Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12601 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

ja zivciram vlasnike benwea i passata,uvijek dajem zmigavce kad skrecem i prestrojavam se.
izvinite eto...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12602 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Tomahawk11 »

_BataZiv_0809 wrote:
Drinskom?
:thumbup: i dalje Dž. Bijedića :)
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#12603 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by condy »

bitanga_sa_otesa wrote:ja zivciram vlasnike benwea i passata,uvijek dajem zmigavce kad skrecem i prestrojavam se.
izvinite eto...
Ajd ozbiljno, kako voliš čupat živce drugima ono kad se fino osjećaš :D

Svi imamo neke fore kad nam je malo do zabave :P :D
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#12604 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by liaar »

condy wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:ja zivciram vlasnike benwea i passata,uvijek dajem zmigavce kad skrecem i prestrojavam se.
izvinite eto...
Ajd ozbiljno, kako voliš čupat živce drugima ono kad se fino osjećaš :D

Svi imamo neke fore kad nam je malo do zabave :P :D
Ja volim nerviraj raju tako što kad sam u prednosti, neću da ih pustim.

Šalu na stranu, u BIH se svi vode pravom desne strane i prvenstva, a jebe ti tromajku ako ga ne pustiš iako dolazi iz ulice bez prvenstva
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#12605 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by IcedFlame »

tempuser wrote: Za ovu pricu su bitne 4 stvari...
1. Po cl. 36 je zabranjeno bespotreno sveranje iz trake u traku, tzv nepropisne radnje vozilom.
Na osnovu cega ce OSL procijeniti da je to 'bespotrebno sveranje' i koliko mu to pije vode na sudu?
Nije covjek bez zmigavaca i preko tri trake zagrijavao gume na formation lapu :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12606 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

condy wrote: Ajd ozbiljno, kako voliš čupat živce drugima ono kad se fino osjećaš :D

Svi imamo neke fore kad nam je malo do zabave :P :D
ne cupam ja zivce nikome jer ne volim da meni to iko radi.normalno se vozim po ogranicenjima,postujem propise,ne diram nikoga i pokusavam doci sto brze do odredista.
ako me u tome neko sprijeci i pokusa glumiti mangupa pokazem mu da nisam od spuzve...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12607 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

liaar wrote:
Šalu na stranu, u BIH se svi vode pravom desne strane i prvenstva, a jebe ti tromajku ako ga ne pustiš iako dolazi iz ulice bez prvenstva
ogroman broj ljudi ne zna osnovne propise...nikad ne pustam nikoga ko nema pravo prolaza,da svi tako rade manje bi bile guzve.nego papak na magistralnoj cesti stane da propusti papka s pijace i onda iza njega 30 auta koci :run:
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#12608 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by liaar »

bitanga_sa_otesa wrote:
liaar wrote:
Šalu na stranu, u BIH se svi vode pravom desne strane i prvenstva, a jebe ti tromajku ako ga ne pustiš iako dolazi iz ulice bez prvenstva
ogroman broj ljudi ne zna osnovne propise...nikad ne pustam nikoga ko nema pravo prolaza,da svi tako rade manje bi bile guzve.nego papak na magistralnoj cesti stane da propusti papka s pijace i onda iza njega 30 auta koci :run:

Upravo tako.
Ja puštam samo ako neću zaustavit saobraćaj iza mene, tj ako vidim da je ovaj spreman da se ubaci, ili za divno čudo ocijeni da se može uključiti bez da me omete...
User avatar
ElRe
Posts: 10849
Joined: 12/12/2011 11:28

#12609 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ElRe »

tempuser wrote: 4. Najbitnije, bez namjere da branim tvoj postupak i krsenje zakona, ako ga je bilo, upravo zbog guslacha i debila i filozofa "40 kmh u lijevoj nije krsenje zakona" normalan covjek dodje u situaciju da prekrsi zaon.
:thumbup:
Najgore je sto se to ponavlja vec danima. Ne znam, ako neko nije sposoban da vozi normalno rano ujutru (06:30 - 07:00) jer je jos pospan, lose mu gume ili sta vec neka se vozi taksijem, autobusom, tramvajem...
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#12610 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by 530i »

