Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

F&N
Posts: 4002
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#901 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by F&N »

Anquilla wrote: 30/03/2023 11:03
F&N wrote: 30/03/2023 09:01 Glavni krivac za ovo je vrla biznis strucnjakinja Ajla, i njeg patron Ismir Homer Simpson. Pored njega drugi krivci su Opstina Centar i savez, ali vjerujem da je savez jedan od narucilaca svih ovih malverzacija kako bi se dio para skrenuo Vici u dzep.

Zasto kazem da smo mi najveci krivci i opstina Centar. Zato sto smo MORALI traziti garancije za dobro i pravovremeno izvrsenje posla.
Da se to uradilo do sada bi ako nista klub naplatio 2 garancije, jedna za probijanje rokova, druga za nekvalitetno izvrsenje posla.

Ali kako ce to IDJ TV direktorica znati?

Ugl eto cisto da ne povjerujes, majke mi ljudi u normalnom poslovnom svijetu traze garancije od izvodjaca radova za postavljanje prozora na zgradi a ne sta drugo, za ugradnju interfona, a ove imas milionski projekat i ocigledno niko (opet kazem razumijem zasto to nije trazio savez) ni od opstine Centar ni iz kluba da se zastiti tim alatom. Posebno opstina centar koja je i investitor u cijeloj prici.

Koji uzas blago receno.
Ne moze traziti garanciju ukoliko nije jedna od ugovornih strana.
A moze li Opstina Centar kao sufinansijer?

Nisam pratio da li je opstina potpisala bilo kakav ugovor ali ako nije to je jos jedan uzas...

Da su razmisljali, onda bi i klub ucestvovao sa makar 20K pa da moze biti ugovorna strana... i zahtjevati zastitu...

Ugl nevjerovatno Bgm

Ismir je potrosio 30K KM na neki vc gore za onaj kafic kod ekonomije koji se zatvorio, na kraju se ispostavilo da taj VC ne smije tu biti instaliran, pa su ga stavili na stadion u neki hodnik da stoji...

imalo se para da se rasipa na milon nekih stvari nije se imalo para ni vremena savjetovati sa pravnicima kako da se klub zastiti od ovog...
Anquilla
Posts: 2399
Joined: 25/04/2016 19:31

#902 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Anquilla »

F&N wrote: 30/03/2023 11:06
Anquilla wrote: 30/03/2023 11:03

Ne moze traziti garanciju ukoliko nije jedna od ugovornih strana.
A moze li Opstina Centar kao sufinansijer?

Nisam pratio da li je opstina potpisala bilo kakav ugovor ali ako nije to je jos jedan uzas...

Da su razmisljali, onda bi i klub ucestvovao sa makar 20K pa da moze biti ugovorna strana... i zahtjevati zastitu...

Ugl nevjerovatno Bgm

Ismir je potrosio 30K KM na neki vc gore za onaj kafic kod ekonomije koji se zatvorio, na kraju se ispostavilo da taj VC ne smije tu biti instaliran, pa su ga stavili na stadion u neki hodnik da stoji...

imalo se para da se rasipa na milon nekih stvari nije se imalo para ni vremena savjetovati sa pravnicima kako da se klub zastiti od ovog...
Moja je pretpostavka da je Savez potpisao jedan ugovor za sve terene, a garancija je standardna u skoro svim ugovorima.
Bas tokmak moras biti da je ne navedes.

Voljela bih znati na osnovu kojeg dokumenta je Opstina uplatila sredstva, vjerovatno je tu ugovor bio poseban izmedju Saveza i Opstine.
Anquilla
Posts: 2399
Joined: 25/04/2016 19:31

#903 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Anquilla »

Evo oglasila se Opstina Centar, kad vec nije FK Sarajevo.

Trostrano potpisani ugovor, Savez, Opstina FKS.
Rok zavrsetka 6 mjeseci, u slucaju nanesene stete teren se vraca u prehodno stanje ili se namiruje steta.

Cinjrnica je sto je Savez ispunio svoje obaveze po ovom ugovoru, isplatio sredstva.

Kako sam pretpostavila, ugovor sa izvodjacem je potpisao samo Savez, eventualnu garanciju samo oni mogu pozvati na naplatu.

Stetu neigranja na Kosevu, izgubljene dobiti nemamo od koga naplatiti.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#904 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Grean »

rocco_siffredi wrote: 30/03/2023 09:31 Zanimljivo da u Banja Luci nije stavljen isti sloj i materijal. Nego u Mostaru, Tuzli i Sarajevu. Veležu, Slobodi i Sarajevu.
Hm?
Odakle ta informacija da je druga podloga?

