Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Boskero
Posts: 481
Joined: 21/08/2013 05:08

#551 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Boskero »

.
Last edited by Boskero on 29/10/2017 01:53, edited 1 time in total.
MHAB
Posts: 449
Joined: 14/11/2010 11:05

#552 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by MHAB »

Ne bih da budem "partybreaker", ali mislim da Edis tripuje ovo oko stadiona. Ja mu od srca želim da uspije, mada ne vidim da se stvorila "gužva" i da investitori stoje u redu da nam naprave stadion. Da Bog da ja pogriješio, a on bio u pravu i mi dobili moderan stadion bez obzira bio to AFH, Otoka ili nešto treće. Stadion u narednih nekoliko godina sigurno ne interesuje amidžu, jer je on odvojio pare i želi da se napravi kamp u Butmiru. Ko će drugi dati klubu pare za stadion? Ja ga ne vidim, niti vidim logiku da neko drugi uloži pare u stadion i da ga onda ustupi klubu na korištenje. Možda ima opcija sa AFH (spominju se ti mađari zadnjih dana) iako ne vidim logiku da neko uloži pare u obnovu AFH ili izgradnju drugog stadiona i da ga onda mi koristimo za male pare, da ne kažem džaba. Kako god okrenem priča ne drži vodu...
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#553 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by mekaba »

Pa jebem li ga niko ga nije napravio glat. Grad Sarajevo mora imati pristojan stadion za medjunarodne utakmice kako Sarajeva i Gelje tako i za repku. Nije da se bash nema para ja bih rekao da se nema sluha i volje za rijesavanje ovog pitanja. Nema ljudi od akcije. Ovo sve sto je do sada bilo a vezano za neku inicijativu je smijesno i jadno. Mislim da bi se trebalo ici na opciju nacionalnog stadiona poput onog u Skoplju i onda ukljuciti opstinu,kanton ,federaciju a i dijaspora bi pomogla garantovano. Nema covjeka u dijaspori koji za ove namjene nebi odvojio 100-200 ili vishe eura. Kad je MK mogla mozemo i mi u to sam siguran.
missko
Posts: 11434
Joined: 22/02/2008 13:22

#554 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by missko »

MHAB wrote:Ne bih da budem "partybreaker", ali mislim da Edis tripuje ovo oko stadiona. Ja mu od srca želim da uspije, mada ne vidim da se stvorila "gužva" i da investitori stoje u redu da nam naprave stadion. Da Bog da ja pogriješio, a on bio u pravu i mi dobili moderan stadion bez obzira bio to AFH, Otoka ili nešto treće. Stadion u narednih nekoliko godina sigurno ne interesuje amidžu, jer je on odvojio pare i želi da se napravi kamp u Butmiru. Ko će drugi dati klubu pare za stadion? Ja ga ne vidim, niti vidim logiku da neko drugi uloži pare u stadion i da ga onda ustupi klubu na korištenje. Možda ima opcija sa AFH (spominju se ti mađari zadnjih dana) iako ne vidim logiku da neko uloži pare u obnovu AFH ili izgradnju drugog stadiona i da ga onda mi koristimo za male pare, da ne kažem džaba. Kako god okrenem priča ne drži vodu...
Pa zna se kako se izdrzavaju stadionu i gdje je zarada. Svi moderni stadioni su napola trzni centri gdje imas milion kvadrata prostora za iznajmiti
pashasolidni
Posts: 3926
Joined: 04/04/2014 14:21