Danima, mjescima, godinama...vozi se tako. Ulaze ljudi u raskrsnice gdje ne mogu proći dok je njihovo zeleno i onda naravno blokiraju sve ostale.
Voziš 60 i osjećaš se ko Šumaher u najboljim danima...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12611 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

liaar wrote:

Upravo tako.
Ja puštam samo ako neću zaustavit saobraćaj iza mene, tj ako vidim da je ovaj spreman da se ubaci, ili za divno čudo ocijeni da se može uključiti bez da me omete...
pa nemas ga sta pustat ako nema niko iza tebe ,nek ceka da prodjes i nek se ukljuci :D
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#12612 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by liaar »

bitanga_sa_otesa wrote:
liaar wrote: Upravo tako.
Ja puštam samo ako neću zaustavit saobraćaj iza mene, tj ako vidim da je ovaj spreman da se ubaci, ili za divno čudo ocijeni da se može uključiti bez da me omete...
pa nemas ga sta pustat ako nema niko iza tebe ,nek ceka da prodjes i nek se ukljuci :D
Ja to samo kad sam raspoložen dobro a bio sa djevojkom :evil:
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#12613 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

tempuser wrote:
Optimist wrote:Kad ti sad krenu forumski moralisti bajke pricati kako treba da se vozi prosjecnom brzinom 37km/h te zbog toga stati na svakom semaforu jer je nemoguce uhvatiti zeleni val zbog idiota koji puzu po cesti.
Mislis zbog idiota i debila koji voznjom od 37 kmh hvataju zeleni val koji je namjenski prekinut na nekoliko mjesta????
Njih sam zaboravio. :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12614 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

ma bravo :lol:
nema to veze s raspolozenjima i s kim si ,imaju znakovi stop,cesta s pravom prevenstva i slicno.pustanja na pamet nema ,cekaj rupu i ubacuj se .ko nije sposoban da se ubaci ima tramvaj,komercijala,cipelcug...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#12615 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

IcedFlame wrote:
tempuser wrote: Za ovu pricu su bitne 4 stvari...
1. Po cl. 36 je zabranjeno bespotreno sveranje iz trake u traku, tzv nepropisne radnje vozilom.
Na osnovu cega ce OSL procijeniti da je to 'bespotrebno sveranje' i koliko mu to pije vode na sudu?
Nije covjek bez zmigavaca i preko tri trake zagrijavao gume na formation lapu :D

Neposredno zapazanje. Pije mu vode toliko sto ide tvoja protiv njegove, a u praksi sud poklanja vjeru drotu.
Ne znam sta je covjek radio, samo navodim sta zakon propisuje.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#12616 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by condy »

bitanga_sa_otesa wrote:ma bravo :lol:
nema to veze s raspolozenjima i s kim si ,imaju znakovi stop,cesta s pravom prevenstva i slicno.pustanja na pamet nema ,cekaj rupu i ubacuj se .ko nije sposoban da se ubaci ima tramvaj,komercijala,cipelcug...
Cipelcug jel mislis pjehe :mrgreen: Pa to je sasvim normalno da se malo ide i pjehe. Sad su svi gospoda postali pa u auto i uvijek se kuka kako je skupo gorivo. Sto ce ljudima auto za 15-20 minuta pjehe? Pa malo na zrak prije posla da se razbudis, malo poslije da se odmoris. Kontam da je nekih 20 min pjesacenja sasvim normalno da se ne koristi auto, a uz to i zdravo je. Al vecina u auto...:thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#12617 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

jeste pjehe :D
User avatar
ElRe
Posts: 10849
Joined: 12/12/2011 11:28

#12618 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ElRe »