Koja firma je radila Grbavicu, cini mi se isto Grci?
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#905 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Maharadza »

“U julu 2022. godine Općina Centar je dobila zahtjev od FK Sarajevo za potpisivanje ugovora o učešću u zajedničkoj realizaciji projekta „Potpuna rekonstrukcija 12 glavnih terena na stadionima Premijer lige BiH“ u okviru kojeg je planirana rekonstrukcija terena na stadionu „Asim Ferhatović Hase“
Boga pitaj koliko je instagram šef omastio brkove i na koji način na ovome...
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#906 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by last mohicans »

Ne znam jeste li upratili ovaj dio koji je jako zanimljiv.
Tada smo informisani da je FK Sarajevo bez prethodnog znanja Općine Centar sa Nogometnim/Fudbalskim savezom Bosne i Hercegovine potpisao takav ugovor i uplatio finansijska sredstva u iznosu od 549.197,06 KM
Hrasnički baja je poletio da uplati pare kao jedna strana, da bi docnije općina uplatila isti taj iznos u tranšama, treća još nije dospjela na naplatu. Niko ne govori šta je bilo sa pola miliona, sem ovoga:
Nogometni/Fudbalski savez Bosne i Hercegovine se obavezao da izvrši povrat sredstava na račun FK Sarajevo.
Nije ni čudo da nas SIPA češlja, sve u vezi kluba postaje mutno, čudno, neobjašnjivo i to je sve samo ne slučajnost. Naivni neka vjeruju u dobre namjere gospon influensera.
Last edited by last mohicans on 30/03/2023 20:22, edited 1 time in total.
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#907 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by last mohicans »

Grean wrote: 30/03/2023 18:20
rocco_siffredi wrote: 30/03/2023 09:31 Zanimljivo da u Banja Luci nije stavljen isti sloj i materijal. Nego u Mostaru, Tuzli i Sarajevu. Veležu, Slobodi i Sarajevu.
Hm?
Odakle ta informacija da je druga podloga?

Koja firma je radila Grbavicu, cini mi se isto Grci?
Kažu da je ista, ali sve sa ovim terenima je pod velom tajne. Ništa nije transparentno, bezbeli dovedu neke građevinare podizvođače, pa kada dođe profi firma, kao ova za prošivanje, javašluk izađe na površinu i ljudi neće da rade na svoju ruku. Vjerujem da će ove malverzacije doći i do UEFE, ali i to je polukriminalna organizacija.
F&N
Posts: 4002
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#908 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by F&N »

Anquilla wrote: 30/03/2023 15:07 Evo oglasila se Opstina Centar, kad vec nije FK Sarajevo.

Trostrano potpisani ugovor, Savez, Opstina FKS.
Rok zavrsetka 6 mjeseci, u slucaju nanesene stete teren se vraca u prehodno stanje ili se namiruje steta.

Cinjrnica je sto je Savez ispunio svoje obaveze po ovom ugovoru, isplatio sredstva.

Kako sam pretpostavila, ugovor sa izvodjacem je potpisao samo Savez, eventualnu garanciju samo oni mogu pozvati na naplatu.

Stetu neigranja na Kosevu, izgubljene dobiti nemamo od koga naplatiti.
Znači kurčina!

Aferim za nas pravni tim... posebno gosp. Hajru, aferim majstore...
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1477
Joined: 25/07/2015 14:13

#909 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by rocco_siffredi »

last mohicans wrote: 30/03/2023 20:17 Ne znam jeste li upratili ovaj dio koji je jako zanimljiv.
Tada smo informisani da je FK Sarajevo bez prethodnog znanja Općine Centar sa Nogometnim/Fudbalskim savezom Bosne i Hercegovine potpisao takav ugovor i uplatio finansijska sredstva u iznosu od 549.197,06 KM
Hrasnički baja je poletio da uplati pare kao jedna strana, da bi docnije općina uplatila isti taj iznos u tranšama, treća još nije dospjela na naplatu. Niko ne govori šta je bilo sa pola miliona, sem ovoga:
Nogometni/Fudbalski savez Bosne i Hercegovine se obavezao da izvrši povrat sredstava na račun FK Sarajevo.
Nije ni čudo da nas SIPA češlja, sve u vezi kluba postaje mutno, čudno, neobjašnjivo i to je sve samo ne slučajnost. Naivni neka vjeruju u dobre namjere gospon influensera.
Kako sam razumio, mi smo uplatili novac, a onda se uključila opština i svaki put kad ona uplati novac u savez oni nama proslijede te pare.
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#910 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by last mohicans »

rocco_siffredi wrote: 30/03/2023 21:11
last mohicans wrote: 30/03/2023 20:17 Ne znam jeste li upratili ovaj dio koji je jako zanimljiv.