#555 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by pashasolidni »

missko wrote:
MHAB wrote:Ne bih da budem "partybreaker", ali mislim da Edis tripuje ovo oko stadiona. Ja mu od srca želim da uspije, mada ne vidim da se stvorila "gužva" i da investitori stoje u redu da nam naprave stadion. Da Bog da ja pogriješio, a on bio u pravu i mi dobili moderan stadion bez obzira bio to AFH, Otoka ili nešto treće. Stadion u narednih nekoliko godina sigurno ne interesuje amidžu, jer je on odvojio pare i želi da se napravi kamp u Butmiru. Ko će drugi dati klubu pare za stadion? Ja ga ne vidim, niti vidim logiku da neko drugi uloži pare u stadion i da ga onda ustupi klubu na korištenje. Možda ima opcija sa AFH (spominju se ti mađari zadnjih dana) iako ne vidim logiku da neko uloži pare u obnovu AFH ili izgradnju drugog stadiona i da ga onda mi koristimo za male pare, da ne kažem džaba. Kako god okrenem priča ne drži vodu...
Pa zna se kako se izdrzavaju stadionu i gdje je zarada. Svi moderni stadioni su napola trzni centri gdje imas milion kvadrata prostora za iznajmiti
sto posto...evo ja neki dan na vembliju,kad hoshe komerc otvorio radnju...a bajra krechi poslovni prostor :run:
missko
Posts: 11434
Joined: 22/02/2008 13:22

#556 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by missko »

Obilazak Alianz arene kosta 10 €. A da je sama livada i klupe ne bi ni za utakmicu mogli prodat karte po cenera
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#557 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by jeza u ledja »

ahahaha ja sad uzeo guglat i trazit sta sve ima na vembli stadionu, pa otvaram mape stadiona, razne levele ovo ono....i onda skontam da tamo pocinje utakmica bas sad, terorizam ovo ono....kaem zeni ako nam cia zakuca na vrata u narednih par sati da znas zasto. :shock:

:run:

:D
nebitan lik
Posts: 1433
Joined: 17/06/2011 22:29

#558 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by nebitan lik »

MHAB wrote:Ne bih da budem "partybreaker", ali mislim da Edis tripuje ovo oko stadiona. Ja mu od srca želim da uspije, mada ne vidim da se stvorila "gužva" i da investitori stoje u redu da nam naprave stadion. Da Bog da ja pogriješio, a on bio u pravu i mi dobili moderan stadion bez obzira bio to AFH, Otoka ili nešto treće. Stadion u narednih nekoliko godina sigurno ne interesuje amidžu, jer je on odvojio pare i želi da se napravi kamp u Butmiru. Ko će drugi dati klubu pare za stadion? Ja ga ne vidim, niti vidim logiku da neko drugi uloži pare u stadion i da ga onda ustupi klubu na korištenje. Možda ima opcija sa AFH (spominju se ti mađari zadnjih dana) iako ne vidim logiku da neko uloži pare u obnovu AFH ili izgradnju drugog stadiona i da ga onda mi koristimo za male pare, da ne kažem džaba. Kako god okrenem priča ne drži vodu...
Nemoj bit siguran,veze sa turcima kad je Selimovic bio dole sa clanovima onog udruzenja teski su toliko da im stadion od.20 hiljada mjesta prestavlja dnevnu kafu,e sad ocel bit nesto vidjecemo
User avatar
R2D2_SA
Posts: 1301
Joined: 19/02/2007 11:45
Location: Sarajevo

#559 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by R2D2_SA »

Mađari ponudili konkretne prijedloge za obnovu stadiona Koševo

Objavljeno u kategoriji Sport na 12.11.2015 13:16:48

U JU Centar za sport i rekreaciju Sarajevo održan je novi sastanak sa mađarskim investitorima zainteresiranim za ulaganje u rekonstrukciju stadiona Asim Ferhatović Hase koji djeluje u okviru CSR-a, piše novinska agencija Patria.

-Mađari su ponudili nekoliko prijedloga za novi izgled stadiona na Koševu. Razmatra se i model finansiranja ovog projekta, gdje se čak razmišlja da CSR bude investitor uz povoljan kredit mađarske državne banke, sa minimalnim kamatama i grejs periodom u otplati, kaže rukovodilac Marketinga CSR-a Haris Fazlagić.

Za rekonstrukciju stadiona potrebno je uraditi izmjene regulacionog plana, gdje bi bila ukinuta postojeća atletska staza. Razgovori će se nastaviti, a Općina Centar kao osnivač JU CSR aktivnije će se uključiti u razgovore.