Da u smarace dodam i vozace kombija i minibusa koji voze djecurliju u vrtice, igraonice, skole i gdje vec. Rijetko kada predju 40 km/h, a znaju da voze i srednjom trakom.
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12619 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

ElRe wrote:Da u smarace dodam i vozace kombija i minibusa koji voze djecurliju u vrtice, igraonice, skole i gdje vec. Rijetko kada predju 40 km/h, a znaju da voze i srednjom trakom.
Hebote, pa vi k'o da ste u Mumbaju kako opisujete svoju voznju?!
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12620 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Tomahawk11 »

konektovan wrote:
ElRe wrote:Da u smarace dodam i vozace kombija i minibusa koji voze djecurliju u vrtice, igraonice, skole i gdje vec. Rijetko kada predju 40 km/h, a znaju da voze i srednjom trakom.
Hebote, pa vi k'o da ste u Mumbaju kako opisujete svoju voznju?!
Pa često i jeste tako, onaj se cmače na uključenju sa djevojkom (u 07:00 ujutro?!?!), ona ko da vozi Boeing 737, a ne Astru, drži odstojanje kilometar, nikad krenuti, kad treba krenuti sa semafora, obično je neki spavač naprijed....sve to stvori sjajnu gužvu i opšti haos....ja, a najjače je kad ulete u raskrsnicu i ostanu na tramvajskim šinama :-)

Saobraćajna kultura nam je karina teška.
User avatar
konektovan
Posts: 40656
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#12621 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

Pa to su situacije kad je spica jutarnja, podnevna k'o i u drugim vecim gradovima, i zna se otprilike kad pocinju i zavrsavaju. Ne mozes napraviti guzvu u 11h ili u 22h?!
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#12622 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Tomahawk11 »

konektovan wrote:Pa to su situacije kad je spica jutarnja, podnevna k'o i u drugim vecim gradovima, i zna se otprilike kad pocinju i zavrsavaju. Ne mozes napraviti guzvu u 11h ili u 22h?!
Jesi siguran? Često sam svjedočio gužvama u 11 h ili u 2 h popodne :mrgreen:
Nije problem što je špica, jasno da je tad najveća fluktacija vozila, samo upirem prstom na one koji tu gužvu čine još nesnosnijom.
Malo saobraćajne kulture ne bi bilo na odmet. Svjestan sam da će tih i takvih uvijek biti, samo da ih je bar manje.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#12623 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dope_Man »

Evo bas jutros moradoh autom na posao nakon dugo vremena i naravno idioti ti shebu jutro. Prvo se za nekim vukao 40 po magistrali, jedan semafor ne uspijem uhvatiti, drugi semafor ne uspijem uhvatiti. Tu je vec jedan koji je isao tik iza njega, jer sam ja bio treci, proletio kroz crveno ocito ispizden takvom voznjom.

Onda na glavnoj gledam neku iza mene, ja krenem (i idemo nekih 50 km/h) ona ostaje 50 metara iza i naravno gdje je moglo jos 5 auta proci semafor oni nisu prosli jer je ona dosla do semafora jedno 20 minuta nakon mene :-)

Sreca moja pa se veoma rijetko bakcem ovom jutarnjom/poslijepodnevnom voznjom. Inace bi kupio kesu tableta za smirenje da grickam u voznji jer se svakako nema sta drugo raditi.
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#12624 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kafanski_covjek »

Dope_Man wrote:Inace bi kupio kesu tableta za smirenje da grickam u voznji jer se svakako nema sta drugo raditi.
nema potreba za tabletama, tu je mobitel :D
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#12625 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dope_Man »

kafanski_covjek wrote:
Dope_Man wrote:Inace bi kupio kesu tableta za smirenje da grickam u voznji jer se svakako nema sta drugo raditi.
nema potreba za tabletama, tu je mobitel :D
:thumbup:
Ima i ta, kud svi tu i mali mujo.. samo da skontam neku igricu zanimljivu jer nemam net na mobu, pa lagano zasjednem kroz tri zelena da rasturim candy crush :D
Post Reply