Hrasnički baja je poletio da uplati pare kao jedna strana, da bi docnije općina uplatila isti taj iznos u tranšama, treća još nije dospjela na naplatu. Niko ne govori šta je bilo sa pola miliona, sem ovoga:

Nije ni čudo da nas SIPA češlja, sve u vezi kluba postaje mutno, čudno, neobjašnjivo i to je sve samo ne slučajnost. Naivni neka vjeruju u dobre namjere gospon influensera.
Kako sam razumio, mi smo uplatili novac, a onda se uključila opština i svaki put kad ona uplati novac u savez oni nama proslijede te pare.
Tako je, mi na svoju ruku organizirali sastanak i uplatili savezu, iako se znalo da lokalne zajednice moraju uzeti ućešće. Kad se moglo naći 549....km, trebalo se ranije iznaci ostatak para i sami riješiti travnjak kada nam je toliko bitan teren za tika taku masnoga. Poletili kao i ostala bijeda lige, za dzabe, apsolutno sam ubijeđen da je šteta, najprije finansijska, veća od vrijednosti terena. Sve se i psihički odrazilo na ekipu, da smo sve vrijeme igrali na svom stadionu, sigurno bi Evropa bila manje upitna. Ovako, niti Evrope, niti terena, ničega..
Last edited by last mohicans on 30/03/2023 23:30, edited 1 time in total.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#911 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Logovan »

Jebeš ti ovo, pa bolje da nismo počeli raditi teren. Nije niko kriv, nema odgovornih.
Anquilla
Posts: 2399
Joined: 25/04/2016 19:31

#912 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Anquilla »

F&N wrote: 30/03/2023 20:26
Anquilla wrote: 30/03/2023 15:07 Evo oglasila se Opstina Centar, kad vec nije FK Sarajevo.

Trostrano potpisani ugovor, Savez, Opstina FKS.
Rok zavrsetka 6 mjeseci, u slucaju nanesene stete teren se vraca u prehodno stanje ili se namiruje steta.

Cinjrnica je sto je Savez ispunio svoje obaveze po ovom ugovoru, isplatio sredstva.

Kako sam pretpostavila, ugovor sa izvodjacem je potpisao samo Savez, eventualnu garanciju samo oni mogu pozvati na naplatu.

Stetu neigranja na Kosevu, izgubljene dobiti nemamo od koga naplatiti.
Znači kurčina!

Aferim za nas pravni tim... posebno gosp. Hajru, aferim majstore...
Mislim da su im standardizovani ovi ugovori, ne znam koliko smo ih mogli mijenjati.

Ali sve su pretpostavke, i FKS se definitivno treba oglasiti, mi smo na najvećem gubitku.
Ustvari, ako su ostali tereni istog sastava, najgore su prošli oni koji se smatraju završenim.

Nego, onom Čehajiću sve ok :lol:
Adobeg
Posts: 753
Joined: 24/02/2020 18:20

#913 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Adobeg »

Vidim spominje se milionska steta na Kosevu ovo je za pravni postupak i za pokretanje krivicnih prijava protiv odgovornih koliko god da kosta. :-) :-)
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1477
Joined: 25/07/2015 14:13

#914 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by rocco_siffredi »

Šta ćemo mi pokretati kad nije naše :roll:
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#915 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by last mohicans »

Čim je sefica zaguzeljala po terenu,situacija se popravila zaljevanjem.
Last edited by last mohicans on 31/03/2023 16:45, edited 1 time in total.
lavic
Posts: 3088
Joined: 14/04/2011 15:03

#916 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by lavic »

A sta kukate, svakako ova ekipa i nije za boljeg terena....
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#917 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Logovan »

lavic wrote: 31/03/2023 16:33 A sta kukate, svakako ova ekipa i nije za boljeg terena....
:? :lol:

E svašta :D
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#918 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by last mohicans »

Evo sad nas iz saveza uvjeravaju da je sve uredu, bila hladna zima, otvrdlo,malo su ga zalili, igle prolaze ko kroz tijesto.
sencobih
Posts: 6953
Joined: 08/09/2010 08:33

#919 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by sencobih »

Prošiše li ga ikad? Kazu samo malo ispred golova
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#920 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by Logovan »

sencobih wrote: 17/04/2023 19:50 Prošiše li ga ikad? Kazu samo malo ispred golova
Još nije gotovo :shock: :lol:
https://sport1.oslobodjenje.ba/s1/fudba ... ona-863705
last mohicans
Posts: 11987
Joined: 09/08/2012 23:19

#921 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by last mohicans »

Ako sad nije omeklo, nikad neće :lol: :lol: Koja voda se nalila...
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1477
Joined: 25/07/2015 14:13

#923 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by rocco_siffredi »

Na kome je održavanje terena narednih 10 godina, njemu uputiti protest.
Ali bruka, ispade niko nije u stanju pokositi travu, kamoli šta drugo :-)
F&N
Posts: 4002
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#924 Re: Stadion Koševo - "Asim Ferhatović Hase".

Post by F&N »

rocco_siffredi wrote: 26/06/2023 14:49 Na kome je održavanje terena narednih 10 godina, njemu uputiti protest.
Ali bruka, ispade niko nije u stanju pokositi travu, kamoli šta drugo :-)
Ovo ti je rat na relaciji CSR (Muzurovic /Bordo prijatelji) vs Ajla Alimanovic.
A klub ispasta.
Post Reply