Ovaj veliki projekat moguće je realizirati u roku od tri godine.

Na sastanku sa delegacijom iz Mađarske bili su direktorica JU CSR Jasmina Polić i njeni saradnici.

To je ta vijest o Mađarima. CSR da bude investitor, pa od čega će oni vraćati višemilionski kredit!?, Općina Centar i nekako bi mogla ali samo uz podršku Kantona i to bi bio neki manji projekt, mozda pokrivanje istoka. Ovi su vjerovatno dosli sa vise prijedloga, ono kao kad vam nude kredit pa ti fino trazis za vise opcija koliko bi te izaslo, 10, 20, 30 milja, na period toliko, toliko toliko, tako i ovi vjerovatno dosli sa vise prijedloga rekonstrukcije, 10 milona ovako, 20 ovako, 30 onako itd. Bitno je da se prica kotrlja, ako se pojavi rjesenje svima prihvatljivo mozda i bude nesto od toga.

Po meni je rekonstrukcija stadiona bacanje love, valja taj novac vratiti nekako, a nisam za to da se država zaduži i vraća onda kredit jer bože moj onda svi mi kao građani to vraćamo. Moguće da bi u tom slučaju skočila i cijena upotrebe stadiona pa bi to bilo dodatno opterećenje za naš klub. Mora se nešto raditi sa nekim rentabilnim objektima, koji bi bili isplativiji i omogućavali vraćanje kredita. Država bi to mogla uraditi, počevši od kantonalnog nivoa, da dugoročno osigura novac, recimo svake godine u budžetu predvidjeti po deset miliona pa da se tako i gradi, ali bi onda imali gradilište godinama i godinama a da ne pričam o mogućnostima za korupciju i kompliciranje, tako da nisma uopšte za neke radove sa državnim novcem. Koncesija amidži ili nekom trećem ili potpuno novi privatni projekt.

Ja sve mastam o tome da će neko smisliti neko genijalno arhitektonsko rješenje, da to bude nesto novo, inovativno, nevidjeno, kao da je u Skandinaviji napravljeno.

Sve se može, naći će neko sa lovom svoj interes, samo projekat dobro osmisliti. Ako je dovođenje milijardera bio SF a uspjelo se može se i ovo uraditi, imamo dobre ljude za to.
missko
Posts: 11434
Joined: 22/02/2008 13:22

#560 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by missko »

Najbolja stvar je imati vlastiti stadion a Kosevo nece nikad biti nase
User avatar
vegass
Posts: 575
Joined: 28/12/2008 02:13
Location: AFH - Istok

#561 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by vegass »

missko wrote:
MHAB wrote:Ne bih da budem "partybreaker", ali mislim da Edis tripuje ovo oko stadiona. Ja mu od srca želim da uspije, mada ne vidim da se stvorila "gužva" i da investitori stoje u redu da nam naprave stadion. Da Bog da ja pogriješio, a on bio u pravu i mi dobili moderan stadion bez obzira bio to AFH, Otoka ili nešto treće. Stadion u narednih nekoliko godina sigurno ne interesuje amidžu, jer je on odvojio pare i želi da se napravi kamp u Butmiru. Ko će drugi dati klubu pare za stadion? Ja ga ne vidim, niti vidim logiku da neko drugi uloži pare u stadion i da ga onda ustupi klubu na korištenje. Možda ima opcija sa AFH (spominju se ti mađari zadnjih dana) iako ne vidim logiku da neko uloži pare u obnovu AFH ili izgradnju drugog stadiona i da ga onda mi koristimo za male pare, da ne kažem džaba. Kako god okrenem priča ne drži vodu...
Pa zna se kako se izdrzavaju stadionu i gdje je zarada. Svi moderni stadioni su napola trzni centri gdje imas milion kvadrata prostora za iznajmiti
Oni koji su bili na utakmici U moenchengladbachu znaju da i nije baš tako... recimo njihov stadion je sastavljen od betonske montažne konstrukcije i jedini sadržaji su snack i pića, nikakvi tržni centri i sl...
User avatar
vegass
Posts: 575
Joined: 28/12/2008 02:13
Location: AFH - Istok

