jako su povoljni
hiseta 6, prekoputa rf banke na skenderiji
Dendrlix
Posts: 1108
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#9 Re: Stampanje pvc id kartica u Sarajevu

Post by Dendrlix »

"Eldzam trade" na trgu heroja. Stampa direktno na karticu, nakon toga preko ide zastitna folija. Ne sjecam se koliko je para bilo 150 kom, ali je kvalitet extra. Imaju i web page na ba domeni pa proguglaj.
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#10 Re: Stampanje pvc id kartica u Sarajevu

Post by Murisno1 »

eh hvala sjema :D ... ovaj eldzam mi se cini ko fina firma za ovo .. jos sam negdje procito da ovo rade dobro :)
svakako bih ja uradio pripremu sam .. a s obzirom da se radi o jednoj vrsti VIP kartice za članove određenog kluba ;) ... još trebam da istražim to oko štampanja imena i prezimena i nekih drugih podataka ... da li je to moguće po komadu ili uzmeš 500 komada pa ono piši olovkom ime i prezime :)
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#11 Re: Stampanje pvc id kartica u Sarajevu

Post by burekodsira »

Murisno1 wrote:eh hvala sjema :D ... ovaj eldzam mi se cini ko fina firma za ovo .. jos sam negdje procito da ovo rade dobro :)
svakako bih ja uradio pripremu sam .. a s obzirom da se radi o jednoj vrsti VIP kartice za članove određenog kluba ;) ... još trebam da istražim to oko štampanja imena i prezimena i nekih drugih podataka ... da li je to moguće po komadu ili uzmeš 500 komada pa ono piši olovkom ime i prezime :)
nabavi sebi laserski stampac i npr u wordu prilagodi template kartice za ime i prezime i fino imena stampas na svom stampacu, malo se informisi mislim da ces to moci sam rijesiti bez da ganjas firme za tu "sitnicu". (ovo mislim samo za imena ne za dizajn kartice)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#12 Re: Stampanje pvc id kartica u Sarajevu

Post by Eborg »

burekodsira wrote:
Murisno1 wrote:eh hvala sjema :D ... ovaj eldzam mi se cini ko fina firma za ovo .. jos sam negdje procito da ovo rade dobro :)
svakako bih ja uradio pripremu sam .. a s obzirom da se radi o jednoj vrsti VIP kartice za članove određenog kluba ;) ... još trebam da istražim to oko štampanja imena i prezimena i nekih drugih podataka ... da li je to moguće po komadu ili uzmeš 500 komada pa ono piši olovkom ime i prezime :)
nabavi sebi laserski stampac i npr u wordu prilagodi template kartice za ime i prezime i fino imena stampas na svom stampacu, malo se informisi mislim da ces to moci sam rijesiti bez da ganjas firme za tu "sitnicu". (ovo mislim samo za imena ne za dizajn kartice)
Šta vi podrazumijevate pod "pripremom", dizajn? Jer nije mi jasno kako će štampati na laserskom printeru na PVC karticu. :-)
Dendrlix
Posts: 1108
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#13 Re: Stampanje pvc id kartica u Sarajevu

Post by Dendrlix »

Murisno1 wrote:eh hvala sjema :D ... ovaj eldzam mi se cini ko fina firma za ovo .. jos sam negdje procito da ovo rade dobro :)
svakako bih ja uradio pripremu sam .. a s obzirom da se radi o jednoj vrsti VIP kartice za članove određenog kluba ;) ... još trebam da istražim to oko štampanja imena i prezimena i nekih drugih podataka ... da li je to moguće po komadu ili uzmeš 500 komada pa ono piši olovkom ime i prezime :)
Meni je trebalo 150 istih, najbolje ti je da ih nazoves i pitas. I sam znas da danas za pare sve mozes. Moj haver je radio pvc clanske kartice sa imenima izrezanim laserom. Samo sto ih je i platio.....
S druge strane ako mu doneses gotovu pripremu sa imenima, ne bi trebao puno vise naplatiti.
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#14 Re: Stampanje pvc id kartica u Sarajevu

Post by Murisno1 »

Dendrlix wrote:
Murisno1 wrote:eh hvala sjema :D ... ovaj eldzam mi se cini ko fina firma za ovo .. jos sam negdje procito da ovo rade dobro :)
svakako bih ja uradio pripremu sam .. a s obzirom da se radi o jednoj vrsti VIP kartice za članove određenog kluba ;) ... još trebam da istražim to oko štampanja imena i prezimena i nekih drugih podataka ... da li je to moguće po komadu ili uzmeš 500 komada pa ono piši olovkom ime i prezime :)
Meni je trebalo 150 istih, najbolje ti je da ih nazoves i pitas. I sam znas da danas za pare sve mozes. Moj haver je radio pvc clanske kartice sa imenima izrezanim laserom. Samo sto ih je i platio.....
S druge strane ako mu doneses gotovu pripremu sa imenima, ne bi trebao puno vise naplatiti.
cekaj, jel velis da je tvoj haver radio to u ovoj firmi sto sam gore pomenuo ili da on lično radi te kartice .. :?:
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#15 Re: Stampanje pvc id kartica u Sarajevu

Post by Control panel »

Dendrlix
Posts: 1108
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#16 Re: Stampanje pvc id kartica u Sarajevu

Post by Dendrlix »

Murisno1 wrote:cekaj, jel velis da je tvoj haver radio to u ovoj firmi sto sam gore pomenuo ili da on lično radi te kartice .. :?:
Ne mogu da uganjam havera, ne javlja se na telefon. Kartice jeste radio u Eldzam-u a rezanje laserom nisam siguran. Nazovi brate pitaj, nista te ne kosta (osim par impulsa) :)
User avatar
muz66
Posts: 17981
Joined: 24/03/2009 00:33
Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka

#17 Re: Stampanje pvc id kartica u Sarajevu

Post by muz66 »

U Skenderiji, tamo kod WC-a :D ima jedna štamparija, pored one radnje sa ribarskom opremom. Rade kartice formata LK i kreditnih kartica, ovisno o izgledu i zahtjevima(vodeni zig i sl) cijena je od 4 do 9 KM po komadu, pa ti izvoli :D
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#19 Re: Stampanje pvc id kartica u Sarajevu

Post by moa »

Imas i ovu firmu www.esig.ba a mozes i printer kod njih uzeti.

Extra momci
Post Reply