#562 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by vegass »

missko wrote:Najbolja stvar je imati vlastiti stadion a Kosevo nece nikad biti nase
Potpisujem...
missko
Posts: 11434
Joined: 22/02/2008 13:22

#563 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by missko »

vegass wrote:
missko wrote:
MHAB wrote:Ne bih da budem "partybreaker", ali mislim da Edis tripuje ovo oko stadiona. Ja mu od srca želim da uspije, mada ne vidim da se stvorila "gužva" i da investitori stoje u redu da nam naprave stadion. Da Bog da ja pogriješio, a on bio u pravu i mi dobili moderan stadion bez obzira bio to AFH, Otoka ili nešto treće. Stadion u narednih nekoliko godina sigurno ne interesuje amidžu, jer je on odvojio pare i želi da se napravi kamp u Butmiru. Ko će drugi dati klubu pare za stadion? Ja ga ne vidim, niti vidim logiku da neko drugi uloži pare u stadion i da ga onda ustupi klubu na korištenje. Možda ima opcija sa AFH (spominju se ti mađari zadnjih dana) iako ne vidim logiku da neko uloži pare u obnovu AFH ili izgradnju drugog stadiona i da ga onda mi koristimo za male pare, da ne kažem džaba. Kako god okrenem priča ne drži vodu...
Pa zna se kako se izdrzavaju stadionu i gdje je zarada. Svi moderni stadioni su napola trzni centri gdje imas milion kvadrata prostora za iznajmiti
Oni koji su bili na utakmici U moenchengladbachu znaju da i nije baš tako... recimo njihov stadion je sastavljen od betonske montažne konstrukcije i jedini sadržaji su snack i pića, nikakvi tržni centri i sl...
Ja nisam bio al vjerujem da imaju bar fun shop i klupski muzej jos plus svecanu lozu u sredisnjem djelu preko cijelog stadiona gdje mozes rucati piti i gledati tekmu kao u restoranu.
Npr prelijepi stadion u St.Galenu je napravljen na trznom centru ono bukvalno penjes se na stadion a ispod stadiona trzni centar a odmah uz stadion IKEA i zajednicki im je parking jos jednu etazu ispod trznog.
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#564 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by mekaba »

missko wrote:Najbolja stvar je imati vlastiti stadion a Kosevo nece nikad biti nase
Kako je Bijeli brijeg postao vlasnistvo Zrinjskog, ko bajagi koncesija na 99 godina. To ti je evo ti ga djaba samo da skinem brigu. Tako ce i Kosevo ako Sarajevo odluci da ne igra na njemu jedan period. Sarajevo ga u stvari i drzi u zivotu.
User avatar
Butmiran
Posts: 9171
Joined: 28/01/2013 22:06

#565 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Butmiran »

missko wrote:Ja nisam bio al vjerujem da imaju bar fun shop i klupski muzej jos plus svecanu lozu u sredisnjem djelu preko cijelog stadiona gdje mozes rucati piti i gledati tekmu kao u restoranu.
Npr prelijepi stadion u St.Galenu je napravljen na trznom centru ono bukvalno penjes se na stadion a ispod stadiona trzni centar a odmah uz stadion IKEA i zajednicki im je parking jos jednu etazu ispod trznog.
Tako nekako i jeste ali da Borussija nije to što jeste i Bundesliga općenito, đavola bi im bilo isplativo bez nekih dodatnih prihoda koje bi imali da izdaju prostore npr.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#566 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Grean »

Taj u St. Gallenu mi je najljepsi stadion po svim kriterijima, kvadratni sa blago zaobljenim coskovima, tribine izdignute iznad terena, prilicno strme sto isto doprinosi akustici i atmosferi a i taman je, 20.000.
Samo je cifra za izgradnju sigurno pretjerana na Wkinpediji, 360 mil CHF nema sanse da je kostao, pa taman da su uracunali i taj trzni centar sa komplet robom u njemu.
User avatar
Sarajevski-Seljak
Posts: 2117
Joined: 14/02/2011 20:27
Location: Accra, Ghana

#567 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Sarajevski-Seljak »

Dupli.
Last edited by Sarajevski-Seljak on 18/11/2015 21:28, edited 1 time in total.
missko
Posts: 11434
Joined: 22/02/2008 13:22

#568 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by missko »

Grean wrote:Taj u St. Gallenu mi je najljepsi stadion po svim kriterijima, kvadratni sa blago zaobljenim coskovima, tribine izdignute iznad terena, prilicno strme sto isto doprinosi akustici i atmosferi a i taman je, 20.000.
Samo je cifra za izgradnju sigurno pretjerana na Wkinpediji, 360 mil CHF nema sanse da je kostao, pa taman da su uracunali i taj trzni centar sa komplet robom u njemu.
Pa dobro troskovi izgradnje su mislim bar 10 puta skuplji u Swici nego kod nas ali stadion je extra
User avatar
Sarajevski-Seljak
Posts: 2117
Joined: 14/02/2011 20:27
Location: Accra, Ghana

#569 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Sarajevski-Seljak »

Grean wrote:Taj u St. Gallenu mi je najljepsi stadion po svim kriterijima, kvadratni sa blago zaobljenim coskovima, tribine izdignute iznad terena, prilicno strme sto isto doprinosi akustici i atmosferi a i taman je, 20.000.
Samo je cifra za izgradnju sigurno pretjerana na Wkinpediji, 360 mil CHF nema sanse da je kostao, pa taman da su uracunali i taj trzni centar sa komplet robom u njemu.

U CH je prosjecna satnica oko 23chf(oko 42KM/h). Znaci u samo za radnu snagu placaju 10x vise nego u BiH. A standard je ca. 18x veci nego u BiH, sto znaci da ako bager u BiH kosta 100KM sat, tamo kosta 1500KM sat (banaliziram). Da ne pricamo o gorivu, sirovinama, arhitektima, dozvolama etc.

Kad sve saberes realna je ovo cifra.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#570 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Grean »

missko wrote:
Grean wrote:Taj u St. Gallenu mi je najljepsi stadion po svim kriterijima, kvadratni sa blago zaobljenim coskovima, tribine izdignute iznad terena, prilicno strme sto isto doprinosi akustici i atmosferi a i taman je, 20.000.
Samo je cifra za izgradnju sigurno pretjerana na Wkinpediji, 360 mil CHF nema sanse da je kostao, pa taman da su uracunali i taj trzni centar sa komplet robom u njemu.
Pa dobro troskovi izgradnje su mislim bar 10 puta skuplji u Swici nego kod nas ali stadion je extra
Dobro, ipak u Madjarskoj skoro identican projekat 40 mil€, u Hrvatskoj 14.000 mjesta 25 mil€. Svica jeste skupa ali ne bas toliko.
User avatar
vegass
Posts: 575
Joined: 28/12/2008 02:13
Location: AFH - Istok

#571 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by vegass »

User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#572 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Maharadza »

Ovaj u Debrecenu strašan:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

20000 mjesta - savršen! :srce:

Samo skup u pm, na wiki piše 40 miliona €! :run:
User avatar
omega369
Posts: 9433
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#573 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by omega369 »

Bas prelijep stadion! Sa ovim stadionom u nasoj ligi bi sigurno imali 10 i vise milja po utakmici. naravno ako bi karte bile barem u rangu sa sadasnjim, ili manje. sa skupljim kartama naravno truba...
User avatar
Reglan
Posts: 4846
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#574 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Reglan »

Nama da stave ovako stadion na nekoj periferiji, u sumi jebali bi majku kroz majku svima redom. :D
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#575 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by mousstapha »

Fakat. :D Ali kad je takva putna infrastruktura.
Post Reply